Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2004., 01:44   #41
Znam... nazalost, seksizam nije odlika same jedne religije ili tradicije... al vidis, sto meni smeta je kad takvi ljudi dodju u novu zemlju i donesu stare obicaje... i onda kroz prizmu tih obicaja gledaju nas koji tu vec zivimo.

Australija svim doseljenicima daje pravo da zadrze svoje obicaje, osim - koliko je meni poznato - sljedecih: Muslimani se ne mogu u Au ozeniti s vise zena ALI ako su se vec ozenili za 2, 3 ili 4 prije nego sto su dosli u Au, onda se to priznaje. Druga stvar koju ne dozvoljavaju je genitalno sakacenje djevojcica.

Sve je to fino i krasno, ali mi nije jasno - da ja odem u neku muslimansku zemlju, da li bi ja imala pravo sa sobom donjeti neke obicaje koji nisu po volji domacem stanovnistvu? Bi li mogla otvoreno na ulici piti alkohol? Hodati bez pratnje muskarca? Hodati otkrivene glave? Voziti auto? Ne vjerujem, osim mozda u Turskoj ili Jordanu. Dakle, bez obzira koje sam vjere i sto smijem ili ne smijem u Hr ili Au, morala bih prilagoditi svoje ponasanje da bude primjerno muslimanskoj zemlji u koju sam dosla.

Ali smeta mi to da - uglavnom muslimani - dolaze u jednu Australiju i onda zele nametnuti svoje potrebe australskom drustvu. Npr, u Brunswick-u su trazili - i DOBILI - pravo da muslimanke mogu koristiti JAVNI bazen nekoliko puta na tjedan, s time da NITKO drugi ne moze koristiti bazen u isto vrijeme. A u isto vrijeme, muslimani mogu koristiti taj isti javni bazen kad god zele, i gledati ne-muslimanke u kupacim kostimima do mile volje. Sto to znaci? Da su muslimake cisti i osjetljivi cvjetici koje nitko osim muzeva ne smije vidjeti nepokrivene, dok smo sve mi ostale obicne kurve koje muskarci mogu drpati pogledom nekaznjeno?
1. Ako se muslimanka ne smije razgolititi pred nijednim muskarcem osim vlastitog muza, neka im muz fino sagradi natkriveni privatni bazen, pa neka se kupa do mile volje.
2. Ako muslimani skrivaju vlastite zene od tudjih pogleda, molim lijepo, neka ne idu na takva javna mjesta gdje su ne-muslimanke razgolicene. Tit-for-tat : ako 'mi' ne smjemo gledati 'njihove', onda ni 'oni' ne smiju gledati 'nase'.

Ponavljam, svako ima pravo na svoju vjeru. Nosi maramu, ne pij alkohol i ne jedi svinjetinu ako ti to tvoja vjera nalaze. Ali ako ja zelim u bikiniju jesti prsut i zalit ga casom crvenog, to je moja stvar. I nemas me pravo osudjivati za to. Pogotovo ako si dosao u (nominalno) krscansku zemlju. Postuj pravila domacina kad si u njegovoj kuci.
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 01:46   #42
Quote:
Damir kaže:
Ne mora znacit. Tuarezi su juznije od nas (u sjevernoj Africi: Alzir uglavnom i Libija) i kod njih su bogami zene hadzince. Nasljedje ide zenskom linijom, monogamija, uglavnom su zene pismene, ne muskarci, itd.

A mozes misliti da su suni muslimani. Doduse, imaju u svojoj vjeri puno neislamskih elemenata, pa su zato meta napada islamskih fanatika.

Zivili Tuarezi!
Heeeej, na naš i evropski jug sam mislila. Odgovorala sam Dalekoj obali....

I ja kažem: Živjeli Tuarezi!
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 02:06   #43
Quote:
Daleka_Obala kaže:
1. Ako se muslimanka ne smije razgolititi pred nijednim muskarcem osim vlastitog muza, neka im muz fino sagradi natkriveni privatni bazen, pa neka se kupa do mile volje.

2. Ako muslimani skrivaju vlastite zene od tudjih pogleda, molim lijepo, neka ne idu na takva javna mjesta gdje su ne-muslimanke razgolicene. Tit-for-tat : ako 'mi' ne smjemo gledati 'njihove', onda ni 'oni' ne smiju gledati 'nase'.
S ovim se 100% slazem. Fair je fair. Samo problem je sto musliman ne moze gledati ni zenu drugog muslimana, pa tako muski muslimani ne bi mogli nikad ici na bazen. Ili bi ti i da i njima das poseban dan kada ce se kupati samo muski muslimani. U tom bi te podrzala i gay asocijacija Australije. Oni bi prvi to prihvatili i svi bi presli na islam bar nominalno.

Quote:
Daleka_Obala kaže:
Pogotovo ako si dosao u (nominalno) krscansku zemlju. Postuj pravila domacina kad si u njegovoj kuci.
Australija je ja mislim sekularna zemlja. Jesam li u pravu? Ili i oni kao i Britanci favoriziraju anglikansku crkvu u svom ustavu. Ako je anglikanska crkva favorizirana, sto sumnjam bar u praksi, onda su krscanska zemlja.

Treba postovati pravila domacina bez ikakve sumnje. Vecina te islamske djece ce se prozapadnjacit. Ljudski um ide linijom manjeg otpora i to asutralijske vlasti znaju. Bice onih koji ce ostati tradicionalni, ali oni ce biti manjina.

A ako ne mozes cekati da se muslimani i njihova djeca prozapadnjace i neces da ih gledas oko bazena kako isplazena jezika bulje u tvoje lijepe obline , a onda ti ne preostaje nista drugo, nego lopatu u ruke i kopaj sebi bazen u back-yardu.

Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 02:26   #44
Quote:
Damir kaže:
, a onda ti ne preostaje nista drugo, nego lopatu u ruke i kopaj sebi bazen u back-yardu.
Vidi ti njega.
A zakaj ne bi muslimani iskopali bazen u svom vrtu za samo svoje žene. Ili sagradili vlastiti javni bazen samo njihove potrebe?
Pa nek lijepo rasporede dane za svoje muške i ženske.
Valjda je tako bilo i u bosnaskim hamamima???

Inače, baš bi bilo zgodno kad bi domaćini protestirali i jednostavno isto tražili segregaciju javnih bazena.
"Ne smijete gledati muslimanke u javnom bazenu?
Ok, ne smijete ni kršćanke!"
Točno po njihovim mjerilima. I nek se onda oni bune za segregaciju.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 02:28   #45
Quote:
Damir kaže:
S ovim se 100% slazem. Fair je fair. Samo problem je sto musliman ne moze gledati ni zenu drugog muslimana, pa tako muski muslimani ne bi mogli nikad ici na bazen. Ili bi ti i da i njima das poseban dan kada ce se kupati samo muski muslimani. U tom bi te podrzala i gay asocijacija Australije. Oni bi prvi to prihvatili i svi bi presli na islam bar nominalno.
A mose li gledati ne-muslimanku? Ili se one ne kontaju?


Quote:
Australija je ja mislim sekularna zemlja. Jesam li u pravu? Ili i oni kao i Britanci favoriziraju anglikansku crkvu u svom ustavu. Ako je anglikanska crkva favorizirana, sto sumnjam bar u praksi, onda su krscanska zemlja.
Au jeste sekularna, a vecina se izjasnjava kao krscani, uglavnom ili anglikanci ili katolici.

Quote:
Treba postovati pravila domacina bez ikakve sumnje. Vecina te islamske djece ce se prozapadnjacit. Ljudski um ide linijom manjeg otpora i to asutralijske vlasti znaju. Bice onih koji ce ostati tradicionalni, ali oni ce biti manjina.
Da, ali , nazalost...
Lani je bio slucaj koji je sokirao australce: Grupa mladih muslimana su hvatali curice australke (cirka 13-16 godina) i grupno ih silovali. 'Vodja' te grupe je ostale nagovarao na to jer su kao australke ionako kurve pa zasto ne. Mislim, tip je psihopata (i oni koji su ga slijedili), to nema veze s njegovom religijom ili tradicijom, ali cinjenica jeste da je on svoju religiju zloupotrebio u takvu svrhu. I koliko znam, on i vecina ostalih su bili druga generacija. A otkuda su upili takvu mrznju prema zenama... ? Nazalost, tu su mrznju i ispoljili.

Quote:
A ako ne mozes cekati da se muslimani i njihova djeca prozapadnjace i neces da ih gledas oko bazena kako isplazena jezika bulje u tvoje lijepe obline , a onda ti ne preostaje nista drugo, nego lopatu u ruke i kopaj sebi bazen u back-yardu.

Never mind, ja ionako vise volim plazu. Na koju idem u pratnji psa. I muza. Pa nek se plaze jezik koliko ih je volja, jedan od njih dvojice ce im ga odgristi...
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 02:37   #46
Quote:
Daleka_Obala kaže:
Lani je bio slucaj koji je sokirao australce: Grupa mladih muslimana su hvatali curice australke (cirka 13-16 godina) i grupno ih silovali. 'Vodja' te grupe je ostale nagovarao na to jer su kao australke ionako kurve pa zasto ne. Mislim, tip je psihopata (i oni koji su ga slijedili), to nema veze s njegovom religijom ili tradicijom, ali cinjenica jeste da je on svoju religiju zloupotrebio u takvu svrhu. I koliko znam, on i vecina ostalih su bili druga generacija. A otkuda su upili takvu mrznju prema zenama... ? Nazalost, tu su mrznju i ispoljili.
Je li liječnički utvrđeno da su psihopate?

Ako nije. Onda su naučili u vlastitoj kući. To nije mržnja, nego predrsuda. To, o kurvama, mislim. Ista vrst predrasude kao i u nas koju sam, ne jednom, doživjela od "naših". Tipa: Sve su Zagrepčanke kurve.

Ali sad se postavlja pitanje, kako je njihova, muslimanska, zajednica reagirala na takav slučaj?
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 02:40   #47
Quote:
Daleka_Obala kaže:
Never mind, ja ionako vise volim plazu. Na koju idem u pratnji psa. I muza. Pa nek se plaze jezik koliko ih je volja, jedan od njih dvojice ce im ga odgristi...
E, sad si ga "ukakila"...
Glavno da si ti sigurna i kaj te briga za one koje nemaju muževe?
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 02:43   #48
Quote:
Daleka_Obala kaže:
A mose li gledati ne-muslimanku? Ili se one ne kontaju?
Ah, sto ste se raspalile i ti i Simka, a ja se samo salio. Ti jako dobro znas da ni jedan pravi musliman, kao ni krscanin nece ni ici na javni bazen nikako, a pogotovo ne da gleda tudje zene.

Ti sto idu da pare oci to nisu nikakvi vjernici. Ti sto siluju zene pod vjerskim izgovorima, nisu ni ti nikakvi vjernici.

Quote:
Daleka_Obala kaže:
I koliko znam, on i vecina ostalih su bili druga generacija. A otkuda su upili takvu mrznju prema zenama... ? Nazalost, tu su mrznju i ispoljili.
Nije u pitanju mrznja prema zenama proistekla iz islama, po mom misljenju, nego bolestan um i tacka. Nigdje islamsko pravo i vjera ne propisuje silovanje "bludnica". Samo kamenovanje.

U pitanju je animalni nagon za seksom, koji momci nisu mogli da ostvare iz niza raloga. Treba preispitati zasto. Mozda su ruzni, a sigurno su grubi, pa im nijedna cura nije htjela dat. Vjera im brani da idu kod prostitutke. Najvjerojatnije nisu bili ozenjeni. Vjera im isto brani da se sekasaju prije braka. Puno je tu zabrana, a puno i hormona. Pa ako neko u glavi ima vec predispoziciju da postane manijak, onda to eksplodira. Konflik s vjerskim zakonima se razrjesava ubjedjivanjem sebe da "zlo radis u ime Boga i vjere". Sto je absurd. Zao mi cura.

Quote:
Daleka_Obala kaže:
Never mind, ja ionako vise volim plazu. Na koju idem u pratnji psa. I muza. Pa nek se plaze jezik koliko ih je volja, jedan od njih dvojice ce im ga odgristi...
Rekao sam ja tebi da ce tebe gay asocijacija Australije podrzavati. Dok se neki budu igrali cukom, oni ostali ce cekati da im ga tvoj muz odgrize.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 02:53   #49
Quote:
Simona kaže:
E, sad si ga "ukakila"...
Glavno da si ti sigurna i kaj te briga za one koje nemaju muževe?
Smajlic, Simona, smajlic...

Tocka Broj Jedan: Ni muz ni pas nisu OSIGURANJE protiv napasnika. Jer ni jedan ni drugi nisu sa mnom 24/7.
Tocka Broj Dva: Zena Ne Bi Trebala Imati Ni Muza Ni Psa Da Bi Se Osjecala Sigurno. To Bi Trebalo Biti Njezino Bogom-Dano Pravo. Bez Obzira Na To Koje Je Vjere. Pa Cak I Da Je Ateista!
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 03:03   #50
Quote:
Damir kaže:


Rekao sam ja tebi da ce tebe gay asocijacija Australije podrzavati. Dok se neki budu igrali cukom, oni ostali ce cekati da im ga tvoj muz odgrize.
I oni mene, i ja njih.. samo da mi se u cucka ne diraju!
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 03:05   #51
Quote:
Damir kaže:
Ah, sto ste se raspalile i ti i Simka, a ja se samo salio. Ti jako dobro znas da ni jedan pravi musliman, kao ni krscanin nece ni ici na javni bazen nikako, a pogotovo ne da gleda tudje zene.

Ti sto idu da pare oci to nisu nikakvi vjernici. Ti sto siluju zene pod vjerskim izgovorima, nisu ni ti nikakvi vjernici.
Znam ja da se ti šališ, al ne šale se muslimani koji nama ovdje postavljaju pitanje ma(h)rame u "kršćanskim" zemljama.

Mi i/ili naši preci smo se izborili za osobni izbor u vlastitoj kući (državi). Sad, oni traže da poštujem njihovo pravo, koje oni meni ne priznaju. Na vlastiti izbor. Nigdje, ako mogu. Iako ponavljaju ko papige: U vjeri nema prisile.. Pa zašto se toga baš nitko ne drži, kad jednom ima moć da uredi državu po svom mjerilu?

I najvažnije: Uvijek oni nama nameću svoje tumačenje naše vlastite vjere, a ni sami se o vlastitoj nisu nikad uspjeli dogovoriti. Nikad!

Kršćani su na svojoj koži jedva naučili lekciju. I sad toleriraju razlike u shvaćanju vjere. Nije da im je to baš drago. Ali su konačni sud ipak prepustili onom gore.

Sad da to nauče i shvate još i muslimani, bio bi raj već na zemlji.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 03:08   #52
Quote:
Daleka_Obala kaže:
Smajlic, Simona, smajlic...

Tocka Broj Jedan: Ni muz ni pas nisu OSIGURANJE protiv napasnika. Jer ni jedan ni drugi nisu sa mnom 24/7.
Tocka Broj Dva: Zena Ne Bi Trebala Imati Ni Muza Ni Psa Da Bi Se Osjecala Sigurno. To Bi Trebalo Biti Njezino Bogom-Dano Pravo. Bez Obzira Na To Koje Je Vjere. Pa Cak I Da Je Ateista!
Amen!

__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 04:31   #53
Quote:
Simona kaže:
Mi i/ili naši preci smo se izborili za osobni izbor u vlastitoj kući (državi). Sad, oni traže da poštujem njihovo pravo, koje oni meni ne priznaju. Na vlastiti izbor. Nigdje, ako mogu.
Ma, objektivno gledano, nisu u pravu ti muslici koji iskoristavaju toleranciju australijskih vlasti. U pravu si ti, ako hoce da im se zene kupaju i suncaju, neka im naprave bazen. Ali, sta cemo ako su siromasni. Boguugodno djelo (Sevap) je da ti Australijanci puste jadnim zenama da malo dahnu dusom.

Posteno bi bilo da, ako je islamska komuna imucna, da zakupi sebi vrijeme na bazenu. Tako moji nudisti i ja zakupimo cijeli plivacki klub i kupamo se goli. I nasa se ljudska prava krse i ne da nam se da upraznjavamo svoju religiju. Tjeraju nas da nosimo gace i grudnjake, a nama vjera to brani. Ali, mi smo miroljubivi. Da ne stvaramo frku, mi nosimo gace gdje moramo, a i skupimo pare, pa zakupimo sebi bazen.

I vjeruj mi, niko ne bulji ni u ciju zenu ni muza. Nakon izvjesnog vremena oguglas i golotinja ti bude normalna. Neces mi vjerovati, kad svoje nudiste sretnem obucene u samoposluzi ne mogu ljude prepoznat. I to nam se svima desava. Pitao sam se zasto. Izgleda da sa svom tom garderobom i detaljima po nama izgubi se i nase lice, praiskonski identitet.

Quote:
Simona kaže:
Kršćani su na svojoj koži jedva naučili lekciju. I sad toleriraju razlike u shvaćanju vjere. Nije da im je to baš drago. Ali su konačni sud ipak prepustili onom gore.

Sad da to nauče i shvate još i muslimani, bio bi raj već na zemlji.
Ja se toplo nadam da ce i islamske zemlje doci u tu fazu. Samo se bojim da to nece biti jos za 50 godina, tako da ne znam da li cu to dozivjeti.

Shvatam tvoj bijes , muslimani bi da islam propovijedaju po Zapadu, a krscanskim svecenicima ne daju ni da pomisle da propovijedaju po islamskim zemljama. Da se razumijemo, meni su i jedni i drugi propovjednici dosadni. Ali sam isto uvjeren da ni Zapad nije sisao vesla i da nikad nece dozvoliti muslimanima da naprave islamsku teokraciju na zapadu.

Ja osobno ne bih u njoj volio zivjeti. Muslimani su imali priliku u ovih 1400 godina da naprave idealnu islamsku drzavu "u kojoj bi nam svima bilo lijepo" i nisu uspjeli. Zasto da im vjerujem da bi sad uspjeli? A pogotovo da im vjerujem da bi mi nudisti bili ravnopravni?

Samo moja nacija i vjera govore golu istinu.

Da ostanem pri temi, Heureka, probaj nudizam, pa ako ti se ne svidi, onda se totalno zastri.

Zadnje uređivanje Damir : 05.01.2004. at 05:11.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 05:42   #54
Quote:
Simona kaže:
Je li liječnički utvrđeno da su psihopate?

Ako nije. Onda su naučili u vlastitoj kući. To nije mržnja, nego predrsuda. To, o kurvama, mislim. Ista vrst predrasude kao i u nas koju sam, ne jednom, doživjela od "naših". Tipa: Sve su Zagrepčanke kurve.

Ali sad se postavlja pitanje, kako je njihova, muslimanska, zajednica reagirala na takav slučaj?
Pa vodji je mama donosila u zatvor neke gluposti, pa su joj zabranili pristup. I momak je pokusavao da bjezi. Inace cvaka.
Islamska se zajednica ogradila od svega toga tako sto je rekla da su oni australci a ne libanezi(mislim da su oni, ne sjecam se vise) jer su druga generacija i da takvi nemaju veze islamom.
Uglavnom, stalno se nesto ogradjuju.
Negdje sam vec pisao o maloj koja je htjela da igra netball pokrivena ali kada su je u igri poceli vuci za tu istu maramu, onda odjedanput "vrijedjanje vjerskih osjecanja" i sta ti ja znam.

Nedavno je na jednoj od plaza izbio incident kada je neki australac komentarisao ili cak pljunuo neku umotanu. Doslo je do tuce. I u roku od dva tri minuta su tu bila 10ak policijskih vozila. I sta mislis koga su pokupili?

Meni se licno gadi kada na nekom od ovih javnih bazena uz plaze pocnu onako umotani ulaziti u bazen za djecu(doduse, nisu ni indijke nista bolje). Svaka cast svakome ali stvarno mi to izgleda jako prljavo.

Da li ce se druga generacija prozapadnjaciti? Pa bas neznam. Ja na to gledam kao na jacu kulturu i tradiciju. Uzimaju samo ono sto im odgovara ali svoga nedaju ni milimetra.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 05:55   #55
Quote:
hobbit kaže:
Nedavno je na jednoj od plaza izbio incident kada je neki australac komentarisao ili cak pljunuo neku umotanu. Doslo je do tuce. I u roku od dva tri minuta su tu bila 10ak policijskih vozila. I sta mislis koga su pokupili?
Pa valjda tu pokrivenu. Ona je isprovocirala tipa da ju pljune.

Quote:
hobbit kaže:
Meni se licno gadi kada na nekom od ovih javnih bazena uz plaze pocnu onako umotani ulaziti u bazen za djecu(doduse, nisu ni indijke nista bolje). Svaka cast svakome ali stvarno mi to izgleda jako prljavo.
Meni se gade javni bazeni. TACKA. Koji vas djavo salje na javne bazene. Prepuni klora. Pa i oni sto se kupaju u kupacim kostimima cesto se ne tusiraju. Ali, klor sve ispere, pa i ocinji vid.

Ovdje u Americi da vas obavjestim uzasno su konzervativni. U vecini javnih bazena o nudizmu i ne sanjaj. Muski nose one duge kupace gace, koje su u stvari sorcevi do koljena i siroki. To ko islamske serijatske gace. A zenama nisu dozvoljeni oni kostimi na spagicu izmedju mednih obraza. Kako se kod nas kaze "thongs"? Bikini?

Quote:
hobbit kaže:
Da li ce se druga generacija prozapadnjaciti? Pa bas neznam. Ja na to gledam kao na jacu kulturu i tradiciju. Uzimaju samo ono sto im odgovara ali svoga nedaju ni milimetra.
Pa budi ti pesimista. To je dio PTSD-a. Kad se umoris, postat ces opet optimista.

Ja bih bas volio vidjeti neku ozbiljnu sociolosku studiju u kojoj se vidi koliko djece iz druge generacije ostanu tradicionalni, a koliko se prozapadnjace. Meni se cini ipak da vecina ide linijom manjeg otpora.

Ako ko zna za kakvu studiju, neka javi.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:14   #56
Quote:
Damir kaže:
Pa valjda tu pokrivenu. Ona je isprovocirala tipa da ju pljune.



Meni se gade javni bazeni. TACKA. Koji vas djavo salje na javne bazene. Prepuni klora. Pa i oni sto se kupaju u kupacim kostimima cesto se ne tusiraju. Ali, klor sve ispere, pa i ocinji vid.
Ne u Australiji je u javnim bazenima pored mora, morska voda. Koju mijenjaju svakih sedam dana ili tako nekako.
Nemozes bas djecu odmah u talase pustiti a ni plivanje nije bas sala u "talasastom oceanu" vise odgovara Bodysurf.

Ovdje u Americi da vas obavjestim uzasno su konzervativni. U vecini javnih bazena o nudizmu i ne sanjaj. Muski nose one duge kupace gace, koje su u stvari sorcevi do koljena i siroki. To ko islamske serijatske gace. A zenama nisu dozvoljeni oni kostimi na spagicu izmedju mednih obraza. Kako se kod nas kaze "thongs"? Bikini?



Pa budi ti pesimista. To je dio PTSD-a. Kad se umoris, postat ces opet optimista.

Ja bih bas volio vidjeti neku ozbiljnu sociolosku studiju u kojoj se vidi koliko djece iz druge generacije ostanu tradicionalni, a koliko se prozapadnjace. Meni se cini ipak da vecina ide linijom manjeg otpora.

Ako ko zna za kakvu studiju, neka javi. [/B][/QUOTE] Ne vjerujem da ces to naci. Uglavnom svi furaju da su to vec pripitomljeni tj. asimilirani. Znam da su ovi nasi muke mucili u skoli sto im roditelji u sendvice trpali slaninu i luka pa su ih ostali zadirkivali. I sigurno vec treca generacija je asimilirana doduse slave neke cudne obicaje .
Druga generacija je cudna kombinacija starog i novog.

A to za kulturu i tradiciju koja je jaca. Pa sada na zapadu pada natalitet samo odredjene grupacije na zapadu pice kao da je akord. I onda ce to preuzeti brojcano.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:23   #57
Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
e, ali zato Sudija, Emiratii Kuvajt to ti je rahatluk živi, pa jes vidio šta ljudi tamo prave?

Nemaju siromašnih 1% u emiratima!!!
A koliki su ono Emirati?
Jeli to ona Saudijska Arabija gdje postoji ono pleme sto zenama stavljaju one zeljezne pokrive preko lica. I tamo jos javno sibaju na ulici ili sjeku ruku za kradju, kamenuju. I unazad par godina sto se intenzivno loze na vehabijski islam.
Quote:

Pa eto i Bejrut umalo ne postade Švica, ali im se desi rat! pa se malo vratiše dva tri koraka unazad.
Malo se vratise unazad???? Gdje to citas i gledas????

Quote:


Ipak Ono što ne prati tehnološki napredak je duhovni napredak.
Evropa je duhovno siromašna, evropski čovjek je izgubljen i otuđen od samog sebe.
Je toliko je europski covjek izgubljen da svi ostali koji se dosada nisu izgubili hrle tamo. Zele to otudjenje.
A sto se tice duhovne sirotinje.
Pa samo mi jos reci da je Bosna duhovno siromasna? Jelte pripada Europi, koliko se ja sjecam. I tamo su stvarali ti koji su bili pod tim duhovno siromasnim uticajima.

Moj Gorcine, sto navalja gluposti na ovako malom prostoru.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:23   #58
Quote:
hobbit kaže:
A to za kulturu i tradiciju koja je jaca. Pa sada na zapadu pada natalitet samo odredjene grupacije na zapadu pice kao da je akord. I onda ce to preuzeti brojcano.
Ne boj se ti. Dok je kraljice, Australija nece biti dzamahirija.

Sto se muslimana doselilo na Zapad, doselilo se. S ovim koji su dosli, sekularci ce se obracunati na lijep nacin ako se budu previse kofrcili. Onako hladno, engleski, gospodski.

Nece niko u ime liberalizma ugroziti svoju vlastitu egzistenciju. Opet ti kazem: "Ne boj se. Ostavi bosanske traume iza sebe."
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:23   #59
Evo ti jedna velika - zakljucak je na stranicama 151-155

http://www.immi.gov.au/research/publ...ustralians.pdf

Studija se uglavnom bavi istrazivanjima na temelju obrazovanja i socioekonomske situacije

Finally, the study considered the family formation behaviour of the second generation. It was found that the behaviours that show strong to moderate degrees of cultural maintenance into the second generation were those that have a heavier value
orientation: ex-nuptial births, cohabitation and living as an independent single person.
The second generation of Southern European or Asian origins still differs substantially from the third generation in these behaviours. Other behaviours, such as the fertility rate and the age at marriage seem to be more adaptable, not being tied to
cultural values but being free to change according to the economic circumstances and aspirations of the second generation in Australia...

...As contended by Portes and Macleod (1996), the long-term prospects of ethnic communities created by contemporary immigration hinge on the second generation’s social adaptation and educational success. Indeed, achievement of this end, the future benefit of their children, is often found to be a motivating force of the migration of the first generation. With this strong motivational background, it is perhaps no surprise to find that most second generation groups perform better in educational outcomes than the third generation. In Australia, this is particularly the case for the second generation of Southern or Eastern European or Asian origins. The study has shown that, in circumstances where the parental generation is economically disadvantaged, the second generation seems more able to overcome this disadvantage than the third generation. Also, on the social dimension, the study found a remarkable extent to
which the second generation for some groups holds to values of the parental generation in regard to cohabitation, leaving the parental home and ex-nuptial births.
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:31   #60
Quote:
hobbit kaže:
Ne u Australiji je u javnim bazenima pored mora, morska voda. Koju mijenjaju svakih sedam dana ili tako nekako.
Nemozes bas djecu odmah u talase pustiti a ni plivanje nije bas sala u "talasastom oceanu" vise odgovara Bodysurf.
Pa bas fino. Pa sto se ne udruzite ti i coek od ove daleke obale i lopatice i kantice u ruke i sebi iskopate bazen pored mora?

Napravite fino radnu akciju i ono uz pjsmu:

Omladinskim snagama,
Radnijem brigadama,
Mi pravimo sebi bazen
Pokrivenim nista

I zabranis fino i pokrivenim zenama i muskima bez zena da dolaze.

Jadne te pokrivene zene i one dolaze da pare oci na zgodnim frajerima. Ja bi ih opet od sevapa pustio na moju nudisticku plazu ako njima nije neugodno. Meni ne bi smetale.

A muskim bez zena mi ne damo na nudisticke plaze bez obzira na vjeru i naciju. Voyera ima svih nacija i vjera i opasni su. Kad ih ufatimo, prebijemo ih.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.