Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2008., 15:16   #1
BH (Braxton-Hicks) kontrakcije i kako ih prepoznati?

kakav filing su kontrakcije?
ja imam osjećaj da ih ne bi skužila
kak se osjećaju BH kontrakcije?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:08   #2
ne mislim da trudove, mislim na kontrakcije
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:15   #3
aaaaaaaa,
tako mi i treba kad kuham i citam.

pa meni je to vise bilo nalik na bockanje i grcenje.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 17:17   #4
Boli te kao kad dobiješ menstruaciju ili kad ti se ide na wc.Tako počinje, i onda se pojačava. Da bi bila posve sigurna, kad posumnjaš prvo se otuširaj . ako bolovi tad ne prestanu nego se pojačaju, to je to. Možeš popiti i apaurin, što je meni preporučio moj ginekolog. BTW, apaurin je neškodljiv za dijete, a vjeruj mi , itekako pomaže na porodu, jer se žena doista brže otvara.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 17:27   #5
NISAM MISLILA NA TRUDOVE! (pardon, morala sam casp lockom jer vidim da mi odgovori dolaze za trudove samo - nisam luda da paranoiziram (već) da ne bum skužila trudove!)

mislila sam na BH kontrakcije i kontrakcije općenito, koje mnoge žene imaju tijekom cijele trudnoće
pa pitam jer ne znam bi li skužila da ih ja imam
a BH bi mi sad već negdje mogle počet (30. tjedan) pa da znam...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:33   #6
ja mislim da sam ih dva-tri puta osjetila....potpuno bezbolno, samo osjetis kao neku napetost u trbuhu koji ti se zaokrugli i stvrdne na par sekundi i to je to...valjda...ja sam to osjetila dok sam lezala i mirovala, da sam tad hodala ili nesto radila, vjerojatno ne bih ni skuzila
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:38   #7
da, tako nekako..trbuh bude ful napet i onda opusti nakon nekog vremena.
no ako je precesto opet nevalja..
meni se to npr. cesce desava kad sam pod stresom i stoga se nastojim malo odmoriti i opustiti (27.tjedan)
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:42   #8
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kakav filing su kontrakcije?
ja imam osjećaj da ih ne bi skužila
kak se osjećaju BH kontrakcije?
Draga to sam i ja mislila :/ al bez brige...skuzit ces.
ja sam mislila da ne bum ni kad mi vodenjak pukne (ako pukne) skuzila...ni sluzavi cep - pa sam stalno virkala da vidim jel to iscjedak, cep ili kaj ....

to je jedna od onih stvari koje skuzis tek kad se pocnu dogadjati.

i mislila sam kak ja budem tiskala - kak se to tiska...nitko mi nije znao opisat i svatko je govorio drukcije. a kad je trebalo IDE TO samo od sebe
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:44   #9
mda, onda mi se možda i dogodilo, a nisam skužila
jer ja ne mirujem i više-manje sam u pokretu i ne držim non stop ruke na trbuhu da skužim jel tvrd i napet il nije
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:47   #10
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mda, onda mi se možda i dogodilo, a nisam skužila
jer ja ne mirujem i više-manje sam u pokretu i ne držim non stop ruke na trbuhu da skužim jel tvrd i napet il nije
pa ne moraš pipati, imas jednostavno drugaciji feeling na trbuhu..osjeti se lagana zgrcenost..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 11:18   #11
kajaznam, možda sam ja tutlek za 'osluškivanje svog tijela', ali otkad sam trudna kojekakve mi se pizdarije događaju svaki dan - neš me stegne, probode, zaboli - a ja ih doživljavam kao normalne, s obzirom na milijun čuda koja se unutra događaju
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 14:29   #12
Ja sam skuzila da imam te BH kontrakcije kad sam bila kod ginica prosli tjedan, pa mi je on rekao da je to to. Stomak se stvrdne i malo me nesto kao probode dolje. Prije toga nisam uopce obracala paznju na to. Isto mislim da je sve sto se dogadja normalno, jer stanje nije normalno. Totalno sam postala imuna na ta probadanja i stezanja, to ja ni ne kuzim. Ja brijem da necu ni trudove skuzit,al nadam se da je to ipak nekakva zesca bol . Vidit cemo za dva tjedna
__________________
Evega mali Niko
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 19:22   #13
meni se to bas cesto dogadja i imam ih skoro cijelu trudnocu. sad sam 36.tjedan. pa to stvarno moras skuzit. meni se zgrci i ko da mi postane tezi i to mi se desi i kad mirujem i kad sam u pokretu. gin kaze da je to normalno a ja se nadam da je, jer mi se nekad pojave i do 10 puta na dan, a nekad nijednom u danu...
morena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 15:45   #14
BH kontrakcije ja nisam dosta dugo kužila, tj povezivala da je to to.. meni se uglavnom događale dok sam bila u pokretu, obično ako bi malo preveć ubrzala u šetnji ili na uzbrdici ili ako bi se više saginjala i dizala nešto, pa sam mislila da je to od napora.. tek kad mi je gin na pregledu rekao - evo, sad imate kontrakciju, skužila sam da je ta bila tako blaga, da normalno da nakon svih onih jačih i još i bolova u preponama nisam više ni obraćala pažnju na to stezuckanje.. ugl, trbuh se skameni i bar ja sam imala potrebu malo usporiti i nagnuti se naprijed. što je trudnoća dalje odmicala i BH su bile česće (tipa par puta dnevno)
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 14:00   #15
ja sam imala jednu...trbuh mi se počeo stezat pem apupku kao da mi netko kožu navlači, malo čudan osjećaj...traje par sekundi i onda pusti...ništa strašno.

Neke žene ih imaju al ne sojećaju
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 21:25   #16
Ja sam u cijeloj trudnoći imala kontrakcije. Mogu reći od prvog dana. Nitko mi nije bio u stanju objasniti što je to (pod tim mislim na ginekologe). Budući da sam prije 3. (uspjele) trudnoće imala dvije neuspjele, koje su završile nakon grčeva, ja sam i u toj trećoj cijelo vrijeme bila u strahu da ću pobaciti. Kad je maternica bila u zdjelici, bolilo me kao kad imam mengu, kad je izašla iz zdjelice, maternica se grčila kao da imam trudove. U 26. tjednu sam završila u bolnici jer mi se skratio cervix. Nakon tjedan dana poslali me doma (s Pre-parom) jer mogu i doma mirovat. Do kraja trudnoće -svaki dan grčevi. Pročitala sam negdje da ih pojačava hrana koja napuhava, tako da više nisam jela čušpajze (variva), a koja su zdrava zbog stolice. Uglavnom, da ne dosađujem, ako su to što sam opisala kod sebe bile BH kontrakcije, nema šanse da takve ne osjetiš. Do sad nisam nikog čula sa sličnim iskustvima.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 21:28   #17
nisu BH ako si ih imala cijelu trudnoću - BH su one (normalne) koje se počnu javljat par tjedana prije poroda i pripremaju maternicu za porod
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 22:48   #18
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nisu BH ako si ih imala cijelu trudnoću - BH su one (normalne) koje se počnu javljat par tjedana prije poroda i pripremaju maternicu za porod
bh nam dolaze u pohode u drugom tromjesečju. Ja sam u 23. i osjećam ih već neko vrijeme. Kako ih prepoznati? Kao ritmičko stezanje mišića koje ne možeš kontrolirati. Meni tada nekako otvrdne i trbuh. Ali nije bolno.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 10:38   #19
ja vjerujem da ja nisam toliko osjetljiva i suptilna da bi to skužila
mislim, svaki dan skužim neki vrag da se događa unutra, ja to uopće ne registriram - sad se bućka, sad se mala muče, pa neki mjehurići pa me stegne
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 11:07   #20
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja vjerujem da ja nisam toliko osjetljiva i suptilna da bi to skužila
mislim, svaki dan skužim neki vrag da se događa unutra, ja to uopće ne registriram - sad se bućka, sad se mala muče, pa neki mjehurići pa me stegne
Eh, to isto i mene muči.
Kužim kad se beba pomiče, sad me već može poprilično mlatnuti , imam problema s probavom (napuhnutost ponekad) ali to je ustvari sve. Prije sam, oko 20. tjedna u par navrata skužila neke male grčeve ako sam duže ili brže hodala, počela sam piti magnezij i više se grčevi ne ponavljaju. Doktorica kaže da je sve ok, tak da ne brinem. Samo se pitam hoću li skužiti te BH kontrakcije o kojima sam toliko čitala. Samo se nadam da ću skužiti tudove
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.