Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2010., 16:08   #1
Thumbs down Alli

Pozdrav svima !

Evo zadnjih par dana se pojavio u slobodnoj (OTC) prodaji novi preparat za mršavljenje u apotekama pod nazivom Alli.
E sad ne bi bilo ni ove teme da je to još jedan od "klasičnih" (čitaj : prodaja magle) preparata za mršavljenje u otc prodaji. Radi se o tome da su u GlaxoSmith and Klineu samo smanjili dozu Xenicala ( inače lijek koji ide na recept i koji nije zaživio na tržištu zbog dosta nuspojava), a u prospektu od Allia ono od ozbiljnijih nuspojava ni n. Već samo happy life, svi sretni i zdravi vježbaju na čistom zraku... FUJ!

Pa mislim se gdje je tome kraj?
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:02   #2
Svaki lijek za liječenje pretilosti ima svojih nuspojava...
Ili trpiš debljinu ili nuspojave ili jednostavno prestaneš jesti više nego potrošiš...
A kraj tome je kad nitko ne kupuje jer mu je BMI manji od 30, a opseg struka ne veći od 88 za žene
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:16   #3
Svima koji su pretili ili imaju viška, preporučujem dr. Močinića i njegove terapije.
Sve je prirodno i dokazano.
Moj prijatelj je ima 140 kg, visok je 198 cm i za tri mjeseca je došao na 110 kg i izgleda super.
Baza je mješavina čajeva kojeg se mora popiti 1,5 l dnevno uz pridržavanje uputa o prehrani.

Gospodo, informirajte se o njemu. Manje košta, nema posljedica od gubitka težine, za razliku od svih preparata koje se nude na tržištu. Skidanje viška težine jest proces koji traje i ne ide preko noći.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 19:50   #4
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Svaki lijek za liječenje pretilosti ima svojih nuspojava...
Ili trpiš debljinu ili nuspojave ili jednostavno prestaneš jesti više nego potrošiš...
A kraj tome je kad nitko ne kupuje jer mu je BMI manji od 30, a opseg struka ne veći od 88 za žene




Istina da ga ne bi trebao koristiti nitko s BMI manjim od 28, ali ipak kutija košta preko 300kn tako da čisto sumnjam da ga se neće moći kupiti u privatnim apoteka bez obzira na BMI.
Ako prodaju i Normabele bez recepta za 8 kn onda mislim da im ni ovo neće bit problem
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:02   #5
Naravno da neće biti problem jer je registriran za slobodnu prodaju, znači recept nije ni potreban..
Na svakom je ljekarniku da po savjesti preispita pacijenta, iznese mu informacije o mogućim nuspojavama i neugodnostima koje mogu nastupiti, pa ako pacijent smatra da se može s time nositi ne vidim razlog da ne pokuša...
važno je pacijenta dobro informirati...
a i svi mi kad smo u ulozi pacijenta trebamo tražiti maximum informacija prije donošenja odluke...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 00:08   #6
evo ako ja smem da iznesem svoje mišljenje,ali kao i svi što znate i već se ponavlja po hiljaditi put nema čarobne pilule i slobodno zaboravite sve te zezancije što se reklamiraju,ja koji sam ceo život bio bucmast,pa jedno dobrih 17 godina,i smršao na jedan jedini način koji radi,a svi ga znate usput bavim se teretanom i za sve ovo što znam,znam jedino 2 preparata koja rade za sigurno,ali je najbitnije što ne deluju bez fizičke aktivnosti xD ali ovo nije reklama,ciljam na ovo,shvatite da je ishrana i fizička aktivnost najbitnija.ako imate nekih pitanja slobodno pišite na private,može i ovde,jer recimo da sam u jednom trenu smršao sa 100kg na 69kg bez problema a nisam bio ni svestan,ali pošto sam mlad,ništa viška kože nije bilo,trbušnjaci se ocrtavaju xD a ne smem da kažem za koliko vremena jer to već zvuči preterano
BC107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:59   #7
Ima li itko kakva iskustva, pozitivna ili negativna, sa uzimanjem Alli kapsula?
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.