Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 22:45   #3121
Kud baš na me' :)

Quote:
leukoplast kaže: Pogledaj post
Sve samo brine kosa koja otpadne.. pa kome je to važno? što vam predstavlja kosa, obične mrtve vlasi koje ponovno narastu. Ima perika, imaju marame, kape.. pa i da nema ničeg na glavi, što onda ?
Treba brinuti o zdravoj prehrani, vitaminima, bio- napitcima, šetati po prirodi, šumi, izbjegavati sukobe i stres, biti na bolovanju što duže...
Žao mi je ako je nekoga moja priča trigerirala, ali za mene je zapravo veliki problem bio/je kosa. Protiv sebe ne mogu, još se ne osjećam isto kao prije i ko zna kad ću. Ako koga zanima, kosa mi raste gušća nego prije, ali još uvijek je za mene to sporo. Često sanjam neki bob ili šiške

A pitanjenza sve moje suborkinje - je li koja imala problema sa srcem nakon kemo, zbog biološkog lijeka ili možda zbog zračenja?
Ja sam odradila uzv u ponedjeljak i nisu zadovoljni. Dobila sam tablete za srce/tlak. Nuspojave su ajme - uopće ne znam kako ću to izdržati.

Nolvadex mi je na početku stvarao neke tegobe, sad mi se čini da sam se navikla. Jedino ga tu i tamo zaboravim popit ili se uopće ne mogu sjetiti jesam li ga popila ili ne. Ovaj moj postkemo mozak više ne pamti ništa - ko zlatna ribica sam.
Anticka08 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 07:17   #3122
Odlična stvar su ti oni tjedni organizatori lijekova.
Ili si samo flomasterićem za CDe, nekim takvim koji se ne briše s plastike, napišeš na blister PUSČPSN.. i lakše se probjeriš jesi li popila.
Ja sam imala dva dnevna alarma za njih i uglavnom je funkcioniralo to dobro.

Koje su te nuspojave mučile?

Ja sve čekam kako će biti s ovim novima što danas krećem. Injekceij sam se jako bojala. Zasad od te nove menopauze imam gadne bolove u križima (ali to je vjerojatno i zato jer još uvijek mogu spavati samo na leđima malo podignuta i što skoro ništa ne vježbam i ne radim aktivno, a bavim se sjedećim poslovima puno.)

I mene nije trigerirao post s kosom nego upis pacijenta/ice koji/a smatra da nas treba učiti gdje nas smije boljeti.
Na frizuru se spremam ovih dana, prehlađena sam i ne da mi se šmrcati kod frizerke, hoću uživati u procesu poljepšavanja. Ili promašaja
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 07:22   #3123
Katice, bravo za mamografiju
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 08:10   #3124
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Odlična stvar su ti oni tjedni organizatori lijekova.
Ili si samo flomasterićem za CDe, nekim takvim koji se ne briše s plastike, napišeš na blister PUSČPSN.. i lakše se probjeriš jesi li popila.
Ja sam imala dva dnevna alarma za njih i uglavnom je funkcioniralo to dobro.

Koje su te nuspojave mučile?

Ja sve čekam kako će biti s ovim novima što danas krećem. Injekceij sam se jako bojala. Zasad od te nove menopauze imam gadne bolove u križima (ali to je vjerojatno i zato jer još uvijek mogu spavati samo na leđima malo podignuta i što skoro ništa ne vježbam i ne radim aktivno, a bavim se sjedećim poslovima puno.)

I mene nije trigerirao post s kosom nego upis pacijenta/ice koji/a smatra da nas treba učiti gdje nas smije boljeti.
Na frizuru se spremam ovih dana, prehlađena sam i ne da mi se šmrcati kod frizerke, hoću uživati u procesu poljepšavanja. Ili promašaja
Organizator lijekova sa 35 zivoooteeee limunova koro. Da, probam to, možda nadjem u kojoj ljekarni.
Od nolvadexa su me boljele noge,ubiti potkoljenice. I neki opći osjećaj umora. Možda je to bilo i do zračenja, ma ko će više znat. Čini mi se da sam malo kratka na fitilju, baš izdramatiziram neke stvari koje uopće to ne zaslužuju Jos uvijek idem kod psihologa pa radimo na tome

Koje injekcije primaš?
Anticka08 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:33   #3125
Bok cure! Drago mi je da ste dobro.

Ja sam ok, vratila sam se na posao, kosa raste, ali isto kao kod Anticke ni priblizno jos nije dovoljno duga. Zadovoljna sam kako sam se navikla na Femaru (pijem je od 8 m) i injekcije. Pijem glukozamnin sulfat, kondroitin i msm i dobro sam pokretna cak i nakon budjenja Obavezno si pisem dan kad krecem s novim blisterom jer inace ne bih znala jesam li popila tab ili ne.

Od kemo su mi nastradali nokti, najvise na palcevima na rukama. Tu sad imam i gljivice koje uspjesno rjesavam s et uljima i Fungilacom.

Sretno svima s kontrolama i sto manje nuspojava terapija vam zelim <3
Drz’te se cure!

I jos ostavljam link na yt kanal koji mi se cini dosta edukativan pa ako nekome zatreba

https://youtube.com/@yerbba?si=5Kx3KknBgIIYF7-k
Kaktusich is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 14:54   #3126
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Voljela bih da nam se Zikomid malo javi, dugo je nema.
Ali kužim, i ja sam se bila na neko vrijeme povukla.

Inače, kako ste sve?

Ja sam OK, osim što rastežem neku prehladetinu pokupljenu od klinca već tjedan dana. Ne čudi me jer sam imala intenzivan period gdje sam puno premalo spavala i za zdravu osobu pa je to sigurno drmnulo po imunitetu.
Sutra bih trebala na novu injekciju i krećemo sa tabletama onda odmah.
I na još malo nekrotektomije, ne znam kako će to proći.
Kad vidim kako ide s time i punjenjem nadam se da ću se napokon sa sobom sabrati da se vratim raditi, još sam doma.
Ne da mi se ići raditi kad se previjam svakodnevno, hoću odvojiti tu fazu postoperacijsku od posla, hoću da mi to tamo bude odmak i veselje, a ne razmišljanje vire li mi flasteri i hoće li mi što procurkati kroz robu.
Iako se realno osjećam skroz dobro (izuzev te prehlade), vježbam pomalo, vratila se pokretljivost, snaga još ne i puno opreza još ulažem kod nekih radnji.

Svašta sam natrkeljala, al to je kad me dugo nema pa bih sve odjednom rekla
Evo ja cu malo od nuspojavama koje imam. Stopala i nozni prsti su mi zatrnjeni. I rucni isto,al nesto manje. Ovo sa nogama se posebno manifestira kad legnem. Pocme me bolit od koljena prema dolje,a stopala cak i žare. Okus u ustima je jos los. Povezujem to i sa svojim imunoterapijama. One ne dozvoljavaju da udem u postupak oporavka, jer nose svoja sranja. Svako 3 mjeseca sam zbog njih na ultrazvuku srca. Za sad je ok,fala bogu. 10 kila imam manje, nego na pocetku terapije, pa mi se zdrava dojka naravno ispuhala. Lijeva je top, pa sad razmisljam uzest nekakav umetak da popunim kosaricu u grudnjaku. Ako dobijem 5 kila,valjda ce se situacija popravit. Kosa mi je dosta kasno otpala bas cijela, zato jos od nje nikakve frizure. Obrve su nesto nikle,trepavice slabo. Napominjem da sam imala gustu kosu, sad neko jadno paperje. Nisam bila sijeda previse,sad sam jako. Koza me cese nemilo, znam cesanjem krastice napravit. To je od imuno vjerojatno. Mazem dakako,al sve proizlazi iz gomile terapija koje sam strpala u sebe. Snage joj nemam dovoljno, umorim se i onda se bacim na kauc. Nekidan mi je palo napamet, da pojma nemam di mi je cesalj i kopce za podic kosu. Jako sporo mi raste. Sve u svemu imam dobrih i manje dobrih dana. Eto ijadah se posteno.
nadalina3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.