Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2007., 15:44   #121
Dobro onda, ispričavam se zbog svojih komentara
Makar ne razumijem ovu stvar s telekomom
Misliš da iphone neće biti brandiran ili ...?

Evo moba koji ima sve ono što iphone nema
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone1=2070

Problem mu je što ima manji display (manje rezolucije) i što ima "samo" 100 MB unutarnje memorije, ali možeš ubaciti karticu.

I da, još jedan problem, što je LG, nemam povjerenja u njih

Ti imaš iphone?
Reci nam neke dobre stvari koje nam marketing nije rekao...
Zallman is offline  
Old 09.10.2007., 13:07   #122
Quote:
Zallman kaže: Pogledaj post
Dobro onda, ispričavam se zbog svojih komentara
Zbilja nemaš zašto, samo razmijenjujemo mišljenja

Quote:
Makar ne razumijem ovu stvar s telekomom
Misliš da iphone neće biti brandiran ili ...?
Neće biti brandiran, makar će se prodavati samo kod dotičnog telekoma. Nema šanse ni u ludilu da Apple dopusti T-mobileu (koji je nažalost [za mene] najvjerojatniji zastupnik u nas) da određuje meni, aplikacije i mogućnosti monitela, njegove boje ili da lijepi svoj logo na vanjsko kućište.

Quote:
Evo moba koji ima sve ono što iphone nema
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone1=2070

Problem mu je što ima manji display (manje rezolucije) i što ima "samo" 100 MB unutarnje memorije, ali možeš ubaciti karticu.
Bacio pogled - ima fantastičnu kameru a onda i pripadajuće fičure koji idu s time kao snimanje videa i to... ali nema Wifi a onih 100mb koji spominješ su shareane sa "Flash GUIjem" kaj god to bilo )) Uglavnom, samo još jedan od klasičnih mobitela, s ekranom na jedva 356k boja i tak

Quote:
I da, još jedan problem, što je LG, nemam povjerenja u njih
Nisi jedini, njih par koje znam su razočarani kvalitetom bilo hwa bilo softvera, to im je mana.

Quote:
Ti imaš iphone?
Reci nam neke dobre stvari koje nam marketing nije rekao...
Ne još osobno, kao što sam i rekao - čekam poboljšanu i HR verziju pa ću da vidim Pro et Contra Par frendova nije moglo odoljeti pa imam iz prve ruke iskustva s njime.
Postarlakogsna is offline  
Old 09.10.2007., 15:31   #123
Na ovoj stranici sam pročitao ovu vijest:

"Mobilni operater iz Njemačke, T-Mobile, ponuditi će svojim korisnicima 16 GB iPhone za 499€ i s podrškom za 3G."
Hoć li tako biti ikod nas?
Naravno da će cijena biti veća, ali hoće li biti 3G (UMTS) i imati magičnih 16 GB ?
Zallman is offline  
Old 09.10.2007., 18:56   #124
Quote:
Zallman kaže: Pogledaj post
Na ovoj stranici sam pročitao ovu vijest:

"Mobilni operater iz Njemačke, T-Mobile, ponuditi će svojim korisnicima 16 GB iPhone za 499€ i s podrškom za 3G."
Hoć li tako biti ikod nas?
Naravno da će cijena biti veća, ali hoće li biti 3G (UMTS) i imati magičnih 16 GB ?
Za tu vijest je potvrđeno da je hoax onog dana kad je Apple objavio da je T-mobile operater za njemačku i naravno postoji samo 8GB model, BEZ hspda.
__________________
"The Macintosh uses an experimental pointing device called a ‘mouse’. There is no evidence that people want to use these things." - John C. Dvorak - 1984
Beler is offline  
Old 11.10.2007., 22:13   #125
Mislim da treba pričekati neki novi model Apple-a ili novi iPhone. Sda znaju kako kupci i korisnici iPhone-a dišu, što im fali i što žele, pa će svoje pogreške ispraviti u nekim novim modelima i napraviti odličan mobitel.

Nokia i SE su na tim greškama već naučili i znaju kako dišu korisnici njihovih modela.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Old 12.10.2007., 14:23   #126
Quote:
-Um- kaže: Pogledaj post
Mislim da treba pričekati neki novi model Apple-a ili novi iPhone. Sda znaju kako kupci i korisnici iPhone-a dišu, što im fali i što žele, pa će svoje pogreške ispraviti u nekim novim modelima i napraviti odličan mobitel.

Nokia i SE su na tim greškama već naučili i znaju kako dišu korisnici njihovih modela.
Sa ovim se u potpunosti slažem, Apple ima još dosta prostora za poboljšanja, a i dobio je feedback od korisnika koji traže ovo ili ono.
Baš čitam vijesti i čujem druga verzija iPhone-a bi se trebala pojaviti u 2008 godini a između ostalog će imati GPS, poboljšani Wifi, sync sa exchange serverom... i slične stvari, imate link
__________________
"The Macintosh uses an experimental pointing device called a ‘mouse’. There is no evidence that people want to use these things." - John C. Dvorak - 1984
Beler is offline  
Old 12.10.2007., 17:23   #127
Ovo bi bio ludi iphone , šteta što to neće postojati (a možda i hoće )
Zallman is offline  
Old 13.10.2007., 08:54   #128
ISTINA O iPhoneu!!!!!

Sve je istina i jos je nesto zaborevljeno u vezi iPhone-a:ne dobije se punjac vec ga pune u tvornici i kad se isprazni,ravno u smece!!!!!
Ovako stvari stoje:
1-Istina,bat.traje jedan dan ako se dosta koristi.
2-Normalno da ima utor za sim karticu i da ima vibro(kao nema vibro za Ameriku a navodno ce ga imati za Evropu. To je kao da u gotovu tortu idete ubacivati voce!!!!)
3-Na mobu se moze sve podesavati i mjenjati zahvaljujuci preko 300 aplikacija koje se nalaze na posebnom programu -ibrick- Svaki dan stave neszo novo od obicnih wallpapera preko programa za iskoristavanje mp3 glazbe za zvonjave i slicno pa do vrlo korisnih progerama ua upravljanje raznim podatcima.
4-Zbog hrpe stvari sto ima i velikog ekrana koristi Edge za spajanje na net(stoji da je malo starija teh.za net ali dobro radi i stedi dosta energiju a da je stavljena najnovija teh.baterije bi upola manje trajala)
5-Mob je jako brz i jaaako jednostavan za koristenje i ne bi se slozio ga je to iPod sa mogucnosti telefoniranja.
6-Prijenos podataka ide na princip sinhronizacije i samo preko iTunes.
7-Kamera je odlicna ali nema mogucnosti snimanja video zapisa. Navodno ce za Evropu stici sa softverom za snimanje videa i za mms-znaci(Ameri su prvo imali Beepere,pa zatim two way,onda vec 10 god.koriste Blackbary. Kod njih nije razvijen mms jer sve sa moba salju mailom-10 dol.Flat na mjesec. Mogu poslati sta god hoce.) treba samo malo pricekati i skinuti sa -ibrick-.
NABAVA:
1-Treba ga naci-laksi dio,ima ih na e-bay.
2-Ako ga kupite,racunajte cijenu postarine od 100 eur.(nitko vam ne moze 100% garantirati da uredjaj nije izgreban ili da radi)
3-Znaci otprilike 500 dol. + 100 eur. i na ukupnu svotu placate carinu vecu od nekih 32%(da dobro pise ne 22% vec vise od 32%. Neke njihove fore na carini)
4-Kad to sve platite,mob i dalje lezi na carini jer treba nabaviti neki certifikat o radio frekvenciji uredjaja(moze potrajati par mjeseci).
5-Treba ga odblokirati sto nije nimalo lako i bezopasno. Ako se pri samom postupku ne postuju sva pravila(vrlo kompliciran postupak i ima dvoje ljudi u hr koji ga znaju tocno izvesti,cc 300-400 kn)mob se zablokira i doslovno moze u SMECE!!!!!!!
DA NE MISLITE DA OVO SVE IZMISLJAM,UPRAVO GA DRZIM U RUCI VEC GA 3 DANA IMAM I GOTOVO SAM SVE SKUZIO,JER JE SKROU JEDNOSTAVAN. Ako mogu jos bilo kako pomoci,samo pitajte.
Bender123 is offline  
Old 13.10.2007., 11:12   #129
iphone se mora odblokadirat zato ga ne kupujem
Mr.Lg is offline  
Old 13.10.2007., 11:15   #130
Quote:
Bender123 kaže: Pogledaj post
2-Normalno da ima utor za sim karticu i da ima vibro(kao nema vibro za Ameriku a navodno ce ga imati za Evropu.
Nisam znao da ga u Americi prodaju s mogućnošću mjenjanja SIM kartice

Quote:
Bender123 kaže: Pogledaj post
4-Zbog hrpe stvari sto ima i velikog ekrana koristi Edge za spajanje na net(stoji da je malo starija teh.za net ali dobro radi i stedi dosta energiju a da je stavljena najnovija teh.baterije bi upola manje trajala)
Nisam znao da iPhone koristi EDGE, mislio sam da koristi WiFi

Quote:
Bender123 kaže: Pogledaj post
3-Znaci otprilike 500 dol.
Mislio sam da je jeftiniji, pogotovo kad je Apple snizio cijenu za 200 $
Nikad nisam čuo za carinu od 100 € (preko eBaya)

Quote:
Bender123 kaže: Pogledaj post
DA NE MISLITE DA OVO SVE IZMISLJAM,UPRAVO GA DRZIM U RUCI VEC GA 3 DANA IMAM I GOTOVO SAM SVE SKUZIO,JER JE SKROU JEDNOSTAVAN. Ako mogu jos bilo kako pomoci,samo pitajte.
Možeš nam reći neke stvari koje nam marketing nije rekao?

Zadnje uređivanje Zallman : 13.10.2007. at 13:16.
Zallman is offline  
Old 13.10.2007., 11:55   #131
Quote:
Beler kaže: Pogledaj post
Sa ovim se u potpunosti slažem, Apple ima još dosta prostora za poboljšanja, a i dobio je feedback od korisnika koji traže ovo ili ono.
Baš čitam vijesti i čujem druga verzija iPhone-a bi se trebala pojaviti u 2008 godini a između ostalog će imati GPS, poboljšani Wifi, sync sa exchange serverom... i slične stvari, imate link
E to ja čekam i to ću si ja kupiti...
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Old 13.10.2007., 12:31   #132
Postarina 100 eur,ne carina. Ima i wifi i odlicno radi. Mob dodje 399 dol,ali u Americi ako ga uzmes na pretplatu i traz JMBG da nebi bilo svercanja i sl. Najvise dva po osobi. Na e-bay su cijene od vlasnika i oni si sami odredjuju,a dobro znaju da ga je nemoguce nabaviti jos van Amerike.
Bender123 is offline  
Old 13.10.2007., 12:37   #133
Quote:
Sve je istina i jos je nesto zaborevljeno u vezi iPhone-a:ne dobije se punjac vec ga pune u tvornici i kad se isprazni,ravno u smece!!!!!
o čemu ti pričaš? sa iPhoneom, kao i svakim iphonem dobiješ punjač.



Quote:
1-Istina,bat.traje jedan dan ako se dosta koristi.
meni baterija zna potrajati i do tri dana,

Quote:
2-Normalno da ima utor za sim karticu i da ima vibro(kao nema vibro za Ameriku a navodno ce ga imati za Evropu. To je kao da u gotovu tortu idete ubacivati voce!!!!)
i u američkom i u evoropskoj verziji ima vibru

Quote:
7-Kamera je odlicna ali nema mogucnosti snimanja video zapisa. Navodno ce za Evropu stici sa softverom za snimanje videa i za mms-znaci(Ameri su prvo imali Beepere,pa zatim two way,onda vec 10 god.koriste Blackbary. Kod njih nije razvijen mms jer sve sa moba salju mailom-10 dol.Flat na mjesec. Mogu poslati sta god hoce.) treba samo malo pricekati i skinuti sa -ibrick-.

kamera nije loša ali nije ni odlična, 2mpix bez autofokusa, sa slabijim slikama u taminim prostorima, u europi se počinje prodavati početkom 11 mjeseca i nije najavljen video recorder


Quote:
4-Kad to sve platite,mob i dalje lezi na carini jer treba nabaviti neki certifikat o radio frekvenciji uredjaja(moze potrajati par mjeseci).
ma ne mogu vjerovati kakve nebuloze pričaš..... ocarine ga za tjedan dana platiš carinu i pdv i nosiš ga kući... nikakvi certifikati nisu potrebni

Quote:
5-Treba ga odblokirati sto nije nimalo lako i bezopasno. Ako se pri samom postupku ne postuju sva pravila(vrlo kompliciran postupak i ima dvoje ljudi u hr koji ga znaju tocno izvesti,cc 300-400 kn)mob se zablokira i doslovno moze u SMECE!!!!!!!
postupak je opasan u istoj mjeri kao i otključavanje svakog druog telefona, ako znaš šta radiš ništa se ne može desiti. Nije istina da ga samo dvoje troje ljudi mogu odključati, ja osobno poznajem barem desetak ljudi koji su ga otključali uspješno pomoću uputstava na hrvatskom na ovoj stranici, a 300-400 kuna za otključavanje je previše, znam gdje se u zagrebu može za pola te cijene otljučati
__________________
"The Macintosh uses an experimental pointing device called a ‘mouse’. There is no evidence that people want to use these things." - John C. Dvorak - 1984
Beler is offline  
Old 13.10.2007., 12:41   #134
Quote:
Bender123 kaže: Pogledaj post
Postarina 100 eur,ne carina. Ima i wifi i odlicno radi. Mob dodje 399 dol,ali u Americi ako ga uzmes na pretplatu i traz JMBG da nebi bilo svercanja i sl. Najvise dva po osobi. Na e-bay su cijene od vlasnika i oni si sami odredjuju,a dobro znaju da ga je nemoguce nabaviti jos van Amerike.
ma lol, kakvih 100 eura o čemu ti pričaš???? prijatelj je prije nepunih 10 dana kupio jedan na ebayu za 600$, platio je cca 50 $ poštarinu, opalili su mu na to carinu i to je to.

Nemoj pričati gluposti o jmbg-u, ne traže te apsolutno nikakve podatke, uđeš u dućan izvadiš novce i kupiš ga. Ja neznam stvarno odakle ti vučeš ove falše informacije....

počinje se prodavati početkom 11 mjeseca u Velikoj Britaniji, Njemačkoj i najvjerojatnije u Fancuskoj, cijena će im biti 399 E za 8 Gb model...
__________________
"The Macintosh uses an experimental pointing device called a ‘mouse’. There is no evidence that people want to use these things." - John C. Dvorak - 1984
Beler is offline  
Old 13.10.2007., 13:17   #135
Beler,javi se kada ga nabavis,do tada prijatelje i prijateljice-rekla kazala itd pricaj maloj djeci.
Bender123 is offline  
Old 13.10.2007., 13:43   #136
Quote:
Bender123 kaže: Pogledaj post
Beler,javi se kada ga nabavis,do tada prijatelje i prijateljice-rekla kazala itd pricaj maloj djeci.
LOL koliko godina ti imaš? 12?

evo ga majstore, da vidim tvoj, pričaš takve nebuloze da je to nevjerojatno

šta sve neću čuti danas... lol
__________________
"The Macintosh uses an experimental pointing device called a ‘mouse’. There is no evidence that people want to use these things." - John C. Dvorak - 1984
Beler is offline  
Old 13.10.2007., 15:44   #137
Quote:
Zallman kaže: Pogledaj post
Možeš nam reći neke stvari koje nam marketing nije rekao?
.
Zallman is offline  
Old 13.10.2007., 15:48   #138
jebeš iphone....
sranje, ni Gps nema, ni HSPDA neme( kolko sam procita recenzuju)....
__________________
Number of forum.hr users is constantly increasing but IQ is always the same...
Dark_knight is offline  
Old 13.10.2007., 15:58   #139
Quote:
Dark_knight kaže: Pogledaj post
jebeš iphone....
sranje, ni Gps nema, ni HSPDA neme( kolko sam procita recenzuju)....
Dosta toga on nema
Zallman is offline  
Old 13.10.2007., 17:29   #140
Quote:
Zallman kaže: Pogledaj post
Dosta toga on nema
dosta toga i ima, GPS i HSPDA su isključivi krivci zašto N95 ima šugavu bateriju. Ne želim ulaziti opet u rasprave ali ovdje se mješaju kruške i jabuke. Onaj kome treba GPS kupiti će stand alone GPS uređaj jer je ovaj u N95 loš i užesno spor, a što se tiče HSPDA na našem tržištu je praktički neupotrebljiv zbog katastrofalno viskoih cijena, a za surfanje na mobitelu 3,6 Mbps je overkill.
__________________
"The Macintosh uses an experimental pointing device called a ‘mouse’. There is no evidence that people want to use these things." - John C. Dvorak - 1984
Beler is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.