Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2014., 09:54   #461
Quote:
crtac kaže: Pogledaj post
Nakon operacije tj nakon uklanjanja tumora radi se PHD.
Na temelju karakteristika tumora , godina života I zdravstvenog stanja određuje se daljnje liječenje.
Imam 50 godina I u mom slučaju tumor je bio hormonski zavisan, Gradus I, K67 7% , limfa je bila čista
Dobila sam zračenje (25+5) i hormonsku terapiju.
Crtac hvala na odgovoru. Moja mama (65 godina) ima istu dijagozu i upravo je krenula u Petrovu na zracenje. Isto 25+5 uz hormonsku terapiju.
Lenkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 21:25   #462
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Dugo se nisam javila...
Odradila sam i četvrtu (zadnju) AC kemo i prošli tjedan krenula sa tjednim paclitaxelom. To je isto kemo, ali drugi lijek koji ću primati 12 tjedana, svaki tjedan jednu dozu.
Bila sam na kontrolnom UZV i tumor mi se smanjio za 50%
Između treće i četvrte AC kemo mi je isto pala krvna slika, leukociti i to, ali kako nisam dobila temperaturu nisu me spremili u bolnicu.
Počela sam piti Beta Glukan na svoju ruku, ali ne popijem svaki dan, ponekad zaboravim.
Ovaj paclitaxel lakše podnosim jer nema mučnina i taman sam se poveselila kako nemam nikakve nuspojave i onda me dva dana nakon terapije uhvatila bol u kostima i mišićima. Nije ništa strašno, ali dovoljno da smeta. To su mi rekli da se može desiti i da onda pijem neki paracetamol protiv bolova.
I vrlo lako se umaram, nešto malo napravim po doma i odmah moram sjesti, leći, odmoriti.

Ali ono što me najviše smeta je prisilna menopauza. Imam 41 godinu i kako sam od kemo izgubila menstruaciju sada sam ušla u menopauzu i imam nesnosne napadaje vrućine. To traje minutu dvije i prođe, pa ti dođe hladno...
Još kad mi se prije par dana poklopilo s ovom boli u mišićima i kostima od kemo pa ti napadaju vrućine... mislila sam poluditi... pa malo nesanica...
Ima li netko iskustva s time s obzirom na godine i kemo kako da si pomognem? Ima li nešto prirodno što smijem uzimati za pomoć kod tih valunga a da ne smeta za kemoterapiju?


Ne znam jesam li negdje prije napisala točnu dijagnozu, ali radi se o
Ca mammae I.sin. multicentricum
biopsija napravljena prije početka kemoterapije:
ca mammae invasivum
nuklearni gradus: 2 (što to znači?)
in situ komponenta: ne nalazi se
vaskularna invazije: ne nalazi se
ER pozitivan u jakom intenzitetu
PR pozitivan u jakom intenzitetu
HER2/neu: negativan(+) što ovo znači "negativan" pa u zagradi +?

Samo znam da mi je onkologica rekla da je tumor hormonski ovisan i da je to OK jer će ga moći liječiti s hormonskom terapijom, ali ne znam ima li to kakve veze s mojom menopauzom?
Ako već nisi našla odgovor na ovo u vezi prisilne menopauze i hormonske terapije,reći ću ti svoje iskustvo. Ja imam isto hormonski ovisan rak dojke, prošla sam kemoterapiju i zračenje, ali od toga nisam izgubila menstruaciju. Onda sam započela uzimati Nolvadex - to je tamoksifen, blokator estrogena, koji se daje predmenopauzalnim bolesnicama s hormonski ovisnim rakom dojke, i mislim da će ga prepisati i tebi - ali i uz to sam imala još uvijek menstruacije, iako slabe i neredovite, ali nije bilo menopauzalnih tegoba.
Onda je onkolog zaključio da menstruacije trebaju sasvim prestati (nisam baš shvatila zašto) i prepisao mi još i Zoladex, koji se daje u injekcijama svaka tri mjeseca tijekom dvije godine. Ja sam sad blizu kraja tog dvogodišnjeg razdoblja, izgubila sam menstrauciju odmah nakon prve injekcije Zoladexa, odmah su počeli valunzi koje i ti spominješ, i imam ih nesmanjenim intenzitetom još i sada.
Naravno da je i mene zanimalo mogu li čime sebi olakšati situaciju, pa sam pitala svog onkologa i ginekologa. Onkolog je rekao ništa hormonski, pa ni ona prirodna sredstva s biljnim hormonima fitoestrogenima (a bojim se da je većina biljnih preparata za ublažavanje menopauzalnih tegoba na toj bazi), jer se ne zna dovoljno kako fitoestrogeni utječu na rak. Mogu se eventualno prepisati neki antidepresivi koji pomažu u smanjenju valunga (da, i meni je bila čudna veza antidepresiva i valunga). Ginekologica je rekla da mogu probati Remifemin tablete, koje su isto ne bazi neke biljke ali navodno potpuno neestrogenske. Nemam pojma mogu li se te tablete nabaviti u našim ljekarnama.
Ja nakraju nisam isprobala ništa i odlučila otrpjeti do kraja uzimanja Zoladexa, pa ću vidjeti kako će mi onda biti.
nana12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:50   #463
Quote:
nana12 kaže: Pogledaj post
Ako već nisi našla odgovor na ovo u vezi prisilne menopauze i hormonske terapije,reći ću ti svoje iskustvo. Ja imam isto hormonski ovisan rak dojke, prošla sam kemoterapiju i zračenje, ali od toga nisam izgubila menstruaciju. Onda sam započela uzimati Nolvadex - to je tamoksifen, blokator estrogena, koji se daje predmenopauzalnim bolesnicama s hormonski ovisnim rakom dojke, i mislim da će ga prepisati i tebi - ali i uz to sam imala još uvijek menstruacije, iako slabe i neredovite, ali nije bilo menopauzalnih tegoba.
Onda je onkolog zaključio da menstruacije trebaju sasvim prestati (nisam baš shvatila zašto) i prepisao mi još i Zoladex, koji se daje u injekcijama svaka tri mjeseca tijekom dvije godine. Ja sam sad blizu kraja tog dvogodišnjeg razdoblja, izgubila sam menstrauciju odmah nakon prve injekcije Zoladexa, odmah su počeli valunzi koje i ti spominješ, i imam ih nesmanjenim intenzitetom još i sada.
Naravno da je i mene zanimalo mogu li čime sebi olakšati situaciju, pa sam pitala svog onkologa i ginekologa. Onkolog je rekao ništa hormonski, pa ni ona prirodna sredstva s biljnim hormonima fitoestrogenima (a bojim se da je većina biljnih preparata za ublažavanje menopauzalnih tegoba na toj bazi), jer se ne zna dovoljno kako fitoestrogeni utječu na rak. Mogu se eventualno prepisati neki antidepresivi koji pomažu u smanjenju valunga (da, i meni je bila čudna veza antidepresiva i valunga). Ginekologica je rekla da mogu probati Remifemin tablete, koje su isto ne bazi neke biljke ali navodno potpuno neestrogenske. Nemam pojma mogu li se te tablete nabaviti u našim ljekarnama.
Ja nakraju nisam isprobala ništa i odlučila otrpjeti do kraja uzimanja Zoladexa, pa ću vidjeti kako će mi onda biti.
i ja sam nakon EC kemo i zračenja, dobivala Zoladex injekcije 3 god. i uzimala tamoxifen tablete 5 god. jer je i moj rak bio hormonalno ovisan... tako da sam sa svojih 32 godine već bila u prisilnoj menopauzi sa istim tim simptomima koje i vas muče
također su mi i ginekologica i onkologica savjetovale da ne uzimam ništa protiv valunga i čestih promjena raspoloženja, jer je bolje ne unositi nikakav oblik hormona u sebe ( pa ni fitoestrogena) za vrijeme terapije... jer bi to bilo kontraproduktivno... sa terapijom se proizvodnja estrogena i progesterona svodi na minimum ( zato mora prestat menstruacija, jer je to znak da i je tijelo i dalje hormonalno aktivno)
Nakon svih tih terapija moje tijelo se ( u kratkom roku, ca.3 do 4 mj.) vratilo u normalu
cure , glavu gore
znam da je teško i znam da nije lako , al proći će i to
ja sam uz vas i srcem i mislima !!
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:35   #464
Drage forumašice,

kao što sigurno vidite ja sam nova na forumu i postala sam članom jer sam prije mjesec dana dobila dijagnozu rak dojke u međuvremenu već dobivam kemoterapiju koju će slijediti potpuna mastektomija (kirurško odstranjenje dojke i limfnih čvorova) te zračenje. Imam 28 godina i nitko u mojoj obitelji nije imao rak. Zahvalna sam da mi je bilo 19 godina kada sam napipala prvu kvržicu, jer sam zbog nje svake godine radila UZV. Ta kvržica je fibroadenom (dobroćudni tumor dojke), te je i dan danas iste veličine i svojstava kao i prvog dana. Tumor kojeg sad liječim se je pojavio na drugom mjestu (usput rečeno nastao je u samo 6 mjeseci) i otkriven je samo zbog rutinske kontrole. Ne znam što me čeka u liječenju, ne znam dali ću pobijediti rak, ali znam da neću odustati i znam da su prognoze uvijek bolje ako se tumor otkrije što ranije.
Čitam ovdje postove tipa "napipala sam kvržicu i od straha najradije neću ići na pregled" ili "preporučena mi je punkcija čvora pa me hvata panika" te smatram potrebnim reći sljedeće;
Samokontrola je važna i morala bi se provoditi svaki mjesec, ako se kod samokontrole napipa "nešto" sljedi UZV, poslje njega može slijediti punkcija, te se često ustanovi da se kod tog čvora radi o cisti ili fibroadenomu. Ništa od navedenog nije razlog za paniku jer su oboje dobroćudne tvorevine koje je dovoljno pratiti. Strah je normalna reakcija na nepoznato, ali ako dozvolite da od straha ne idete na preglede onda potencijalno zloćudnoj tvorevini dajete samo vrijeme za razvoj. Možda malo preuveličavam ali nemojte tražiti od drugih forumaša da vam napišu da Vaša kvržica nije ništa opasno jer preko neta ni najbolji liječnik ne može postaviti dijagnozu, nego uzmite svoje zdravlje u vlastite ruke i obavite pretrage, vjerujte mi da će Vam biti lakše kada čujete da nije ništa, a ako ipak nešto jest onda barem imate čistu savjest jer niste gubile vrijeme na strahovanje nego ste učinile sve da se dijagnoza brzo postavi.
Username33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 10:19   #465
evo sve vas pratim otkad je moja rodjaka dobila dijagnozu 'rak dojke' u 41. godini. njen karcinom reagira na estrogen receptore i stoga su je stavili u prijevremenu menopauzu.
inace se lijeci na onom poznatom americkom centru u bostonu. imala je do sada kemoterapije, a onda slijedi na njenu zelju obostrana mastektomija. to ce biti sljedeci ponedjeljak. preveliki je strah da se bestija vrati, pogotovo jer joj je druga (jos zdrava) dojka dosta cisticna. ici ce i na zracenje.
potom ce slijediti postepeno rastezanje koze u okviru pripreme za rekonstrukciju dojke, a onda bi stavljala implantate. bradavice tamo tetoviraju..
inace, ona je kvrzicu sama napipala, bila je kojih 2cm. radila je mamografiju i po tome je sve bilo dobrocudno, no na ultrazvuku se vidjelo da promjene nisu dobre. biopsija je potvrdila da se radi o karcinomu..ispod te kvrzice je bila jos jedna zlocudna, jedan limfni cvor je zahvacen.

svima vama veliki hug..divim vam se na hrabrosti...
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 11:30   #466
Quote:
Username33 kaže: Pogledaj post
Drage forumašice,

kao što sigurno vidite ja sam nova na forumu i postala sam članom jer sam prije mjesec dana dobila dijagnozu rak dojke u međuvremenu već dobivam kemoterapiju koju će slijediti potpuna mastektomija (kirurško odstranjenje dojke i limfnih čvorova) te zračenje. Imam 28 godina i nitko u mojoj obitelji nije imao rak. Zahvalna sam da mi je bilo 19 godina kada sam napipala prvu kvržicu, jer sam zbog nje svake godine radila UZV. Ta kvržica je fibroadenom (dobroćudni tumor dojke), te je i dan danas iste veličine i svojstava kao i prvog dana. Tumor kojeg sad liječim se je pojavio na drugom mjestu (usput rečeno nastao je u samo 6 mjeseci) i otkriven je samo zbog rutinske kontrole. Ne znam što me čeka u liječenju, ne znam dali ću pobijediti rak, ali znam da neću odustati i znam da su prognoze uvijek bolje ako se tumor otkrije što ranije.
Čitam ovdje postove tipa "napipala sam kvržicu i od straha najradije neću ići na pregled" ili "preporučena mi je punkcija čvora pa me hvata panika" te smatram potrebnim reći sljedeće;
Samokontrola je važna i morala bi se provoditi svaki mjesec, ako se kod samokontrole napipa "nešto" sljedi UZV, poslje njega može slijediti punkcija, te se često ustanovi da se kod tog čvora radi o cisti ili fibroadenomu. Ništa od navedenog nije razlog za paniku jer su oboje dobroćudne tvorevine koje je dovoljno pratiti. Strah je normalna reakcija na nepoznato, ali ako dozvolite da od straha ne idete na preglede onda potencijalno zloćudnoj tvorevini dajete samo vrijeme za razvoj. Možda malo preuveličavam ali nemojte tražiti od drugih forumaša da vam napišu da Vaša kvržica nije ništa opasno jer preko neta ni najbolji liječnik ne može postaviti dijagnozu, nego uzmite svoje zdravlje u vlastite ruke i obavite pretrage, vjerujte mi da će Vam biti lakše kada čujete da nije ništa, a ako ipak nešto jest onda barem imate čistu savjest jer niste gubile vrijeme na strahovanje nego ste učinile sve da se dijagnoza brzo postavi.
Žao mi je zbog tvoje dijagnoze ali vidim da imaš hrabrosti za nositi se sa svime i divim ti se zbog toga!
Možeš li mi molim te reći jesi li imala ikakve simptome ili je to došlo tako "iznenada"?
__________________
my mind is my worst enemy!
zaged is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 15:29   #467
Quote:
zaged kaže: Pogledaj post
Žao mi je zbog tvoje dijagnoze ali vidim da imaš hrabrosti za nositi se sa svime i divim ti se zbog toga!
Možeš li mi molim te reći jesi li imala ikakve simptome ili je to došlo tako "iznenada"?
Hvala, nekve simptome baš nisam imala samo sam nekoliko dana prije svakako zakazanog termina za UZV osjetila bol u dojci i nakon samopregleda uočila da mi je jedna dojka jače osjetljiva na dodir od druge, to je sve.
Username33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 15:56   #468
Tako je meni,desna me boli stalno na istom mjestu a i bradavica se prosirila
Idem na uzv 14.10.
__________________
my mind is my worst enemy!
zaged is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:59   #469
Držim palčeve da imamo iste simptome iz različitih razloga.
Username33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 15:06   #470
Pozdrav svima!

Moja priča jako je slična onoj Username33....30 godina, kontrola redovna radi fibroadenoma u drugoj dojci i bum....šok i nevjerica. Rak dojke bez obiteljske povijesti takvih bolesti, sa samo 30 godina i sa malim djetetom.
Prošla sam operaciju, nalazi su dobri, stadij 1, mali tumor limfa čista. Svejedno, kemoterapija me nije zaobišla. Idući tjedan ću primiti petu od propisanih šest po shemi AC. Prvu sam podnijela najgore, svaka slijedeća je malo lakša, ali svakakve nuspojave sa sobom nosi.

Imam osjećaj da je ovo sve ružan san i moja obitelj i ja samo čekamo da se probudimo iz njega. Prolazi mi 100 puta dnevno 100 scenarija kroz glavu, znam da su mi šanse za izliječenje velike ali svejedno nisu 100%...pa se stalno pitam i mučim samu sebe, preispitujem postotke. Nadam se da ću s prestankom terapija početi ponovno normalno živjeti, bar koliko to bude moguće. Posvetila sam se više sebi i svojem djetetu, uživam sa svojom malom obitelji i kako je Lisa rekla....svaki put iznova postavljam nas troje na prvo mjesto. Pokušala sam izbaciti crveno meso, slatko, masno i slične nezdrave stvari iz prehrane. Jedemo puno voća i povrća i nadam se da će tako ostati i kasnije.

Voljela bih kada bi se javile malo cure/žene iza kojih je ovakva bitka daleko, da nam kažu kako su sada i kako žive.

Također, Tashi i Sandra kako ste vas dvije?Jeste li obavile operaciju?

Cure, javite se!
Pusa svima!
vfh123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 20:40   #471
Zdravo,
cure molim vas za komentare u vezi mog sluchaja:
2011 na eho i mamografiji na desnoj dojci konstatirano
je sledece: hipoehogena masa sa dijametrom 1cm, sa benignih UZ karakteristika.

Nakon 2 godina 2013 konstatacija je bila ista.
I sad oktobar na UZ velichina te mase je ista, ali je d-r na osnovi
mamografskog snimka preporuchio da uradim biopsiju.

Neznam shta da kazhem. Velichina te hipoehogene mase je vech 2,5 godina ista.
Zashto da se radi biopsija? Dali je dobro da se radi biopsija?
Ima li nekih posledica od biopsije?

Nemam nikakvih zdravstvenih problema od 2011od kad je utvrgena ta hipoehogena masa.
U stvari shta je to hipehogena masa, kako se razlikuje od fibroadenoma.

Meni se jednom kad sam studirala na levoj dojci pojavilo tako neshto cvrsto za koje
su rekli da je adenom. Stajao je tako godinama i chak se i ne secham kad je nestao sasvim.
Tada su to utvrdili samo palpacijom, nisu se radili toliko snimci kao danas.

2011 je bila jedna lechnica
2013 druga
2013 sam u isto vreme potvrdila dijagnozu od treceg lekara ( koji me od tada sledi svakih 6 meseci)

Htela sam da potenciram da su svi tri lechnici imali skoro istu dijagnozu, nekad je 9,5 mm, nekad 1cm, nekad 1,5,
ali u glavno dimenzije su iste, verovatno zavisi od moje trenutno stanje a i od aparata.

Sta mislite? Da radim biopsiju ili?
Planiram da idem na pregled i kod poznatog hirurga, da vidim koja ce biti njegova preporuka.
Imam 39 godina. U porodici nema povjest ovakvih zadravsvenih problema.

Ako je neko radio biopsiju, molim da mi objasni iskusto.
Unapred zahvalna na komentare.
ele-ni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 23:17   #472
Ele-ni , svakako obavi biopsiju, nije nista strasno, a jedino tako mogu barem 90% biti sigurni sto se krije iza UZV promjene..kazem 90% zato sto su u mom slucaju cak i patolozi imali razlita misljenja na biopsiji je bilo jedno, nakon operacije drugo! Biopsija ne boli, dobijes inekcijicu prije, poslije stavis obloge i sve ok..jedino nije ok strah dok cekas nalaze..I mene je bio strah, ali eto bolje da sam to obavila jer mi je s tim vjerojatno spasen zivot:-)
ljubinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:04   #473
Pozdrav svima!
Prosli tjedan sam konacno zavrsila s kemoterapijama (4Ac i 12 tjednih paclitaxela) na Rebru. Napravila sam kontrolni magnet dojki koji je pokazao da se tumor smanjio za više od pola što znači da sam odlično reagirala na kemoterapije. Sad čekam poziv za operaciju koja bi trebala biti u 11. mjesecu. Operacija će biti cijela dojka s rekonstrukcijom i nakon toga idem na zračenje i 5 godina moram piti hormonsku terapiju Nolvadex.
Poslije svakog primljenog paclitaxela su mi nuspojave bile sve jače i jače. Problem je bol u kostima i mišičima, utrnulost prstiju na nogama i rukama, napuhnutost oko trbuha i u licu (ovo je možda i od dexametazona) i iscrpljenost. ova utrnulost u prstima mi je i sada i nikako da prođe.
Još me muči i to što su mi šake, ovaj dio koji je otkriven, totalno nekako čudne, kao da se koža stanjila, ostarila, nekako je šareno, kao neka alergija i povremeno zna luđački svrbiti. Na prvu sam mislila da su mi ruke suhe i stalno mažem s kremom za ruke ali ne pomaže.
Pozdrav cure i držite se i svakako se javljajte s novostima.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 14:13   #474
Takodjer sam ovu srijedu obavila zadnju Ac kemo. Danas jos dolazim k sebi a od sutra cu zaista pokusati zatvoriti ovo ruzno poglavlje....bar koliko to bude moguce.


Sandra, jako mi je drago da si super reagirala na kemo i da se tumor toliko smanjio. Super znak.
Ja sam takodjer imala odstranjivanje cijele dojke sa trenutnom rekonstrukcijom-silikonom. Zracenje nije potrebno a Nolvadex cu piti slijedecih 10 godina.
Bojala sam se dosta odstranjivanja dojke i rekonstrukcije no zaista taj dio nije bio strasan. Dojka cist ok zgleda, malo se samo mozda previse prema sredini pomaknula.
Pokusala sam se "izboriti" za uklanjanje i druge dojke i naravno rekonstrukciju....no kirurg s obzirom na negativnu obiteljsku povijest ne vidi razloga tome. Trebala bi na BRCA testiranje...a ono zaista podosta kosta. Nesto sam nacula da bi ga hzzo pokrivao ali samo u slucaju obiteljske povijesti ove bolesti.

Zna li itko nesto o ovome?
vfh123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:44   #475
Jesu li ti sačuvali bradavicu? Gdje si radila operaciju?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:50   #476
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Prosli tjedan sam konacno zavrsila s kemoterapijama (4Ac i 12 tjednih paclitaxela) na Rebru. Napravila sam kontrolni magnet dojki koji je pokazao da se tumor smanjio za više od pola što znači da sam odlično reagirala na kemoterapije. Sad čekam poziv za operaciju koja bi trebala biti u 11. mjesecu. Operacija će biti cijela dojka s rekonstrukcijom i nakon toga idem na zračenje i 5 godina moram piti hormonsku terapiju Nolvadex.
Poslije svakog primljenog paclitaxela su mi nuspojave bile sve jače i jače. Problem je bol u kostima i mišičima, utrnulost prstiju na nogama i rukama, napuhnutost oko trbuha i u licu (ovo je možda i od dexametazona) i iscrpljenost. ova utrnulost u prstima mi je i sada i nikako da prođe.
Još me muči i to što su mi šake, ovaj dio koji je otkriven, totalno nekako čudne, kao da se koža stanjila, ostarila, nekako je šareno, kao neka alergija i povremeno zna luđački svrbiti. Na prvu sam mislila da su mi ruke suhe i stalno mažem s kremom za ruke ali ne pomaže.
Pozdrav cure i držite se i svakako se javljajte s novostima.
Boldano su nuspojava terapije dexom. Kad te počnu skidati s njega proći će kroz kratko vrijeme. Naime dođe do poremećaja metabolizma masti u tijelu pa se pojavljuje taj cushing sindrom oticanja u trupu i licu a koža postaje upravo takva kakvom si je opisala.
Ono što je isto tako nuspojava kod terapije dexom je i povišen šećer pa bi svakako trebala i to provjeriti. Moguće je da su neke nuspojave također zbog povišenog šećera. Inače ako je povišen, možeš dobiti tabletice za reguliranje šećera.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:49   #477
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Jesu li ti sačuvali bradavicu? Gdje si radila operaciju?
Jesu, sacuvali su ju. Operaciju sam radila na Instututu za tumore. Ono sto je mene jako prestrasilo je to sto je dojka dan iza operacije bila savrseno rekonstruirana. Kad sam nakon par dana stigla doma, bila je bar 3 puta veca. Nakupljao se serum negdje a na uzv ga nisu mogli locirati, vjrojatno od ispod.
Iskreno, nisam znala da se on moze sam povuci od sebe pa sam jedno 2 tj prolazila drame i strahove da cu morat opet na operaciju.

Zato, ne boj se ako se to dogodi, samo radi vjezbe koje ce ti pokazati i sve ce biti ok.
vfh123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:35   #478
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Boldano su nuspojava terapije dexom. Kad te počnu skidati s njega proći će kroz kratko vrijeme. Naime dođe do poremećaja metabolizma masti u tijelu pa se pojavljuje taj cushing sindrom oticanja u trupu i licu a koža postaje upravo takva kakvom si je opisala.
Ono što je isto tako nuspojava kod terapije dexom je i povišen šećer pa bi svakako trebala i to provjeriti. Moguće je da su neke nuspojave također zbog povišenog šećera. Inače ako je povišen, možeš dobiti tabletice za reguliranje šećera.
Hvala na pojašnjenju. Zadnji dexametazon sam primila sa zadnjom kemoterapijom i neću ga više dobivati tako da je to to, nema postepenog skidanja. Znaš li koliko otprilike treba da se te nuspojave povuku?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:44   #479
Nuspojave od dexo će ti se trajno povući u nekoliko tjedana. Nokti i kosa trebaju nešto više vremena ali i oni se počnu oporavljati dosta brzo.

Pretjerano znojenje se može vrlo uspješno suzbiti pomoću homeopatskih lijekova (konkretno znam za ekstrakt sipe, Sepia Offic.). Ne znam ima li ih za kupiti u Hrvatskoj, u Sloveniji se dobiju u mnogim apotekama.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 15:44   #480
A znate li možda kako ublažiti utrnulost prstiju na rukama i nogama?
I mogu li s nečime mazati te suhe ruke? Možda kantarionovo ulje (gospina trava)? Imam domaće.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.