Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2007., 09:05   #81
Skidanje madeza u Splitu

Pozdrav svima!

Imam izbaceni madez na ledjima koji je u zadnjih mjesec
dva promjenio boju (potamnio) i narasla je dlaka na njemu.
Isao u svoje doktorice koja mi je dala uputnicu za pregled
u plasticnog kirurga koji ce ga najvjerovatnije skinut na kraju.

Zvao na krizine u polikliniku i zakazali mi pregled za 17.09.
To je prvo pregled pa ce mi onda vjerovatno dat termin za
operaciju. Mene brine da mi ne zakazu operaciju tek
za koji mjesec jer mi je i doktorica rekla da su pretrpani.

E sad, zanima me koliko vrijeme igra ulogu u ovakvom slucaju
i da li bi mi bilo pametno ne cekat toliko u bolnici nego nac
privatnog plasticnog kirurga da mi to odma rijesi? I koliko
bi me to kostalo u privatnika? I da li znate za neku privatnu
ordinaciju u Splitu u kojoj bi to mogao kvalitetno napravit?

Hvala unaprijed!!
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Old 05.09.2007., 16:11   #82
Je dugo ti se čeka za operaciju, oko2-3 mj., a znam da ti ima u Salusa dr.Mikuš koji skida te madeže. Cijena oko 1200 kn.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 05.09.2007., 16:21   #83
Fakin' hell!! a u medjuvremenu saznao da ima i neki drugi koji to radi za 600kn
i popizdio kako je skup... Glupo mi je cjenkat se s zdravljem ali to je stvarno
previse novaca za operaciju od 5 min...

Ako ne saznam nesto novo, cekat cu do 17tog vidit kad ce mi stavit operaciju u bolnici..

Hvala na informaciji!!
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Old 06.09.2007., 16:06   #84
Nema na čemu
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 06.09.2007., 22:39   #85
Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post
Fakin' hell!! a u medjuvremenu saznao da ima i neki drugi koji to radi za 600kn
i popizdio kako je skup... Glupo mi je cjenkat se s zdravljem ali to je stvarno
previse novaca za operaciju od 5 min...

Ako ne saznam nesto novo, cekat cu do 17tog vidit kad ce mi stavit operaciju u bolnici..

Hvala na informaciji!!
samo kratko;takvi "madeži se skidaju defakto ambulatnim zahvatom,a na pregledu će oni već odokativno procijeniti koliko je urgentno.Melanomi ne čekaju 2-3 mj.Btw.nešto slično sam imala i ja i ubila se od panike jer je naraslo veliko,tamno i gadno.A bila je samo bradavica na mjestu gdje sam imala "madež"u razini kože.Ne boj se.U Kalajžića imaš i dr.Grmušu koji je dobar dermatolog i dijagnostičar.
tmv3 is offline  
Old 07.09.2007., 08:10   #86
ma najvise me jebe sta me malo boli svako
malo pa mi popije zivce jer ga stalno osjecam
da je tu...

Ma nije ni 17ti daleko...
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Old 04.06.2009., 18:30   #87
Podizem ovu temu.Naime imam dva veca madeza koji mi ljeti(zadnjih par godina) malo posvijetle, otisla bi ih pregledat i odstranit. Zanima me ako je netko u medjuvremenu to radio gdje da iden u koju bolnicu u zg? Gdje bih mogla doc najprije na red ili da redom zovem?
millenaa is offline  
Old 05.06.2009., 10:13   #88
ja sam s uputnicom prekjučer krenila na šalatu, samo za pregled treba čekati 2-3 mjeseca,rekli su mi kraj osmog,početak devetog. kažem ja: ne hvala,to mi je kasno (čini mi se da bi jedan madež trebala skinit bez odgode). u vinogradsku sam samo povirila, čini mi se da je tamo još veća gužva.e sad stvarno ne znam
čini mi se da bi najbolje bilo privatno al kako nać dobrog dermatologa, ima netko kakvu preporuku?
just z is offline  
Old 05.06.2009., 14:17   #89
Znate li nekog doktora kod kojeg se mogu ukloniti madezi koje nisu opasni po zdravlje, vec se meni ne svidjaju, a da nije preskupo? ovo sto sam ja cula za privatne doktore mi se cini jako puno, a ne znam moze li se to otici odstraniti u bolnicu ako dermatolog ne smatra da se trebaju izvaditi

just z, pa odes bilo kojem dermatologu u nekom domu zdravlja, ali ionako se preko ljeta ne bi smjelo ici na odstranjivanje madeza, tako da sada lijepo odi dermatologu, neka ti napise uputnicu i narucis se za jesen za odstranjivanje.
franzferdinand is offline  
Old 05.06.2009., 19:18   #90
ja imam jedan na usni, izgleda kao groznica, nije bio problem do nedavno. počeo je rast pa bi to trebalo skinut. ima još njih par po tijelu na glupim mjestima, vrat, struk, to me nije strah micat. ali ovo na usni me izluđuje. dogovorila sam dr. opće prakse u os da dođem u devetom mj pa kod plastičnog. neznam dal se više bojim inekcije u tom predjelu iznad usne ili nedajbože ožaljaka poslje! na rebru su mi jednom šivali očni kapak poslje prometne i nije baš najbolje ispalo. evo već sam sad luda a tek je 6. mj!
indjipat is offline  
Old 05.06.2009., 19:59   #91
Ja sam skidala na Institutu za tumore...nema čekanja za prvi pregled, a za zahvat sam čekala cca 6 tjedana. Sve super brzo gotovo, jedino se baš ne potrude to lijepo sašiti...imam baš ružne ožiljke.
Sun_Flower is offline  
Old 06.06.2009., 09:14   #92
Sun Flower jel dodjes tamo samo sa uputnicom i netrebas se naruciti ili se ipak moras narucit?
millenaa is offline  
Old 06.06.2009., 17:59   #93
Otklanjanje madeža

Izvađen mi je atipični madež.
Dakle, operacija nije bila estetska nego preko liječničke uputnice.

Vi koji ste imali slična iskustva:
koliko dana nakon operacije je PREVIJANJE, a nakon koliko VAĐENJE KONACA?
Jer sam dobila razl. info od kirurga ii liječnika opće prakse.

Hvala puno
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Old 06.06.2009., 22:15   #94
Anybody?
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Old 07.06.2009., 14:46   #95
Quote:
millenaa kaže: Pogledaj post
Sun Flower jel dodjes tamo samo sa uputnicom i netrebas se naruciti ili se ipak moras narucit?
Dobila sam crvenu uputnicu od opće prakse i nisam morala ići dermatologu jer su bili izloženi trenju pa je to apsolutna indikacija. Nazvala sam kirušku amb. i rekli su da se za prvi pregled dođe u jutro ne sjećam se više do koliko sati. Čekala sam manje od sat vremena za pregled, dobila termin i ponovno došla s uputnicom za zahvat. To je trajalo cca 20 min (lokalna anestezija, izrezivanje, šivanje), za manje od 2 tjedna sam došla skidati šave i PHD je bio gotov. Tuširat sam se mogla odmah idući dan. Skidala sam na leđima i unutrašnjoj strani natkoljenice. Imala sam još par sitnih...jedan na ključnoj kosti i dva sa strane ispod ruke pa prema rubu grudnjaka i to su mi spalili...ožiljak od toga je jedva vidljiv. Na leđima sam imala 3 šava, a na nozi 2 i fakat je ružno napravljeno. Probaj prije nazvati jer možda za vrijeme godišnjeg imaju drugačiju shemu...ja sam to po zimi radila da ne bi sa svježim ožiljkom išla na sunce.
Za glavu i vrat je posebna ambulanta, ali isto u podrumu. Ne znam kako oni rade, no znam da je moja sestra skidala na vratu prema rubu kose i da joj se ožiljak skoro niti ne vidi iako je imala 2 šava.
Sun_Flower is offline  
Old 07.06.2009., 14:51   #96
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Izvađen mi je atipični madež.
Dakle, operacija nije bila estetska nego preko liječničke uputnice.

Vi koji ste imali slična iskustva:
koliko dana nakon operacije je PREVIJANJE, a nakon koliko VAĐENJE KONACA?
Jer sam dobila razl. info od kirurga ii liječnika opće prakse.

Hvala puno
Ako je na glavi šavi se skidaju za 12-15 dana, a na tjelu min 7 dana pa do 2 tjedna.
Previjanje...pa to su ti trebali reći...meni su rekli ako će krvariti da si promijenim kad probije, a ako ne bude krvarilo da drugi dan mogu skinuti i tuširati se. Imala sam veliki izbočeni madež na leđima (cca 15mm), stavili su mi 3 šava. No ja sam skroz do skidanja šava stavljala sterilnu kao gazu sa flasterom (ima za kupiti u apoteci, nije skupo). Općoj praksi niti u bolnicu nisam išla na previjanje.
Kod jednog drugog manjeg madeža jedan šav mi se malo upalio pa sam stavila Betrion mast i za 5 dana je bilo ok.
No najbolje je da slušaš one gdje si to radila.
Sun_Flower is offline  
Old 07.06.2009., 22:41   #97
pozdrav ljudi, nova sam na forumu. imam par pitanja vezano uz uklanjanje madeža.. ovak: 1)htjela bi uklonit par sa lica, ali da ne ostanu nikakvi ožiljci (jel ima takva neka metoda??radiovalovima?), 2) koliko otprilike traje od dobivanja uputnice do uklanjanja madeža,(jer sam misla kao prije mora uklonit...al mislim da neću moći..jer evo skoro pa je polovica 6.mj),3)GDJE se to uopće može ulonit u Zg-u? 4) koliko košta (radiovalovima), da znam koliko moram izmust para od roditelja
unaprijed hvala
jagoda888 is offline  
Old 08.06.2009., 12:20   #98
Odstranjivala sam jedan na licu u Institutu i ožiljak se dosta vidi iako sam mazala Avene cicalfate kremom i Contractubexom. Moglo bi ga se malo ublažiti laserom. Od uputnice do odstranjivanja je bilo manje od 2 mj...prvi pregled + narudžba za zahvat. To sam radila po zimi da ne idem na jako sunce sa friškim ožiljkom da mi ne potamni. U Institutu možeš biti sigurna da će dobro izrezati, napraviti PHD i ostalo kod rizičnih madeža, ali im estetika nije jača strana.
Sun_Flower is offline  
Old 08.06.2009., 12:45   #99
Kod rizicnog madeza oziljak mi nije ni bitan toliko koliko phd nalaz
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Old 08.06.2009., 15:34   #100
Na Institutu ti je gotov do skidanja šava i dobiješ ga na ruke. U drugim bolnicama nisam bila. No ožiljci su mi koma
Sun_Flower is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.