Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2007., 23:00   #1
Vole li roditelji više zločestu djecu?

Vjerojatno ćete pročitavši naslov pomisliti "koja glupača otvara ovako glupu temu?", ali jednostavno mi neke stvari nisu jasne i zanima me mišljenje roditelja.
Imam starijeg brata (puno starijeg, ima 29 godina). I kad bi netko tražio definiciju "propaliteta", bilo bi dovoljno da njega upozna. Kad bih htjela napisati baš sve o njemu, ne bi bilo kraja, pa ću nabrojati samo neke stvari.
Završio je gimnaziju na jedvite jade, drogirao se, krao novac ljudima iz razreda (budale su ga izabrale za blagajnika, pa si je "posudio" cca 17 000 kn i potrošio na drogu i nekakvu fuficu za kojom je tada bio lud, a mama je morala vratiti novac), promijenio nekoliko fakulteta, nije ništa završio, dao možda svega par ispita. Uvijek je vrijeđao i ponižavao mamu, bio je čak i nasilan (prema svima u obitelji, a ponajviše prema njoj).
U Zagrebu je živio kao car, imao auto na raspolaganju, benzin plaćen, uglavnom se napušavao po cijele dane i tu i tamo došao doma izvrijeđati mamu da se "ispuše". Zatim je upao u neku sektu i postao još gori. Bolje da ne nabrajam dalje...
Uglavnom, njega su svi u obitelji oduvijek obožavali. Sve mu se toleriralo, on je bio princ, car.
Ja ne pijem, ne pušim, ne drogiram se, studiram (3. godina, još nisam zastranila ), obožavam mamu i baku, poštujem ih, nikad im nisam rekla ružnu riječ. Ali meni se ne tolerira ništa. Npr., on je zamalo pao razred u gimnaziji, ja nisam nikad bila ni blizu tome, jedino mi se znala "omaknuti" jedinica i to samo iz matematike (jako, jako rijetko) i to je uvijek bio smak svijeta, odmah sam ja bila propalitet, bla, bla, bla...
Sad sam treća godina, on nema ništa završeno i donedavno nije radio ništa (prije par mjeseci mu je mama našla posao jer ga jednostavno više nije mogla financirati, pa sad negdje radi za nekakvu siću, a ona ga još uvijek djelomično financira), i nitko mu se nikad ništa nije usudio reći, a ako bi ja kojim slučajem pala ispit (koji bi ionako položila na 2. roku) mama je odmah padala u komu i gutala tablete za smirenje i odmah se predviđala moja neuspješna budućnost.
Maloprije sam se pokačila s bakom, i pukla sam i moram sve ovo nekome reći jer ću poludjeti. Ona je na moru u posjeti kod svoje sestre i sutra dolazi u Zg, pa ću je dočekati. Razlog svađe je stvarno glup, ali mi je već puna kapa mog brata i izletilo mi je... Naime, on ju je vozio na more i stigli su za 2 h (što znači da je itekako brzo vozio). I ona je tvrdila da će i sutra doći za 2 h (nemoguće jer čovjek koji ju vozi ima stojadin i vozi kao puž), jer ju je i moj brat doveo za 2 h.
Pa je meni izletilo "pa da, kad on vozi kao divljak" (što je činjenica, razbio je svaki auto koji smo ikad imali). Ona se počela derati na mene, vikala je da sam bezobrazna, bla, bla... i više ne razgovara sa mnom.
On je mene čitav život ponižavao, govorio mi kako sam ružna, glupa i smeće, običan kamen, a on je dijamant, itd., i nitko, ama baš nitko mu nikad nije prigovorio. Jer on je svet i smije vrijeđati. A ja ne smijem ništa reći protiv svetog sina (a i koja strašna uvreda, svi znaju kako vozi).
Glupa priča, znam, ali takvih je situacija bilo mali milijun, i sad mi je prekipilo.

Ispričavam se na ovakvom postu, sad sam tek pogledala koliki je. Oprostit ćete mi, ljuta sam.

Uglavnom, moje pitanje je - jesu li i iz kojeg razloga roditelji skloniji zločestoj djeci? Zašto se takvoj djeci sve tolerira i zašto je njima sve dozvoljeno?
Je li to u ovoj situaciji zato što je on prvo dijete, pa je miljenik?
__________________
...I find it kind of sad...the dreams in which I'm dying are the best I've ever had...
Dobar čovjek može se postidjeti čak i pred psom.
Sugarplum Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:26   #2
a vjerovatno zato što je prvorođenac....pa ono....i muško je...ne znam ništa pametnije ...valjda će ti netko dati pametan odgovor
 
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 01:06   #3
Uglavnom, moje pitanje je - jesu li i iz kojeg razloga roditelji skloniji zločestoj djeci? Zašto se takvoj djeci sve tolerira i zašto je njima sve dozvoljeno?
Je li to u ovoj situaciji zato što je on prvo dijete, pa je miljenik?


nisu.
pročitaj biblijsku priču o Izgubljenom sinu.
klišej,ali istinit
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 01:56   #4
Quote:
Sugarplum Fairy kaže: Pogledaj post
...
Imam starijeg brata (puno starijeg, ima 29 godina). I kad bi netko tražio definiciju "propaliteta", bilo bi dovoljno da njega upozna.
...

Uglavnom, moje pitanje je - jesu li i iz kojeg razloga roditelji skloniji zločestoj djeci? Zašto se takvoj djeci sve tolerira i zašto je njima sve dozvoljeno?
Je li to u ovoj situaciji zato što je on prvo dijete, pa je miljenik?
razlozi:
1. muško
2. prvo dijete
3. radi 1 i 2 mu sve opravdavaju, ali ponašanje prema tebi je puhanje na hladno: vidjeli su da su njega potpuno sjebali i prema tebi su sasvim drgačiji jer u svojoj čudnoj glavi misle da ćeš tako ispasti potpuno drgačija; vjerojatno će to biti tako do kraja
4. ponavljam, glavni razlog je vjerojatno to što je on sin, radi toga su ga razmazili
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 09:57   #5
Imam osjecaj da nije toliko bitno sto je on prvo dijete vec to sto je musko, naime mislim da se inace sinovi vise vole - po onome sto sam i sama mogla vidjeti, prijateljicama i njihovom bracom...
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 11:13   #6
Prvo ti želim reći da mi je žao što se nalaziš u toj situaciji. Nije nimalo zahvalno doći nakon nekoga tko je sebi uprskao život jer se na tebe onda postavljaju dvostruki zahtjevi. Ne bi li se "izgladilo" život.
Vjerojatno sve ovo sto su ti do sada nabrojali ima istine. Ali mislim da koji god da razlog bio tebe bi to i dalje boljelo. Jer nije fer. Objektivno nije fer.
Ono što ja preporučujem je da koliko god možeš ignoriraš to. Naravno da ne možeš poništiti osjećaje (i ljutnje i nepravde i sl.), ali kad kažem da ignoriraš, mislim nemoj dozvoliti da ti izazovu osjećaj manje vrijednosti. I nemoj pokušavati ništa raditi radi toga da te one cijene. Jer izgleda da su (i zbog problematičnosti) dosta orijentirane na njega i da se ti na glavu postaviš to ne bi bitno promijenilo stvari.
Ti lijepo vodi svoj život i dalje pametno kao i do sada i izgrađuj svoju budućnost. Njih prihvati takve kakvi su jer druge ne možemo mijenjati. Ni njihove živote. Ne, ako oni sami to ne žele. Ali za svoj život možeš učiniti puno.
I još nešto, mislim da je jedan od razloga što se tako burno reagiralo na tvoj komentar o njegovoj vožnji i taj da ako bi priznale da je on propalitet trebale bi priznati da su i one za to odgovorne. A to je teško. I većina ljudi izbjegava preuzeti odgovornost za svoje postupke.
Sretno ti!
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 11:20   #7
Quote:
Marelina kaže: Pogledaj post
Prvo ti želim reći da mi je žao što se nalaziš u toj situaciji. Nije nimalo zahvalno doći nakon nekoga tko je sebi uprskao život jer se na tebe onda postavljaju dvostruki zahtjevi. Ne bi li se "izgladilo" život.
Vjerojatno sve ovo sto su ti do sada nabrojali ima istine. Ali mislim da koji god da razlog bio tebe bi to i dalje boljelo. Jer nije fer. Objektivno nije fer.
Ono što ja preporučujem je da koliko god možeš ignoriraš to. Naravno da ne možeš poništiti osjećaje (i ljutnje i nepravde i sl.), ali kad kažem da ignoriraš, mislim nemoj dozvoliti da ti izazovu osjećaj manje vrijednosti. I nemoj pokušavati ništa raditi radi toga da te one cijene. Jer izgleda da su (i zbog problematičnosti) dosta orijentirane na njega i da se ti na glavu postaviš to ne bi bitno promijenilo stvari.
Ti lijepo vodi svoj život i dalje pametno kao i do sada i izgrađuj svoju budućnost. Njih prihvati takve kakvi su jer druge ne možemo mijenjati. Ni njihove živote. Ne, ako oni sami to ne žele. Ali za svoj život možeš učiniti puno.
I još nešto, mislim da je jedan od razloga što se tako burno reagiralo na tvoj komentar o njegovoj vožnji i taj da ako bi priznale da je on propalitet trebale bi priznati da su i one za to odgovorne. A to je teško. I većina ljudi izbjegava preuzeti odgovornost za svoje postupke.
Sretno ti!
__________________
...I find it kind of sad...the dreams in which I'm dying are the best I've ever had...
Dobar čovjek može se postidjeti čak i pred psom.
Sugarplum Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:27   #8
nije ugodna pozicija u kojoj se nalaziš al' ako će te što utješiti mislim da tvog brata obitelj ne voli više nego tebe. mislim da roditelj ne može iskreno, u srcu, voljeti jedno dijete više od drugoga... ali može imati potrebu štititi jedno dijete više. zbog emocija koje roditelj osijeća često je teško odrediti granice te zaštite jer, nerijetko, su te granice preelastične i onda ih dijete / čovjek poput tvog brata zlorabi. on zna da ima zaštitu u majci i koristit će je dok got mu ona to dopušta. po meni; trebala bi mu već jednom zalupiti vrata i povući liniju koja se ne smije prijeći... bez obzira što je srce vuče da mu se povine na svaku želju.
ti si uspješnija i tvoj uspjeh je, za njih, činjenica koju neprolazak na ispitu teško remeti.
ti si svijetla strana svega onoga što je ona uložila u odgoj... i kad se dogodi najmanja sitnica koja ugrozi tu svijetlu stranu tvoja mama se boji da ćeš završiti gdje i brat... da je to početak još jednog kraja.
tvojoj mami fali snage da se postavi prema vama isto zato ne bi bilo loše da joj ukažeš kako se osijećaš, koliko truda ulažeš u sebe i koliko boli da je bitnije ne povrijediti bratovu divljačku narav nego tvoj trud.
sretno
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:50   #9
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nije ugodna pozicija u kojoj se nalaziš al' ako će te što utješiti mislim da tvog brata obitelj ne voli više nego tebe. mislim da roditelj ne može iskreno, u srcu, voljeti jedno dijete više od drugoga... ali može imati potrebu štititi jedno dijete više. zbog emocija koje roditelj osijeća često je teško odrediti granice te zaštite jer, nerijetko, su te granice preelastične i onda ih dijete / čovjek poput tvog brata zlorabi. on zna da ima zaštitu u majci i koristit će je dok got mu ona to dopušta. po meni; trebala bi mu već jednom zalupiti vrata i povući liniju koja se ne smije prijeći... bez obzira što je srce vuče da mu se povine na svaku želju.
ti si uspješnija i tvoj uspjeh je, za njih, činjenica koju neprolazak na ispitu teško remeti.
ti si svijetla strana svega onoga što je ona uložila u odgoj... i kad se dogodi najmanja sitnica koja ugrozi tu svijetlu stranu tvoja mama se boji da ćeš završiti gdje i brat... da je to početak još jednog kraja.
tvojoj mami fali snage da se postavi prema vama isto zato ne bi bilo loše da joj ukažeš kako se osijećaš, koliko truda ulažeš u sebe i koliko boli da je bitnije ne povrijediti bratovu divljačku narav nego tvoj trud.
sretno
Problem je u tome što se s njom jednostavno o nekim stvarima ne može razgovarati.
1. Ni ona ni baka ne dozvoljavaju da se "svetac" uopće spomene u lošem kontekstu, ne smijem niti izustiti njegovo ime određenim tonom, ponašaju se kao da se mene to ne tiče. Npr., mama se čak zatvara u kupaonicu kad razgovara s njim na telefon (čitaj: kad ju on žica novac) da ja ne bih čula. Ne mogu vjerovati da misli da ne znam...
2. Ne mogu joj reći da me neki njeni postupci bole jer ona to odmah tumači kao da sam joj rekla da je loša majka (što nikako nije), pa se povlači u sebe, plače...
I zato šutim i trpim.
__________________
...I find it kind of sad...the dreams in which I'm dying are the best I've ever had...
Dobar čovjek može se postidjeti čak i pred psom.
Sugarplum Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 13:33   #10
imam osjecaj da su takvi roditelji zapravo jako sebicni, kao da im pase sto ih to 'zlocesto' dijete treba, kod njega mogu pokazati svu svoju roditeljsku briznost, a ovo 'dobro' dijete se dozivljava kao jace, sposobnije i njemu ne treba toliko brige, tu i tamo se pripazi da to dijete ne bi skrenulo s puta i poslije ce se od tog djeteta ocekivati pomoc,
vidjela sam slicnu situaciju kod svog oca i njegovog brata,
njegov brat je uvijek bio jadan, slab, njemu se pomagalo i novcano i svakako,
a moj otac je bio onaj jaci, on je uvijek bio tu kad je trebala pomoc i to se zapravo ocekivalo od njega, jer 'on to moze'
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 14:27   #11
Baš mi je žao što to prolazi i želim ti da ostaneš i dalje jaka, sa što manje bolnih osjećaja

Drugo.
Kažeš da je stariji od tebe - koliko?
Čitam u tvoj cijeloj priči o mami i baki - što je sa tatom?

Molim te, nemoj se ljutiti na ova pitanja, pitala sam ih iz određenih razloga.
Naime, događa se da majke svog sina, nakon što tata izađe iz kruga obitelji, "postave na čelo obitelji", tj. namjene mu ulogu glave kuće, jer je njima tako lakše.
Možda je braco bio malo premlad za takvu ulogu ( ne mislim da je uopće zdravo namjeniti je svom djetetu) ili mu se takva uloga omilila te je iskorištava sve u 16-est.
Mislim i da je tvoja mama svjesna svojih postupaka i svjesna je toga da je oskorištava ( kada se zatvori u kupaonu ili kada plače zbog njega...), ali misli (možda) da je prošao voz za promjene.
Sličan je primjer u mojoj blizini..... drogira se, krade, laže, radi scene, ali ta mama i dalje gura svog sina, a drugog malog zanemaruje. Zašto? Jer mali je sam po sebi sposoban se brinuti o sebi, a moj jadni "Nikola" ne zna kako...
Brini se za svoju budućnost ( očito je da se brineš i svaka ti čast), a oni ... pusti ih da se voze 200km/h...
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 15:15   #12
Ma ne ljutim se, nisi ništa ružno pitala.
Stariji je 8 godina.
Tata je napravio zbog 19-godišnjeg mladog mesa kad sam imala 6 godina. Gotovo ni ne postoji u našim životima. Sutra mi je rođendan, pa će me vjerojatno nazvati (svake godine nazove za rođendan, prvo je to radio zato što mu je mama naređivala, a poslije se istrenirao, pa svojevoljno nazove ).

Mama mi često zna reći da se ona za mene ne brine, jer sam puno jača nego što djelujem. Ali nije tako. Možda tako izgleda jer samo šutim i gutam, držim sve u sebi i nagomilala mi se takva mržnja prema bratu da imam osjećaj da ću eksplodirati svakog trena. Mrzim ga jer ju je uništio. Predala se, odustala od života, postala je biljka. I kao i ja, šuti i guta. I ubila bih boga u njemu svaki put kad dođe u posjetu, pa ju onako kao usput malo izvrijeđa, pa žica, a ona pljune novac. Pa onda izvrijeđa i ostale (posebno mene), a ja ne smijem ništa reći jer ju ne želim povrijediti.
__________________
...I find it kind of sad...the dreams in which I'm dying are the best I've ever had...
Dobar čovjek može se postidjeti čak i pred psom.
Sugarplum Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 15:32   #13
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nije ugodna pozicija u kojoj se nalaziš al' ako će te što utješiti mislim da tvog brata obitelj ne voli više nego tebe. mislim da roditelj ne može iskreno, u srcu, voljeti jedno dijete više od drugoga... ali može imati potrebu štititi jedno dijete više.
...
...da joj ukažeš kako se osijećaš, koliko truda ulažeš u sebe i koliko boli da je bitnije ne povrijediti bratovu divljačku narav nego tvoj trud.
sretno
Ti si jedna, očito, jako dobra osoba u srcu pa, čini mi se, ne možeš shvatiti da je itekako moguće da neko dijete vole više. Moguće je da roditelji imaju više djece, a da samo jedno ne vole, ili da samo jedno vole... Roditelji su ljudi i zato je moguće da budu uvrnuti. Štićenje djece nije ništa drugo nego izricanje ljubavi. Kad se jednoga više štiti, više ga se voli.

Može joj reći kako se osjeća, ali mislim da ništa neće promijeniti.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 15:39   #14
Quote:
Sugarplum Fairy kaže: Pogledaj post
...
Mama mi često zna reći da se ona za mene ne brine, jer sam puno jača nego što djelujem. Ali nije tako. Možda tako izgleda jer samo šutim i gutam, držim sve u sebi i nagomilala mi se takva mržnja prema bratu da imam osjećaj da ću eksplodirati svakog trena. Mrzim ga jer ju je uništio. ...
Eh, onda i ti napravi scenu. Plači, tuli, urlaj, cvili, reži, sikči, da tebe nitko ne voli, da si jadna, nabi joj osjećaj grižnje savjesti, ako može on, možeš i ti. Tako ćeš i skrenuti pažnju s njega na sebe. Mržnja prema bratu je nepotrebna. Nije on kriv što su od njega napravile emocionalnog invalida. I mržnja je samoubojstvo u psihičkom smislu, razara iznutra, rieši je se, malo pomalo, ali skreni pažnju i na sebe. S dobrim stvarima očito ne možeš pa počni cmizdriti (ništa više od takvih ispada jer nema smisal da si uništavaš život)
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 15:46   #15
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Eh, onda i ti napravi scenu. Plači, tuli, urlaj, cvili, reži, sikči, da tebe nitko ne voli, da si jadna, nabi joj osjećaj grižnje savjesti, ako može on, možeš i ti. Tako ćeš i skrenuti pažnju s njega na sebe. Mržnja prema bratu je nepotrebna. Nije on kriv što su od njega napravile emocionalnog invalida. I mržnja je samoubojstvo u psihičkom smislu, razara iznutra, rieši je se, malo pomalo, ali skreni pažnju i na sebe. S dobrim stvarima očito ne možeš pa počni cmizdriti (ništa više od takvih ispada jer nema smisal da si uništavaš život)
Vidiš, ja to ne mogu napraviti. Jer ju volim. On to radi jer ju ne voli, ona je za njega, oprostite na izrazu, krava muzara. A i nije problem u tome da mi fali pažnje, ne tražim pažnju, želim da ona napokon sama sebi posveti barem malo pažnje. Nije mi jasno kako može dozvoljavati da ju on tako uništava.
__________________
...I find it kind of sad...the dreams in which I'm dying are the best I've ever had...
Dobar čovjek može se postidjeti čak i pred psom.
Sugarplum Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 15:47   #16
jako je tužno tako se osjecati ,ali jebi ga(nije ti ni meni bilo bajno sta se tice ko koga više voli)
na tuđim greškama učim ,pa svojim klincima stalno govorim da ih isto volim i dan danas kupim uvijek 3 slatkiša ista (sad je u điru kinder pingvin jer bebana još ne jede žvake)iako im je velika razlika u godinama(17g,8 g i 9 mj)


SRETAN TI ROĐENDAN i ne sekiraj se puno
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 15:56   #17
kotac koji cvili dobiva mazivo
ne popravljaj sto nije pokvareno

vrlo cesto su to principi po kojima ljudski mozak djeluje
djelujemo tamo gdje je problem i zapostavljamo dio koji radi ispravno
ponekad cak i znamo da imamo stetu na oba kraja , ali ...

Zadnje uređivanje putnica : 13.03.2007. at 16:28.
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 16:04   #18
tako je i kod mene slično (samo što ja imam mlađu sestru) i točno znam kako se osjećaš... dobro nije se nikad drogirala ili bila loš đak kao ni ja, ali je bezobrazna, neodgojena, bez imalo srama u bilo ćemu i mene to frustrira. nije velika razlika (malo manje od 2 godine) i to je ono što me najviše frustrira. ja studiram i radim da bi mogla mami pomoć, ona sam dođe nekad i po 5-6 puta dnevno "mama daj mi pare za kavu", nek joj mama kaže da opere suđe odgovara s "budem"... suđe nikad oprala nije, psa ne šeta (iako uvijek naglašava da je njezin jer ga je ona dobila za rođendan), bezobrazna je prema mami, to ne mogu ni opisat... prema meni je ok samo kad treba nešto. svakodnevno se služi mojim stvarima (koje si ja sama kupim za razliku od nje koja bi da ima milijone žicala i dalje mamu), ali nedaj bože da ja taknem neš njeno. doma dođe samo jest, tjedno ako 3 put spava doma... roditelji to ne toleriraju i pokušavaju joj dokazat neke stvari al... uvijek imam dojam da ak izbije nekaj između nje i mene stat na njenu stranu... ne tolko da će priznat da ona ima pravo nego tipa "ma joj nemoj ju gnjavit, znaš ona _izgovori_" i mene to frustrira, koliko gad je bila dobra, koliko god se trudila, a ona bila bezobrazna, bahata, pohlepna uvijek ko da je na prvom mjestu
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 16:29   #19
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
3. radi 1 i 2 mu sve opravdavaju, ali ponašanje prema tebi je puhanje na hladno: vidjeli su da su njega potpuno sjebali i prema tebi su sasvim drgačiji jer u svojoj čudnoj glavi misle da ćeš tako ispasti potpuno drgačija; vjerojatno će to biti tako do kraja
uzela si mi rijec iz usta. Mozda toliko drame na neki tvoj pad jer se boje da bus postala ko on.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 18:59   #20
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Eh, onda i ti napravi scenu. Plači, tuli, urlaj, cvili, reži, sikči, da tebe nitko ne voli, da si jadna, nabi joj osjećaj grižnje savjesti, ako može on, možeš i ti. Tako ćeš i skrenuti pažnju s njega na sebe. Mržnja prema bratu je nepotrebna. Nije on kriv što su od njega napravile emocionalnog invalida. I mržnja je samoubojstvo u psihičkom smislu, razara iznutra, rieši je se, malo pomalo, ali skreni pažnju i na sebe. S dobrim stvarima očito ne možeš pa počni cmizdriti (ništa više od takvih ispada jer nema smisal da si uništavaš život)
Mislim da ovo nije nimalo dobar savjet. Zašto bi se ona spuštala na tako nisku razinu? Uostalom, ne bi upalilo, jer mama i baka za nju imaju drugačije kriterije. Sama si rekla da je moguće da roditelji vole neko dijete više. Možeš li onda na takav način natjerati roditelja da te voli više?! Ne!

Sugarplum fairy, jednom će tvoja mama shvatiti da je bila nepravedna. Ali ne vjerujem da ti taj trenutak možeš ubrzati. Uzaludno bi bilo trošiti energiju na mijenjanje nekoga ili se lomiti oko toga da te primjete kao osobu koja je dobra i vrijedna i koja ih voli i više nego sebe.
Ali kad misliš nešto, kaži to. Ne zato što će ih to promijeniti već zato da ti duša bude lakša.
Baš si mi simpa i rado bi ti dala neki magični savjet, ali ovo što kažem je iskreno.

Sretan rođendan!
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.