Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2011., 20:02   #21
Bila sam u dugoj vezi koja je pukla nakon 4 godine.
Što se tiče radne okoline nikom nisam rekla za prekid. Dapače, za njih sam i dalje bila u vezi. Jednostavno zato da bih zaštitila sebe, mislim da su solo žene još više diskriminirane od solo frajera. Između ostalog i zato što muškarci imaju tendenciju dosta agresivno upucavati ženi, a ako ih odbije, ego im nalaže da kažu "nije ni čudo da je solo. koja bitch." Obzirom da sam se svega naslušala, takve situacije nisam htjela doživljavati na radnom mjestu. Doduše, besramno su mi se upucavali i znajući da imam dečka, ali sam imala legalan razlog da ih odbijem i da me više ne maltretiraju. Drugi razlog je što smatram da nikom nisam dužna polagati račune niti bi ljudi s kojima nisam bliska trebali znati činjenice o mom životu niti im želim dati materijala za idiotne komentare.
Bila sam solo 5 godina. U trenutku prekida imala sam dojam kao da sam odjednom u nekoj drugoj dimenziji. Upareni su jedna, soleri su druga. Kao da za mene odjednom vrijede neka druga pravila. Ali nakon što sam došla k sebi, bilo mi je super. Putovala, zekala, jebala kog sam htjela, nije da nisam htjela vezu, ali mi nitko nije bio dovoljno dobar. Nisam se zamarala time, znala sam što želim. Što se tumačilo sa "ne dam nikome šansu" i "nitko mi se ne može mjeriti s bivšim".
Imam kolegu na poslu, s kojim sam dobra, koji je solo godinama i koji doživljava diskriminacije. Po smatranju pojedinaca njegove radne okoline, on bi uvijek trebao poremetiti svoje planove zbog nekog tko ima obitelj, uvijek se povlačiti, mijenjati smjene ili birati lošije termine za godišnji. Zamjera mu se ako to ne napravi. Nažalost teško se nositi s takvim maltretiranjem.
A tek onaj porez na samce koji se spominjao... odvratna socijalna prisila.
Mogla bih se još razvezati ali zasad toliko
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 22:38   #22
kako me doživljavaju,većinom kao neku utvaru koja se iznenada materijazirala među parovima...
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:04   #23
Ako je pritisak na neuparene žene još veći nego što je na samce, onda ne želim niti pomisliti kako vam je.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:20   #24
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Ako je pritisak na neuparene žene još veći nego što je na samce, onda ne želim niti pomisliti kako vam je.
Evo, ja sam neuparena žena, pa ne osjećam neki veliki pritisak, niti na poslu niti u okolini. Mislim, u 21. stoljeću smo, ljudima je sad već jasno da nisi roba s greškom ako se ne oženiš s 20 i rodiš 4 djece do 25-te. To je moj dojam.
__________________
Like I give a coitus!
neenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:33   #25
Kako me doživljavaju?

Samouvjerenim (nekima sam i arogantan), hladnim i nezainteresiranim (za igrice, pričice, očijukanje i ine glupave rituale)

Takva sam osoba. To što sam samac dodatno pojačava takvu predodžbu, mislim.
__________________
"Ave Caesar, morituri te salutant"
Magnus_The_Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:37   #26
...svi se kao nešto čude, pa uspoređuju ovu ili onu koje su bile ovake ili onakve a na sva "događanja" je pozivan uvijek paran broj ljudi i onda s tim nekim nesparenim sjedim za stolom ili sl.......
...pomalo ne nervira što stalno ispituju...mislim si ako te baš toliko zanima pa daj dovedi tog nekog frenda za kojeg tvrdiš da je divan bla bla......frikova na sve strane ...
...zanimljivo je i to što si razni tipovi dopuštaju svakakve ulete i ljigave seksualne ispade samo zato što znaju da si sama...mislim si, pa dobro stari grobeku daj si to svojoj unuci(koja je stara ko ja) pričaj!!!!!!!...nekako je sama žena ne zaštićena...možeš se kurvat do besvijesti i ne znam što drugo ali čim ti nataknu prsten postaneš divna, krasna i poštena...od tud valjda ide ona"napravit ću te poštenom ženom"...
...broj solo prijatelja pomalo opada ali nekako si mislim da je ovo moje vrijeme soliranja samo moje...osim toga, što nisu 30te nove 20te?
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:43   #27
Quote:
neenna kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam neuparena žena, pa ne osjećam neki veliki pritisak, niti na poslu niti u okolini. Mislim, u 21. stoljeću smo, ljudima je sad već jasno da nisi roba s greškom ako se ne oženiš s 20 i rodiš 4 djece do 25-te. To je moj dojam.
Bolje da je tvoje iskustvo takvo, ali sam moram priznati da pritisak definitivno postoji (ne znam kad će jenjati, možda poslije četrdesete? ).
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:43   #28
Quote:
pisoj333 kaže: Pogledaj post
..nisam uspio jer je prednost dobila osoba koja ima obitelj a meni je receno u smislu "ti si ionako sam tebi ne treba vise ni bolje"..
ma koji kreteni moža je i bolje da ne radiš za njih. I ja ču napuniti 35 ove godine, pa ču valjda da idem radit nekamo vano iz SLO. Bezveze radit nešto na silu, brate to valjda i sam znaš, ne trebam ti ja da ti govorim.
Slovenac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:46   #29
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Bolje da je tvoje iskustvo takvo, ali sam moram priznati da pritisak definitivno postoji (ne znam kad će jenjati, možda poslije četrdesete? ).
Kad se upariš

Nemam pojma, možda sam ja još premlada za taj pritisak, ali ne osjećam ga, možda me tamo poslije 30-te počnu pilat
__________________
Like I give a coitus!
neenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 00:03   #30
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Bolje da je tvoje iskustvo takvo, ali sam moram priznati da pritisak definitivno postoji (ne znam kad će jenjati, možda poslije četrdesete? ).
slažem se, pritisak je definitivno tu, meni je 26 pa ga osjećam od okoline koja se skanjiva kako ja mogu bit solo, kao ono, vrijeme ti je da si nađeš nešto ozbiljno - kao da tražim kuću ili auto, kad ćeš ako nećeš sad...a tek ono kad te počnu žalit, kao da imaš neku bolest...ili nedaj bože tješit sa "ma ajde, doć će i tebi bolji dani????"

za sada ih vrlo uspješno ignoriram
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 00:16   #31
Quote:
neenna kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, možda sam ja još premlada za taj pritisak, ali ne osjećam ga, možda me tamo poslije 30-te počnu pilat
Mogli bi krajem tvojih dvadesetih i početkom tridesetih početi otvorenije izražavavati zabrinutost.

Quote:
garfield007 kaže: Pogledaj post
a tek ono kad te počnu žalit, kao da imaš neku bolest...ili nedaj bože tješit sa "ma ajde, doć će i tebi bolji dani????"
Je, to je definitivno gadno za doživjeti. "Jadan ti."

Quote:
garfield007 kaže: Pogledaj post
za sada ih vrlo uspješno ignoriram
U idealnom slučaju ćeš ih i ignorirati, ali i poraditi na tome da te više nemaju priliku (otvoreno) sažalijevati. Jer vrime leti.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 02:55   #32
ta sredina u kojoj ti zivis je mala sredina. ja bi se posvetio i dalje karijeri pa da mozda i promjenis sredinu s vremenom. online mozes trazit druzicu, bar ti je ta opcija otvorena. ljepu malo teze, jer ljepe nemaju vremena za internet. u stvarnosti ne znaju sto ce s ponudama.

Zadnje uređivanje MillionMan : 11.09.2011. at 03:08.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 03:02   #33
Ne zamaram se niti trošim energiju razmišljajući kako me drugi doživljavaju i vide. Boli me neka stvar..pfff
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 04:38   #34
Quote:
Chansomps kaže: Pogledaj post
Ne zamaram se niti trošim energiju razmišljajući kako me drugi doživljavaju i vide. Boli me neka stvar..pfff
naravno nadam se svjesna si ako i na šta ličiš da je usamljenost stvar tvoga izbora koju možeš da prekineš kada god hoćeš za razliku od muške usamljenosti što je druga priča
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 10:36   #35
Quote:
mad cat kaže: Pogledaj post
Bila sam u dugoj vezi koja je pukla nakon 4 godine.
Što se tiče radne okoline nikom nisam rekla za prekid. Dapače, za njih sam i dalje bila u vezi. Jednostavno zato da bih zaštitila sebe, mislim da su solo žene još više diskriminirane od solo frajera. Između ostalog i zato što muškarci imaju tendenciju dosta agresivno upucavati ženi, a ako ih odbije, ego im nalaže da kažu "nije ni čudo da je solo. koja bitch." Obzirom da sam se svega naslušala, takve situacije nisam htjela doživljavati na radnom mjestu. Doduše, besramno su mi se upucavali i znajući da imam dečka, ali sam imala legalan razlog da ih odbijem i da me više ne maltretiraju. Drugi razlog je što smatram da nikom nisam dužna polagati račune niti bi ljudi s kojima nisam bliska trebali znati činjenice o mom životu niti im želim dati materijala za idiotne komentare.
Bila sam solo 5 godina. U trenutku prekida imala sam dojam kao da sam odjednom u nekoj drugoj dimenziji. Upareni su jedna, soleri su druga. Kao da za mene odjednom vrijede neka druga pravila. Ali nakon što sam došla k sebi, bilo mi je super. Putovala, zekala, jebala kog sam htjela, nije da nisam htjela vezu, ali mi nitko nije bio dovoljno dobar. Nisam se zamarala time, znala sam što želim. Što se tumačilo sa "ne dam nikome šansu" i "nitko mi se ne može mjeriti s bivšim".
Imam kolegu na poslu, s kojim sam dobra, koji je solo godinama i koji doživljava diskriminacije. Po smatranju pojedinaca njegove radne okoline, on bi uvijek trebao poremetiti svoje planove zbog nekog tko ima obitelj, uvijek se povlačiti, mijenjati smjene ili birati lošije termine za godišnji. Zamjera mu se ako to ne napravi. Nažalost teško se nositi s takvim maltretiranjem.
A tek onaj porez na samce koji se spominjao... odvratna socijalna prisila.
Mogla bih se još razvezati ali zasad toliko

Potpis na ovo

I kad si solo, najbolje je izmislit nekoga jer te okolina potpuno drugačije doživljava
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 14:07   #36
Quote:
Emerencijana kaže: Pogledaj post
osim toga, što nisu 30te nove 20te?
U 20-im se izgrađuješ, u 30-im se izgrađuješ/uživaš, u 40-im uživaš...

A inače ako me netko tjera na mijenjanje mojih planova zato što bi on s familijom na godišnji ili nešto, neka me uvjeri prvo ili nekako kompenzira.

Novčano. Osim ako mi nije prijetalj. Inače može si godišnji ugurati na određeno mjesto i prestati mi trošiti vrijeme.
__________________
"Ave Caesar, morituri te salutant"
Magnus_The_Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 14:31   #37
Quote:
mad cat kaže: Pogledaj post
Imam kolegu na poslu, s kojim sam dobra, koji je solo godinama i koji doživljava diskriminacije. Po smatranju pojedinaca njegove radne okoline, on bi uvijek trebao poremetiti svoje planove zbog nekog tko ima obitelj, uvijek se povlačiti, mijenjati smjene ili birati lošije termine za godišnji. Zamjera mu se ako to ne napravi. Nažalost teško se nositi s takvim maltretiranjem.
kao da sam svoju priču ispričao

Zadnje uređivanje Velia : 11.09.2011. at 15:22. Reason: sređivanje kvota
pisoj333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 14:50   #38
Ah doživljavaju me ko staru curu i to me jako smeta.Moram priznati da i mene smeta samoća jer šta je normalno ,normalno je .Ali šta se može ja kažem sebi valjda mi je takva sudbina iako je nisam baš takvu zslužila ni ja ni niko .
Jer samoća je ružna stvar.
slava121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 14:53   #39
Quote:
pisoj333 kaže: Pogledaj post
za početak imam 35 god,samac sam vec neko vrijeme od zadnjeg prekida veze otprilike 4 godine,nikad oženjen..

otvaram ovu temu jel me zanima da li i vi nailazite u svakodnevnom životu na ovakve stvari...

da najprije kažem da samocu što sam stariji sve lakše podnosim(mislim da to nije nikako dobro),ali me ponekad okolina izbaci iz takta,jer mislim da na mene gledaju kao na neku drugu vrstu ljudi na nekoga tko je manje vrijedan...

vjerujem da kužite što mislim reci a evo i zadnjeg primjera....imam dosta dobar posao sto je za danasnje vrijeme u našoj HR prava rijetkost i trebao sam otici na još bolji posao u biti na bolje placen posao..nisam uspio jer je prednost dobila osoba koja ima obitelj a meni je receno u smislu "ti si ionako sam tebi ne treba vise ni bolje"..

i da kažem još da ja ne mislim zbog toga ici glavom kroz zid i vezati se za prvu osobu koja naide i na silu se oženiti ali me sve to skupa ponekad jako smeta...recite i vi nešto
Glupo je sebe gledati sa 35 godina kao samca. Ti si jednostavno covjek koji je trenutno bez cure. Da imas 50 i nisi se zenio, onda bi bio samac. I niko te ne gleda tako, to se ti sam tako vidis. Iskljuci misli o tome i opusti se, boli te kita uzivaj u zivotu. Shvatit ces to kad se jednog dana ozenis i kad ti zena krene krv piti.
sinnnke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 16:06   #40
Quote:
sinnnke kaže: Pogledaj post
Glupo je sebe gledati sa 35 godina kao samca. Ti si jednostavno covjek koji je trenutno bez cure. Da imas 50 i nisi se zenio, onda bi bio samac. I niko te ne gleda tako, to se ti sam tako vidis. Iskljuci misli o tome i opusti se, boli te kita uzivaj u zivotu. Shvatit ces to kad se jednog dana ozenis i kad ti zena krene krv piti.
daj Bože,hvala ti na lijepim željama
pisoj333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.