Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2004., 12:46   #61
To ti je tak kad stalno visiš za kompom i ne paziš se... Ti kompjuterski virusi znaju bit stvarno gadni!
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 21:17   #62
Jel se može to "prehodat"?
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 22:23   #63
Quote:
Sheky kaže:
Jel se može to "prehodat"?
Ne, ne može se to ''prehodat''. Da bi dobio detaljnu dijagnozu te bolesti, radi ti se krvna pretraga, zatim vađenje urina, i jetrene probe ( one su najočitije za mononukleozu). Trebao/la bi biti na jetrenoj dijeti, ali je najbitnije mirovanje i trebaš odležati. A sada koliko -to ovisi. I bris grla i bris nosa.

A ako sumnjaš na to , bris kod doktora i napravi ove pretrage.

Biti ćeš mirni/ja.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 22:44   #64
Nemaju svi jednako groznu mononukleozu, neki je dobiju jace, neki slabije. Ali, ja znam jednu curu na faksu kojoj je to trajalo jako dugo, sveukupno pola godine.

Ali, mislim da je najbolje to posteno odlezati. Ne znam da li ste to znali, ali mononukleoza nije iskljucivo akutna (jednokratna) bolest, moze biti i kronicna bolest tako da je dobis vise puta u zivotu, svaki put kad se nesto poremeti.

I jos da vas malo zaplasim, nedavno je jedan mali kosarkas, 18 godina, umro od mononukleoze. Nekako mu se sve posemerilo i zapravo je na kraju umro od infarkta, mislim da je dobio stafilokoknu upalu na srcu. Radila sam diplomski u zaraznoj bolnici pa sam tako cula za njega. Ali, to je jako rijedak slucaj.

Zakljucak, lijepo malo miruj, jedi sto trebas, sve kako je doktorica rekla i... sretno!
LAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 22:20   #65
ja sam nedavno prebolio mononukleozu,mislim,jos uvijek se oporavljam...
Nasli su mi stafilokok-skoro cista kulutra u grlu
willy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 23:17   #66
Quote:
Paw kaže:
Hrvoje s tim se nije za šalit

Lei ti pravo kaže, ako se ne liječi i ne miruje slezena ti zaista može puknut i onda si gotov, šlus, mortus....

evo pročitaj si više o tome tu: http://www.medicina.hr/clanci/infekt...t_poljupca.htm

i briši kod doktora!!!!

i javljaj kako si

eh_da_al_to_mi_niej_jasno_zas_moram_mirovat?vec_me _to_drzi_2_tjedna,isprva_me_jaaako_bolilo_grlo_i_n os_me_zajee...al_sad_je_sve_u-redu_nis_me_ne_boli_tio_bi_vaan--jel_smiem?
mislim,kaj_moze-ta_slezena_puknut_i_od_hodanja?
bate_subota_je_a_ja_doma

drzim_se_djete_i_to.-..

btw-one_more_que-ak_ja_to_imam,jel_ima_to_i_osoba_s_kojom_sam_se_lj ubio_par:dana_prie_neg_me_to_copilo?

fala
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 23:28   #67
moja seka ima mononukleozu
prošlu subotu ujutro u 04:00 h stara ju je odvezla na hitnu jer se počela gušit (s dijagnoziranom gnojnom anginom), antibiotik koji joj je doc. prepisala joj ništa nije pomogao.
sa hitne su je odmah poslali na zarazni, odmah injekcija, svakih šest sati prima po jednu injekciju,
u srijedu je dobila i temperaturu, prvo 37/5....pa 38/5, da bi jučer i danas ujutro kulminiralo sa 39/5,
jučer je dobila i nalaze s dijagnozom infektivne mononukleoze

vrlo je slaba (+ još je i anoreksična) tako da smo se jako bojali za nju, no danas je jela tek prvi dan, ostale dane samo jugurt ili puding, užasno je boli grlo, ima žive rane jer su joj strugali/vadili te gnojne čepiće,

infuziju uopće nije dobila, što je čudno s obzirom da nije mogla jesti, odnosno gutati od tih ranica

nikakve tablete protiv bolova nije dobila,
niti tablete za snižavanje temperature, iako je pitala sestru više puta, na kraju ju je mama opskrbila sa medikamentima, da joj barem malo olakša + isostar da joj povrati malo energije.

ja ne mogu k njoj, samo mamu puste,
možda budem mogla ići u ponedjeljak, ak seka bude bolje

eh...da, kaže seka da joj srce užasno lupa pod tom temperaturom, nešt čudno, jako je uplašena, zato joj je i stara kriomice i odnjela lupocet,
kaže da se požalila doktoru na srce, a on veli da je to normalno??????
kako može biti normalno za osobu koja leži 24/24 u krevetu - ne mrda?
kaže seka da kad padne temp. da je onda sve u redu, ali čim počne rasti i dok god je ima da je to nešt strašno,

jel netko zna nešt više o ovome?
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 03:51   #68
Zao mi je Paw,ja sma ju prebolila ko klinka i u principu sam odlezala par tjedana ,bila slaba i sve to a naj vise me smetali linfni cvorovi,bili su jako veliki. Jetra mi je dost stradala ali se oporavila na kraju. Vazno je ici na jetrene probe koje ti kazu u kojem je stanjupa tek onda pocet divljat. Nije se za zezat s tim.
Ali uvijek me iznenadi koliko hipohondara ima koji se odmah uhvate za svaku rijec. Ne, nemre se sam tak prohodat jer ti fakat nije dobro imas temperaturu, slab si, linfni cvorovi narastu na grlu i preponama i sl. Bez brige znao bi da nesto nije u redu Podsjeca me na mog bivseg
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 12:09   #69
Quote:
Rita kaže:

Ali uvijek me iznenadi koliko hipohondara ima koji se odmah uhvate za svaku rijec. Ne, nemre se sam tak prohodat jer ti fakat nije dobro imas temperaturu, slab si, linfni cvorovi narastu na grlu i preponama i sl. Bez brige znao bi da nesto nije u redu Podsjeca me na mog bivseg
jel_to_mislis-na_mene?pa_zato_ja_i_velim_da_sad_nit_imam_tempera turu,nit_se_osjecam_lose,a_vrat_mi_je_splasnuo.jed em_skoro_pa_normalno.zato_mi_je_cudna_ta_bolest,
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 12:41   #70
Quote:
Rita kaže:
Zao mi je Paw,ja sma ju prebolila ko klinka i u principu sam odlezala par tjedana ,bila slaba i sve to a naj vise me smetali linfni cvorovi,bili su jako veliki. Jetra mi je dost stradala ali se oporavila na kraju. Vazno je ici na jetrene probe koje ti kazu u kojem je stanjupa tek onda pocet divljat. Nije se za zezat s tim.
Ali uvijek me iznenadi koliko hipohondara ima koji se odmah uhvate za svaku rijec. Ne, nemre se sam tak prohodat jer ti fakat nije dobro imas temperaturu, slab si, linfni cvorovi narastu na grlu i preponama i sl. Bez brige znao bi da nesto nije u redu Podsjeca me na mog bivseg

Rita, seka je danas bolje
mama javila jutros da nema više temperaturu,

u vezi njenog stanja općenito: ružno za reči, ali mi je drago što je završila u bolnici, jer se toplo nadam da je shvatila što si je mjesecima sustavno činila organizmu.

bilo je samo pitanje vremena kada će je nešt strefit,
mama je bila luda od brige, a seka se nije dala doktoru,
vodili smo s njom živi rat

ove jeseni ide na fax. u drugu državu, za takav pothvat joj treba zdrav, a ne anoreksičan organizam, još + što je odabrala vrlo težak studij.... zbilja ne znamo kako će to sve ispast na kraju....

ova bolest joj je samo signal... nadam se, zaista se nadam da je nešto naučila, jer ako nije nebu dobro
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 12:44   #71
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
jel_to_mislis-na_mene?pa_zato_ja_i_velim_da_sad_nit_imam_tempera turu,nit_se_osjecam_lose,a_vrat_mi_je_splasnuo.jed em_skoro_pa_normalno.zato_mi_je_cudna_ta_bolest,
Hrvoje, pa niti ne moraš imati temperaturu odmah,
moja ju seka nije imala, dobila ju je tek poslije,

daj odi kod svog lječnika, neka ti da uputnicu za vaditi krv,
kada dođu nalazi znati češ na čem si

i daj već nešt poduzmi, ako sumnjaš da ti nije dobro...
zašto se igraš i riskiraš, zašto?
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 16:53   #72
Ne,mislila sam na Shekija. A ti Hrvoje, si bio kod doktora? Ako nisi kak znas sta imas?
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 19:18   #73
ma_da_jesam_ljudi_kaj_vam_je!!!
imo_sam_ja_temp_prije_tjedan_dana,grlo_debelo_ko_b acva.
no,to_je_sve_nestalo!!
vadio_krv_prije_2_tjedna,prvo_iz_prsta_pa_iz_zile. lik_me_fino_posjeo,pi♂to_s_kim_sam_se_ljubio_i_obz nanio_da_imam_to_sranje.poslo_me_mirovat_i_na_djet u,reko_da_nema_ljeka.
e,sad_sutra_idem_opet_vadit_krv,taksu_rekli_Da_mor am

jel_znate_kakav_je_osjecaj_doma_camit_dok_vani_sij a_sunce_i_sve_cvjeta***
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 21:58   #74
Temperatura je pozitivan znak i ima pozitav ucinak na virusne stanice!Virusi nemogu prezivjet i nemogu zivjet pri temperaturi od 38+°C,umiru...Tako da,u jednu ruku je dobro imati temperaturu...
Ja sam 10 dana ležao,10 dana nisam mogao gutati nista,jedva juhu gutao od upaljenog grla,puknuli su mi "spremncii" gnoj pa mi je bilo lakse...
Sad se oporavljam,trenutno se osjecam ok ali se brzo umaram i malaksav sam cesto,osjecam slezenu pri fizickoj aktivnosti...Povecana mi ej 2.5 cm sto je nekakav prosjek...
Meni bolest trajala sve skupa oko 20 dana,10 kriticnih zbog grla...10 lezaljki...nadam se da cu se brzo oporaviti (potpuno)...
Sad sam fitt...bar mogu sevit,priej ni to nisam mogao
Inace,izgubio sam 10 kg u mjesec dana
willy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 05:35   #75
Hrvoje,ajd ne kenjaj i miruj par dana. Sutra vidi kak ti jetra izgleda i jos malo pa ces moc gibat. Ajd bar sad imas olimpjadu na telki,pa uzivaj. Nego da te utjesim, ja sam evo dva dana doma i bas mi pase. A uskoro cu i duze,pa prema tome tjesi se,nisi jedini.Budi sretan da te nije uhvatilo ovak jako ko Willya
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 21:05   #76
vadio_krv_u_pon,sad_mi_je_gamagt_normalan,i_jos_ne s_mi_je_normalno,a_ast_i_alt_su_mi_idalje_visoki.s utra_idem_u_zaraznu_na_pregled.

@rita___vec_sam_imo_temperaturu.39.nervira_me_to_k aj_mi_nis_nije_a_moram_camit.
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 14:11   #77
sam da se zzna,ja ozdravio---yeeeeee
nesmem jos samo pit mjesec,dva

nedao bog nikom ovu bolest...
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 18:16   #78
Da li ti sad možeš prenijeti to na curu ili samo kad je mononukleoza "aktivna"?
Scorpio babe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 23:13   #79
Quote:
Scorpio babe kaže:
Da li ti sad možeš prenijeti to na curu ili samo kad je mononukleoza "aktivna"?
Samo kad je "aktivna"!

ps- Ispričavam se, nije mi bila namjera!
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 17:26   #80
Quote:
Dear Prudence kaže:
Samo kad je "aktivna"!

ps- Ispričavam se, nije mi bila namjera!
Joooj Prudence, opet me zbunjuješ , no uvijek te lijepo vidjeti

Scorpio babe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.