Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2008., 13:58   #61
Quote:
zlatna kaže: Pogledaj post
a koja je uopce razlika izmedju meditacije i moljenja krunice? meni to izaziva potpuno isti efekt

sjedis mirno i ponavljas mantru .. totalno je identican proces ..razlika u izgovorenim ili neizgovorenim rijecima .. dakle ako od molitve neces poludit ne mozes ni od meditacije
Puno je tehnika i načina na koji se meditira,neki su stvarno opasni ako ih prakticira osoba
koja nije pripremljena za jaki potencijal te vježbe,koja je u velikoj psih ili fiz
neravnoteži za dotičnu vježbu
u opasnosti je i osoba koja pretjeruje i misli da će tako ubrazati svoj napredak
u svemu mora biti mjera pa tako i u tome
tako da i svaka kategorizacija u samo poz učinke meditac nije logička,jer dulanost je sveprisutna
u pravu si sa moljenjem krunice..gledano sa tehničkog stajališta.,kao vježbu..ona je meditacija sa elementima autosugestije
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 14:27   #62
Thumbs up

"Om mani padme hum." (four lotus crystal)

http://www.youtube.com/watch?v=B2DXd...eature=related
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 15:14   #63
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
Puno je tehnika i načina na koji se meditira,neki su stvarno opasni ako ih prakticira osoba
koja nije pripremljena za jaki potencijal te vježbe,koja je u velikoj psih ili fiz
neravnoteži za dotičnu vježbu
u opasnosti je i osoba koja pretjeruje i misli da će tako ubrazati svoj napredak
u svemu mora biti mjera pa tako i u tome
tako da i svaka kategorizacija u samo poz učinke meditac nije logička,jer dulanost je sveprisutna
u pravu si sa moljenjem krunice..gledano sa tehničkog stajališta.,kao vježbu..ona je meditacija sa elementima autosugestije
meditacija kao meditacija ne bi trebala biti opasna ni za koga,baš suprotno,niti je potrebno kakvo dodatno pripremanje za samu meditaciju,meni se čini da si malo pomješala prizive s meditacijom...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:42   #64
Zar se nebi trebalo prije doći do same definicije meditacije,

Meditacija je prirodno i izravno umijeće relaksiranja, koje rezultira stanjem unutarnjeg mira i zadovoljstva. Riječ ''meditacija'' dolazi od latinske riječi meditatio, što u prijevodu znači ''razmišljanje'' i ''udubljivanje u misaone procese''.

dalje trebalo bi se i razlučiti vrste meditacija,

Yoga, Autogeni trening, Qigong, Transcendentalna meditacija, Zazen, Vipassana, Kontemplacija i Mantra.


a, sada poćeti razgovor tko što misli i o kojoj meditaciji

osobno, prihvačam autogeni trening....sa ostalim nisam baš u dobrim odnosima, ali to je stvar karaktera...
za mene je najbolja meditacija sjedenje u šumi i gledanje u rijeku koja ima svoj sljed...tada se punim energijom...
netko će reći to ti nije meditacija, ja tvrdim da za mene je,
vježbe disanja, miris, boja...

sve što nas opušta, od moljenja krunice i jednoličnog glasa koji proizvodimo do vizualizacije,pokreta ili auditivnih metoda....smatram dobrom i korisnom meditacijom
meditacija u ovom užurbanom svijetu je itekako potrebna
do te mjere, dok ne postane marketinška igračka isforsirana za zaradu nekom nestručnjaku
v
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:45   #65
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
meditacija kao meditacija ne bi trebala biti opasna ni za koga,baš suprotno,niti je potrebno kakvo dodatno pripremanje za samu meditaciju,meni se čini da si malo pomješala prizive s meditacijom...
Žao mi je što tako misliš..Ali to samo govori o tome koliko
si upućen u funkcioniranje ljuckog tijela i utjecaju različitih faktora na njega
Ne moj se ljutit ali je tako..zainteresiraj je više za nuspojave vezane uz rad na sebi kroz meditaciju i biti ćeš iznenađen koliko je tu svega i svačega
šta se oslobađa iz nas samih.,.na putu...i ne zaboravi da je sve individulano u neku ruku..
Inače m sam..
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:47   #66
Autogeni trening ..između ostalog
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 18:01   #67
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
Žao mi je što tako misliš..Ali to samo govori o tome koliko
si upućen u funkcioniranje ljuckog tijela i utjecaju različitih faktora na njega
Ne moj se ljutit ali je tako..zainteresiraj je više za nuspojave vezane uz rad na sebi kroz meditaciju i biti ćeš iznenađen koliko je tu svega i svačega
šta se oslobađa iz nas samih.,.na putu...i ne zaboravi da je sve individulano u neku ruku..
Inače m sam..
slažem se da sve ovisi o individualcu,ali isto tako meditacija kao meditacija nebi trebala biti ništa loše i negativno,naravno da nije sa psihički nestabilne ili hiperaktivne,ali samim time što pričaš da se loše stvari mogu desiti,može prizazvat kod ljudi strah ili nelagodu,a time ne mogu ništa postići kod meditacije jer je potreban mir i staloženost...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 18:41   #68
dobra vježba sa stručnjakom iskljućuje probleme
hiperaktivna osob a samostalno bez treninga niti ne može meditirati
koje loše stvari se mogu desiti ako govorimo o ovim vrstatama meditacije,
zato sam i postavila pitanje o kojim meditacijama govorimo....
mantranje....autogeni trening...

ili ti petljamo i drugo
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 19:54   #69
Nisam se nikada zapitao šta znači "Meditacija" jel to od media/mediare neki latinizam... ?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 21:05   #70
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
dobra vježba sa stručnjakom iskljućuje probleme
hiperaktivna osob a samostalno bez treninga niti ne može meditirati
koje loše stvari se mogu desiti ako govorimo o ovim vrstatama meditacije,
zato sam i postavila pitanje o kojim meditacijama govorimo....
mantranje....autogeni trening...

ili ti petljamo i drugo
Autogeni trening mogli bismo svrstati u domenu sugestije - autosugestije. Ustvari, autogeni trening je metoda utjecaja na fizičko tijelo - snagom predočavanja, dakle akcijom psihičkog tijela.
Tvorac metode autogenog treninga je neurolog Johannes Heinrich Schultz (1889.-1970.). Temeljna bit autogenog treninga nalazi se u koncentraciji na popuštanje napetosti, odnosno utjecaju na samoga sebe. Primjenjuje se individualno i grupno, a koristi se radi uklanjanja funkcionalnih poremećaja u radu nekih organa i stanja napetosti.
Osim terapijskih, važni su i pozitivni učinci što se postižu i kod zdravih ljudi, a očituju se u povećanju psihičke i tjelesne svježine i spremnosti za rad.
U najnovije vrijeme autogeni trening ušao je u skupinu aktivnih autosugestivnih i oslobađajućih sustava vježbi. Primjenjuju ga i liječnici, najčešće specijalizirani psihoterapeuti.
Iskustvo psihoterapeuta koji su, u liječenju, primjenjivali metodu autogenog treninga govori da taj oblik komplementarne medicine dobro pomaže kod ovisnosti (alkohol, pušenje, droge), anoreksije i bulimije, tjeskobe, depresije, tuge, glavobolje, nesanice, raznih fobija, stresa, raznih trauma, grčeva u mišićima, problema s kralježnicom, astme, bronhitisa, povišenog krvnog tlaka, probavnim smetnji, osjetljivih crijeva, pa čak i kod ekcema.
Autogeni trening oslobađa čovjeka negativnih emocija i potiče stvaralaštvo pojedinca u svrhu poboljšanja vlastitog zdravlja. On pomaže kod promjena na svim razinama tijela, uma, emocija i duha, što je istinska bit holističkog pristupa u liječenju bolesti suvremenog čovjeka.
Osim toga, dobro je naglasiti, autogeni trening izvanredno je moćno sredstvo prevencije koja može spriječiti nastajanje mnogih bolesti povezanih sa stresom - kao uzročnikom....

Mantra je formula od nekoliki riječi na sanskritu ili nekom drugom jeziku.
Mantra masira naše tijelo sa svojim zvukovima-vibracijama.Postoje različite mantre u skladu planeta koje su povezane sa našim tijelom kao npr. Sunce je povezano sa srcem, krvi, arterijama, venama...a njegova mantra je Om Sri Suryaya Namaha, Venera je povezana sa vratom, bubrezima, seksualnim organima, stopalima a njena mantra je Om Sri Shukraya Namaha.Isto tako postoje mantre za horoskopske znakove, pomoć u poslu, dobar brak, dobrog muža ili dobru ženu, novac...Mantra se mantra tako da se u sebi (umu)izgovara i pri tome se osjećaju energetske vibracije koje prolaze kroz tjelo.
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 00:48   #71
300 ja to jako dobro kužim, kaj je kaj, iz razloga što mi je to bio dio posla, govorimo autogenom treningu, ali pitanje sam postavila jer sam naslutila sukob, oko toga da li je meditacija može stvoriti loše nus pojave....
pa možda sam krivo postavila pitanje
o kojoj vrsti meditacije govorimo, kada je riječ o nuspojavama?
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 01:34   #72
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
300 ja to jako dobro kužim, kaj je kaj, iz razloga što mi je to bio dio posla, govorimo autogenom treningu, ali pitanje sam postavila jer sam naslutila sukob, oko toga da li je meditacija može stvoriti loše nus pojave....
pa možda sam krivo postavila pitanje
o kojoj vrsti meditacije govorimo, kada je riječ o nuspojavama?
Nuspojave nisu nešto loše,u smislu da je to negativno za praktikanta,čak suprotno,znači da se tijelo oslobađa blokada koje se mogu manifestirat
na brdo psih-fiz načina,ovisno u kakvom je stanju osoba koja prakticira..tako da mogu bit blage i jače i nakon njih sledi napredak.U autogenom treningu se spominju kao psih-fiz rasterećenja..Ali sve to zna zbunit nekog ko nema
dužeg iskustva u tome,a opet neki su dovoljno zdravi da ne osijete veći pad,pa ni ne zanju o čemu pričamo..Nuspojave su čišćenja koja su skroz individualna.
Kada sam govorio o tome da med možemo sebi naškodit nisam mislio
na to,nego da se trebaju sljediti pravila i poštovanje prema tome..jer nije
normalno da neko uzme knjigu joga u svakodnevnom životu i
krene od zadnje stranice,isto tako neće neko ko je depresivan
i agresivan ić radit kundalini jogu,isto tako neko ko je u obitelji
imao sizofreniju a sam je malo čudan ići radit vježbe za čakre,također neko
završi 2 stupanj reikija i misli da je bogom dan,radi ga pola godine
i evo ti njega djeli tretmane di stigne,a onda se pita zasto je uvijek umoran i bez volje poslije njih,onda ti lik ide radit med kad je umoran jako ili tužan,ljut,a onda se pita zasto mu se ta emocija pojačala..itd
Stvar je u biti jako jednostavna,ali treba se tome posvetit i prilagodit,razvijat osijećaj za svoje tijelo i ništa ne radit na silu,jer cilj je u konačnici uvijek isti..opustiti se..
A ako niste za med ili taj dan niste raspoloženi za nju poslušajte Lanu 10 i otiđite u prirodu na 2,3 sata,u zelenilo
i time ćete naj jednostavnije i najlakše napuniti svoj energ potencijal..za taj dan.
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 02:08   #73
e sada...
kaj sam ti potonje pričala...
da ima vrlo malo stručnjaka, a puno diletanata koji žele zaraditi lovu...


nuspojava, oprosti ja sam medicinar, za mene je nuspojava nešto što ne želimo

a, ja ti se najviše bojim da će osoba koja je psihički labilna uzeti knjigu i početi činiti stvari naopako..
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 02:30   #74
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Nisam se nikada zapitao šta znači "Meditacija" jel to od media/mediare neki latinizam... ?
već sam napisala, ali ponoviti ću

meditacija dolazi od latinske riječi meditatio - što znači razmišljanje i udubljivanje u misaone procese
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 03:03   #75
vec dulje vrijeme razmisljam da pokusam sa tim i evo danas sam prvi put..imam osjecaj da nisam dobro radio..sve to sto sam procitao o meditaciji me zbunilo..dosao sam do zakljucka da svaki sajt o meditaciji ima nesto novo..nesto drugacije..ja mislim da svatko sebi mora naci sto mu najbolje odgovara..evo jedan link o meditaciji..http://www.meditacija.org/hr/

sjmo ljudi pisite sto vise..pogotovo za nas pocetnike..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 03:36   #76

sto to nisi dobro radio?

da, literatura moze zbuniti, najcesce je najbolje raditi spontano, onako kako te vodi. kada se shvati sto je cilj meditacije, tada znamo i sto nam je ciniti, zato mislim da je individualan pristup bitan.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 09:46   #77
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post

sto to nisi dobro radio?

da, literatura moze zbuniti, najcesce je najbolje raditi spontano, onako kako te vodi. kada se shvati sto je cilj meditacije, tada znamo i sto nam je ciniti, zato mislim da je individualan pristup bitan.

potpuno se slažem sa tobom...
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 11:54   #78
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post

sto to nisi dobro radio?

da, literatura moze zbuniti, najcesce je najbolje raditi spontano, onako kako te vodi. kada se shvati sto je cilj meditacije, tada znamo i sto nam je ciniti, zato mislim da je individualan pristup bitan.
pa problem je sto neznam jesam dobro radio..a cilj imam...nije bezveze kao ajmo probati meditaciju da vidimo kako je..nadam se da cu uspjeti usavrsiti to malo bolje..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:03   #79
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
300 ja to jako dobro kužim, kaj je kaj, iz razloga što mi je to bio dio posla, govorimo autogenom treningu, ali pitanje sam postavila jer sam naslutila sukob, oko toga da li je meditacija može stvoriti loše nus pojave....
pa možda sam krivo postavila pitanje
o kojoj vrsti meditacije govorimo, kada je riječ o nuspojavama?
ne shvaćam te kad pitaš o kojoj vrsti meditacije,ja sam mislio da govorimo o meditaciji općenito......ja mislim da nuspojava nema,barem ne kod autogenog treninga ili mantranja,samo bi se trebao osjećati bolje,a ne gore...naravno ako gledamo da je čovjek psihički potpuno zdrava osoba...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 13:47   #80
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Znam da se meditacijom širi naša svijest.
Pa me zanima kako meditirati, jeli meditacija opasna i ako nemam svog učitelja meditacije mogu li poluditi ako nesto krivo napravm.
Zasto crkva zabranjuje meditaciju ....
ne širi se. možda prije se skuplja. jer kako je gore tako je dole a ne obrnuto.
meditacija služi SAMO za smirivanje uma.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.