Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2007., 12:38   #21
Quote:
Syon kaže: Pogledaj post
Nisam to rekao,rekao sam samo da je seksualnost jedna od ljudskih najvećih proizvođača energije,a ako bi ti htio poševiti svakoga da vidiš kakva ti je energija s njim to je tvoja stvar...
Pa čemu onda tvoje okomljivanje na kršćansko: "ne zgriješi bludno"?
To ti znači: "ne ševi se sa svakim".
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 16:23   #22
U kršćanstvu, sex služi samo radi reprodukcije tj. radi produžetka vrste - zato su kondomi zabranjivani (pobačaj također). Orgazam je ključ ka duhovnom uzdignuću, a s tim je i tjelesni užitak. Crkva (materijalna u srži) neodobrava ga - pa se moraš izpovijediti za to što si se samozadovoljavao jer ti je to u prirodi. Crkva i kršćanstvo negiraju ljudsku prirodu.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 16:51   #23
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
U kršćanstvu, sex služi samo radi reprodukcije tj. radi produžetka vrste - zato su kondomi zabranjivani (pobačaj također). Orgazam je ključ ka duhovnom uzdignuću, a s tim je i tjelesni užitak. Crkva (materijalna u srži) neodobrava ga - pa se moraš izpovijediti za to što si se samozadovoljavao jer ti je to u prirodi. Crkva i kršćanstvo negiraju ljudsku prirodu.
Što vama točno znači duhovnost? Kako je definirate?
the_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 16:57   #24
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
U kršćanstvu, sex služi samo radi reprodukcije tj. radi produžetka vrste - zato su kondomi zabranjivani (pobačaj također). Orgazam je ključ ka duhovnom uzdignuću, a s tim je i tjelesni užitak. Crkva (materijalna u srži) neodobrava ga - pa se moraš izpovijediti za to što si se samozadovoljavao jer ti je to u prirodi. Crkva i kršćanstvo negiraju ljudsku prirodu.
Jasno. To će se morati revidirati.
Ali sotonizam sa druge strane kroz ljudsku prirodu hoće progurati i zakon jačeg, predatore i plijenove, alfa mužjake i alfa ženke. Praktički, kada bi sotonizam došao na vlast kao politička organizacija, događali bi se holokausti neviđenih razmjera. Sve ideologije koje propagiraju ljudsku prirodu, zapravo na kraju pokažu lice nerazumijevanja prirode, a ono se vidi kroz potpuno pogrešno tumačenje života. Zato i jesu ti predatori (koji ne postoje), zato i jesu alfa mužjaci i vinske mušice (što nije istina) i zato kao posljedica toga nastaje ubijanje slabijih (što na žalost bude istina).
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 17:36   #25
Čuj, ti si sad opisao sadašnje stanje. Ne moramo čekati da "Sotonizam" dođe na vlasti.
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 17:40   #26
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže: Pogledaj post
Čuj, ti si sad opisao sadašnje stanje. Ne moramo čekati da "Sotonizam" dođe na vlasti.
Zato i pilim ženama po glavi da se ostave alfa faktora X i kemije. Zato pilim magkama i mačorima da se ostave predatora. Zato i pilim inertnim ljudima da počnu čitati i time utjecati na politiku.
Pilim, pilim, a žene, mačori i površni ljudi gledaju političare i oni su im za sve krivi. Ta nisu političari došli sa Marsa. Kada ona "ne zna zašto tako osjeća" ona postaje životinja, ma koliko tvrdila za sebe da je duhovna.
Kada mačor misli da će drugoga uviti jer je on slabija i nečista rasa, onda je on zapravo zaluđeni neonacistički fanatik ma koliko za sebe tvrdio da je "radnik na svijesti".
A kada inertni čovjek ništa ne čita, i važno mu je samo da se dobro napuši i poseksa, onda je on crv koji obitava u svojoj rupi nadajući se da ga nitko neće za života zgaziti.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 18:41   #27
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Jasno. To će se morati revidirati.
Ali sotonizam sa druge strane kroz ljudsku prirodu hoće progurati i zakon jačeg, predatore i plijenove, alfa mužjake i alfa ženke. Praktički, kada bi sotonizam došao na vlast kao politička organizacija, događali bi se holokausti neviđenih razmjera. Sve ideologije koje propagiraju ljudsku prirodu, zapravo na kraju pokažu lice nerazumijevanja prirode, a ono se vidi kroz potpuno pogrešno tumačenje života. Zato i jesu ti predatori (koji ne postoje), zato i jesu alfa mužjaci i vinske mušice (što nije istina) i zato kao posljedica toga nastaje ubijanje slabijih (što na žalost bude istina).
S druge strane? Pa sotonizam upravo TO smatra dijelom ljudske prirode! I upravo to je zemaljsko i vezivanje za zemaljsko! Nema tu velikoga napretka... čovjeka svodi na životinju.
the_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 20:09   #28
Quote:
the_one kaže: Pogledaj post
S druge strane? Pa sotonizam upravo TO smatra dijelom ljudske prirode! I upravo to je zemaljsko i vezivanje za zemaljsko! Nema tu velikoga napretka... čovjeka svodi na životinju.
nije istina,sotonizam je itekako napredan,čovjek mora otkriti nešto više od fizičkog tijela da bi mogao komunicirati sa astralnim svijetom,jedino što ne postavlja nikakve zabrane i prepreke,već mu dopušta da radi ono što ga čini sretnim....
Syon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 20:12   #29
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Jasno. To će se morati revidirati.
Ali sotonizam sa druge strane kroz ljudsku prirodu hoće progurati i zakon jačeg, predatore i plijenove, alfa mužjake i alfa ženke. Praktički, kada bi sotonizam došao na vlast kao politička organizacija, događali bi se holokausti neviđenih razmjera. Sve ideologije koje propagiraju ljudsku prirodu, zapravo na kraju pokažu lice nerazumijevanja prirode, a ono se vidi kroz potpuno pogrešno tumačenje života. Zato i jesu ti predatori (koji ne postoje), zato i jesu alfa mužjaci i vinske mušice (što nije istina) i zato kao posljedica toga nastaje ubijanje slabijih (što na žalost bude istina).
o čemu ti pričaš,zar misliš da je sotonizam tiranija u kojoj prežive samo najjači a svi ostali umru,pa daj se urazumi,sotonizam nije jednak zakonu jačeg,nemoj biti zagrižena budala
Syon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 20:15   #30
Quote:
Syon kaže: Pogledaj post
nije istina,sotonizam je itekako napredan,čovjek mora otkriti nešto više od fizičkog tijela da bi mogao komunicirati sa astralnim svijetom,jedino što ne postavlja nikakve zabrane i prepreke,već mu dopušta da radi ono što ga čini sretnim....

Kako ćeš okrivati astral kada moraš obespravljen kopati u rudniku ili izrađivati topovske granate kojima se igraju alpfa mužjaci?
Kako ćeš otkrivati astral kada te ubiju u konc logoru?
Kako ćeš otkrivati astral kada si nezadovoljan jer alfa mužjaci jebu sve žene, a tebi ne ostave ni mrvice? Nema ljubav, nema emocija, samo ratništvo. Nešto kao Equilibrium.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 20:21   #31
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Kako ćeš okrivati astral kada moraš obespravljen kopati u rudniku ili izrađivati topovske granate kojima se igraju alpfa mužjaci?
Kako ćeš otkrivati astral kada te ubiju u konc logoru?
Kako ćeš otkrivati astral kada si nezadovoljan jer alfa mužjaci jebu sve žene, a tebi ne ostave ni mrvice? Nema ljubav, nema emocija, samo ratništvo. Nešto kao Equilibrium.
...pa dobro,o čem ti pričaš oćeš reći da su svi ljudi podložni nekolicini ljudi,odnosno da cijeli dan moraš samo raditi i mučiti se,pa ti ne ostane 10 minuta za meditaciju???????
Syon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 20:24   #32
Quote:
Syon kaže: Pogledaj post
...pa dobro,o čem ti pričaš oćeš reći da su svi ljudi podložni nekolicini ljudi,odnosno da cijeli dan moraš samo raditi i mučiti se,pa ti ne ostane 10 minuta za meditaciju???????

Ja imam fini, lagani posao. Stručan sam, ne mučim se a dobro sam plaćen.
Ali kada bi se gledalo na način na koji su gledali neki koji ljudsku prirodu doživljavaju po svom aršinu, ja bih bio u okovima i radio u rudniku. Jer nisam lijep, visok arijevac, nemam snažne mišiće i ne nosim mač gdje god dođem. Ja sam ti fini mali umjetnik. Sladak ali ne muškarčina. Nisam predator. Više plijen. Iako bih volio vidjeti tog predatora kojem bih bio plijen.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 20:26   #33
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Ja imam fini, lagani posao. Stručan sam, ne mučim se a dobro sam plaćen.
Ali kada bi se gledalo na način na koji su gledali neki koji ljudsku prirodu doživljavaju po svom aršinu, ja bih bio u okovima i radio u rudniku. Jer nisam lijep, visok arijevac, nemam snažne mišiće i ne nosim mač gdje god dođem. Ja sam ti fini mali umjetnik. Sladak ali ne muškarčina. Nisam predator. Više plijen. Iako bih volio vidjeti tog predatora kojem bih bio plijen.
On očito ne konta da ti ne pričaš o sadašnjoj situaciji... -.-
the_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 20:28   #34
Quote:
Syon kaže: Pogledaj post
već mu dopušta da radi ono što ga čini sretnim....
A moral? Nestaje... i dolazi do stanja o kojem priča Borut... kad čovjek čini što ga čini sretnim, još se više veže za zemaljsko, i džabe mu što komunicira sa astralnim onda...
the_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 20:45   #35
Quote:
the_one kaže: Pogledaj post
A moral? Nestaje... i dolazi do stanja o kojem priča Borut... kad čovjek čini što ga čini sretnim, još se više veže za zemaljsko, i džabe mu što komunicira sa astralnim onda...
Upravo tako. Nestaje moral, nestaje etika, nestaje ljubav (a i onako nestaje).
Što ostaje? Zakon jačeg, agresija. Ajde idemo na ulični žargon. primjeren je.

U dobu sotonizma, dobri frajeri će jebati dobre pičke, njihovi podanici će jebati loše pičke. Tko ne bude s njima bit će obespravljen, ubijen ili bašen u ropstvo. Jaki će imati sve, slabi neće imati pravo ni na šta. Sotonizam ne voli samilost.
Bacit će sve slabo psima, baš kao u staroj Sparti, kada su male kržljave dječake bacali u ponor.
A nitko se ne pita kako će to utjecati na daljnji napredak i jesu li mišićavi velikani podobni za meditaciju.

Eo idemo jednu malu analizu postaviti.
Mozak je jedan od najvećih potrošača glukoze i time energije u tijelu. Troši čak više od mišića. Sad zamisli ovo: jaki tip, i mali mozak ili veliki mozak i slabašan tip. Kome dati energiju, mozgu ili mišićima?
Evolucija ide naprijed u korist mozga. Moderni čovjek je sve slabiji, a mozak mu je sve razvijeniji.
Dalje, postoji tendencija povratka u vodu. Zato nestaju dlake, a ionako su izgubile svrhu. No predatori nemaju neki osobit mozak i žele zadržati status quo pa proglašavaju evolucijski naprednim ono što je evolucija ostavila IZA SEBE - mišičnu snagu. Njeguje se kult tijela, ide se u teretane. Umjesto da se ide u prirodu. Pa se tamo trenira I DUH I TIJELO!

Eto, to je moj mali doprinos razradi tematike. Nisam kršćanin, samo da me ne tko krivo ne shvati. Ali bogami ne priznajem ni totalitarističke sustave niti teorije na kojima se oni zasnivaju: na zakonu jačeg.
A sotonizam propagira slobodu, ali u toj slobodi su slabi nezaštićeni od onih jakih.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:35   #36
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Nestaje moral, nestaje etika, nestaje ljubav (a i onako nestaje).
Što ostaje? Zakon jačeg, agresija. Ajde idemo na ulični žargon. primjeren je.
Ne nestaje niti moral, niti etika, niti ljubav, a niti umjetnost. Jer - pročitaj ispod...

Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
U dobu sotonizma, dobri frajeri će jebati dobre pičke, njihovi podanici će jebati loše pičke. Tko ne bude s njima bit će obespravljen, ubijen ili bašen u ropstvo. Jaki će imati sve, slabi neće imati pravo ni na šta. Sotonizam ne voli samilost.
...Sotonizam ne voli samilost. Nije istina. U sotonizmu, glavna stvar je prepoznavanje svoje individualnosti tako da ti sotonizam ništa nemože niti zabraniti niti dopustiti. Svoj si čovjek. Nemoš više sotonista postavljati u globalu jer su svi različiti, i svako drugačije misli (svojom glavom).

Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
A sotonizam propagira slobodu, ali u toj slobodi su slabi nezaštićeni od onih jakih.
Ja sam sotonist i pomažem i štitim slabije - zato jer sam takva osoba. "Kršćanski moral" je sasvim nešto drugo od prirodnog morala.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 01:12   #37
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Svoj si čovjek. Nemoš više sotonista postavljati u globalu jer su svi različiti, i svako drugačije misli (svojom glavom).
Upravo tako. Ne mogu. Jer nema pravila i svatko radi što hoće. I što može. Pa se neki služe i nasiljem.

Quote:
Ja sam sotonist i pomažem i štitim slabije - zato jer sam takva osoba. "Kršćanski moral" je sasvim nešto drugo od prirodnog morala.
Mislim da ti nisi sotonist.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 01:14   #38
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Ne mogu. Jer nema pravila i svatko radi što hoće. I što može. Pa se neki služe i nasiljem.
Ima pravila - Prirodni humani moral!


Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti nisi sotonist.
Mislim da ja znam što sam - mislim da ti neznaš što je sotonizam (zato misliš da ja nisam sotonist)
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 02:35   #39
[QUOTE=vladdelucius;7870218]Ima pravila - Prirodni humani moral!
[QUOTE]
Izvrsno. Hajde, zašto ne otvoriš topic o tome? Možda me i zainteresiraš.
Jer, ja ti sotonizam istina ne gledam kao nekakvo obožavanje nečega zloga, ali ga ipak gledam kao sistem koji je prirodan, no u toj prirodi se i previše oslanja na zastarjele vrijednosti kao što je snaga, zakon jačeg i slično.
Sad si ti na redu da napišeš ETIKU sotonizma i ja ću biti prvi koji će to pročitati i komentirati. Ako se pokaže kao zaista humano, dobit ćeš



Quote:
Mislim da ja znam što sam - mislim da ti neznaš što je sotonizam (zato misliš da ja nisam sotonist)
Dozvoljavam da je tomu tako.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 15:00   #40
Ne treba ti nitko pisati i opisivati sotonizam,potraži na netu knjige o tom....
Syon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.