Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2014., 14:41   #501
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na toj temi. Dala sam si truda i procitala sve, od prve do zadnje stranice. Istina, trajalo je to jedno 4 dana :P ali, uspjela sam
Imam jedno pitanjce. Naime, imam 38 god, dvoje male djece, totalno sjedalački posao (privatni posao pa je to često sjedenje i 8+ sati). Vremana znači: 0
Kako sam se u zadnjih godinu dana malo obucila (sa 51 kg na 58kg), prije nekih 5 tjedana sam zaključila da to tako dalje više ne moze i odlučila sam poduzeti neke mjere da se vratim na svoju kilažu. Visoka sam 164 cm i moja kilaža nikad nije nesto puno varirala (oko 53 kg). Ali, nije kilaza ni toliki problem, vec, ono sto se desilo je da mi se guza, koja je uvijek bila moj ponos, OBJESILA strahovito.
Pa sam ja lijepo krenula na dijetu. Ono, pravu pravcatu dijetu. Izracunala sam si prek neta (ima tih formula kako se to racuna) da je moja dnevna potrošnja kalorija oko 1500, te bi ja morala to smanjiti na 1000 ukoliko želim smrsaviti pola kile tjedno. Pa se ja toga striktno drzim (kuhinjska vagica stalno radi ). Jedem zdravo ali i malo (često i manje od 1000 kalorija dnevno). I krenula sam raditi vjezbe za guzu. Nakon cca 5 tjedana stanje je sljedece: 54,7 kg i guza koja se počela polako pomicati sa mrtve točke. Naravno da nije neki veliki rezultat, ali vidi se na gornjem djelu, zaoblila se gore.
E sad, moje pitanje je sljedece: s obzirom da nemam vremena, ja vjezbe izvodim kod kuće, kad stignem. U moru obaveza; posao, djeca, njihove obaveze, kucanske obaveze, kuhanje, peglanje, pranje, bla bla bla, sve majke ce znati o čemu pričam... to izgleda otprilike ovako: napravim dvije tri vježbe, pa odem promjesati ručak, pa opet par vježbi, pa odvezem djete na sport, pa oglancam kupatilo pa napravim još koju vježbu.... i tako cijeli dan. Napravim ja tokom dana dosta vjezbi, ali to nije u kontinuitetu i nije u pravilnim razmacima. Radim vise manje vjezbe koje su se i tu preporučila kao najefikasnije (s tim da ne radim vjezbe s odskocima jer zivim u stanu pa moji susjedi ne bi bili bas presretni :P ) i gledam bar istu vjezbu napraviti u 3 serije pa onda odem vec svojim obavezama.....
Ali, nemam nikakav program, radim vjezbe kako se sjetim i kako imam inspiraciju. Imam i utege za zglobove i vise manje sve vjezbe radim s njima. Cesto mi se muz smije jer znam provesti cijeli dan s tim utezima na nogama jer mi se ne da skidati ih i stavljati svakih pola sata.....
Aha, pitanje: koliko je to loše ili neučinkovito? Svjesna sam da bi bilo bolje da je to organizirano, ali, mislim da to zaista ne bi mogla bolje organizirati, pa si mislim sigurno je i tako bolje neg da nista ne radim?!?!? zar ne??? Posao mi je takav da cesto putujem pa ni ne mogu imati onaj tempo: 2 dana vjezbe, 1 ne, 2 da, 2 ne i sl...... pa sam si ja uzela da bolje nek vjezbam svaki dan koji stignem, pa onda kad ne stignem su to moji dani odmora od vježbanja. Ali, čitajuci tu na forumu, to ne ide bas tako tj.nije bas dobro.
Uspijem tjedno otrcati jedno dva puta po 40 tak minuta, lagani tempo.
I da, s obzirom koliko malo jedem, kilaza mi nekako sporo pada. Ne zelim ja naglo smrsaviti, ali s obzirom na odricanja, to mi ipak malo presporo ide. Znam da su godine tu i da to nije kao kad sam mlada bila, malo pazila na prehranu i hop, 5 kg manje za čas :/
Čitala sam da te niskokalorične dijete znaju biti zeznute, jer tjelo počinje skladistiti i čuvati energiju bas zbog malo kalorija, ali ipak, nije da nista ne jedem, samo jedem malo i vise manje voće, povrce, ribicu. Dosta sam rigorozna i imam dobru samokontrolu, tako da se zaista pridrzavam bez varanja, posustajanja i sl.

Savijet koji?

Hvala unaprijed
1000kcal je ispod svake granice.
Zato se ne oduzimaju okrugli brojevi nego je najbolje oduzeti 15-20% od TDEE te nikada ne ići ispod BMRa.
Počni hitno više jesti, 5-6 obroka dnevno, da ti tijelo ne otiđe u starvation mode. A kilaža ide presporo jer se je i metabolizam vjerojatno usporio. Kažeš da trčiš dva puta tjedno po 40 minuta, onda si trebala izračunati TDEE koji odgovara takvoj aktivnosti a ne sjedilačkom načinu života
-neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 14:50   #502
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ne preporučuje se ići ispod 1200cal dnevno. imaš temu o mršavljenju i prehrani, pa si malo pročitaj. ima dobrih savjeta.
ok. Al ako želim smrsaviti, moram smanjiti kalorije na manje nego sto mi tjelo treba. A s obzirom na moju neaktivnost, tjelo mi trosi jako malo kalorija, ja moram ić i ispod 1000. Zar ne? Kako smrsaviti ako ne smanjim unos kalorija?
Znam, trebala bi povecati fizičku aktivnost, ali stvarno, ali stvarno stvarno više od toga ne ide :/

i da, pokušala sam čitati savjete na toj temi, ali je preogromna, nemam bas vremena za to
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 14:53   #503
Quote:
-neon kaže: Pogledaj post
1000kcal je ispod svake granice.
Zato se ne oduzimaju okrugli brojevi nego je najbolje oduzeti 15-20% od TDEE te nikada ne ići ispod BMRa.
Počni hitno više jesti, 5-6 obroka dnevno, da ti tijelo ne otiđe u starvation mode. A kilaža ide presporo jer se je i metabolizam vjerojatno usporio. Kažeš da trčiš dva puta tjedno po 40 minuta, onda si trebala izračunati TDEE koji odgovara takvoj aktivnosti a ne sjedilačkom načinu života
Izračunala sam si za "malu" aktivnost... ne za nikakvu..... To trčkaranje u laganini tempu 2xtjedno je "mala" aktivnost....
Eh.... to je cijela životna filozofija koju se može proučavat u nedogled. Nazalost, kao sto sam vec napomenula, vremena uopće nemam, zato sam potrazila "brzi i efikasan" savjet tu na forumu.
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 12:59   #504
Koliko je squatova dobro napraviti dnevno? I nakon kojeg vremena se vidi pomak? Odlučila sam poradit na guzi jer sam inače jako mršava i nemam nekih oblina valjda će mi ovo pomoći...
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 10:33   #505
iskoraci, iskoraci i samo iskoraci.
naprijed, natrag, u križ, lijevo, desno...
u iskoracima je spas
satc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 20:24   #506
ja u zadnjih nekoliko mjeseci vježbam uglavnom doma, praktičnije je, traži manje vremena...
preporučam jutjub vježbice od jedne tete dulcinee, pogotovo ovu... stvarno ima instant učinak
https://www.youtube.com/watch?v=I_s66qNDF3Q
tinahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 22:58   #507
cucanj je bog i batina za dupe

kao muski, zbog cucnja imam bolje dupe od dosta zena
GoldGT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 13:16   #508
da... čučnjevi i iskoraci...
satc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 20:56   #509
čučanj,bugarski čučanja,iskoraci a ako imaš nekoga da te nauči deadlift super jer to je izričit naglasak na gluteuss
Firedzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 09:21   #510
po čemu znam da sam digla dupe?
po tom što su me pitali jesu mi to umetci za gaćice
ja nisam skužila toliko, ali očito da jesam
čime?
čučnjevi, čučnjevi sa bugarskim vrećama, iskoraci na 100 načina, isto sa bugarskim vrećama, deadlift očito sa istim (iako nisam znala da se to tako zove).
jedino ne radimo te bugarske čučnjeve, tj na jednoj nozi.
mada nekad i radimo sa nogom na pilates lopti, ali moram priznat-rijetko mi to uspijeva

vježbate li vi ljudi svaki dan, ili bude dana da ne uradite baš ništa?
satc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 14:19   #511
Quote:
satc kaže: Pogledaj post
jedino ne radimo te bugarske čučnjeve, tj na jednoj nozi.
Ovo su dvije razlicite vjezbe. Ti na jednoj nozi se zovu pistol squats.
Suntastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 18:57   #512
Juce sam ovo isprobala i bilo je odlicno. Doduse stavila sam i ankle weights i drzala teg za ovu stojecu kao i booty pop ali bi i bez toga bilo dobro

http://www.self.com/body/workouts/20...ves-slideshow/
May003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 21:09   #513
Ja mogu preporuciti fitness blender workouts for a bigger but htjela bi nesto pitati, nisam sigurna je li pravo mjesto za to, ali ok. Dakle, ja nikako ne mogu napraviti klasican cucanj a da pritom ne stanem skroz na prste. Nisam nikada mogla napraviti cucanj niti kada sam bila u maloj skolici, ali nasla sam nacin, vjezbam u sandalama na petu i tada je ispravno. Jel se to moze uzeti kao pravilan cucanj?
inka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 21:12   #514
Može.
Ja u teretani stanem petom na male diskove koje postavim na podu.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 00:54   #515
Quote:
inka20 kaže: Pogledaj post
Ja mogu preporuciti fitness blender workouts for a bigger but htjela bi nesto pitati, nisam sigurna je li pravo mjesto za to, ali ok. Dakle, ja nikako ne mogu napraviti klasican cucanj a da pritom ne stanem skroz na prste. Nisam nikada mogla napraviti cucanj niti kada sam bila u maloj skolici, ali nasla sam nacin, vjezbam u sandalama na petu i tada je ispravno. Jel se to moze uzeti kao pravilan cucanj?
Vrlo vjerojatno ideš težinom blago unaprijed umjesto unatrag kako se spuštaš


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 01:11   #516
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerojatno ideš težinom blago unaprijed umjesto unatrag kako se spuštaš


-Stipe
Nesto nije ok sa mojom anatomijom, znam kako se pravilno izvodi cucanj.
inka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 10:38   #517
Oh..raditi čučnjeve sa povišenom petom nije pametno raditi.Sa opterećenjem nikako.
Težina mora biti raspoređena na cijelo stopalo,a sa povišenom petom težište je pomaknuto na prednju stranu stopala što dodatno aktivira mišiće stražnjeg lanca da se održi ravnoteža.Postaju prenapetima što u konačnici dovodi do disbalansa posture i problema sa zdjelicom,kukovima,koljenima.
Ako čučanj nije izvediv kako treba onda je velika vjerojatnost da već perzistira neki problem koji ne bi trebalo zanemarivati.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:26   #518
Quote:
inka20 kaže: Pogledaj post
Nesto nije ok sa mojom anatomijom, znam kako se pravilno izvodi cucanj.
Kreni sa box squat (http://bretcontreras.com/wp-content/...ogressions.pdf ) i u medjuvremenu takodje radi hip opening joga vjezbe i doci ces do cucnja u pravilnoj formi. Nikako ne radi squats u visokim petama.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:49   #519
Face the wall squat....
bradu i nožne palčeve uz zid...i piči. Sve dok se kukovi dobro ne razgibaju i ne usvoji pravilan pokret.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:36   #520
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Oh..raditi čučnjeve sa povišenom petom nije pametno raditi.Sa opterećenjem nikako.
Težina mora biti raspoređena na cijelo stopalo,a sa povišenom petom težište je pomaknuto na prednju stranu stopala što dodatno aktivira mišiće stražnjeg lanca da se održi ravnoteža.Postaju prenapetima što u konačnici dovodi do disbalansa posture i problema sa zdjelicom,kukovima,koljenima.
Ako čučanj nije izvediv kako treba onda je velika vjerojatnost da već perzistira neki problem koji ne bi trebalo zanemarivati.
Weightlifting tenisice? Btw slažem se, u 'sandalama' na petu je iznimno glupo čučat, isključivo jer ćeš se polomit.
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.