Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 09:17   #81
Quote:
gsustek kaže: Pogledaj post
ja bih zabijao cijev, da li je to moguće da radim sam.koji mi alat treba i u čemu je tajna rašljara?
Pa... Ako znaš kako se zabija takva cijev, onda možeš Treba ti cijev i macola
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 21:25   #82
Bušenje

Evo,ako je tko zainteresiran za bunar promjera 150 mm,neka se slobodno javi brisano - reklama.Krećemo odmah poslije ovog snijega.Cijena,koja Vas,vjerujem,najviše zanima je 500 kn po metru bušenja.Da se ne pokolebate odmah,imamo par dobrih vijesti.Ne morate sami naknadno stavljati cijevi,to je naša briga,a pumpa... ni to Vas ne mora mučiti.Jedini što morate učiniti odvrnuti slavinu i Pozdrav!

Zadnje uređivanje Majstor : 09.03.2015. at 17:52. Reason: Brisano - reklama- broj mobitela
hrv999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 13:59   #83
150 mm za 500 kn/1m
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 15:46   #84
Thumbs up poklopac za bunar

Dakle, zanima me gdje to mogu kupiti.
Napravili smo bunar od betonskih cijevi promjera 80cm i sada bi to trebalo fino poklopiti.
Gdje ima toga u ZG ?
tnx
dario101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 20:02   #85
Quote:
dario101 kaže: Pogledaj post
Dakle, zanima me gdje to mogu kupiti.
Napravili smo bunar od betonskih cijevi promjera 80cm i sada bi to trebalo fino poklopiti.
Gdje ima toga u ZG ?
tnx
Ja imam istu situaciju i kupio sam betonski poklopac. Tamo gdje si nabavio cijevi imaš i te poklopce - to je poklopac u poklopcu, montiraš ga na cijev i imaš otvor fi4. Samo pitaj u trgovini građ. materijalom. Btw gdje si bušio bunar, koliko duboko, je li voda za piće?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 01:34   #86
pitaj neku firmu koja radi s rosfreiem
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 13:30   #87
Question Bunar u dvorištu trebam rašljara i malstora za iskop

Dakle cilj je postavljen.
Za početak pozdrav i hvala svima.
Čitam i tražim ali nema koristi. Ako netko zna a sigurno zna treba mi rašljar za vodu i majstor ili može i alat za nabijanje cijevi u zemlju (bunar).
Na području donje dubrave ZG.
Ako znate trebam broj telefona i koja bi to bila cijena po metru recimo
4"-5".
Worm31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 13:34   #88
Može mali ispravak, od 1" pa na dalje
Worm31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 14:17   #89
Mislim da je to područje dovoljno šljunkovito, od 2m pa na dalje, da ti nije potreban rašljar Gdje ubodeš ima vode
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 14:49   #90
http://bigblog.tportal.hr/ytong?Blog...rDate=1.4.2007

tu negdje na sredini ti je o bunaru
kontaktiraj davor_sk rado će ti pomoć jel je slično radio
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 16:14   #91
davor_sk samo iskope bunara odnosno bunari sa betonskim cijevimafi 80-100cm
sve jedno fala
ma to mi svi kažu da u dubravi ima vode di god da pikneš al kakve sam ja sreće...
potraga se nastavlja
bok
Worm31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 00:55   #92
Quote:
Worm31 kaže: Pogledaj post
davor_sk samo iskope bunara odnosno bunari sa betonskim cijevimafi 80-100cm
sve jedno fala
ma to mi svi kažu da u dubravi ima vode di god da pikneš al kakve sam ja sreće...
potraga se nastavlja
bok
pozzz.Šta se tiče rašljara to je čista zabluda,vjeruj mi.Radio sam na bušenju i ispitivanju zemlje 6 godina tako da od rašljara pomoći nema.A ti pošto si u Dubravi i naravno vode ima,bilo bi dobro da je odvedeš na ispitivanje ako ce bit i za piće.A u svezi glede bušenja možeš se obratit rudarskoj i kemijskoj školi u Varaždinu pa njima reci svoju situaciju.Oni se bave takvim stvarima. Ima dosta tih firmi koje se bave takvim i slićnim bušenjem.Nemoj padat na cijenu iznad 450kn po metru.Malo se cijenkaš i možeš sigurno cijenu od 10m=4500kn smanjit za barem 100 eura.A za šta točno misliš koristit tu vodu???
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 20:40   #93
Nadovezala bih se na Worm31. I mi tražimo nekog tko bi nam pronašao podzemnu vodu. Čula sam da postoji neka firma koja traži podzemne vode, a ima i strojeve za bušenje. Ukoliko pronađe vodu, cijene je 100€/m, ako ne pronađe, ne moraš ništa platiti. Ne znam je li netko čuo nešto o tome? A glede rašljara.. ne znam koliko su pouzdani.. platiš njima, platiš iskop - a vode nema.. i nikom ništa..hm..
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 22:57   #94
Eh, da, možda sam zaboravila napomenuti bitnu stavku, a to je da se radi o terenu sa puno kamena i nisu u ovom kraju baš praksa bunari (osim za skupljanje kišnice) niti korištenje podzemnih voda. Daleko je ovo od Slavonije!
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 07:34   #95
Ja sam dao bušiti bunar u Kučama (kod V. Gorice), ima mojih starih postova na tu temu. Prethodno sam angažirao rašljara i zivkao na sve strane tražeči izvođača, tako da imam listu od nekoliko njih. Ako je netko zainteresiran, neka mi se javi na PM, pa ću poslati ono što imam, da ne ispadne da reklamiram na grupi.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 16:11   #96
Arteški bunar

E,ovako ekipa posto ljeti imam problem sa klasicnim bunarom (cesto mi ostane bez vode) puno se trosi vode,vise nego moze natec odlucio sam se malo raspitat o arteškim bunarima. Pa ako neko zna ko to radi,koliko se duboko kopa,koliko kosta,dali je potrebna pumpa ili sama izvire itd. molim da mi pojasni.
ainace sam sa podrucja Ivanic-Grada.
brale12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 18:53   #97
Arteški bunar kopa se do 100,200 m!
Možda pliće, ako je između brežuljaka.
I pitanje je kakva je voda (pitka, smrdljiva, topla)!
Između Siska i Sunje bio je jedan kod nekog birchauza još u YU!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 14:27   #98
Sta mi vise niko nebi znao rec?
brale12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 01:42   #99
Jesi li mislio baš na arteški bunar ili na bilo kakav bunar koji bi ti davao vodu? Strogo uzevši, arteška voda je u podzemlju ukliještena između dva nepropusna sloja, tj. dva sloja nepropusnih stijena. Najčešće je pod tlakom i kad se dopre do nje probijanjem gornjeg nepropusnog sloja, ona pod tlakom i dolazi na površinu. Ako taj tlak nije dovoljan, onda se govori o subarteškoj vodi. Da bi se ona koristila potrebno ju je pumpati na površinu. Karakteristika je arteške vode da u njoj ima mnogo otopljenih minerala i na površinu dolazi kao slana i topla voda. Dobra je za napajanje stoke, pri čemu se na površini pušta kroz kanale da bi se ohladila. Za ljudsku upotrebu potrebno ju je desalinizirati. Upotreba za navodnjavanje je ograničena jer pri isparavanju ostavlja na površini sloj soli. Naši krajevi nisu poznati po korištenju arteške vode. Za konkretnu mikrolokaciju trebalo bi konzultirati geologa, npr. nekog s RGN-a.
A za obični bunar ostaje ti za početak primitivna metoda: tresni nogom i slušaj. Ako nešto čuješ - kopaj. Ako ne dođeš do vode - barem si ojačao mišiće.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 08:58   #100
Mi smo svojevremeno bili u kontaktu s nekoliko osoba koje "buše bunare", reklamiraju se po oglasnicima i uglavnom su iz okolice Vrbovca i Lučkog. Neću ih imenovati, lako ćeš doći do kontakata, čak i ovdje na forumu.

No moram priznati da smo razočarani. To su amateri s najprimitivnojom mogućom opremom (ako se takvo što uopće može nazvati "opremom"). Svi imaju jednu te istu retoriku, uglavnom su nepouzdani i ne poštuju dogovore i datume, nedefinirani s cijenom i ono što je najbitnije - ne garantiraju rezultat! I kad smo se konačno odlučili za jednog (koji je djelovao najozbiljniji), propalo je kod dogovora oko početka radova...kao...ništa prije proljeća, pa ništa prije ljeta, pa sad su kiše, pa sad je presuho, pa onda ništa do jeseni, pa stalno neki izgovori.....

Na kraju....fuck off.....gradski vodovod i bok! Kakvi seoski bunardžije.......zaboravi....


A ako imaš para, onda uzmi profesionalce koji doduše primarno ne buše bunare, ali imaju stojeve za ispitivanje i bušenje terena do nekoliko stotina metara u dubinu. Ćovjek se zove Kaniški i iz Rakitja je. Pa će ti iz usluge izbušiti teren, i eventualno doći do vode. Ali pripremi se na izuzetno veliku cijenu.
konfiguracija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.