Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 19:10   #81
Quote:
the_one kaže: Pogledaj post
Kršćanski bog nije Jahve (bar ne kako ga vi vidite)... kršćanski Bog je Bog... i to je točka... krajnje apstraktan i nespoznatljiv ovim razumom. (vi o vašima prilično znate, ako niste primjetili...) Zapravo je toliko iznad svega stvorenoga, da ga mi uopče nemožemo razumjet, a možda ti vaši "bogovi" i ostali entiteti na istom stupnju postojanja znaju više o Bogu...
ŽELIŠ REĆI DA JE TVOJ BOG VRHOVNI STVORITELJ ZATO JER NIŠTA NEZNAŠ O NJEMU,ODNOSNO ZATO JER SI TOLIKO MENTALNO ZATVOREN DA NE VIDIŠ DALJE OD SVOG BOGA,A DEMONE SMATRAŠ NIŽIM BIĆIMA...
Možda, kako vi kažete, ako je Jahve stvoren od starih bogova, kako znaš da stari bogovi nisu stvoreni? Molim lijepo...
ZATO JER NISU,A ZAŠTO SE ONDA U BIBLIJI KRŠĆANSKI BOG NAZIVA JAHVE,AKO NIJE JAHVE
I usput... možda moje znanje o spiritualnom sotonizmu nije neznam kakvo... ali ipak znam neke stvari... a sad jeli magija crna ili bijela uopče nije bitno. I nemora te pokvarit kao čovjeka... ali neće ni poboljšat.
BITNO JE ITEKAKO JELI CRNA ILI BIJELA,A AKO SI TI DOBAR ČOVJEK U DUŠI NIŠTA TE NEMOŽE POKVARITI
I još nešto... vidim da ova rasprava nikud ne vodi, ti tvrdiš jedno, ja tvrdim drugo... nema smisla dalje ić... imaj svoje mišljenje ja imam svoje.
OK..............
Syon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 19:14   #82
...pakao je plav,u njemu živi Lucifer i još nekolicina vrhovnih demona,glavni grad pakla se zove Pandemonium,a tamo ljudi uživaju kartajući,igrajući igre,u seksu...i rade šta žele,a u raju je tvoja duša prepuštena Jahveu i on s njom radi šta mu je volja,ali obično su duše u velikoj patnji
Syon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 20:15   #83
Quote:
Syon kaže: Pogledaj post
OK..............
A... na ovo moram reagirat...-.- (na njegove komentare -.-)

Boga nazivam vrhovnim stvorieljem jer on jest stvorio i demone i anđele i nama poznat svijet. Netko je i njih morao stvorit, baš kako je nas.

U Kršćanskoj Bibliji, pogledaj malo Novi zavjet i prebroj koliko puta se pojavljuje riječ Jahve -.-. Kršćanstvo počinje Novim zavjetom, koji nadopunjuje i unaprijeđuje Stari. I Isus je lijepo rekao kad su ga pitali u vezi Zakona... dajem vam novi zakon... ljubite jedni druge. To dovoljno govori...

Demone smatram Božjim stvorenjima baš kako smo i mi i kako su anđeli... a ako je Jahve jedan od njih, (neznam točno što VI smatrate pod Jahve, znam da mi Boga ne nazivamo Jahve -.-) tad je Bog i njegov stvoritelj...
the_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 07:40   #84
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Imaš pravu; rasprava nigdje nevodi.
Ali bavljenje crnom magijom je individualna odluka. Znam jako puno katolika koji se bave crnom magijom. Znam jako puno sotonista koji se bave bijelom magijom. I obrnuto. TO je individualna odluka onoga tko se bavi magijom. Nije bitno dali je sotonist, wiccan, tradicionalni vještac ili katolik.
TO je od osobe do osobe.
Samo činjenica ostaje da većina njih naravno nisu ni svjesni što rade ili ne rade..
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 09:32   #85
Quote:
Syon kaže: Pogledaj post
...pakao je plav,u njemu živi Lucifer i još nekolicina vrhovnih demona,glavni grad pakla se zove Pandemonium,a tamo ljudi uživaju kartajući,igrajući igre,u seksu...i rade šta žele,a u raju je tvoja duša prepuštena Jahveu i on s njom radi šta mu je volja,ali obično su duše u velikoj patnji
Uživaju kartajući i u seksu?
Polako se otkriva da vaš sotonizam i jest onaj isti sotonizam koji spominju kršćani: nešto odvratno.
U duhovnom svijetu seks i kartanje?
Znači zemaljski hormoni i zemaljske strasti?
Fingerpost is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 09:38   #86
Quote:
Fingerpost kaže: Pogledaj post
Uživaju kartajući i u seksu?
Polako se otkriva da vaš sotonizam i jest onaj isti sotonizam koji spominju kršćani: nešto odvratno.
U duhovnom svijetu seks i kartanje?
Znači zemaljski hormoni i zemaljske strasti?
i to kakav seks...
"Vuk će prebivati s jagnjetom, ris ležati s kozlićem, tele i lavić zajedno će
... a mladunčad njihova skupa će ležati"


Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 09:41   #87
Quote:
Syon kaže: Pogledaj post
...pakao je plav,u njemu živi Lucifer i još nekolicina vrhovnih demona,glavni grad pakla se zove Pandemonium,a tamo ljudi uživaju kartajući,igrajući igre,u seksu...i rade šta žele,a u raju je tvoja duša prepuštena Jahveu i on s njom radi šta mu je volja,ali obično su duše u velikoj patnji
ovo je jadno
nemrem se čak niti nasmijat
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 09:44   #88
Quote:
jehoshua kaže: Pogledaj post
ovo je jadno
nemrem se čak niti nasmijat
ma nije jadno... ljudi u pustinji sigurno raj zamišljaju kao vječnu prejebenu hladovinu a balkanci bi kartali i
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 10:31   #89
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
ma nije jadno... ljudi u pustinji sigurno raj zamišljaju kao vječnu prejebenu hladovinu a balkanci bi kartali i
...i karali. Reci, da te ceo svet razume.

Quote:
"Vuk će prebivati s jagnjetom, ris ležati s kozlićem, tele i lavić zajedno će
... a mladunčad njihova skupa će ležati"
Ipak ljepša slika od nekakvih warlocka, impova, goblina i ostale menažerije sa rogovima, krljuštima i smradom na 2 km.

Zadnje uređivanje Fingerpost : 30.03.2007. at 11:11.
Fingerpost is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 11:38   #90
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
http://www.angelfire.com/empire/serp...emonNames.html

Drevni Bogovi iliti Demoni - svi sigili, imena, i opisi - ima i slika.
Cek , meni ovi sigili sa linka koji mi dao su drukciji od Waistovih, i opisi i mogucnosti......Evo Agares . Kod HP Maxine je zanimljivija prekrasna djeva, a kod ovog starac. Isto kod Astaroth...Iako mi ovaj opis od HPMaxine vise ima smisla. Ipak je ona bila Astarte. Si radio da Astaroth?

Kad smo kod spolova...Nije li cudno kad muskarac stalno vidi i obozava samo prekrasne muskarce oko sebe kao visa bica. Ja da sam musko...meni bi sve bile zenske, i to zgodne po mom ukusu, i da mi se pojavi neka zastrasujuca i poremecena, rekla bih joj, duso, vrati se, sredi se, pa se pojavi jer ja tako kazem.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 11:47   #91
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Cek , meni ovi sigili sa linka koji mi dao su drukciji od Waistovih, i opisi i mogucnosti......Evo Agares . Kod HP Maxine je zanimljivija prekrasna djeva, a kod ovog starac. Isto kod Astaroth...Iako mi ovaj opis od HPMaxine vise ima smisla. Ipak je ona bila Astarte. Si radio da Astaroth?

Kad smo kod spolova...Nije li cudno kad muskarac stalno vidi i obozava samo prekrasne muskarce oko sebe kao visa bica. Ja da sam musko...meni bi sve bile zenske, i to zgodne po mom ukusu, i da mi se pojavi neka zastrasujuca i poremecena, rekla bih joj, duso, vrati se, sredi se, pa se pojavi jer ja tako kazem.
Astaroth je ista božica kao i u egiptu Isis, u babilonaca Ishtar i u sumerana Nanna. Nisam radio s njom ali posjeduje ogromno znanje.
Demonice/Božice su se obično pojavljivale u muškom obliku onima koji su ih prizivali na nepošten i nepristojan način (dvometarskim krugom i upetrebom kletvi i jahvinog imena). Njihov izgled nije subjektivan, nego vrijedi od prizivanja do prizivanja.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 11:56   #92
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Astaroth je ista božica kao i u egiptu Isis, u babilonaca Ishtar i u sumerana Nanna. Nisam radio s njom ali posjeduje ogromno znanje.
Jedno pitanje: kada netko posjeduje to ogromno znanje i voljan ga je dati, o čemu se zapravo radi? Kakvo ti znanje zaista prenese? Što naučiš?
Ja poznajem ljude koji se kunu da su visoko dospjeli u magijskom radu. Pa ipak, jako malo znaju, iz svih područja osim ako se zanemari samo tehničko znanje iz tog područja magije kojim se bave.
A to me pak podsjeća na Barona von Münchausena koji leti držeći se za kosu: rade magiju kako bi naučili raditi magiju.
Kakvo znanje zapravo dobijemo? Da nije "o sebi" o nekakvoj "svijesti"? Ili je i opet to skriveno za "neposvećene" i "ne smije se razotkrivati".
Koliko ja vidim ti ljudi nisu ništa napravili u životu, ništa od vještina nisu naučili, uglavnom
životare, i ne rade ništa, ne mislim samo na posao. Ništa, znači...ništa.
Fingerpost is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 11:59   #93
Quote:
Fingerpost kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje: kada netko posjeduje to ogromno znanje i voljan ga je dati, o čemu se zapravo radi? Kakvo ti znanje zaista prenese? Što naučiš?
Ja poznajem ljude koji se kunu da su visoko dospjeli u magijskom radu. Pa ipak, jako malo znaju, iz svih područja osim ako se zanemari samo tehničko znanje iz tog područja magije kojim se bave.
A to me pak podsjeća na Barona von Münchausena koji leti držeći se za kosu: rade magiju kako bi naučili raditi magiju.
Kakvo znanje zapravo dobijemo? Da nije "o sebi" o nekakvoj "svijesti"? Ili je i opet to skriveno za "neposvećene" i "ne smije se razotkrivati".
Koliko ja vidim ti ljudi nisu ništa napravili u životu, ništa od vještina nisu naučili, uglavnom
životare, i ne rade ništa, ne mislim samo na posao. Ništa, znači...ništa.
Neznam za te ljude, ali ja znam ljude kojima je dana određena sposobnost od Demona kao što je pirokineza. Znam ljude koji sada dok pričamo prolaze kroz inicijaciju smrti i shvaćaju kako duša putuje poslije života i prije slijedeće reinkrinacije...znam ljude koji dobijaju znanje o herbalizmu...ono što ja učim je osobno.
Neznam kakvom magijom se ti tvoji bave...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:05   #94
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Neznam za te ljude, ali ja znam ljude kojima je dana određena sposobnost od Demona kao što je pirokineza. Znam ljude koji sada dok pričamo prolaze kroz inicijaciju smrti i shvaćaju kako duša putuje poslije života i prije slijedeće reinkrinacije...znam ljude koji dobijaju znanje o herbalizmu...ono što ja učim je osobno.
Neznam kakvom magijom se ti tvoji bave...
Nisu moji. Ne uklapam se u društvo magičara. Samo pitam.
Pirokineza? To je prihvatljivo znanje, ali jesi li siguran da to zaista i rade?
Iskustvo putovanja duša? Jesi li siguran da ne izmišljaju?
Herbalizam mi je prihvatljiv. Pojasni malo, ako hoćeš.
Fingerpost is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:13   #95
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Demonice/Božice su se obično pojavljivale u muškom obliku onima koji su ih prizivali na nepošten i nepristojan način (dvometarskim krugom i upetrebom kletvi i jahvinog imena). Njihov izgled nije subjektivan, nego vrijedi od prizivanja do prizivanja.
Vidis ovo je nadasve interesantan podatak....Ali zasto u muskom? Skrivale sebe da se zastite?
ZNaci svi oni stari grimoari sa zazivanjima demona i sotone po tebi su sa stajalista sljedbenika yhvh? Jer skoro da nema zenskih, osim lilith, a to je opet bio skup demona (lilithu) jel?

POkusavam shvatiti tvoj sustav...onako sistematizirati ga u glavi...PO yhvh sustavu je podjela na good and bad guys. Good guys su angeli sa cilom svojom hijerarhijom, bad guys su demoni sa svojom. Tu su i elementali i ostala veselja. Ovi bad guys demoni su po tvom sustavu good guys, a sto su onda po tvom elementali ?niza bica ili demoni? A yhvh andeli- je sustav koji nema veze sa vasim sustavom? ili vasi gad guysi...
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:16   #96
Quote:
Fingerpost kaže: Pogledaj post
Nisu moji. Ne uklapam se u društvo magičara. Samo pitam.
Pirokineza? To je prihvatljivo znanje, ali jesi li siguran da to zaista i rade?
Iskustvo putovanja duša? Jesi li siguran da ne izmišljaju?
Herbalizam mi je prihvatljiv. Pojasni malo, ako hoćeš.
Svjedok sam pirokinezi.
Iskustvo putovanja duša; znam (nije bitno kako) da ne izmišljaju.
Herbalizam u smislu mješanja ljekovitih bilja. Koje/kako/čim/gdje....
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:20   #97
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Vidis ovo je nadasve interesantan podatak....Ali zasto u muskom? Skrivale sebe da se zastite?
ZNaci svi oni stari grimoari sa zazivanjima demona i sotone po tebi su sa stajalista sljedbenika yhvh? Jer skoro da nema zenskih, osim lilith, a to je opet bio skup demona (lilithu) jel? Doduse nisam naisla ni na zenske 'angele' u knjigama.
90% starih grimora upotrebljava JHWH Tetragramaton da bi zatočili demone. Sve prave knjige su spaljene i uništavane u inkviziciji, križarskim ratovima itd.
One su se štitile muškim manifestacijama od astralnog seksa u kojem je količina razmjene energije između para ogromna.
Lilith je sama žena Luciferova.
Ženske anđele...hm, potražit ću malo...mislim da ih uopće nema!
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:28   #98
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
90% starih grimora upotrebljava JHWH Tetragramaton da bi zatočili demone. Sve prave knjige su spaljene i uništavane u inkviziciji, križarskim ratovima itd.
Osim jednog spleta trismegističkih učenja koje je došlo direktno iz Aleksandrijske biblioteke.

Ako znaš priču o Haranu (nalazi se blizu današnjeg grada Urfe, u Turskoj, nekada je bila raskrsnica puteva), o Harancima, o arapskom vojskovođi i Sabeancima...onda znaš da je to sve sabrano u spisu Ghayat al Hakim Fi'l Sihr (Cilj mudrog), koji na zapadu zovemo neispravno Picatrix.
Sačuvan je u izvornom obliku unutar Islamske vjerske literature i time ostao netaknut od kršćanskih uništavača. Nije ni čudo da je knjiga prokleta od strane kršćana.
Fingerpost is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:37   #99
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Ženske anđele...hm, potražit ću malo...mislim da ih uopće nema!


A od kada to anđeli imaju spol?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 12:47   #100
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
90% starih grimora upotrebljava JHWH Tetragramaton da bi zatočili demone. Sve prave knjige su spaljene i uništavane u inkviziciji, križarskim ratovima itd.
One su se štitile muškim manifestacijama od astralnog seksa u kojem je količina razmjene energije između para ogromna.
Lilith je sama žena Luciferova.
Ženske anđele...hm, potražit ću malo...mislim da ih uopće nema!
KAD smo kod spolova...MEni su uglavnom svi gnomi muski...i silfi bure (bice jer mi to pase) , ponekad koja undinka (one manje nisu mi simpaticne ni malo, dapace) , jedna interesantna salamanderica.....
Ali zenskih angela ima ih....nije do fizickih obiljezja...koliko je drukcija energy...Tijelo drukcije reagira.Arhangeli mi djeluju muski.

kako tebi? JEl ti sve by the book ili proizvoljno....
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.