Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2011., 22:24   #2021
@druid_hr - Hvala na pomoći

@IKX - Hvala na pomoći
IvachCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 11:30   #2022
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Jesi pogledao jesu li ti APN-ovi ispravno podešeni?
Nisam, baš sam glupson , hvala ti na pomoći sad sve radi
maki11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 11:41   #2023
Pozdrav ljudi!
Zanima me kako mogu mob vratiti sa darky 10.1 na onaj tvornički rom koji je bio kada sam kupio mob.
Kupljen je u t-mobile.

Unaprijed zahvaljujem.
__________________
Ako se ponekad osjećaš malen, neučinkovit, zapostavljen i depresivan, uvijek se sjeti da si nekada bio najbrži i pobjednički spermij u svojoj skupini!!!
Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 11:43   #2024
Isključiš lagfixeve. Skineš originalni rom koji želiš. Flashas putem Odina.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 11:48   #2025
Amater sam i ništa te ne kontam
Gdje i kako isključim to, gdje skinem original rom?
__________________
Ako se ponekad osjećaš malen, neučinkovit, zapostavljen i depresivan, uvijek se sjeti da si nekada bio najbrži i pobjednički spermij u svojoj skupini!!!
Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 12:14   #2026
Je li se možemo nadati 2.3.4 verziji uskoro?
kung-fuhrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 12:17   #2027
Quote:
Black kaže: Pogledaj post
Amater sam i ništa te ne kontam
Gdje i kako isključim to, gdje skinem original rom?
Kako si stavio uopće Darky-a ako ne znaš ni šta je lagfix. Ako ne znaš nisi ga niti uključio. Uglavnom to je opcija uz custom kernel koja mijenja filesystem u brži.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 12:35   #2028
Frend mi je to stavio a on je sada 300 km od mene.
Gdje mogu skinuti tvornički rom?
__________________
Ako se ponekad osjećaš malen, neučinkovit, zapostavljen i depresivan, uvijek se sjeti da si nekada bio najbrži i pobjednički spermij u svojoj skupini!!!
Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 14:37   #2029
Quote:
Black kaže: Pogledaj post
Frend mi je to stavio a on je sada 300 km od mene.
Gdje mogu skinuti tvornički rom?
Ako ti ga je frend stavio, neka ti i vrati, jer ako se ne razumiješ baš u to, vjeruj mi samo ćeš sjebati mobitel bezveze!
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 20:54   #2030
Postoji li neki drugi provjereni način za dobivanje 2e recovery-a bez flashanja kernela ili roma?
Imbra_Grabaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 20:55   #2031
2e recovery?

Znam samo za 3button combo

Quote:
Imbra_Grabaric kaže: Pogledaj post
E sad, nemi treba protuusluga, ako uspiješ nabaviti taj CSC file, meni bi trebao.
Nabavio sam neki multi-CSC file u kojem je i CRO CSC kod, za JP7 rom (2.2, nije 2.2.1 - ali bolje išta nego ništa )

ROM
CSC
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)

Zadnje uređivanje assassin : 30.05.2011. at 22:34. Reason: Spojeno
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 22:27   #2032
Talking Baterija

E pozz..samo da iznesem svoje informacije u svezi baterije!
Kao prvo na Darky 9.2 sam, napunio sam ful bateriju i izdrzala mi je 28 sati, a to znaci da sam obavio par poziva i izmjenio oko 10 sms, slusao radio oko 5 sat, pogledao film oko 50 minuta, koristio internet preko WIFI oko 1 sat i internet preko 3G oko 30 minuta, i jos prckao po mobu. Ja sam jako zadovoljan!
IvachCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 00:33   #2033
Da to je normalno oko jedan dan uz normalno koristenje...par sati vise manje(meni par sati manje nego tebi jer odigram i koju igricu uz ovo sto si ti nabrojao i net mi je uvjek upaljen a i malo vise ga koristim
Mislim da je to ok!!
flaash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 07:11   #2034
CUPCAKE. Vezano za bateriju.

Kad se isprazni toliko da se mob sam ugasi, probaj ga još upaliti da pa kad se sljedeći puta ugasi stavi ga na punjač i ne skidaj dok se ne napuni 100%.

Tada ištekaj i pogledaj jeli odma palo sa 100%. Ako je npr na 98%. Uštekaj ponovno i kad se opet napuni 100% ištekaj i vidi jeli sad palo na 98% ili 99. Uglavnom par puta tako ištekavaj dok kod ištekavanja ne padne ništa ili bar samo na 99%.
Tada ostavi mob na punjaču još preko cijele noći ako ti nije problem i ujutro ćeš imati "pravih" 100%.

Tada kad imaš pravih 100% restartaj mob u CWM recovery mode. Ištekaj punjač i u opcijama CWM-a nađi CLEAR BATTERY STATS.

To napraviš i nakon toga koristi mob dok se opet skroz ne potroši pa ga onako skroz napuni (znači preko noći da bude duže nego treba na punjaču) i tako par puta i nakon par puta napravi još jednom na gore opisan način CLEAR BATTERY STATS kada je na 100% baterija i od tada bi ti trebala baterija funkcionirati bolje.

Ja sam tako napravio još nakon prvog Darky-a i nemam problem sa baterijom. Traje mi više dana ako WiFi palim samo po potrebi a 3g ne koristim.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 07:28   #2035
Quote:
*Cupcake* kaže: Pogledaj post
Ako ti ga je frend stavio, neka ti i vrati, jer ako se ne razumiješ baš u to, vjeruj mi samo ćeš sjebati mobitel bezveze!

On nije u mogućnosti. Sada je, kako sam napisao, oko 300 kilometara od mene.

Nego, kada mi je stavio taj darky 10.1. najviše me smeta to što su mi na ekranu boje nekako svjetlije, blijeđe. A rezolucija kao da je lošija. Sve mi je nekako zrnato.
I slike koje sada uslikam i slike koje sam prije uslikao.

Je li se to još nekome dogodilo? Ima li lijeka tomu?
__________________
Ako se ponekad osjećaš malen, neučinkovit, zapostavljen i depresivan, uvijek se sjeti da si nekada bio najbrži i pobjednički spermij u svojoj skupini!!!
Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 07:42   #2036
Ako već imaš tako jaku želju napisat ću ti kako ali imaj na umu da možeš zeznut mob iako vjerojatno nećeš ako dobro upute pratiš.

Prvo skini originalni firmware. Ima ih na XDA hrpa. E sad ovisi koji želiš skinuti.
Evo LINK na XDA sa origigi firmwareima.

Ako želiš ovaj zadnji sa HR jezikom mislim da moraš skinuti ovaj:
I9000XXJVO|2.3.3|May 2011|Download Link1 or Link2

Ako želiš stariji sa kojim je došao mob to je neki 2.1. Možeš i 2.2 stavit. Uglavnom koji got staviš a da je za njega postojao update preko Kiesa to ti je original. Ja ti preporučam 2.2.1 ili 2.3.3.
Sad točno koji je za t-mobile nisam siguran, to moraš sam proučit ili skinuti neki stariji, recimo 2.1 ili 2.2. pa preko Kiesa updateat na 2.2.1 službeni t-com.

Znači na onom linku imaš sve upute. Treba ti program Odin 1.3.
Sa njime otvoriš firmware koji su skinuo i flashas u mob sa ukljucenom opcijom repartition.

Prije svega treba disableati lagfix ako je upaljen. To napraviš tako da restartaš mob u recovery mod i tamo isključiš. (upute pogledaj na xda ili darky forumum, imaju upute za paljenje lagfixa pa se isto tako i gasi).

Kad flashas Odinom mob će se restartat nakon što završi flash i neko vrijeme će stajati onaj početni ekran, ne znači da se nešto zeznulo pa nikako ga ne gasi nego ostavi, proces flashanja traje dosta isto kao što traje proces paljenja/gašenja lagfixa.

Ima tu puno za pisati, uglavnom ak se snalaziš engleskim (a trebao bi ako misliš to radit) onda pogledaj razne upute na XDA i Darky forumu.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:15   #2037
Quote:
zknezic kaže: Pogledaj post
U početku baterija mi je trajala 1-2 dana nakon nekog vremena mi se praznila brzinom gladnog diteta kad jede napolitanke . 
Problem je bio android os.
Gledao sam po forumu ima li kakvih rijesenja i nista zasad. 
Ja sam prckao malo po postavkama i našao super stvar
Postavke / Racuni i sinkronizacija / Pozadinski podatci
jednostavno skinuo sam kvacicu tj ugasio.
sad neki ce reci ne radi ti market s update-om, applanet, gtalk i ostali koji traze to.
Evo im i odgovor. Kad god hocu pogledat samo ga upalim pogledam ima li kakvi update i skinem, ako hocu chatat upalim ga.

Rezultat mislim da ce svidat svima (uz koristenje wifi, zvanja, igranja asphalt 6 ili pes-a slanja sms i slikanja točnije 5 slika)

Baterija zbog android os prije koji je iznenada koristio preko 60% svaki drugi put cca 10sati
Sad evo prosao je 5 dan i jos drzi na 12%
zknezic je odsutan trenutno  Reply With Quote
pasmtr, 10 minuta sam tražio ovaj post da se vežem na njega,
da nije bilo onog zaključanog, ne bi ni znao di je otprilike.
ne znam kak je moderator zaključio da se ovo svako malo ponavlja,
ja od kad imam androida, pratim sve vezano za te mobitele i nisam to nigdje vidio.
Bilo kako bilo, od kad sam pročitao ovo, a bilo je to 24.05. i isključio opciju,
još nisam punio mob, a danas mi je još na 15% ...... do danas 8 dana bez punjenja
Ja se preporodio
fala zknezic
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 17:21   #2038
Aj bas da vidim..
flaash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 19:48   #2039
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
CUPCAKE. Vezano za bateriju.

Kad se isprazni toliko da se mob sam ugasi, probaj ga još upaliti da pa kad se sljedeći puta ugasi stavi ga na punjač i ne skidaj dok se ne napuni 100%.

Tada ištekaj i pogledaj jeli odma palo sa 100%. Ako je npr na 98%. Uštekaj ponovno i kad se opet napuni 100% ištekaj i vidi jeli sad palo na 98% ili 99. Uglavnom par puta tako ištekavaj dok kod ištekavanja ne padne ništa ili bar samo na 99%.
Tada ostavi mob na punjaču još preko cijele noći ako ti nije problem i ujutro ćeš imati "pravih" 100%.

Tada kad imaš pravih 100% restartaj mob u CWM recovery mode. Ištekaj punjač i u opcijama CWM-a nađi CLEAR BATTERY STATS.

To napraviš i nakon toga koristi mob dok se opet skroz ne potroši pa ga onako skroz napuni (znači preko noći da bude duže nego treba na punjaču) i tako par puta i nakon par puta napravi još jednom na gore opisan način CLEAR BATTERY STATS kada je na 100% baterija i od tada bi ti trebala baterija funkcionirati bolje.

Ja sam tako napravio još nakon prvog Darky-a i nemam problem sa baterijom. Traje mi više dana ako WiFi palim samo po potrebi a 3g ne koristim.
Citao sam da nije dobro nadopinjavati bateriju. Malo ce duze trajati, ali ce se brze sjebati. Ali, ako vec flashas sa 100% baterijom onda nije potrebno raditi kalibraciju.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
druid_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 19:57   #2040
Quote:
druid_hr kaže: Pogledaj post
Citao sam da nije dobro nadopinjavati bateriju. Malo ce duze trajati, ali ce se brze sjebati. Ali, ako vec flashas sa 100% baterijom onda nije potrebno raditi kalibraciju.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Ako joj baterija tako kratko traje nema se šta više sjebat jer ionako nešto ne štima. A ja stalno tako punim da ju ostavim na punjaču cijelu noć i to nije nikakvo nadopunjavanje već softwareski mob malo neprecizno čita stanje baterije i time u biti ne koristiš puni kapacitet baterije.

Što se tiče flashanja to stoji ali ko zna zašto joj možda baterija nije kalibrirana. Isto tako kod novijih Darky-a kod upgradea nije potrebno imati 100% jer se ne briše battery stats.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.