Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2004., 06:40   #61
Quote:
Damir kaže:
Ne boj se ti. Dok je kraljice, Australija nece biti dzamahirija.

Sto se muslimana doselilo na Zapad, doselilo se. S ovim koji su dosli, sekularci ce se obracunati na lijep nacin ako se budu previse kofrcili. Onako hladno, engleski, gospodski.

Nece niko u ime liberalizma ugroziti svoju vlastitu egzistenciju. Opet ti kazem: "Ne boj se. Ostavi bosanske traume iza sebe."
Ma ne. Kakve bosanske traume? Nedostaju mi nasi Bajrami, stare nene koje su pune mahalske mudrosti, hodze koji stavljaju zapise. Marame su mali dio svega toga.

Odavno sam ja skonto da se svijet promjeniti nemoze.
Od starog Egipta ili jos ranije svijet se i nije bogzna kako promjenio. Ljude kolju, svadjaju, vrijedjaju, vole, razmnozavaju, istim intezitetom i tu se nije nista promjenilo do dana danasnjeg.
Razlika je u tome sto nas sada ima mnogo vise nego prije pa brojke upadaju vise u oci. Tehnoloski napredak nam je omogucio da se suptilnije unistavamo ili uticemo na druge.

Nije to pesimizam, nego ravnodusnost prema svijetu oko mene.
Samo posmatram.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:41   #62
Iz iste studije:
Only the second generation of New Zealand origin had rates that were significantly higher than those of the third generation. The second generation of parents born in Croatia or Malta had what might be termed an intermediate level of cohabitation, but all
other groups, those with parents from Italy, Greece, Lebanon and the Former Yugoslav Republic of Macedonia, had almost no cohabitation for women and low levels for men.
For the second generation of latter origins, the original culture has been strong enough to resist the pattern of the host culture even for those who are born in AustraliaThis probably reflects a continuing level of control of the parental generation over the
formation of relationships by their children. For these groups, as we shall see below,young people leave their parents’ home only when they marry.
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:45   #63
Quote:
hobbit kaže:
Nije to pesimizam, nego ravnodusnost prema svijetu oko mene.
Samo posmatram.
Eh, ja moj jaro. Ostarilo se.

Hormoni vise ne rade kako su nekad radili. Previse razmisljamo i onda nam upane u oci kako se drugi brzo razmnozavaju. A onda se sjetimo kako je lijepo na tom raditi. Ali, hormoni vise ne rade.

Zajebajem se.

Manje posmatraj, a vise oraha i meda. Stari bosanski recept.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:46   #64
Quote:
Daleka_Obala kaže:
Evo ti jedna velika - zakljucak je na stranicama 151-155

http://www.immi.gov.au/research/publ...ustralians.pdf

Studija se uglavnom bavi istrazivanjima na temelju obrazovanja i socioekonomske situacije

Finally, the study considered the family formation behaviour of the second generation. It was found that the behaviours that show strong to moderate degrees of cultural maintenance into the second generation were those that have a heavier value
orientation: ex-nuptial births, cohabitation and living as an independent single person.
The second generation of Southern European or Asian origins still differs substantially from the third generation in these behaviours. Other behaviours, such as the fertility rate and the age at marriage seem to be more adaptable, not being tied to
cultural values but being free to change according to the economic circumstances and aspirations of the second generation in Australia...

...As contended by Portes and Macleod (1996), the long-term prospects of ethnic communities created by contemporary immigration hinge on the second generation’s social adaptation and educational success. Indeed, achievement of this end, the future benefit of their children, is often found to be a motivating force of the migration of the first generation. With this strong motivational background, it is perhaps no surprise to find that most second generation groups perform better in educational outcomes than the third generation. In Australia, this is particularly the case for the second generation of Southern or Eastern European or Asian origins. The study has shown that, in circumstances where the parental generation is economically disadvantaged, the second generation seems more able to overcome this disadvantage than the third generation. Also, on the social dimension, the study found a remarkable extent to
which the second generation for some groups holds to values of the parental generation in regard to cohabitation, leaving the parental home and ex-nuptial births.
U principu trecu generaciju boli .... za svo ono premaganja djedova i baka a jos manje ono sto im roditelji trube jer su materijalno obezbijedzeni i nemoraju se boriti za status a nemaju ni potrebe da svoju razlicitost (jer se ne razlikuju opce od ostalih) kriju i da utjehu i skloniste nalaze u vrijednostima zemlje iz koje potjecu njhovi.

Nesto kao druge generacije srba i hrvata u iseljenistvu. Ono mrze se i ne pricaju jedni sa drugima a u principu bas i nerazumiju sta se to sve desavalo. Znaju samo da su ovi ubili mnogi "njihovih"
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:48   #65
Quote:
Damir kaže:
Eh, ja moj jaro. Ostarilo se.

Hormoni vise ne rade kako su nekad radili. Previse razmisljamo i onda nam upane u oci kako se drugi brzo razmnozavaju. A onda se sjetimo kako je lijepo na tom raditi. Ali, hormoni vise ne rade.

Zajebajem se.

Manje posmatraj, a vise oraha i meda. Stari bosanski recept.
Hormoni rade, nesikiram se zbog toga.
Ali se vise ne zalijecem na vjetrenjace.

PS: Stil mi je pisanja poznat. Poznajemo li se mi sa jednog drugog foruma?
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:49   #66
Quote:
Daleka_Obala kaže:
For these groups, as we shall see below,young people leave their parents’ home only when they marry.
Pa naravno, neće mi sad dica ić' u postanare, a ja napravio kuću s 8 soba. Za kog sam se ja cili život borijo?

Odlična ti ovo studija. Hvala veliko. Ali, nešto ne mogu otvoriti link. Probat ću poslije.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:54   #67
Quote:
Damir kaže:
Pa naravno, neće mi sad dica ić' u postanare, a ja napravio kuću s 8 soba. Za kog sam se ja cili život borijo?

Odlična ti ovo studija. Hvala veliko. Ali, nešto ne mogu otvoriti link. Probat ću poslije.
Ima i toga, kod nasih. Gledam ove indijke i iste muke muce iako su rodjene ovjde.
Ono sluze u kuci, muski se moraju postivati, brakove im ugovaraju (mada ovoj jednoj vec treci propao, ove nove generacije nesto nece da se igraju toga ).
Ali roditelji koriste onaj sistem pretjerane kontrole i tako ih drze u saci. A negdje moraju ispustiti ventile.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:55   #68
Quote:
hobbit kaže:
PS: Stil mi je pisanja poznat. Poznajemo li se mi sa jednog drugog foruma?
Ja sam u životu bio aktivan samo na dva foruma. Na ovom i na IslamBosni. I na oba sam ono što i jesam, Damir. Samo sam na IB morao uzeti nick Damir2.

A sreo si me i ovdje na podforumu politika ili historija. Raspredali smo o Titu i štafeti.

Daleka obala me podsjeća na jednu šarmantnu Rvaticu, ali ona je bila iz Kiwilanda.

A ti mi na slici izgledaš ko rahmetli/pokojni Veljko Vlahović.

Ko je na slici? Ne mogu te prepoznat, premda nisi zastrt.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 06:58   #69
Quote:
Damir kaže:
Pa naravno, neće mi sad dica ić' u postanare, a ja napravio kuću s 8 soba. Za kog sam se ja cili život borijo?

Odlična ti ovo studija. Hvala veliko. Ali, nešto ne mogu otvoriti link. Probat ću poslije.
I onda ti se ona blentaca od cere uda za crnju sa Sri Lanke... Hehehe, zamisli, znam za situaciju gdje je otac molio svu blizu i siru rodbinu da odgovore kcer od te udaje.. A ona se ipak udala, dobro je njoj...

Ako ti link i dalje ne radi, posalji mi PM... kad ja provam, radi...
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 07:01   #70
Quote:
hobbit kaže:
Hormoni rade, nesikiram se zbog toga.
Ali se vise ne zalijecem na vjetrenjace.
Pa nije ti zar zena postala ko vjetrenjaca?
Ne daj joj jest puno i tjeraj je da trci ko sve australijske dame.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 07:05   #71
Quote:
Daleka_Obala kaže:
I onda ti se ona blentaca od cere uda za crnju sa Sri Lanke... Hehehe, zamisli, znam za situaciju gdje je otac molio svu blizu i siru rodbinu da odgovore kcer od te udaje.. A ona se ipak udala, dobro je njoj...
Ma dobro sto se ona udala, ali sto mi ljudi iza ledja pivaju:

Voli mala kad je kara gara...

Quote:
Daleka_Obala kaže:
Ako ti link i dalje ne radi, posalji mi PM... kad ja provam, radi...
Proradilo. Gotovo 160 stranica. Ovo treba sjest, pa studirat. Spasio na HD, pa cu poslije. Fala, lipa moja. Nek ti taj tvoj cucek i muz budu pri ruci kad god ti ustreba u novoj 2004. Nek je sa srecom.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 09:50   #72
Quote:
Simona kaže:
E, sad si ga "ukakila"...
Glavno da si ti sigurna i kaj te briga za one koje nemaju muževe?
Naravno. Ako nema muza ima roditelje. Izmedju nema da je ima van kuce. Ako se muva okolo sama onda imaju ravo da je k... pa sto se zali
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 09:54   #73
Quote:
Daleka_Obala kaže:
Tocka Broj Dva: Zena Ne Bi Trebala Imati Ni Muza Ni Psa Da Bi Se Osjecala Sigurno. To Bi Trebalo Biti Njezino Bogom-Dano Pravo. Bez Obzira Na To Koje Je Vjere. Pa Cak I Da Je Ateista!
A ne-ne
Ako virnes u Kur'an il bilo koji vjerski spis vices da nije bas tako, nema sto zena tu sama vrludat

Prema tome to je socijalno, a ne Bogom dano pravo
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 15:33   #74
Je je... nije ni čudo, jer je u svim tim "knjigama" Bog muško.

Ova je baš poželjna za muške oči. I "propisno" pokrivena.

__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 16:11   #75
Vidite ove inteligencije.....npr.

http://www.cyberbulevar.com/forum/viewtopic.php?t=7773
Tiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 16:37   #76
Simona,
ja bih vjerovatno izgledao čudnije u Zagrebu, da se obučem kao na tvojoj slici, nego ti, kao na mojoj. Ipak, prihvatio bih razmjenu.
A i drva bih ja nosio.
A ova slika je baš grozna... Koji Konj!!!! Ali nemoj to da zloupotrebljavaš... Žena uopće nije propisno odjevena, i možda ono čak nisu ni muslimani (da nije slika negdje iz Hrvatske?!? ) Šalu na stranu, rekao bih da je snimana u Albaniji, Bugarskoj, ili nekoj sličnoj zemlji bijede. A ni jedan musliman, koji iole zna i poštuje svoju vjeru, ne bi pustio da mu žena nosi tovar drva, a on ide 10 metara ispred i još zapalio "Marlboro".
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 17:37   #77
Quote:
Tiba kaže:
Vidite ove inteligencije.....npr.

http://www.cyberbulevar.com/forum/viewtopic.php?t=7773
A vidje li ti ove?


__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 18:00   #78
Quote:
Shady kaže:
Simona,
ja bih vjerovatno izgledao čudnije u Zagrebu, da se obučem kao na tvojoj slici, nego ti, kao na mojoj. Ipak, prihvatio bih razmjenu.
A i drva bih ja nosio.
A ova slika je baš grozna... Koji Konj!!!! Ali nemoj to da zloupotrebljavaš... Žena uopće nije propisno odjevena, i možda ono čak nisu ni muslimani (da nije slika negdje iz Hrvatske?!?
Šalu na stranu, rekao bih da je snimana u Albaniji, Bugarskoj, ili nekoj sličnoj zemlji bijede. A ni jedan musliman, koji iole zna i poštuje svoju vjeru, ne bi pustio da mu žena nosi tovar drva, a on ide 10 metara ispred i još zapalio "Marlboro".
Propade mi odgovor, jer je bilo previše smajlića. Sad samo ukratko:

1. Ne bi izgledao čudnije u Zagrebu, nego ja u badiću na plaži u N.P.
2. Drva ne bi morao nosit. Ima(m) centralno.

3. A slika...nisam rekla da su muslimani, samo da je "propisno" pokrivena. Vidiš navodnike?

I veliš, nisu "naši...nego možebit Albanci il Bugari?
Đeknu smo zaboravili? Takav "običaj" svojstven je u svim "našim" gorštačkim krajevima.
Inače, ni kršćane nitko tako ne uči poštivat ženu.

P.S.
Mojoj su se zaovi Slavonci rugali kad je radila baš to...nosila granje, dok joj je muž valjda bio doma. Donijela taj "običaj" iz Dalmatinske Zagore. POslije nikad više nije radilo ništa ni slično tome, nego gledala Slavonke i učila od njih. Ženskim obavezama koje dolikuju ženi na selu. Kuća i dvorište..
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 01:29   #79
Quote:
Damir kaže:
Ja sam u životu bio aktivan samo na dva foruma. Na ovom i na IslamBosni. I na oba sam ono što i jesam, Damir. Samo sam na IB morao uzeti nick Damir2.

A sreo si me i ovdje na podforumu politika ili historija. Raspredali smo o Titu i štafeti.

Daleka obala me podsjeća na jednu šarmantnu Rvaticu, ali ona je bila iz Kiwilanda.

A ti mi na slici izgledaš ko rahmetli/pokojni Veljko Vlahović.

Ko je na slici? Ne mogu te prepoznat, premda nisi zastrt.
Ma znam da smo se prepucavali po ovom forumu.

Nista, mislio sam na jednog drugog sa jednog drugog mnogo mirnijeg i opustenijeg foruma.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 00:05   #80
Quote:
Simona kaže:
A vidje li ti ove?


Oprosti, Simona jeli mi to opet ono religiozno.

Ja barem ne,a ti nastavi!!!
Tiba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.