Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2013., 15:06   #1
Question Nova barka

Bog ljudi,

Imam par pitanja pa ako bi mogo dobit neke odgovore na tu temu od ljudi koji su prošli isto.

Kupio bih novu barku i novi motor. Ništa polovno nego novo! Konkretno me zanima Kuster 15 i Yamaha 20. Sve ovo bez konzole nego sa ručicom. Barka bi bila osnovna bez ičega. E sad, ja ne znam točno što sve treba da bi ja na kraju sio u tu barku i pošo negdi.
Konkretno:
->Koliko košta registracija toga plovila
->Postoji li registracija motora
->Ako postoji, onda koliko dođe za koliku konjažu
->Osiguranje

Ova registracija sam čuo da se plaća samo jedanput. Znači pošto je barka nova a ja sam prvi vlasnik ja bi tribo to platit?

Ima li nekakva registracija motora? Od koliko do koliko konja? Negdje sam čito da do 20 konja ne treba registracija. Do 20 konja?! Da li to uključuje i broj 20 ili samo do 19? Oprostite, možda zvuči blesavo ali da ne bude zabune valjalo bi se ne smijat pitanjima

Osiguranje? To se plaća svake godine? Koliko? Da li je više ako se brod registrira za više osoba? Da li se brod može registrirati za manje osoba ili je to fiksno određeno od strane proizvođača broda?

Koja je minimalna dodatna oprema koja treba brodu? Konopi, sidro, vesla, itd...

Da bih dobio okvirnu cijenu broda i da ne bi bilo iznaneđenja moram znati odgovore na sva ova pitanja.

Hvala i nadam se da će ovo pomoć i nekim drugim ljudima sa istim pitanjima

Pozdrav
bibb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 16:43   #2
Da ne bude rekla kazala najbolje ti je da se raspitaš kod proizvođača direktno te da nazoveš lučku kapetaniju da te oni upute u njihovu regulativu. Savjetujem ti da zoveš lučku kapetaniju sa područja u kojem želiš registrirati plovilo jer se od kapetanije do kapetanije regulative znaju razlikovati iako se obje nalaze u istoj državi...zakone ne tumače isti ljudi istog znanja i istog kvocjenta inteligencije
el passo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:59   #3
ka šta ti je reka el passo, moraš otić u kapetaniju i to najbolje u onu u kojoj mislis registrirat brod...tamo ces dobit sve točne odgovore vezane za registraciju i osiguranje....
Ukratko, za navedenu kombinaciju može ić trajna registracija (osim ako se plovilo ne kupuje za komercijlne svrhe tj. na firmu) koja se plaća samo jednom, mislim da ce sve skupa bit manje od 1000kn. Samo plovila do 2.5m i do 5ks ne podliježu registraciji...
Osiguranje putnika se plaća za broj putnika za koju je barka registrirana (pitaj proizvođača), ali i to je sitna cifra (do 100kn).
Minimalna oprema ovisi o području za koje se plovilo registrira, kompletan popis ćeš dobit u kapetaniji za ono područje koje želiš. Pretpostavljam da ćeš ići na opciju 3Nm ili eventualno 6Nm od obale...- za područja tj. kategorije možeš pogledat u Narodne Novine (registracija plovila).
open510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:03   #4
da ne zaboravim, policu obveznog osiguranja sad možeš kupit/platit i u kapetaniji, ne moraš ić u osiguravajuće kuće...cijene su svugdje iste jer to je sitna lova, ne moraš gubit vrime raspitujući se po osiguranjima (osim ako nećeš i kasko,onda te čekaju pregovori po osiguravajućim kućama).
Kapetanija će ti vjerojatno "predlozit" da obavezno osiguranje sklopiš upravo kod njih, imaju i oni proviziju ka i prodavatelji osiguranja...ali tebi je ionako svejedno, manje će te gnjavit ako kupiš kod njih...
open510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 22:24   #5
Pozdrav, i mene zanima ima li barka neka nova od 5,95 m ?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.