Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2004., 18:38   #81
Quote:
Scorpio babe kaže:
Joooj Prudence, opet me zbunjuješ , no uvijek te lijepo vidjeti


And through it all she offers me protection
A lot of love and affection
Whether I'm right or wrong
And down the waterfall
Wherever it may take me
I know that life won't break me
When I come to call she won't forsake me
I'm loving angels instead


(disklejmer moderatorima: Ona je prva počela!)
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 18:52   #82
When I'm feeling weak
and my pain walks down
a one way street

I look above
and I know I'll always
be blessed with love


Ah..šta ću sve noćaš sanjati..

( pustite nas , ovdje se radi o snažnim emocijama )
Scorpio babe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 00:44   #83
vou wou nisam skuzia jel mogu to onda prenjet na curu↨sad cca 50ak dana after sam ozdravio il ne?

i jos jedna stvar-jel smiem pit sad vec,dakle 50ak dana nakon kaj mi je dok reko da sam ofišli ozdravio?iskustva?
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 03:30   #84
Hrvoje...

ne znam dal ti možeš pit

U biti, javljam se samo da te "upozorim" da se mojoj sestri to sranje opet vratilo iako se pridržavala full.

Sad opet ima streptokok u grlu, na antibioticima je opet i nadamo se da neće "buknut"

Hrvoje... oprezno... ovo izgleda stvarno nije "mačiji kašalj", pa niti za one "koji se čuvaju"
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 23:33   #85
infektivna mononukleoza .....

Infektivna mononukleoza moze proci asimptomatski - neopazeno. To je najopasnije sto se moze desiti oboljeloj osobi. Ako se pravovremeno ne definira med. dijagnoza posljedice mogu biti veoma dramaticne , pa i fatalne. Mirovanje , uz minimum tjelesnih aktivnosti. Osobito treba vrsiti redovite pretrage gornjega abdomena fizikalno, ultrazvucno, CT po potrebi i svakih 15 dana provjeravati funkciju jetre, slezine, pankreasa i dr. specijalisticke pretrage.
Bolesnik se najcesce inficira u kontakzu sa zivotinjama, putem prljavih ruku, hrane, vode , poljupcem pa je neki zovu i 'bolest poljupca', sexualnim putem itd.
Uz adekvatnu medikamentoznu terapiju, dijetalnu ishranu i strogo mirovanje u vremenu od 1,5 god. dana , oporavak je zagarantiran.Svako odstupanje od restriktivnih mjera moze zavrsiti fatalno.
Prvi simptomi su uglavnom slicni obicnoj ili jacoj nahladi ili gripi.
Zapustena bolest oboljelome 'uzima dah' uz osjecanje gusenja.
Da ne duljim veoma je opasno upravo za jetru uzimati antipiretike
i antibiotike 'na pamet' . Pozeljno je piti svjeze cajeve ali ne jake indijske, ruske i sl. nego iskljucivo blage - kamilica, kopriva, i cajeve za jetru kao po mogucnosti i sirutku (produkt mladoga sira)
ne stariju od 24h. Med od kestena ali prirodni je izvrstan lijek, maticna mlijec i dr. proizvodi od meda (cistoga domacega).

Cuvajte se svake tzv. prehlade ili gripe iza koje se mogu skrivati i najopasnije bolesti.
plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 00:46   #86
Ja sam imala i još zapravo imam mononukleozu.
Evo vam sad kako je to meni bilo:
Tjedan dana prije maturalnog putovanja probudim se ja ujutro, boli me grlo i straćnji dio vrata, dobijem osip na leđima i imam blagu temperaturicu. 3 dana ležim i prođe mi (bar sam tako mislila). Ljubim se s dečkom i sve pet.
Odem za tjedan dana na maturalno putovanje, ne prospavam dvije noći, i dobijem temperaturu, limfni čvorovi mi narastu do veličine marelice, bol u grlu, nemogućnost gutanja, osip na leđima. Zovem staru da zove kuma koji je doktor na infektologiji, stara mu opiše simptome i on kaže: mononukleoza.
Nisam smjela tada previše se fizički zamarat, skakat i sl. A pošto je to bilo maturalno, ja bi pješačila po 6 sati. Vraćala bi se u hotel mrtva krepana. I tako tjedan dana. Čim sam došla doma išla sam u bolnicu na pregled. Podočnjaci su mi od dehidracije bili do pol face, smršavila sam 5 kila....
Doktorica mi je pogledala limfne i zaključila da su nateknuti oni na preponama, ispod pazuha i naravno na vratu. Vadila sam krv i dokazana je infektivna mononukleoza. Strogo mirovanje.
Prvi tjedan sam zaista strogo mirovala jer me slezena užasno bolila i nisam mogla leć na stranu di je slezena jer bi mi se povraćalo. Tu i tamo me i jetra probadala. Slabo sam jela, ležala po cijele dane. Drugi tjedan mi je bilo bolje i izlazila sam vani, ispred kuće i sl. Slezena me više nije boljela. Treći tjedan su me potjerali u školu. Sad nakon 2 mj sam opet radila krvne nalaze i ok su. Još imam virus ali nisam bolesna. SAmo sam osobođena tjelesnog do kraja polugodišta.
Uglavnom, zajebano je to što slezenu možeš sjebat.
I da, nesmije se pit alkohol ali ja sam popila dosta pred 3 dana... hmmm...

I da, može biti raznih drugih komplikcija, sa srcem recimo i sl. Ja to na sreću nisam imala.
SAmo me slezena jebala i jetra.
Freia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 17:18   #87
evo neko kome kuzi

a kolko si to nedavno popila,kolko je proslo od ozdravljenja?
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 19:00   #88
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
evo neko kome kuzi

a kolko si to nedavno popila,kolko je proslo od ozdravljenja?
a gle... više nemam simptome bolesti, a od kad sam ih dobila prošlo je nešto malo više od 2 i pol mjeseca.
Sad ću još imat virus u sebi koji mjesec i to je to. Više tu vrstu mononukleoze neću moć dobit ,ali neku drugu ću nažalost moć

Pred tjedan dana sam popila za moj pojam dosta (jer inače ne pijem baš,ali znaš kako je to, kad ti je nešto zabranjeno, tada je i najslađe ). Popila sam čašu bambusa i pol pive, hihihihih-- To ti je meni puno i nakon toga mi je bilo ful salbo. Čuj, ako doktori kažu da se alkohol ne bi trebao pit, onda i ne bi. Ali moja frendica je ležala u bolnici zbog mononukleoze mjesec dana pa je za 2 mjeseca se napila ko majka... hehehe
Možda joj en bude ništa (isto ko i meni) a možda budemo vidjeli posljedice za koju godinu nikad se ne zna.
Ja namjeravam sad pit i dalje, navukla sam se
Nego... mene nisu stavljali na nikakvu dijetu, nisu mi zabranili masno ni ništa... i pila sam gazirana pića koja su i inače loša za zdravlje..al eto, za sad mi nije ništa.
Ne bih ti preporučila da se ful oblokavaš. Popit malo valjda možeš... al prije toga jedi, nemoj na prazan želudac.
Inače, slezena je mene UBIJALA od bolova.. uf uf kad se sjetim.
Za neke organe ni ne znaš da postoje dok te ne počnu bolit
Freia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 11:29   #89
Quote:
Scorpio babe kaže:
Da li ti sad možeš prenijeti to na curu ili samo kad je mononukleoza "aktivna"?
Kad sam ja dobila mononukleozu (u 4. srednje), uopce nisam kužila da je to mononukleoza, vec sam mislila da je to neka prehladica, pa sam ju ignorirala i isla van ko da sam zdrava. U to vrijeme sam imala bas najace izrazene simptome i ljubila sam se s jednim deckom, koji se kasnije isao testirat i nije ju dobio.

Mononukleoza mi je trajala mjesec dana- s tim da sam prvi tjedan imala simptome gripe i kvrge na vratu, a kasnije nisam imala nikakve simptome osim umora.

I da, alkohol je najsrože zabranjen.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 21:11   #90
Quote:
Paw kaže:
Hrvoje...


U biti, javljam se samo da te "upozorim" da se mojoj sestri to sranje opet vratilo iako se pridržavala full.

ajoj, nikad nisam čula da se nekome u stvarnosti to i vratilo... (jedino da se to može dogoditi).
ja sam imala mononukleozu prije 10 godina,tj.kao klinka i baš ju ne bih voljela ponovno dobiti
danni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2004., 17:34   #91
jedi bijelogrozdje..ima antibiotsko djelovanje..pomaze! isprobano
oseka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 20:19   #92
Danas saznala da ju imam...

Hey..nakon što u mi prošli tjedan natekle limfe...danas se potvrdilo da imam mononukleozu(...nemrem trenirat,u školu....a fuck!!!pozz
a kad ću se smjet ljubit?????nakon koliko tejdana???
gillera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 20:39   #93
sljedece tri godine nesmijes imati nista sa deckima .
mi lucimo odredene zlijezde i odna to moze bit opasno.

nakon tog vremena smijes . ispocetka samo po obrazima , a ona s vreenom i u usta pa i po penisu.
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 20:40   #94
sljedece tri godine nesmijes imati nista sa deckima .
mi lucimo odredene zlijezde i odna to moze bit opasno.

nakon tog vremena smijes . ispocetka samo po obrazima , a ona s vremenom i u usta pa i po penisu.


btw ima negjde tema koju sam ja otvorio prosle godine tak negdje u 9pom mjesecu kad sam ju ja dobio

uzasan osjeca je kad nemozes pricat ni gutat od bolova u grlu
a vrat ti izgleda ko nekom zastitaru iz sokol marića

srecom jetra me uocpe nije bolejla , bi osam doma 3 tjedna mirovo malo i to je to.
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 02:10   #95
Quote:
gillera kaže:
Hey..nakon što u mi prošli tjedan natekle limfe...danas se potvrdilo da imam mononukleozu(...nemrem trenirat,u školu....a fuck!!!pozz
a kad ću se smjet ljubit?????nakon koliko tejdana???
Mirovat između tri i pet tjedana, odnosno do normalizacije laboratorijskog nalaza i kliničke slike (grlo OK; limfni čvorovi OK, jetra i slezena OK).
Zatim postepeno opterećivati organizam, pošteda od aktivnog bavljenja sportom oko 6 mjeseci (procijeniti će tvoj liječnik).
Zarazna za okolinu možeš biti i do godinu dana, a da tebi ništa nije. Što opet ne znači da će se svatko koga poljubiš zaraziti.

Ah da, MIRUJ DOMA 3 TJEDNA!!! Ne šajbaj okolo, OK?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 09:47   #96
dragi imao pretprosle godine...

cim je malo prizdravio, poceli se ljubiti

nish mi nije
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 12:51   #97
Quote:
~Jesen kaže:
10 dana u bolnici zbog mononukleoze
definitivno ju nisam dobila preko poljupca - prije preko prljave čaše (kako to idiotski zvuči )
temperatura, jako otečeno grlo, limfni čvorovi, jako otežano gutanje... u početku su mi i kapci jako oticali pa su mi oči djelovale poluzatvoreno, k tome još i asimetrično pa sam se doslovno uplašila svog odraza u ogledalu
slezena, jetrene probe, bla bla..
najviše sam ljuta na doktore zato što su mi rekli da moram "DOBRO JEST" odnosno jest sve šta i inače.. i svi moji me obasipali slatkim, masnim, itd.. kao, da dođem k sebi, delicija do delicije...
i tako sam se gadno udebljala.

naravno da sam mnogo kasnije saznala da sam trebala bit na dijeti. idioti.

tako da ono, dijeta, mirovanje (zbog slezene) i to je to. i ne se žvaljakat tako skoro
i ne možeš poslije dat krv, mislim 2 godine
imala je ja prije 8 mjeseci.faca mi toliko natekla da sam izgledala ko bud spencer mene isto hranili sa slatkim pa sam skinila 5-6 kila.i stalno mi se spaaaavaaaalo
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 12:56   #98
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
sljedece tri godine nesmijes imati nista sa deckima .
mi lucimo odredene zlijezde i odna to moze bit opasno.

nakon tog vremena smijes . ispocetka samo po obrazima , a ona s vreenom i u usta pa i po penisu.
lucite zlijezde??aj dobro
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 17:30   #99
Ma meni je najgore to što se aktivno i natjecateljski (u neku ruku)profesionalno bavim sportom i onak morat ću ovu sezonu prekinut to...pa pooooooludit ću!!!!!!
A to šta se ljubljenja tiče...ja se nadam da ću nakon 6 tjedana moć...bar se tako nadam!!!(pozdrav svima!
gillera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 17:34   #100
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
sljedece tri godine nesmijes imati nista sa deckima .
mi lucimo odredene zlijezde i odna to moze bit opasno.

nakon tog vremena smijes . ispocetka samo po obrazima , a ona s vreenom i u usta pa i po penisu.

HAHAHAHA...netko me dobro oraspoložio ovim glupim odgovorom...pa frendica ju je imala i nakon 3tj.opet bila s dečkom i nikom ništa bilo nije!!!!!
gillera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.