Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2005., 15:21   #21
Quote:
Tatsha kaže:
pridružujem se klubu
glavobolja,praćena mučninom + koljena ( a zadnjih par dana mi škljocka i kuk). lijek- preko nekoliko paracetamola dnevno, masiranje vrata grijajućim gelovima, za koljena niš.
negdje sam našla da je u biti pravi lijek za smanjivanje vrem. utjecaja- što duži boravak u prirodi, primjenila sam to ove godine na moru i nije me niš boljelo! al more je more. ovdje (OS) sam prelijena za odlazak van, na Dravu, a i komarci su katastrofa ove god.
niš za koljena??

Ne možeš savjetovati što duži boravak u prirodi osobi koja ustaje u 7 i ide na posao, te dolazi doma oko 18.
Kakva priroda
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 15:22   #22
meni najgora stvar sto se tice boljke vremena je ta da kad je dan kao npr. danas ili jucer, je da sam u stanju doslovno prespavati cijeli dan...ali stvarno...jucer sam se probudila u 8, zaspala u 11, ponovo se probudila u 7 navecer i zaspala u ponoc...i "jutros" se probudila u 11...pa dobro zar me je ugrizla muha ce-ce?!
danas sam opet u istom stanju, ali ovaj put se necu zeznuti i leci samo na tren da se odmorim...danas sam potpuno aktivna, premda mi tesko ide, ali bar nisam depresivna...

dakle, nakon toliko price, moj zakljucak je...fizicka aktivnost i bit ce lakse
__________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
vlale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 15:49   #23
i ja se pridruzujem klubu. boli glava, umorna sam, pada tlak, nemam koncentracije- sto mi je super kad su rokovi
masiranje vrata malo pomaze, aspirin sa c vitaminom isto...al nisam jos cula za neko trajno i dobro rjesenje.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 18:21   #24
Quote:
Ipanema kaže:
niš za koljena??

Ne možeš savjetovati što duži boravak u prirodi osobi koja ustaje u 7 i ide na posao, te dolazi doma oko 18.
Kakva priroda
mene koljena bole još od djetinjstva, možda glupo zvuči, al ˝navikla˝ sam na tu bol i mogu je izdržati, a i ne želim piti više lijekova, imam ulcerozni kolitis i lijekove moram piti zbog toga svaki dan, pa ostale pokušavam izbjegavati.
što se boravka u prirodi tiče, meni je potpuno jasno da to uglavnom nije moguće ostvariti, al to je jedino što sam pročitala da pomaže
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 12:55   #25
pridruzujem se

vec zadnja 5 dana me boli glava otkad je pocelo ovakvo vrijeme

bljak ko stara baba patim od promjene vremena
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 14:33   #26
Ajme, a ja mislila da sam jedina koja ima problema prilikom promjene vremena.
Ponekad mi je slabo, samo što ne skliznem pod stol na polsu, ponekada jedva držim oči otvorene, ne mogu se pomaknuti, ponekad me noge bole do ludila.
Najgore je to što su vremenske promjene sve gore, a sukladno tome i meni je svaki put sve lošije....

Šta da se radi??????
__________________
Ha ha ha
Kumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 13:59   #27
Ta sam. Još kad se potrefi da sam u isto vrijeme u PMS-u, ajmeeee
__________________
"Udarac nogom u guzicu u pravilu znači korak naprijed!"
orga-ni-zam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 10:34   #28
Quote:
orga-ni-zam kaže:
Ta sam. Još kad se potrefi da sam u isto vrijeme u PMS-u, ajmeeee
E, meni je sad bas to!
Pms i promjena vremena.
Ali da li se vama desava da naoteknete? Posto je meni to glavni simptom.
Jutros sam bila jako potresena kad sam se pogledala u ogledalu i vidjela necije tudje lice. Onda sam ispruzila prste i vidjela kobase bucmaste...a ja imam, kad sam normalna, tanke prste, koshchate...sva sreca da nisam morala nigdje ici.
Inace, i glava me boli, onako ubilacki...i bilo mi je tesko ustati se, a ja sam inace ranoranilac...znam, to je sve zbog niskog tlaka, ali iako sve znam zasto je to tako i sta mi se sve desava i dalje ne znam kako sebi da pomognem.
A ja vodim vrlo zdrav zivot. recimo da mi joga i pranayama pomognu toliko da mi nije tako brutalna simptomatika, ali opet me drma.
A da odem doktorci mislim da bi me istjerala van iz ordinacije, posto se radi o studenskoj ambulanti gdje ne priznaju pola bolesti....
mislim da to ima veze i sa hormonima...zato jace drma dok si u pms...

...ali to naoticanje...sad sam malo splasnula,ali budna sam vec tri sata...
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 08:59   #29
pridružujem se i ja

glavobolje, slabost, nizak tlak, i bolovi u trbuhu.
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 08:43   #30
glavobolje,jedva drzim oci otvorene, muka, sve me boli...koljena da ne pricamo...nemam snage za nista....joj danas je jedan takav dan...
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 09:51   #31
jos jedna nizak tlak, vrtoglavice na granici mucnine, pad koncentracije, smetenost i pospanost + ishijas koji se popravio masazama i aromaterapijom. da ne pricam o uzasu kombinacije pms-a i loseg vremena.sto je steta, jer inace volim kisu. pomaze boravak u prirodi, ako se uspijem probudit ujutro uopce . te vijesti za meteoropate mi se cine bezveze.

jedino sto mi ful pomaze su razni biljni cajevi, preporucam cajeve s biljkom mate.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 22:37   #32
Pored glavobolje, boli me u predjelu kraljeznice kukova i koljena, kad malo razmislim dva dana prije znam da li ce biti pogorsanje ili poboljsanje vremena, jer me sve promjene ubijaju podjednako. Ali zato pijem litre kave ne spavam, citam nesto uglavnom to znaci da noc prije promjenenema spavanja jednostavno nema tog polozaja koji mi odgovara za moje kosti smrc...
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 07:19   #33
Quote:
Pink Lemon kaže:
ipanema, vidim da smo samo ti i ja ovdje problematicne!

nitko drugi ne pati od promjene vremena...ili su se mozda pomirili sa stanjem!
Stoljecima unatrag stariji ljudi ( u ono vrijeme 40-60 je bila starost), su se zalile isto i mnoge osobe mogu kazati da dolazi promjena vrijemena i bez vremenske prognoze ,jer osjecaju u tjelu promjene.

Ja sada u mojim sesdesetim godinama osjecam svaki pad ili ozlijedu na poslu, prijelome kostih isto kao i mnoge promjene.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 11:33   #34
Quote:
VILKO kaže:
Stoljecima unatrag stariji ljudi ( u ono vrijeme 40-60 je bila starost), su se zalile isto i mnoge osobe mogu kazati da dolazi promjena vrijemena i bez vremenske prognoze ,jer osjecaju u tjelu promjene.

Ja sada u mojim sesdesetim godinama osjecam svaki pad ili ozlijedu na poslu, prijelome kostih isto kao i mnoge promjene.

problem je u tome što nisam izmedju 40-60, već imam 25. tim više me smeta takav utjecaj vremena jer se tada osjećam kao moja baka!
inače, ovaj vikend sam provela dosta vremena u prirodi (kad kazem dosta vremena mislim na 3-4 sata, jer je to 100% više vremena nego inače ) a jučer i danas se osjećam dosta dobro, unatoč očajnom vremenu, samo mi se malo spava.

dustflower, kakva je to biljka mate (ili mata)?
jel piješ čajeve svakodnevno?
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 09:15   #35
I ja sam imala takve i slične probleme.
Istina je da boravak u prirodi može ublažiti simtome izazvane promjenom vremena.
No, imam i nešto još. Ukoliko koga zanima, mogu mu poslati dodatne informacije. RAdi se o novom wellness-proizvodu koji je na potpuno prirodnoj bazi.
Nisam nikakv prodavač i li tako nešto. Želim pomoći jer znam kako Vam je. I meni je bilo tako.
Budući da sam se ja preporodila koristeći taj proizvod, voljela bih to podijeliti sa svima koji ovu poruku shvate dovoljno ozbiljno - ako zaista želite poboljšati svoje zdravlje, tu sam

Sve informacije možete dobiti ili ovdje ili na mail
[email protected]
[email protected]
ili na tel.
0981622331
Javite se, nećete zažaliti
 
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 10:48   #36
tu sam. pridružujem se svima.
glavobolja,tromost,spavanje,mučnina,nemam volje za išta,nizak tlak,koncentracija na nuli.
recimo da mi kava pomaže koliko toliko da me "digne" pa probajte i vi,možda upali

pitala bih nešto;kada sam došla na more menstruacija mi je kasnila tjedan dana valjda zbog promjene klime,i sada mi kasni otprilike 5 dana (nisam imala spolne odnose tako da nema razloga za brigu),dali je moguće da baš zbog te promjene vremena mi kasni?

hvala i držite mi se
 
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 12:23   #37
mislm da ti menga baš zbog toga kasni, eto prošlo ljeto sam imala groznih problema s tim, jer mi se nikak nije mogla ustalit, dođem kod doktorice i na kraju sve u redu sa mnom, i pita, g'dična, jeste putovali okolo? reko jesam.. e pa nema razloga za brigu onda...

e da, to mi je sve poznato, niski tlak, bolovi, kičma, trulo sve.... al kaj je sa onim horornim vrtoglavicama...nekad mi zna bit totalno neugodno kad idem po cesti pa zateturam to isto možebi' od tog (vremena/tlaka , jel...) jer veli dr. da sam zdrava.
__________________

It's an egg. It's a spoon.
It's a snapshot of the moon.
Minna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 15:22   #38
sto se doktora tice ja s vremena na vrijeme padnem u stanje paranoje...mislim da su samo nesposobni kad nista ne mogu da otkriju. Nije normalno osjecati se tako pa da je ne znam kakvo vrijeme.
Odbijam da prihvatim to kao moju buducu svakodnevnicu....i nadam se da cu naci lijeka toj svojoj boljci.
Mada sto se klimatskih zona tice, to ima veze. Ja sam u glupoj ravnici i to mi ne prija. Ja sam dijete sa brda...a i beton me ubija.


ali danas sija sunce i pirka vjetric...pa sam normalna
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:03   #39
Da iščupam temu, umirem ovih dana od ovog vremena
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 18:59   #40
Talking Meteoropati, javite se :)

Haj, ne znam je li ova tema već postoji, ako postoji, molim admin. da ju prebace tamo gdje treba. Ako ne postoji... Znate već shemu - javite se Koje tegobe kod vas uzrokuje vrijeme, kako se nosite s tim i kako vaša okolina reagira na to
__________________
Newer stop dreaming 'cause nobody can't steel your's dreams :D
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.