Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2010., 12:12   #1
Anti HCV pozitivan test

bok svima, na nekakvim testovima mi je pokazalo Anti HCV pozitivan 0,395, pise da je ustanovljena reaktivnost u inicijalnom testu na virus hepatitisa al da se ne radi o infekciji nego o tzv. laznoj bioloskoj reaktivnosti...

ima li ko malo vise saznanja o ovome sav sam zbunjem doktoricu mogu zvat tek popodne ...
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 19:27   #2
Pretpostavljam da se radilo o testiranju u svrhu dobrovoljnog darivanja krvi.

Test koji se rabi za probir (skrining) na hepatitis C može dati lažno pozitivne rezultate, tj. prema rezultatima testa čini se da osoba ima protutijela (koja su dokaz kontakta s virusom hepatitisa C), a zapravo ih nema. Pri tome je također važno spada li osoba u skupinu nisko ili visoko rizičnih za hepatitis C. Naime, kod osoba niskorizičnih za infekciju hepatitisom C nađe se veći postotak lažno pozitivnih rezultata nego kod visokorizičnih.

Zbog toga se obvezatno, u slučaju pozitivnog rezultata na takvom testu, rade dodatne provjere i testovi. Ako te dodatne provjere pokažu negativan rezultat, smatra se da nema infekcije.

Mislim da razloga za paniku nema. Dalje postupi prema uputama liječnika.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.