Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2007., 21:49   #41
Quote:
Blaise kaže: Pogledaj post
Pa to je i bit života, ne?
Sjašit s ego tripa, sam sa sobom revidirat neke stvari...

Objektivno - to je gotovo uvijek ego trip. Objektivno - mi to ne možemo.
MI nismo toliko moćni.
Može, ali je težak put. O tome je i moj blog haman.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 22:02   #42
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
To pitaj ateiste i materijaliste kao George W. Busha i Tony Blaire-a. Da se pita vjernika, a ne njihovih poglavara, onda rata nebi bilo, svako bi svakog pustio da živi na miru. (isključujući neuračunjljive Srbe)
Auu, ovo za Busha je krivo, a možda i za Blaira ...
Kakav ateist Bush, on jest kršćanski fundamentalist.

A zašto svi ateisti izgleda kod muslimana imaju tako loš imidž?

Da li se ti slažeš s onom famoznom Derviševom tvrdnjom (koje se on kasnije odrekao) da po Islamu ateiste treba zbrisati s lica zemlje?
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 22:21   #43
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Auu, ovo za Busha je krivo, a možda i za Blaira ...
Kakav ateist Bush, on jest kršćanski fundamentalist.

A zašto svi ateisti izgleda kod muslimana imaju tako loš imidž?

Da li se ti slažeš s onom famoznom Derviševom tvrdnjom (koje se on kasnije odrekao) da po Islamu ateiste treba zbrisati s lica zemlje?
Moram se ubaciti za ovo zadnje,isto pise u Starom Zavjetu.Ko je nevjernik ili krivovjernik mora biti kamenovan (tako pise)
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 22:29   #44
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Moram se ubaciti za ovo zadnje,isto pise u Starom Zavjetu.Ko je nevjernik ili krivovjernik mora biti kamenovan (tako pise)
E vidiš, to je velika prednost katoličanstva: da to što tamo piše - nije obavezujuće!
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 22:41   #45
ne biraš ti.
čuješ jednu rečenicu od nekog i znaš, jednostavno ZNAŠ da ćeš vjerovat u to, jednog dana ćeš sam ronaći svoju vjeru, dotad, nemoj birati!
__________________
zvali su nas herojima, a postali smo mitovi,
da smo znali, bi li bili heroji?
Anria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 22:41   #46
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
E vidiš, to je velika prednost katoličanstva: da to što tamo piše - nije obavezujuće!
Da primjetio sam.Samo sam to zelio napomenuti buduci da mnogi Krscani nisu citali Bibliju pa da ne misle da je unutra samo med i mlijeko.
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 22:55   #47
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Da primjetio sam.Samo sam to zelio napomenuti buduci da mnogi Krscani nisu citali Bibliju pa da ne misle da je unutra samo med i mlijeko.
"Da primjetio sam." - zvučiš malo predbacivački, ali to JEST velika prednost. Kad imaš takve potencijalno opasne spise koji su po mišljenju mnogih ujedno i sveti, jedini spas je kad za njihovu interpretaciju imaš takvu konzervativu, opreznu i posljednih stoljeća prilično odgovornu organizaciju kao što je Katolička crkva.

Da ne spominjem druge, valjda vidiš razliku u odnosu na kršćanske fundamentaliste, od kojih mnogi Bibliju hoće tumačiti doslovno. U najmanju ruku bi u školama zamijenili evoluciju kreacionizmom, a u gorim slučajevima bi skidali glave grešnicima i "grešnicima".

Doslovna i stroga tumačenja raznih svetih spisa su jako opasna sa strane onih koji čvrsto vjeruju da je to riječ Božija.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 23:22   #48
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
"Da primjetio sam." - zvučiš malo predbacivački, ali to JEST velika prednost. Kad imaš takve potencijalno opasne spise koji su po mišljenju mnogih ujedno i sveti, jedini spas je kad za njihovu interpretaciju imaš takvu konzervativu, opreznu i posljednih stoljeća prilično odgovornu organizaciju kao što je Katolička crkva.

Da ne spominjem druge, valjda vidiš razliku u odnosu na kršćanske fundamentaliste, od kojih mnogi Bibliju hoće tumačiti doslovno. U najmanju ruku bi u školama zamijenili evoluciju kreacionizmom, a u gorim slučajevima bi skidali glave grešnicima i "grešnicima".

Doslovna i stroga tumačenja raznih svetih spisa su jako opasna sa strane onih koji čvrsto vjeruju da je to riječ Božija.
Nisam nista predbacivao,jednostavno takve spise treba drukcije tumaciti.Biblija je jako zanimljivo stivo i moze se dosta nauciti iz nje,samo treba znati "citati".
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 10:39   #49
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Tolika punina a samo dve recenice.
Moze li to malo opsirnije ?
Samo jedna religija ima objavu preko samog Boga na zemlji, a ne raznih posrednika... Trebalo mi je dugo, ali kada sam shvatila, to je bilo to. Nije svakom darovano. Ja zahavljujem većinu vremena što meni jest. Ono preostalo vrijeme priželjkujem da je spoznaja preskočiloa i mene jer je posao velik, beskrajan i nezahvalan. Nezahvalan više od svega...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 11:16   #50
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Kako ste izabrali svoju religiju ?
Ili ako je niste birali, koji je bio presudni cinilac da verujete to sto verujete ?


Pitanje za muslimane -
kako ste nasli da je islam istinitiji/bolji od hriscanstva/hinduizma/judizma... ?
Nisam polazila od tacke gdje biram Islam jer je bolji od hriscanstva/hinduizma/judaizma no se radilo iskljucivo o preispitivanju odnosa Islam- ja.
Koliko sam ja ja u tom sistemu, koliko se osjecam prirodno, koliko je kompatibilno sa unutrasnjim osjecajem zadovoljstva.
Kasnije je doslo do interesa i proucavanja drugih religija, neke vise, neke manje.
Da li u svemu tome ulogu ima porijeklo, okruzenje, porodicni historijat- sve ono sto nema nuzno veze sa unutrasnjim osjecajem prihvatanja vjere kao Istine, sigurno da.
No samo u odredjenoj granici.
Do sada smo Islam i ja ( i ja u Islamu i Islam u meni) presli put koji je ukljucivao nezainteresovanost, ignorisanje, sumnju, cisto logicko preispitivanje, cisto preispitivanje srcem,potpunu prepustenost osjecaju ispunjenja koji mi nudi...ne nuzno tim redoslijedom.
Trenutno sam u fazi kada se u Islamu osjecam prirodno i zivljenje tog sistema se podudara sa ugodnim odnosom sa svijetom oko mene i svijetom u meni- meni znak da smo se dobro odabrali Islam i ja.


Quote:
Raiden kaže:
...počne histerisati imaš odakle crpiti snagu da to trpiš, da su razlozi samo racionalni isti tren bi morao dati razvoda braka.
Ooo, reci cu te zeni
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 15:08   #51
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Auu, ovo za Busha je krivo, a možda i za Blaira ...
Kakav ateist Bush, on jest kršćanski fundamentalist.

A zašto svi ateisti izgleda kod muslimana imaju tako loš imidž?

Da li se ti slažeš s onom famoznom Derviševom tvrdnjom (koje se on kasnije odrekao) da po Islamu ateiste treba zbrisati s lica zemlje?
Bush je materijalist i ništa više, ostalo je gluma. A islam tvrdi da nema ateista.
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 15:09   #52
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
E vidiš, to je velika prednost katoličanstva: da to što tamo piše - nije obavezujuće!
To ti zoveš prednost? Šta je obavezujuće? Ono što papa kaže?
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 16:22   #53
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Bush je materijalist i ništa više, ostalo je gluma. A islam tvrdi da nema ateista.
BOJIM SE da nisi u pravu glede Busha, i to situaciju i čini opasnijom nego da je naprosto "materijalist". To što on nastoji u tradiciji svoje naftaške obitelji što više oderati i Istok i Zapad i Sjever i Jug, i što osim bogatstva žudi i za političkom moći, na žalost nije nužno u kontradikciji s opasnom, fundamentalističkom vjerom. Ni u njegovim slučaju, a niti općenito, kod mnogih pojedinaca svih vjera.

A za ateiste (i agnostike, za koje je Derviš rekao da su samo "ušminkani ateisti"), molim te da se ne uvrijediš, ali mislim da se i ti i Derviš i ostali sad kolektivno "izvlačite" na taj štos (makar i pred samima sobom, iskreno). A to zato što je previše toga izašlo na vidjelo prilikom one diskusije o statusu ne-muslimana u možebitnim budućim islamskim državama u Europi. Uostalom, ti si sam maloprije napisao: "To pitaj ateiste i materijaliste kao George W. Busha i Tony Blaire-a."
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 16:59   #54
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
To ti zoveš prednost? Šta je obavezujuće? Ono što papa kaže?
Ne znam točno što katolicima JEST obavezujuće, i s kojim stupnjem strogosti. Ali,
onakvom kakav sam, osjećaj sigurnosti mi ulijeva baš to što znam da sveti tekstovi NISU automatski obavezujući, nego njihova tumačenja prolaze kroz dugogodišnje crkvene filtere. I da nema onog "...to je riječ Božija i što mi tu možemo" (Derviš o ateistima).

enemyCombatant je uostalom nedavno citirao biblijski tekst koji traži kamenovanje.
Da ne zapalim strasti, neću je re-postati, ali sjećaš li se one slike s topica "Položaj žene u islamu II" gdje neku preljubnicu (možda nepravedno osuđenu?) kamenuju u šiitskom Iranu - ili možda u sunitskom Afganistanu?

Svakako JEST prednost da odavno više nema tako strogog katolika koji bi tražio tako nešto na osnovu Biblije - među ostalim i zato jer je njeno tumačenje u nadležnosti Crkve, a ne pojedinca. Kod fundamentalističkih protestantskih crkvi ili Islama, stanje je već nešto drugačije - a baš zato i opasnije, i za njih same, a potencijalno i za druge.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 18:41   #55
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
...
6. To se zove vjera. Na tebi je da vjeruješ ili ne. Imaju nadnaravnosti Kur'ana i Muhammeda kao Poslanika. Ako hoćeš mogu ti dati da čitaš, gledaš itd. Što se tiče novih Poslanika, Kur'an isključuje tu mogučnost. Opet stvar vjerovanja. Možeš, a ne moraš vjerovati.

7. Sa njima sam i raspravljao. A podjele unutar muslimana nisu na osnovu drugih Kur'ana, nego na osnovu mišljenja i životnog stila, što je različito od podjela unutar krščanstva.
...
btw. bit ovakvih razgovora jeste da svako sjaše sa ego tripa i još jednom sam sa sobom revidira je li tvrdoglav ili zaista je objektivno stekao to mišljenje pa možda i uvjerenje ...!?
Upravo tako - mozes a ne moras verovati. Sadrzaj verovanja moze biti proizvoljan.

Podele su podele - nista manje krvave nego kod hriscana. Samo zato sto jedni priznaju (veruju) Aliju a drugi ne ?!!

Ko odredjuje da li je neko na ego tripu ili je sjahao ?
"Objektivno stekao misljenje" ?
Quote:
Raiden kaže:
...
3. Iz ateističkog pogleda ti vidiš različtosti. Iz jevrejskog ugla je samo jedna religija. Iz krčanskog je jedna, samo jevreji neće da priznaju Isusa. A iz muslimanskog je jedna, samo krščani kao i jevreji prije, neće da priznaju posljednjeg Poslanika. Dakle ima dosta mišljenja, ali je jedna religija i pitanje ko koliko želi da sazna istinu, toliko i otkrije.

4. Za mješanje u sve pore života postoji nužnost, kao što sam ti objasnio, religija postavlja norme ponašanja, da nje nema, nebi bilo sistema vrijednosti više.
...
3. Znaci hinduizam i sintoizam nisu religije ?

4. Sta je onda sa drustvima poput Svedske, Svajcarske...
u kojima nema (o uzasa) "mesanja u sve pore zivota " ?
U njima valjda nema vise "sistema vrednosti" ?
Ova "tvoja" teza sigurno ne stoji. Radi se o sasvim prozaicnoj teznji za moci (kako za spas dusa vernika tako i za olaksanje njihovi novcanika).
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 18:44   #56
Ovo je sa jednog drugog topica ali mislim da mu je na ovome pravo mesto.
Quote:
Salica Kave kaže:
Pročitala sam čitav topic i imam pitanje za sve vas.. jehovine svjedoke, kršćane, muslimane...

Zašto se prepirete čije je vjerovanje ispravno kada postoje jednake mogućnosti da je bilo koje vjerovanje "ispravno" odnosno "pogrešno"?

Nitko od nas ne može sa 100 postotnom sigurnošću reći da je Bog rekao ovo, da je Isus bio ono, da je Alah odredio ovako ili onako.. pa ljudi moji, vi to NE MOŽETE ZNATI, vi to samo VJERUJETE.

Bilo zato što ste, igrom slučaja, rođeni i odrasli u obitelji koja vas je učila da je ovo ili ono vjerovanje ispravno i to ste prisvojili kao ispravno.
Bilo zato što ste razočarani odgovorima i ponašanjem vjernika vlastitog vjerovanja odlučili potražiti i prihvatili neka druga vjerovanja.

Ljudi moji, vjerujete li doista, duboko u srcima, da je Jehovi, Bogu, Isusu, Alahu, važnije da se vi verbalno sukobljavate oko različitosti nego da spoznate sličnosti koje vas povezuju?

Zašto svi vjerujete da ste "u pravu", a vaš bližnji nije? Možda zato što svakog od vas vaši starješine, svećenici, popovi i hodže uvjeravaju da je upravo vjera koju ONI propovjedaju JEDINA i ISPRAVNA.

Možda griješim, ali zar svi ne vjerujete da je ljubav odgovor na mržnju i nerazumijevanje?
Da su krađa, bludništvo i ubojstvo grijeh?

Nije li oholo ispravljati jedni druge u vjerovanjima i "ubjeđivati" ih da će spas pronaći baš u vašem načinu života i vašim vjerovanjima?

Jeste li tako jako sigurni da je vaša vjera ona prava da nudite "spasenje" svakom tko se preobrati? Ja se to ne bi usudila.

Što ako umrem i ispadne da su budisti bili u pravu? Ili kršćani? Ili muslimani? Ili židovi? Ili Jehovini svjedoci? Ili ateisti? Ili..?

Kako možete zanemarivati jedino što vam je sigurno - ovaj život koji imate na ovoj zemlji - radi nečeg što će se možda dogoditi a možda i neće nakon vaše smrti?
Što vam se toliko sviđa kod vašeg života da ga želite živjeti vječno, uvijek isto, bio to raj na nebu ili zemlji, da imate toliku želju biti Bogu, Isusu, Alahu, mili?

Mislite li da ste tako fenomenalni primjerci ljudskog roda da vas Svevišnji želi zadržati kao svoje podanike? Tako ste milostivi? Tako pravedni? Tako puni ljubavi? Tako nesebični? Tako ispravni? Tako svi ekipno na kolektivnom egotripu da je to za ne povjerovat.

Ako ima koji psiholog, bilo bi dobro da nam objasni zašto ljudi imaju potrebu vjerovat ono što im neka grupa ljudi servira? Zašto ne misle svojom glavom i ne sumnjaju u sve?
Zašto se osjećaju dobro ako brane uvjerenja svoje vjere? Zašto misle da su sami pobjednici ako njihov nogometni klub pobjedi?

Zašto, zašto, zašto?

Bojim se da će taj vječan "savršen" život bez ikakvih izazova za ljudski rod biti jednak akvariju u kojem se savršeno zaštićene ribice vrte u krug bez mogućnosti da osjete izazov morskih dobina, opasnost koralja, hrabrost, strah, pobjedu i izazov dok polako ne pocrkavaju od dosade.

Bez mogućnosti da napravimo greške kako bi iz njih učili, bez osjećaja tuge, gubitka, ljutnje, straha, uvijek u veselju, blagostanju i radosti, izgubit ćemo svojstva ljudskosti.
U takvom svijetu nećemo biti ljudi već nešto sasvim drugo.

I ako je taj "savršen svijet" bilo na zemlji bilo na nebu odgovor koji mi nakon smrti svjetske religije i sekte nude, thanx but no thanx.
Ja ću radije živjeti ovaj život prema moralnim pravilima koje osjećam ispravnim u sebi i poštovat ću i slaviti zajedno sa svojim prijateljima sve vjerske rituale koji su im bitni.

Nadam se da će jednog dana sličnosti svih vjerovanja ujediniti ljude u miru a različitosti ostati tema rasprava dokonih filozofa koje običnog čovjeka nikada više neće uznemiriti a kamoli natjerati da se zbog njih prepire, vrijeđa, ratuje ili ubija..


Sve drugo što činite, ne činite ni Bogu ni Isusu ni Alahu ni Budhi ni Jehovi u slavu. Ističete svoje različitosti i u tome ste oruđe zla a ne dobra.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 08:22   #57
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Punina objave. Kad sam to shvatila bilo je dovoljno...
Shvatila?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 08:25   #58
Zašto Bog Jehova???

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Ovo je sa jednog drugog topica ali mislim da mu je na ovome pravo mesto.

Odabrala sam Boga Jehovu jer vjerujem da je oON jedini Svevišnji koji je sve stvorio.Vjerujem da je poslao svog sina Isusa Krista na Zemlju da ljudima otkupi grijehe.Vjerujem da će svi dobri ljudi živjeti u raju na Zemlji.Zašto vjerujem u vjeru Jehovinih svjedoka???Jehovi Bogu veoma je stalo do nas i on želi da prihvatimo njegovo vodstvo puno ljubavi jer je to za naše dobro.Ako ga obožavamo na pravi način bit ćemo sretni i izbjeći ćemo mnoge probleme u životu.Isto tako ,dobit ćemo njegov blagoslov i pomoć,(Izaija48:17)Važno je da obožavamo Jehovu onako kako on to želi.Isus je rekao:Neće svatko koji mi govoro;Gospodine ,Gospodine;ući u kraljevatvo nebesko ,nego onaj koji vrši volju Oca mojega koji je na nebesima."Prema tome da bismo imali Božje odobravanje moramo upoznati njegove zahtjeva i postupati u skladu sa njima.Isus je za one koji ne vrše volju njegova Oca rekao da su "bezakonici!"(Matej 7:21-23)

Jehova svim ljudima na Zemlji daje priliku da dobiju vječni život.Međutim,da bismo dobili vječni život u raju,moramo ispravno obožavati Boga Jehovu i već sada živjeti na način koji je njemu ugodan.Mnogi ljudi to ne žele,zato je Isus rekao:"Uđite na uska vrata!Jer širok je i prostran put što vodiu uništenje i mnogo je onih koji njima idu,A uska su vrata i tijesan put koji vodi u život i malo je onih koji ga nalaze."(Matej 7:13,14)Prava religija vodi u život.Kriva religija vodi u uništenje.Jehova ne želi da itko bude uništen i zato svima daje priliku da ga upoznaju.(2.Petrova 3:9)Zbog toga sa pravim razlogom možemo reći da način na koji obožavamo Boga za nas znači život ili smrt.

Kako možemo promaći put koji vodi u život?Isus je rekao da će se pravu religiju prepoznati po načinu života njenih pripadnika."Prepoznat ćete ih po plodovima njihovim."(Matej 7:16,17)Drugim riječima osobe koje pripadaju pravoj religiji može se prepoznati po njihovim vjerovanjima i ponašanju.

1.BOŽJI SLUGE SVOJA VJEROVANJA TEMELJE NA BIBLIJI
U molitvi svome nebeskome Ocu Isus je rekao:"Tvoja riječ je istina!"(Ivan 17:17)Isus je vjerovao Božjoj riječi i sve što je naučavao bilo je u skladu sa njom.


2.PRIPADNICI PRAVE RELIGIJE OBOŽAVAJIU JEDINO JEHOVU I OBJAVLJUJU NJEGOVO IME
Isus je rekao:"Jehovi Bogu svojemu,klanjaj se i njemu jedinome služi!"(Matej 4:10)

3.PRIPADNICI BOŽJEG NARODA POKAZUJU ISKRENU NESEBIČNU LJUBAV JEDNI PREMA DRUGIMA
Isus je rekao:""PO tome će svi znati da ste moji učenici,ako budete ljubili jedan drugoga!"(Ivan 13:35)LJubav na koju nas Bog potiče nadilazi rasne,socijalne i nacionalne granice te ujedinjuje ljude neraskidiviom vezom pravog bratstva.Pravi kršćani ne uzimaju oružje keko bi ubijali svoju braću,odnosno svoje neprijatelje.Biblija kaže:"Djeca Božja i djecaĐavlova poznaju se po ovome:tko god ne hodi u pravednosti,ne potječe od Boga,a tako i onaj tko ne ljubi brata svojega.Ljubimo jedan drugi+oga,ne budimo kao Kajin koji je potjecao od Zloga i ubio brata svojega!"(1.Ivanova 3:10-12,4:20,21)

4.PRAVI KRŠĆANI PRIHVAĆAJU ISUSA KRISTA KAO KAO OSOBU PUTEM KOJE BOG OMOGUĆUJE SPASENJE
Biblija kaže:"Ni u kome drugome nema spasenja,jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima po kojem možemo biti spašeni!"(Djela apostolska 4;12)Isus je dao svoj život kao otkupninu za poslušne ljude.(Matej 20:28)Osim toga Isus je Krist imenovani Kralj u nebeskom Kraljevstvu koje će vladati nad cijelom zemljom.Biblija kaže:"Tko vjeruje u Sina,ima život vječni.Tko nije poslušan Sinu,neće vidjeti život.!"(Ivan 3:36)

5.SLUGE PRAVOG BOGA NISU DIO SVIJETA
Kad je bio na suđenju pred rimskim vladarem Pilatom Isus je rekao:"Moje Kraljevtvo nije od ovoga svijeta!"(Ivan 18:369U kojoj god Zemlji žive Isusovi pravi sledbenici podanici su njegovog nebeskog Kraljevstva i stoga ostaju neutralni u političkim zbivanjima ovoga svijeta.Oni ne sudjeluju u njihovim sukobima.

6.ISUSOVI PRAVI SLJEDBENICI PROPRVIJEDAJU DA JE BOŽJE kRALJEVSTVO JEDINA NADA ZA LJUDE
Isus je prorekao:"Ova dobra vijest propovijedat će se po svoj Zemlji za svjedočanstvo svim ljudima i tada će doći kraj!"(Matej 24:14)

S obzirom na sve što sam sada navela upitaj seoja religija sva svoja učenja temelji na Bobliji i objavljuje Jehovini ime???
Koja religija pokazuje ljubav onako kako nas Bog uči,vjeruje u Isusa,nije dio svijeta,objavljuje Božje Kraljevstvo kao jedinu istinsku nadu za ljude???Koja od svih tih religija koje postoje na svijetu udovoljava svim tim zahtjevima???
Činjenice jasno pokazuju da su to Jehovini svjedoci i zato sam se ja odlučila za Boga Jehovu kao svog Spasitelja.
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 08:44   #59
San Snova
cini mi se da si malo promasila temu ali smatram da je dobro da tvoj tekst stoji tu gde je.
Zasto mislim da si promasila temu. Zato sto se tvoje objasnjenje logicki vrti u krug.
"Odabrala sam Boga Jehovu jer vjerujem da je oON jedini Svevišnji koji je sve stvorio. ...
S obzirom na sve što sam sada navela upitaj seoja religija sva svoja učenja temelji na Bobliji i objavljuje Jehovini ime??? ..."

Odabrala si jer verujes u Jehovu. Verujes jer tako pise u Bibliji. A Bibliju si uzela kao sto posto tacnu jer je tako rekao Jehova koji je bog, a to opet pise u Bibliji...
Sve ostalo sto si napisala samo su odredjene dogme te religije. Zamisli kada bi u svemu sto si zapisala samo promenili ime boga i stavili Krisna, Mitra ili Allah... Logicko i fakticko znacenje teksta bi ostalo isto tj. nedostatno.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 09:08   #60
Odabire li Bog nas kao svoje vjernike ili mi odabiremo Boga u kojeg želimo vjerovati?

Eto, pitanje je odabira i koliko ima u tome slučajnosti a koliko je to sve učinjeno po inerciji. Nije bitno kakav je sadržaj odabira, već tko odabire što i zašto to čini.
Jesmo li zapravo svojim rođenjem i svojim roditeljima već izabrali sudbinu pa onda i vjeru koja je prisutna na prostoru?

Netko je spomenuo da mu se čini da je njega vjera odabrala a ne on nju, pa
da zato on vjeruje u taj sadržaj. Ispada da je vjera nešto što ima samostalan život i moć da utječe na nas, a mi joj se prepuštamo.

Izabire li Bog svoje vjernike, po adresi stanovanja ili mi odabiremo Boga prema vlasitom afinitetu?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.