Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2011., 09:19   #61
Quote:
BMWE30 kaže: Pogledaj post
Dio zakona o vuči priključnih i zaprežnih vozila, tj. članci 90., 91., 92. i 93. A u RH je još uvijek dozvoljeno ono što zakonom nije zabranjeno Tako da pričao o duplo večoj masi pada u vodu.
ZSPC kaže da prikolicu može vuči samo motorno vozilo koje ne smanjuje njegovu stabilnost i propisuje kazne. Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama određuje kojim uvjetima mora udovoljavati skup vozila na cesti pa bi bilo dobro da pročitaš i njega. Ovdje smo paralelno sa ovom temom imali i temu o Vožnji prikolica i što kaže zakon na kojoj čini mi se ti nisi sudjelovao jer da jesi onda ne bi sad ovdje pokretao to pitanje. To što se Pravilnik o registraciji vozila promijenio u dijelu da više ne postoje ponovljene reg.pločice, nego samostalne reg.pločice za lake prikolice ne znači da su se s tim promijenili uvjeti s kakvim vozilom se koja prikolica smije vuči. Auto težak 900 kg smije vuči prikolicu NDM 450 kg. Inače bi takva morala imati naletnu kočnicu, a sigurno nema. I umorna sam već od lakih prikolica

http://www.jutarnji.hr/oprezno-s-prikolicom/243939/
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 04.05.2011. at 10:25.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 21:59   #62
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
ZSPC kaže da prikolicu može vuči samo motorno vozilo koje ne smanjuje njegovu stabilnost i propisuje kazne. Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama određuje kojim uvjetima mora udovoljavati skup vozila na cesti pa bi bilo dobro da pročitaš i njega. Ovdje smo paralelno sa ovom temom imali i temu o Vožnji prikolica i što kaže zakon na kojoj čini mi se ti nisi sudjelovao jer da jesi onda ne bi sad ovdje pokretao to pitanje. To što se Pravilnik o registraciji vozila promijenio u dijelu da više ne postoje ponovljene reg.pločice, nego samostalne reg.pločice za lake prikolice ne znači da su se s tim promijenili uvjeti s kakvim vozilom se koja prikolica smije vuči. Auto težak 900 kg smije vuči prikolicu NDM 450 kg. Inače bi takva morala imati naletnu kočnicu, a sigurno nema. I umorna sam već od lakih prikolica

http://www.jutarnji.hr/oprezno-s-prikolicom/243939/
Gle, ako si umorna, onda nemoj uopće komentirat
BMWE30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 22:32   #63
Quote:
BMWE30 kaže: Pogledaj post
Gle, ako si umorna, onda nemoj uopće komentirat
Ni neću više. Dala sam ti dovoljno materijala za proučavanje, a da nisam ja komentirala, morao bi sam sa sobom
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 21:14   #64
sorry na off-u al mene zanima jedna stvar planiram iz zadnjeg kraja auta napravit prikolicu dal je to moguće sao samogradnja ili.....ima ko kakvu ideju kaj kak i zasto mi treba osim atesta i rege.....
mislim na nesto ala ovo :

http://img7.imageshack.us/img7/5888/20920passat001.jpg
calibric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:11   #65
Već par let uredno svako malo nabasam na tu sliku, i svaki put si mislim da je to Photoshop..... A tak mislim i sad. Al ti je najbolje sprintat tu sliku i otić na STP pa pitat meštre tam kaj imaju za reći. Naravno, ak se imaš volje zajebavat, a ne trollat...
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:49   #66
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Već par let uredno svako malo nabasam na tu sliku, i svaki put si mislim da je to Photoshop..... A tak mislim i sad. Al ti je najbolje sprintat tu sliku i otić na STP pa pitat meštre tam kaj imaju za reći. Naravno, ak se imaš volje zajebavat, a ne trollat...
Na nekoj temi na forumu je netko napisao da je tu kompoziciju gledao na meetu, tako da izgleda nije photoshop.
E sad ubi me ako se mogu sjetit na kojoj je to bilo temi!?
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 10:11   #67
kao prvo ispričavam se što dižem temu iz podzemlja....

jel ima neko nekakvu šprancu ili primjer izjave o vlasništvu vozila jer mi uopće nije jasno kak bi to trebalo izgledati. napravio sam prikolicu, ona trenutno sad nema nikakvog broja ili obilježja. kak da napišem tu izjavu? izjavljujem da je prikolica moja? koja prikolica? ako me razumijete...

shvaćam kako bi bilo da ima broj šasije. izjavljujem da je prikolica sa brojem šasije tim i tim moja. ali kako ovo?

hvala...
Serafian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 11:31   #68
nek me neko ispravi ako griješim ali mislim da ti moraš žigovima za baždarenje tj štambiljanje oznaka na metal ukucat na prikolicu broj šasije u kombinaciji sa slovima.
zašto to mislim, zato jer sam prodao set tih žigova jednom liku koji mi je rekao da ih zato i treba - rekli mu da mora ukucat brojeve na prikolicu.

e sad, možeš provjerit u stp jel to tako ili voziš prikolicu kod njih da ti oni odštambiljaju, ali ja imam isto prikolicu samogradnju i na njoj mi djeluje da je tim žigovima ručno uštambiljan broj šasije u samu ramu, e sad tko je to štambiljao ne znam.

dakle po meni, ti kupiš ili posudiš žigove za baždarenje, oštambiljaš broj šasije, napišeš tu izjavu i predaš za reganje....

ako griješim nek me ispravi tko zna više. a ti možeš provjerit što sam rekao u stp ako ti se nitko ne javi dotad.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 12:34   #69
Quote:
Serafian kaže: Pogledaj post
kao prvo ispričavam se što dižem temu iz podzemlja....

jel ima neko nekakvu šprancu ili primjer izjave o vlasništvu vozila jer mi uopće nije jasno kak bi to trebalo izgledati. napravio sam prikolicu, ona trenutno sad nema nikakvog broja ili obilježja. kak da napišem tu izjavu? izjavljujem da je prikolica moja? koja prikolica? ako me razumijete...

shvaćam kako bi bilo da ima broj šasije. izjavljujem da je prikolica sa brojem šasije tim i tim moja. ali kako ovo?

hvala...
Najbolje ti je da nazoveš CVH pa njih pitaš. Ako nisi blizu VG tada ih pitaj sa kojom tebi najbližom stanicom za TP surađuju da kod te stanice napraviš atest jer atest ne možeš raditi baš u svakoj stanici za TP.

Ako ti je bitno sve riješiti u jednom danu tada odeš na TP napraviti atest (moraš se koji dan prije najaviti) oni to sve poslikaju, vagaju... i sve to šalju mailom CVH u VG. Kroz cca 5 dana ti bi na kućnu adresu stigao atest ili odbijenica za slučaj da nešto ne valja.
Ako želiš odmah dobiti atest, tada bi sa TP trebao odmah krenuti u CVH i tamo isti dan podići atest jer sa poštom to dulje traje.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 23:44   #70
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
nek me neko ispravi ako griješim ali mislim da ti moraš žigovima za baždarenje tj štambiljanje oznaka na metal ukucat na prikolicu broj šasije u kombinaciji sa slovima.
zašto to mislim, zato jer sam prodao set tih žigova jednom liku koji mi je rekao da ih zato i treba - rekli mu da mora ukucat brojeve na prikolicu.

e sad, možeš provjerit u stp jel to tako ili voziš prikolicu kod njih da ti oni odštambiljaju, ali ja imam isto prikolicu samogradnju i na njoj mi djeluje da je tim žigovima ručno uštambiljan broj šasije u samu ramu, e sad tko je to štambiljao ne znam.

dakle po meni, ti kupiš ili posudiš žigove za baždarenje, oštambiljaš broj šasije, napišeš tu izjavu i predaš za reganje....

ako griješim nek me ispravi tko zna više. a ti možeš provjerit što sam rekao u stp ako ti se nitko ne javi dotad.

Ja ću te ispraviti samo time da ne daješ savjete zbog kojih netko može završiti u zatvoru zbog krivotvorenja! "Štambiljati", odnosno ukucavati brojeve može samo STP ovlaštena za ispitivanje vozila i to određene brojne i slovne oznake o kojima neću ovdje govoriti.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 23:47   #71
Quote:
Serafian kaže: Pogledaj post
kao prvo ispričavam se što dižem temu iz podzemlja....

jel ima neko nekakvu šprancu ili primjer izjave o vlasništvu vozila jer mi uopće nije jasno kak bi to trebalo izgledati. napravio sam prikolicu, ona trenutno sad nema nikakvog broja ili obilježja. kak da napišem tu izjavu? izjavljujem da je prikolica moja? koja prikolica? ako me razumijete...

shvaćam kako bi bilo da ima broj šasije. izjavljujem da je prikolica sa brojem šasije tim i tim moja. ali kako ovo?

hvala...
Obrati se STP ovlaštenoj za ispitivanje vozila, reći će ti koje sve podatke trebaš, napraviti će atest i ukucati broj na šasiju.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:36   #72
ok isprike, ali nisam davao savjete nego mišljenje, a napisao sam da se provjeri u stp, no dobro nisam trebao ni to, ali zbunio me lik koji je te žigove za baždarenje kupio od mene jer je rekao da mu za to trebaju da ga traže da ima broj šasije i da mu trebaju za jednokratnu upotrebu.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:58   #73
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
ok isprike, ali nisam davao savjete nego mišljenje, a napisao sam da se provjeri u stp, no dobro nisam trebao ni to, ali zbunio me lik koji je te žigove za baždarenje kupio od mene jer je rekao da mu za to trebaju da ga traže da ima broj šasije i da mu trebaju za jednokratnu upotrebu.
Možda je taj lik već višekratno u zatvoru
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 08:29   #74
Ili jednokratno na duže vremena.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 17:15   #75
došao je po njih
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 01:26   #76
Pozdrav, zanima me imaju li neki posebni standardi što se tiče samogradnje, npr. imam dosta djelova od nekih teretnjaka i ako stavim felge odnosno kotače od tamića dali je to prevelika guma za prikolicu i dali bi to prošlo sve ateste i te zakonske odredbe?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 09:00   #77
Moj pokojni stari je radio samogradnju prikolice prije 15-ak godina i sjećam se da smo metnuli felge od stojadina gore tak da mi Tamićeve zvuče overkill svakako
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 12:17   #78
nemojte zaboraviti da se prikolice moraju registrirati i proči tehnički a da bi uopče pristupili tome sa samogradnjom morate otiči i atestirati prikolicu.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 21:14   #79
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me imaju li neki posebni standardi što se tiče samogradnje, npr. imam dosta djelova od nekih teretnjaka i ako stavim felge odnosno kotače od tamića dali je to prevelika guma za prikolicu i dali bi to prošlo sve ateste i te zakonske odredbe?
Najbolje ti je nazvati Centar za vozila Hrvatske u V.Gorici pa njih pitati za pojedinosti, ili odeš u tebi najbliže stanicu za tehnički koja je ovlaštena i za ateste da izbjegneš nagađanja po forumu. Ja imam prikolicu iz samogradnje i znam da mora biti izbalansirana kad je prazna da nije preveliki ili premali pritisak na kuku vučnog vozila, ... Isto tako ja npr. nemam maglenku na prikolici a znam da je sada obavezna.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 01:09   #80
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Najbolje ti je nazvati Centar za vozila Hrvatske u V.Gorici pa njih pitati za pojedinosti, ili odeš u tebi najbliže stanicu za tehnički koja je ovlaštena i za ateste da izbjegneš nagađanja po forumu. Ja imam prikolicu iz samogradnje i znam da mora biti izbalansirana kad je prazna da nije preveliki ili premali pritisak na kuku vučnog vozila, ... Isto tako ja npr. nemam maglenku na prikolici a znam da je sada obavezna.
Maglenka? jeli i sprednje i sa satržnje strane prikolice?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.