Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2011., 12:41   #1
Strah me njegove rastave!

Dugo sam već na forumu, ali moram pisati pod drugim imenom...

Moja priča:
Isti trenutak kad smo se ugledali, zaljubili smo se..ne mogu zamisliti život bez njega, on kaže isto... Problem: ima ženu! Tj. nije to problem, jer se želi rastati, kaže da me voli kao nikoga do sada. I vjerujem mu, jer je dokazao to tisuću puta. Ali... strah me...ovako dobro funkcioniramo, uživam u njegovom društvu, ali ne znam kako bi bilo da živimo zajedno. Ima stan, koji želi ostaviti djeci i ženi...i toga me najviše strah...ako ne uspijemo, on će ostati sam, bez nekretnina koje si je sam kupio i za koje je godinama radio...ja ne želim više biti ljubavnica, ali ne želim niti da on ostane bez svega za što je godinama radio.
Previše ga volim da bi odustala od njega, znam da neće ni on od mene...jer smo već pokušali pa nije išlo....ali ne želim niti da zbog mene ostane zbog svega.

Ne znam što da radim...dal da pokušam prekinuti još jednom sve, ili da jednostavno probamo izgraditi zajednički život pa što bude?
clair de lune is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 12:54   #2
Quote:
clair de lune kaže: Pogledaj post
Dugo sam već na forumu, ali moram pisati pod drugim imenom...

Moja priča:
Isti trenutak kad smo se ugledali, zaljubili smo se..ne mogu zamisliti život bez njega, on kaže isto... Problem: ima ženu! Tj. nije to problem, jer se želi rastati, kaže da me voli kao nikoga do sada. I vjerujem mu, jer je dokazao to tisuću puta. Ali... strah me...ovako dobro funkcioniramo, uživam u njegovom društvu, ali ne znam kako bi bilo da živimo zajedno. Ima stan, koji želi ostaviti djeci i ženi...i toga me najviše strah...ako ne uspijemo, on će ostati sam, bez nekretnina koje si je sam kupio i za koje je godinama radio...ja ne želim više biti ljubavnica, ali ne želim niti da on ostane bez svega za što je godinama radio.
Previše ga volim da bi odustala od njega, znam da neće ni on od mene...jer smo već pokušali pa nije išlo....ali ne želim niti da zbog mene ostane zbog svega.

Ne znam što da radim...dal da pokušam prekinuti još jednom sve, ili da jednostavno probamo izgraditi zajednički život pa što bude?
Kao prvo i osnovo koliko ste dugo u toj tajnoj aferi.... ako ga uistinu voliš i on tebe, zašto onda sumnjaš u vaš budući zajdenički život.... ako nisi sigurna u sve to i ne voliš ga dovoljno onda ti je najbolje prekinuti, ostanak u ljubavničkoj aferi osim što može bitno povrijediti druge, nije dobar ni za tebe..... ne znam koliko godina imaš, ali zašto onda tratiti svoje godine i vrijeme na ovakve vrste veze......
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:04   #3
6-7mj smo zajedno...znam da nije u redu, znam da nije lijepo to što radimo, cilj u životu mi nikada nije bio da budem ljubavnica nekome, ali eto, desilo se... ja imam 28 godina, on 8 više.
A strah me je jer...nemamo mogućnost živjeti zajedno pa da vidimo kako bi izgledao naš zajednički život...ukoliko ne uspijemo, on je izgubio puno u životu...
clair de lune is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:10   #4
Quote:
clair de lune kaže: Pogledaj post
6-7mj smo zajedno...znam da nije u redu, znam da nije lijepo to što radimo, cilj u životu mi nikada nije bio da budem ljubavnica nekome, ali eto, desilo se... ja imam 28 godina, on 8 više.
A strah me je jer...nemamo mogućnost živjeti zajedno pa da vidimo kako bi izgledao naš zajednički život...ukoliko ne uspijemo, on je izgubio puno u životu...
Dobro a sa kime ti živiš trenutno? Solo ili sa roditeljima?
dont ask is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:16   #5
Quote:
clair de lune kaže: Pogledaj post
6-7mj smo zajedno...znam da nije u redu, znam da nije lijepo to što radimo, cilj u životu mi nikada nije bio da budem ljubavnica nekome, ali eto, desilo se... ja imam 28 godina, on 8 više.
A strah me je jer...nemamo mogućnost živjeti zajedno pa da vidimo kako bi izgledao naš zajednički život...ukoliko ne uspijemo, on je izgubio puno u životu...
Od osuđivanja i pametovanja nema koristi Po meni premalo ste zajedno da biste počeli zajednički život zajedno. On ako se želi rastati nek se rastane radi sebe, a ne radi tebe. On tebi nema što prigovarati, vi ste zajedno ušli u taj odnos i ti nisi kriva ako se on odluči rastati... ako bude počeo sa tom pričom kako se želi rastati zbog tebe, e onda ga fino otpili, jer taj će ti danas - sutra sigurno tako nešto i prigovoritit. Nek se prvo rastane i nek neko vrijeme prođe, pa će te vidjeti što ćete i kako ćete. Ova vaša situacija nikome ne koristi.Nek privremeno si nađe neki stan ako može, kod prijatelja, roditelja, ili u podstanarstvo. On je već izgubio puno u životu, a nebi bilo fer i dalje navlačiti i zavaravati svoju ženu i djecu, ako je nesretan i zaljubljen u drugu...
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:19   #6
Quote:
dont ask kaže: Pogledaj post
Dobro a sa kime ti živiš trenutno? Solo ili sa roditeljima?
Živim sama...podstanar sam...ali mislila sam na to da ne možemo kao običan par probati živjeti zajedno pa kud puklo...on se mora prvo razvesti da bi mi mogli živjeti zajedno, a ukoliko to napravi, puno gubi i toga me strah.
clair de lune is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:21   #7
Quote:
clair de lune kaže: Pogledaj post
Živim sama...podstanar sam...ali mislila sam na to da ne možemo kao običan par probati živjeti zajedno pa kud puklo...on se mora prvo razvesti da bi mi mogli živjeti zajedno, a ukoliko to napravi, puno gubi i toga me strah.
Treba imati hrabrosti za krenuti ispočetka. Pa čiji je stan u kojem sada živi? Jel si rekla da ga je on kupio? Ili i žena, zajednički?

Neka se ne odrekne stana tako da se uvijek ima gdje vratit......a djeca? Koliko su stara?
dont ask is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:23   #8
Quote:
dont ask kaže: Pogledaj post
Treba imati hrabrosti za krenuti ispočetka. Pa čiji je stan u kojem sada živi? Jel si rekla da ga je on kupio? Ili i žena, zajednički?

Neka se ne odrekne stana tako da se uvijek ima gdje vratit......a djeca? Koliko su stara?
A što djecu će i ženu izbaciti na ulicu? Baš pametan savjet... nema što......
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:25   #9
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
A što djecu će i ženu izbaciti na ulicu? Baš pametan savjet... nema što......
Nisi me razumjela.....neka žive u stanu, zašto bi ikog izbacio Napadaš bezrazložno samo zbog nerazumjevanja....no nisi jedina koja ima taj problem tu na forumu
dont ask is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:27   #10
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
Od osuđivanja i pametovanja nema koristi Po meni premalo ste zajedno da biste počeli zajednički život zajedno. On ako se želi rastati nek se rastane radi sebe, a ne radi tebe. On tebi nema što prigovarati, vi ste zajedno ušli u taj odnos i ti nisi kriva ako se on odluči rastati... ako bude počeo sa tom pričom kako se želi rastati zbog tebe, e onda ga fino otpili, jer taj će ti danas - sutra sigurno tako nešto i prigovoritit. Nek se prvo rastane i nek neko vrijeme prođe, pa će te vidjeti što ćete i kako ćete. Ova vaša situacija nikome ne koristi.Nek privremeno si nađe neki stan ako može, kod prijatelja, roditelja, ili u podstanarstvo. On je već izgubio puno u životu, a nebi bilo fer i dalje navlačiti i zavaravati svoju ženu i djecu, ako je nesretan i zaljubljen u drugu...
A čuj nije baš da želim biti 5 godina ljubavnica, pa da onda pokušamo nešto. Nemam volje, snage niti živaca skrivati se s nekim godinama....već mi je ovo previše. Ali da....rekla sam mu da nije fer to što radi ženi...i neka zbog nje i djece ode (djeca su jako mala tako da ih u ovoj fazi to ne bi previše pogodilo...nadam se), a ujedno je i puno na poslovnim putovanjima tako da su naviknuti da ga nema.
clair de lune is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:29   #11
Quote:
dont ask kaže: Pogledaj post
Nisi me razumjela.....neka žive u stanu, zašto bi ikog izbacio Napadaš bezrazložno samo zbog nerazumjevanja....no nisi jedina koja ima taj problem tu na forumu
čekaj, nek ostane živjet u stanju sa ženom i djecom i nek nju dofura?
ili kako si ti to zamislila, živo me zanima.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:35   #12
Quote:
dont ask kaže: Pogledaj post
Treba imati hrabrosti za krenuti ispočetka. Pa čiji je stan u kojem sada živi? Jel si rekla da ga je on kupio? Ili i žena, zajednički?

Neka se ne odrekne stana tako da se uvijek ima gdje vratit......a djeca? Koliko su stara?
Stan je on kupio, ali za vrijeme braka tako da pola pripada i njoj. Ima ona kamo otići u slučaju da on odluči ostati u stanu, ali ja nemam namjeru živjeti tamo tako da... Nemam ja ništa protiv da on ostavi taj stan njoj i djeci, mene strah da ukoliko nas dvoje ne uspijemo, on ostaje bez tog stana...
A djeca su stara 3 god i 1 god i par mjeseci.
clair de lune is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:38   #13
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
ma jok.
baš me zanima dal će i tebi argument "pa mali su" biti dovoljno dobar kad te zbog neke treće ostavi sa dvoje male dječice...
Voljeti drugu, a ostati nesretan u braku samo zato jer su ti djeca mala je kao bolje?
clair de lune is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:43   #14
Quote:
clair de lune kaže: Pogledaj post
Stan je on kupio, ali za vrijeme braka tako da pola pripada i njoj. Ima ona kamo otići u slučaju da on odluči ostati u stanu, ali ja nemam namjeru živjeti tamo tako da... Nemam ja ništa protiv da on ostavi taj stan njoj i djeci, mene strah da ukoliko nas dvoje ne uspijemo, on ostaje bez tog stana...
A djeca su stara 3 god i 1 god i par mjeseci.
A prvog bi moglo smetati on već donekle razumije i shvaća ko su mu roditelji , a za drugo dijete si u pravu, još je malo da shvati išta . Dok su mali bolje je da ode jer kasnije će im biti puno teže, bit će razumniji i sve. Oprosti na ovome, ali stvarno mi je užasno to da muž i žena na početku braka stvore djecu i onda se njihov brak tako lako raspadne. Ne krivim ja nikoga, on je glavni krivac po meni za sve, ali nisi se trebala petljati sa oženjenim čovjekom, najviše poradi sebe....
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:43   #15
prekratko ste zajedno........moje osobno mišljenje........iskreno nemam baš neki dobar filing.......
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:44   #16
Ako je nesretan u braku i definitivno smatra da mu brak ne funkcionira neka se rastane: zbog sebe i svoje žene, jer i sebi i njoj duguje raščišćavanje situacije, a ne zbog tebe. A svojoj ženi koja je trenutno majka dvoje vrlo male djece duguje i fair-play, a ne 6-mjesečni ljubavnički staž.

Vi ste premalo zajedno da bi ti trebala razbijati glavu njegovim eventualnim prodajama stana, rastavama i ostalim. To je sve u njegovoj domeni: ako smatra da je u svom braku došao do kraja na njemu je da to okonča. On bez obzira na tebe mora odlučiti želi li ostati u svom braku.

Ali, moram ti ovo reći: muškarac koji uz dijete od samo godinu dana ima već 7 mjeseci ljubavnicu ne čini mi se kvalitetan materijal. Znači kad je njegova žena imala bebu od par mjesci, on je dio svojih očinskih dužnosti prebacio na ljubavničke. To nije moraliziranje, to je gruba životna realnost. Je li takav muškarac dobar materijal za istinski kvalitetnu vezu, je li to emocionalno zrela osoba? Čisto sumnjam. Ne zaletavaj se.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:52   #17
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Ako je nesretan u braku i definitivno smatra da mu brak ne funkcionira neka se rastane: zbog sebe i svoje žene, jer i sebi i njoj duguje raščišćavanje situacije, a ne zbog tebe. A svojoj ženi koja je trenutno majka dvoje vrlo male djece duguje i fair-play, a ne 6-mjesečni ljubavnički staž.

Vi ste premalo zajedno da bi ti trebala razbijati glavu njegovim eventualnim prodajama stana, rastavama i ostalim. To je sve u njegovoj domeni: ako smatra da je u svom braku došao do kraja na njemu je da to okonča. On bez obzira na tebe mora odlučiti želi li ostati u svom braku.

Ali, moram ti ovo reći: muškarac koji uz dijete od samo godinu dana ima već 7 mjeseci ljubavnicu ne čini mi se kvalitetan materijal. Znači kad je njegova žena imala bebu od par mjesci, on je dio svojih očinskih dužnosti prebacio na ljubavničke. To nije moraliziranje, to je gruba životna realnost. Je li takav muškarac dobar materijal za istinski kvalitetnu vezu, je li to emocionalno zrela osoba? Čisto sumnjam. Ne zaletavaj se.
Sve ja to razumijem i u jednu ruku strah me budućnosti s njim..upravo zbog toga što si navela. A opet, s druge strane...jako ga volim i znam da on voli mene. Nigdje ne piše da me neće prevariti... i da će zauvijek biti sa mnom....ali sve je to život i mislim da sam spremna riskirati.
clair de lune is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 14:03   #18
Quote:
clair de lune kaže: Pogledaj post
Sve ja to razumijem i u jednu ruku strah me budućnosti s njim..upravo zbog toga što si navela.
I treba te biti strah, jer se očito radi o prilično površnoj i neodgovornoj osobi. Nije poanta u tome hoće li on u budućnosti i tebe prevariti, nego u milijun drugih stvari zbog kojih nam je u životu važno povjerenje u drugu osobu, povjerenje da je ta osoba pouzdana, iskrena i poštena.

No, to je vaš život i kako kažeš, ti ga bez obzira na sve voliš. Je li to ljubav ili još uvijek samo strast, odn. ugl. strast, nebitno je (mislim, bitno je, ali ti to trenutno možda ne razlučuješ), jer tebe je to sad sasvim zaokupilo i eto razmišljaš o budućnosti s njim.

Ipak, stvari vezane uz to što će on napraviti sa svojim brakom, kako podijeliti imovinu i ostalo, ostavi njemu i nastoj se ne miješati a ni inicirati. To će biti, među ostalim, pokazatelj koliko ozbiljno misli kad kaže da brak želi raskinuti, tj. želi li to zaista riješiti i prekinuti sjedenje na dvije stolice.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 14:03   #19
Ne znam kako se bojiš nečega što nema? Neće se taj razvesti, bez brige. Nisi ni prva ni zadnja koja je uvjerena da bude se baš njezin razveo jer se, eto, vole.

Razbijaš glavu nečim čega nema. Javi se kad se razvede papirno, i kad uselite zajedno.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 14:11   #20
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Ne znam kako se bojiš nečega što nema? Neće se taj razvesti, bez brige. Nisi ni prva ni zadnja koja je uvjerena da bude se baš njezin razveo jer se, eto, vole.

Razbijaš glavu nečim čega nema. Javi se kad se razvede papirno, i kad uselite zajedno.
Kao prvo, nisam ja tražila od njega da se rastane, već je sam izrazio tu želju. Kao drugo, nisam u ništa uvjerena i ne očekujem da će me odvesti na Mjesec zbog silne ljubavi.
A kao treće, kad sam pisala prvi post....bila sam spremna na takve odgovore kakav je tvoj...tako da...sve 5

Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
slažem se. tebi bi trebalo biti bitnije zašto je takva veza primjerena i prihvatljiva tvom ukusu.
lako za mene.
Već sam bila napisala...znam da nije ok, znam da nije lijepo, znam sve...ali usprkos tome...

Zadnje uređivanje Nica : 18.09.2011. at 14:16. Reason: spajanje postova, MQ
clair de lune is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.