Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2007., 17:34   #1
Hagio terapija

Molim vas da mi kažu oni koji znaju ponešto o tome. zanima me koliko traju predavanja, koji su uvjeti da pristupim predavanjima i naravno da je svaka ostala informacija dobrodošla.
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Received Warning
Old 19.03.2007., 22:05   #2
odi na ovaj forum u mom potpisu i pitaj mirtu...ona zna puno o tome
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Old 20.03.2007., 00:46   #3
Quote:
nino1 kaže: Pogledaj post
baš mi je žao što te bode moj č ali na žalost nemam ga namjeru makivati, neda mi se, valjda ćeš se nakako nositi s time.
Tvoj sig - tvoje ogledalo pismenosti.

Inače, ako hagio terapije imaju ikakve veze s hagiografijama, onda ta terapija vjerojatno ima neke veze sa svecima. A ako ne možeš otrpjeti ispravak pravopisne greške bez da postaneš agresivan, ne vidim kako kaniš trpjeti ispravljanje katakternih mana.
Apemant is offline  
Old 20.03.2007., 10:04   #4
nije za mene, vjeruj mi. a moja pismenost te neka ne zabrinjava, rađe mi pokušaj nešto saznati o toj hagioterapiji koja je za moju majku.(ona zna pravilno pisati)
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Old 20.03.2007., 10:31   #5
Quote:
nino1 kaže: Pogledaj post
nije za mene, vjeruj mi. a moja pismenost te neka ne zabrinjava, rađe mi pokušaj nešto saznati o toj hagioterapiji koja je za moju majku.(ona zna pravilno pisati)
Utorak oko 20.30 na valovima H. katoličkog radija govori se o hagioterapiji.
Poslušajte!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 20.03.2007., 10:41   #6
e, hvala ti, pravi dokaz da na ovom forumu ipak postoje normalni, pristoji, ljudi.
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Old 20.03.2007., 10:48   #7
Quote:
nino1 kaže: Pogledaj post
e, hvala ti, pravi dokaz da na ovom forumu ipak postoje normalni, pristoji, ljudi.
hvala nino1 ali ja sam tu dežurni vrag ateistički
a što ćeš i "vragovi" slušaju HKR i prof. Ivančića i uče o hagioterapiji
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 20.03.2007., 10:58   #8
Quote:
nino1 kaže: Pogledaj post
e, hvala ti, pravi dokaz da na ovom forumu ipak postoje normalni, pristoji, ljudi.
Pristojno je čovjeku ukazati na sitnu greškicu. A malo je djetinjasto na pristojnu primjedbu reagirati kao da ti je netko opalio šamar.

Oni koji su znali nešto o hagio terapiji, oni su ti odgovorili što se toga tiče. Ja ne znam ništa o hagio terapiji, ali pouzdano znam da se piše (i izgovara) 'sreća', a ne 'sreča'. Toliko od mene
Apemant is offline  
Old 20.03.2007., 11:12   #9
PA JA SAM TO ODGOVORIO NA MIRAN NACIN, NITI SAM BURNO REAGIRAO NI AGRESIVNO, SAMO SAM TI REKAO DA NE MISLIM MJENJATI NIŠTA I DA SE MORAŠ NOSITI S TIME.
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Received Infraction
Old 20.03.2007., 13:43   #10
ajd dobro sad....pa neće trebati hagioterapija već zrelima u duhu...nego ljudima koji traže...a moj sud je da smo to svi mi...

mislim .....ne svi mi u potrebi za hagioterapijom...jer svatko na svoj način traži i nalazi..... nego smo svi mi u potrebi da se duhovno uzdižemo (ak to tak mogu reći)

pa sad ako on plane lakše..možda baš njemu treba takvo nešto...svakome prema njegovim mogućnostima

a i ako je to slučajno napravio...nije čovjeku baš ugodno da te netko prozove...čuj...ne znaš pisati..

i to je ona fora koju ljudi često griješe kad nekome žele objsniti da su u krivu...odmah mu kažu da su u krivu...a mi nitko ne volimo to znati...osim toga ako to i znamo ne volimo priznati...a ako i priznamo volimod a to bude naša odluka a ne pod optužbom i prisilom


eto vidiš kako se može filozofirati dugo nad običnim č i ć
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Old 20.03.2007., 17:39   #11
kako vidim ovdje se svi prave pametni a nitko da kaze nesto o hagioterapiji... lego moj ovako... ja sam ti na to isao (ali u osijeku)... dobra je to stvar... ali malo mi je glupo pisati o tome ovako jer vidim da su ljudi ovdje samo kako bi nekoga ispljuvali pa mi se o tome ne govori.... ne da ne bi o meni nesto govorili vec o tome... pa ako te jos uvijek zanima javi se na mail!
__________________
Što Bog da i sreća junačka.
super_leptir is offline  
Old 20.03.2007., 18:37   #12
Quote:
nino1 kaže: Pogledaj post
ne, ja cu prestati, jer ja nisam tvrdoglav. samo sam otvorio temu za diskusiju, i ako ce ti sta znaciti apemant ja ti se ispricavam.
Nemaš mi se za što ispričati, pa nisi me ničim uvrijedio. Radije popravi taj č.
Evo, samo ga c/p u svoj sig:

I u najcrnjem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo

Quote:
super_leptir kaže: Pogledaj post
kako vidim ovdje se svi prave pametni a nitko da kaze nesto o hagioterapiji... lego moj ovako... ja sam ti na to isao (ali u osijeku)... dobra je to stvar... ali malo mi je glupo pisati o tome ovako jer vidim da su ljudi ovdje samo kako bi nekoga ispljuvali pa mi se o tome ne govori.... ne da ne bi o meni nesto govorili vec o tome... pa ako te jos uvijek zanima javi se na mail!
Nekako mi se čini, ako ti se netko i javi na mail, pokušat ćeš mu na još sto načina uvaliti link na taj blesavi SlashMySearch.

Tako da nisam baš sto posto uvjeren da ti imaš blage veze o tome što je hagioterapija. Ali možda sam samo previše pametan za svoje vlastito dobro, jel'da?
Apemant is offline  
Old 21.03.2007., 00:16   #13
evo da neće ispast da smao trkeljamo

Quote:
Hagioterapija je duhovno-milosni model za liječenje duhovnih trauma. Hagioterapiju ili liječenje svetim, kao posebnu metodu duhovne medicine u svijetu utemeljio je prof. dr. Tomislav Ivančić, profesor fundamentalne teologije na (KBF) Bogoslovnom fakultetu u Zagrbu. Ustrajnim radom, potkrijepljenim brojnim pozitivnim iskustvima, dokazano je da je uzrok brojnih psihičkih i tjelesnih bolesti bolestan duh. Te da izlječenjem (iscjeljenjem) duha nestaju i sve ostale bolesti. Ona je korak dalje od raznih savjetovališta jer ona ne samo da poučava i savjetuje, već se zauzima za zdravlje čovjekove duše. Hagioterapiji je težnja oslobađanje čovjeka od boli na duhovnoj dimenziji, kao što to čini medicina na tjelesnoj, a psihijatrija na psihičkoj razini. Pomoći čovjeku oduprijeti se besmislu, grijehu, ovisnostima i uvredama, pomoći mu da svoj istinski smiraj nađe u Bogu koji ima rješenje za svako naše pitanje, odgovor na svaku našu nepoznanicu, lijek za svaku našu bol i muku i patnju, jest glavni i osnovni cilj hagioterapije i hagioterapeuta. Hagioterapiji je cilj duhovno zdravlje, a duhovno zdrav je čovjek koji voli i prihvaća Boga, sebe i bližnjega. "Biti duhovno zdrav znači ne biti u konfliktu sa savješću, istinom, vrednotama i samim sobom".

Vrlo je važno napomenuti bitnu činjenicu - glavni akter svih ozdravljenja je Bog, a hagioterapeut je samo posrednik (protočni kanal) po kome Gospodin izlijeva svoju milost i blagoslov. Hagioterapija nije samo evangelizacijski i savjetodavni govor hagioterapeuta, nego mnogo više ustrajna molitava hagioterapeuta, molitvenih zajednica i na koncu cijele Crkve, jer je hagioterapija rođena i smještena u krilu Crkve. Tu je njezinaposebnost u odnosu na mnoge druge terapije svjetovne naravi.
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Old 21.03.2007., 18:20   #14
Prije bih rekao presamouvjeren za svoje dobro....
__________________
Što Bog da i sreća junačka.
super_leptir is offline  
Old 21.03.2007., 18:29   #15
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post
evo da neće ispast da smao trkeljamo
premise zakljucka su mu malo mutne....
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Old 21.03.2007., 23:11   #16
Quote:
super_leptir kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao presamouvjeren za svoje dobro....
Gle, nije potrebno biti jako samouvjeren da bi otkantao nekoga sa potpisom poput tvog. I ne samo potpisom, tvoj prvi post s ovim nickom je reklama za to smeće iz tvog potpisa. Ne podnosim piramidalne strukture i ljude koji prihvaćaju takav način razmišljanja. Znaš što prvo napravim kad vidim takav link ili sličan, kakvih, vjeruj, ima više nego ptičjeg dreka? Ne kliknem ga direktno, nego ga kopiram, pa ga ubacim u drugi prozor i iz adrese obrišem referencu na tvoj account. Kužiš, nema šanse na ovoj kugli zemaljskoj po kojoj bih ja pristao biti stepenicu niže od ljudi poput tebe, u bilo kakvoj piramidalnoj strukturi. Kako ti se to sviđa, po pitanju presamouvjerenosti?

A tvoj rezime (https://www.forum.hr/search.php?do=finduser&u=86286) odaje naslutiti da je upravo taj link smisao stvaranja ovog konkretnog nicka kojim se potpisuješ. Ergo, gnojiš to smeće po forumima, na što više različitih podforuma, i pokušavaš privući pozornost ne bi li se još tko učlanio na SlashMySearch, po mogućnosti preko tvog accounta, tako da bih se zbilja jako začudio da si išao na bilo kakvu hagioterapiju u Osijeku. Pravi si genij, nema šta, skupa sa svima onima koji će zagristi mamac preko tebe.
Apemant is offline  
Old 23.03.2007., 00:43   #17
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
premise zakljucka su mu malo mutne....
ja imam o tome svemu neko svoje razmišljanje....no eto u svakom slučaju mislim da može duši pomoći u razvoju
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Old 23.03.2007., 01:54   #18
lego moj pa ti si genije...

sto se mog potpisa tice nitko te ne tjera da na njega klikces...

a sto se hagioterpaije tice na krivog si se namjerio!

zato se opusti i uzivaj... i moras prihvatiti da si nekad u zivotu stvarno u piramidi ISPOD nekoga... sto to prije prihvatis bit ce manje bolno!
__________________
Što Bog da i sreća junačka.
super_leptir is offline  
Old 23.03.2007., 10:14   #19
Quote:
super_leptir kaže: Pogledaj post
lego moj pa ti si genije...
U usporedbi s Einsteinom, vjerojatno nisam. U usporedbi s tobom, jesam, naravno.

Quote:
super_leptir kaže: Pogledaj post
sto se mog potpisa tice nitko te ne tjera da na njega klikces...
Naravno da me ne tjera. Zar sam tvrdio suprotno? Taj potpis samo svjedoči nešto o tebi, a ja ti to otvoreno kažem.

Quote:
super_leptir kaže: Pogledaj post
a sto se hagioterpaije tice na krivog si se namjerio!
Postoji određena mala šansa, da je Ivančić zbilja organizirao tako nešto u Osijeku, pa da si ti čak i bio na tome. Bilo kako bilo, što god da to jest (hagioterapija), u tvom slučaju očito ne djeluje. Dakle, loša si joj reklama.

Quote:
super_leptir kaže: Pogledaj post
zato se opusti i uzivaj... i moras prihvatiti da si nekad u zivotu stvarno u piramidi ISPOD nekoga... sto to prije prihvatis bit ce manje bolno!
Naravno da sam ispod NEKOGA u piramidi, ali definitivno ne ispod takvih poput tebe. Čitaj pažljivije ono na što odgovaraš.
Apemant is offline  
Old 26.03.2007., 16:33   #20
lego moj to sto znas za ivancica i cuo si za hagioterpaiju mene ne impresionira... moras se potruditi malo bolje...

kao drugo... tema ovog threda je bila hagioterapija pa onda o cemu ti non stop mudrujes?

kao trece... moj potpis - moja stvar. ja mislim da je to nesto zanimljivo i tko ima prava zbog toga me osudjivati ili prosudjivati moj karakter? ovakvim svojim govorim vise govoris o svojemu karakteru nego o meni...

kao cetvrto... sa ti mislis tko si ti da znas kakvi su to ljudi poput mene? lego moj nemoj se zavarvati... ocito si jos puno mlad...

kao cetvrto... genije u usporedbi sa mnom jesi... svaka cast! tvoja pobjeda!
__________________
Što Bog da i sreća junačka.
super_leptir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.