Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 23:41   #1
Fraktura podlaktice kod djece-možda krivo zarasla?

Dobar dan svima,
ima li netko iskustva sa lomovima podlaktice u djece?
Iako je doktor u klaićevoj rekao da je sve u granicama normale, poslao dijete
( 8 i pol godina )na fizikalnu, rekao da postoji zadebljanje gdje je kost počela zarašćivati, i da će se nepravilnosti izgubiti tokom rasta - remodulirati kako se izrazio-
meni svejedno njena rukica čudno izgleda, ipak previše nepravilno a da bi rekla da je to još oteklina ili samo ta kvrgica gdje je zadebljanje.
Ustvari očito nije sve savršeno kad je rekao da će se to tokom rasta remodulirati ali ....
Nije mi ni fizijatrica danas bila uvjerljiva u svojim argumentima na moja pitanja - kao nema one slike odprije da usporedi.
Za doktora u Klaićevoj znam da je jedan od najboljih i najiskusnijih ali em je provjeravao koliko dijete ima godina em je bila gužva i ludnica da mi ni moje pitanje i nedoumice nije dao pošteno postaviti, takoreći izgurali me van nakon vađenja gipsa...

Prekosutra bi trebala krenuti na fizikalnu pa me zanima ima li netko sličnih iskustava?
Ako mi savjetujete da potražim drugo mišljenje gdje da odem, u Draškovićevu?

Ustvari, ja bi još jednom htjela sa doktorom u Klaićevoj porazgovarati možda bez djeteta ali ni sama ne znam kak da ga uhvatim - kak da se naručim što prije na razgovor - u onoj ludnici od gužve u bolnici ....

Najviše me brine jel se uopće mže ruka ponovo namještati kad prođe određeno vrijeme ...

Ako itko ima iskustava kakvih unaprijed zahvaljujem...
MimiMama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 00:37   #2
Imaš sliku pa da staviš sken? Imam doma nekog tko bi mogao pogledati. Može i PM pa na mail.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 18:10   #3
normalno je da prilikom zarastanja dođe do zadebljanja kosti. kada se kost slomila određeni dio krvi je izašao u međustanični prostor. osteoblasti (stanice koje stvaraju kost) su kalcificirale i tu krv to je ta kvrga. ona će u razdoblju od 1 - 4 mjeseca u potpunosti nestati i kost će biti kao nova. bez brige to je normalno.l
mimikrija123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 23:46   #4
Hvala, još sam neke odgovore dobila na PM i sve se svodi na to da će biti ok - hvala na odgovorima sad mi je puno lakše spavati.
MimiMama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:55.