Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2013., 08:55   #21
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
i ja sam nekidan dobio poruke i primio poziv, o čijim motivima sam razmišljao... kako već rekoh, nema smisla... ako želi nešto, bit će nedvosmislena i jasna, nije dobro ni u kom smislu da prosijavam značenja riječi i rečenica...
e baš to... tak sam i ja, nakon dvije godine se javila udana gospođa.

ma autore pošalji jo pozdrav iz italije i piči dalje. nije lako, znam, al to ti je najbolje
syphodias is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 09:10   #22
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
etoga, opet pokušavaš uć u njenu glavu, prokljuvit zašto radi to što radi, bespotrebno trošiš vrijeme i emocije... nema kruva od toga... ponavljam, ako joj je stalo, nać će ona direktniji način...

općenito, nije produktivno kad mi muški pokušavamo protumačit ženske postupke... žene su voda duboka, tko zna što se događa ispod površine... tko zna što je toj tvojoj bilo u glavi kad ti je poslala te poruke, možda je to bio samo tren neke emocije i razmišljanja o tebi koji je brzo prošao...

neki od filmova koji mogu pucati žene u ovim momentima, a koji se mogu krivo protumačiti, u smislu da žele nešto više, su loša savjest (u smislu da su učinile nešto loše, pa žele popraviti), žaljenje (vide kako patiš, pa te žale), radoznalost (kurijožaste su, zanima ih kako ti je sad), ljubomora (pogotovo ako vide da si uspješno nastavio s životom), i slično...
Istina, pokušavam jer mi je unatoč svemu još stalo do nje, iako se mnogi više ne bi opterečivali, ali kada bolje razmislim svjestan sam da nema kruha od toga, i da necu nikada saznati odgovor. Isto tako znam da bilo kome da je stalo na pravi način, dati ce sve od sebe da na direktniji način to i dokaže, no poznavajući ju sumnjam da hoce koliko god joj je stalo.
Slažem se, jako je tesko protumačiti ženske postupke kako bi ih muški razumjeli, to je i ona sam znala reci tokom veze, tako da znam da pokušavam nemoguće, ali trenutno ne znam kako si drugačije pomoći.
MickyMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 09:14   #23
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
i ja sam nekidan dobio poruke i primio poziv, o čijim motivima sam razmišljao... kako već rekoh, nema smisla... ako želi nešto, bit će nedvosmislena i jasna, nije dobro ni u kom smislu da prosijavam značenja riječi i rečenica...
Dakle, slična situacija kao i moja? Kao što rekoh svjestan sam ga je to u biti samo gubljenje energije jer se sa mislima ništa ne može riješiti niti popraviti, ali očito se i taj stupanj treba proći kako bi se emocije i srce saniralo.
MickyMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 09:16   #24
Quote:
MickyMouse kaže: Pogledaj post
Istina, pokušavam jer mi je unatoč svemu još stalo do nje, iako se mnogi više ne bi opterečivali, ali kada bolje razmislim svjestan sam da nema kruha od toga, i da necu nikada saznati odgovor. Isto tako znam da bilo kome da je stalo na pravi način, dati ce sve od sebe da na direktniji način to i dokaže, no poznavajući ju sumnjam da hoce koliko god joj je stalo.
Slažem se, jako je tesko protumačiti ženske postupke kako bi ih muški razumjeli, to je i ona sam znala reci tokom veze, tako da znam da pokušavam nemoguće, ali trenutno ne znam kako si drugačije pomoći.
kako pomoći sam sebi? okupiraj se aktivnostima, poželjno fizičkima, okruži se ljudima koji pozitivno utječu na tebe, nauči nešto novo, radi nešto što dosad nikad radio nisi, izgradi se u svakom smislu u bolju osobu... i, vrijeme će proći, donijeti nešto novo... ili staro...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 09:17   #25
Quote:
syphodias kaže: Pogledaj post
pogledaj malo moje postove pa ti bude jasnije.
nemoj da budeš lupal glavom o zid kao ja.

a to da neko drugi nije razlog prekida joj baš i ne bih vjerovao
Ok, pogledati cu
Pokušavam sagledati situaciju čim realnije pa nadam se da neću, iako sam jos podosta slab da bih povukao neke poteze koji bi popravili situaciju.
Ne znam, poznavajući ju znam da nije igračica i sumnjam da mi ne bi priznala da se zaljubila u drugoga, tako da to isključujem, ali da si zeli dati sansu da eventualno jednog dana krene sa nekim drugim, to stoji.
MickyMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 09:18   #26
Quote:
syphodias kaže: Pogledaj post
e baš to... tak sam i ja, nakon dvije godine se javila udana gospođa.

ma autore pošalji jo pozdrav iz italije i piči dalje. nije lako, znam, al to ti je najbolje
Eto i ovo ne kužim, čemu javljanje nakon što se udala?!
MickyMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 09:18   #27
Quote:
MickyMouse kaže: Pogledaj post
Ok, pogledati cu
Pokušavam sagledati situaciju čim realnije pa nadam se da neću, iako sam jos podosta slab da bih povukao neke poteze koji bi popravili situaciju.
Ne znam, poznavajući ju znam da nije igračica i sumnjam da mi ne bi priznala da se zaljubila u drugoga, tako da to isključujem, ali da si zeli dati sansu da eventualno jednog dana krene sa nekim drugim, to stoji.
možda je dovoljno ne poznaješ, pretpostavke su majke svih zajeba...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 09:25   #28
Quote:
MickyMouse kaže: Pogledaj post
Ok, pogledati cu
Pokušavam sagledati situaciju čim realnije pa nadam se da neću, iako sam jos podosta slab da bih povukao neke poteze koji bi popravili situaciju.
Ne znam, poznavajući ju znam da nije igračica i sumnjam da mi ne bi priznala da se zaljubila u drugoga, tako da to isključujem, ali da si zeli dati sansu da eventualno jednog dana krene sa nekim drugim, to stoji.
Previše analiziranja i pronalaska kojekakvih opravdanja moze ti samo naštetiti.Najbolje da trenutno, obzirom da priznaješ svoju postojeću slabost, ne baviš se previše analizama, dozvoli da vrijeme učini svoje.Sa odredjene vremenske distance bićeš puno objektivniji.
Emmt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 09:35   #29
Quote:
Emmt kaže: Pogledaj post
Previše analiziranja i pronalaska kojekakvih opravdanja moze ti samo naštetiti.Najbolje da trenutno, obzirom da priznaješ svoju postojeću slabost, ne baviš se previše analizama, dozvoli da vrijeme učini svoje.Sa odredjene vremenske distance bićeš puno objektivniji.
Znam da je previše analiziranja i traženja opravdanja, kao i eventualnog kritiziranja samo sebe kao razlog prekida,.. ali upravo ta slabost i dovodi do toga. Točno, jedina nada mi i preostaje da će vrijeme učiniti svoje, i smatran stvarno da samo vrijeme i može sve zaliječiti, iako je i to teško kao i većini sta nakon prekida misli da vise neće naici na takvu osobu kao što je bila prethodna.
MickyMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 12:21   #30
Quote:
deepbluesea kaže: Pogledaj post
Ovo je jedna od većih gluposti koje sam pročita
Ha, znas kak je, tesko je bas uvijek nesto pametno napisat.

Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
općenito, nije produktivno kad mi muški pokušavamo protumačit ženske postupke... žene su voda duboka, tko zna što se događa ispod površine... tko zna što je toj tvojoj bilo u glavi kad ti je poslala te poruke, možda je to bio samo tren neke emocije i razmišljanja o tebi koji je brzo prošao...
Mislim da si shvatio da te razumijem, i da sam prosao ono sto i ti prolazis. No, zene plivaju po istim dubinama kao i muskarci. Cinjenica da imamo ucitan drugaciji firmware ne znaci da oni sa znanjem assemblera nisu u stanju procitati oba firmwarea.

Njeno ponasanje je jasno. Ostaje samo odluka o odgovoru na to ponasanje.

Quote:
MickyMouse kaže: Pogledaj post
Znam da je previše analiziranja i traženja opravdanja, kao i eventualnog kritiziranja samo sebe kao razlog prekida,.. ali upravo ta slabost i dovodi do toga. Točno, jedina nada mi i preostaje da će vrijeme učiniti svoje, i smatran stvarno da samo vrijeme i može sve zaliječiti, iako je i to teško kao i većini sta nakon prekida misli da vise neće naici na takvu osobu kao što je bila prethodna.
Nikad ne pozeli da bude lakse, pozeli da budes bolji.

I jedna kratka pricica prije spavanja..


Ana voli Milovana. No nije vise zaljubljena u Milovana. Pa ga ostavlja da bi pronasla nekog novog u kojeg ce se zaljubiti jer joj treba Milovan koji ce pokrenut Anine emocije, a ne da one stagniraju. Ani treba netko koga ce ona voljeti, a ne samo da on voli nju. Trenutni Milovan vise nije bio to.
Ali Ana zna da je ona dobra osoba. I kako sad da jedna tako dobra osoba ostavlja drugu dobru osobu? Kako, pa kako?
Nema veze, Ana je dobra, i svi moraju znat da je Ana dobra. Pa zove Milovana da ga pita jel i on dobro, jerbo svi moraju biti dobro. Nikako ne moze bit da neki tamo Milovan misli lose o dobroj Ani. U Aninom svijetu sve je dobro.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 12:37   #31
Quote:
MickyMouse kaže: Pogledaj post
Znam da je previše analiziranja i traženja opravdanja, kao i eventualnog kritiziranja samo sebe kao razlog prekida,.. ali upravo ta slabost i dovodi do toga. Točno, jedina nada mi i preostaje da će vrijeme učiniti svoje, i smatran stvarno da samo vrijeme i može sve zaliječiti, iako je i to teško kao i većini sta nakon prekida misli da vise neće naici na takvu osobu kao što je bila prethodna.
Tako se samo trenutno osjećaš.Vremenom ćeš sve bolje i bolje moći sagledati kako svoje pogreške, tako i pogreške suprotne strane koju idealiziraš.Nemoj dozvoliti da postavljanjem te osobe na neki pijadestal bezgriješnosti dodješ u situaciju da sve djevojke nakon nje uporedjuješ sa gospodjicom bezgriješnom.Mogao bi na taj način propustiti nekog bitnog i vrijednog ljubavi.
Emmt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 12:42   #32
Quote:
Zak McKracken kaže: Pogledaj post
Ana voli Milovana. No nije vise zaljubljena u Milovana. Pa ga ostavlja da bi pronasla nekog novog u kojeg ce se zaljubiti jer joj treba Milovan koji ce pokrenut Anine emocije, a ne da one stagniraju. Ani treba netko koga ce ona voljeti, a ne samo da on voli nju. Trenutni Milovan vise nije bio to.
Ali Ana zna da je ona dobra osoba. I kako sad da jedna tako dobra osoba ostavlja drugu dobru osobu? Kako, pa kako?
Nema veze, Ana je dobra, i svi moraju znat da je Ana dobra. Pa zove Milovana da ga pita jel i on dobro, jerbo svi moraju biti dobro. Nikako ne moze bit da neki tamo Milovan misli lose o dobroj Ani. U Aninom svijetu sve je dobro.
dobra priča...

samo, priča ne drži vodu jer ana nije baš tako dobra djevojčica... ana je bila zločesta...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 12:48   #33
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
dobra priča...

samo, priča ne drži vodu jer ana nije baš tako dobra djevojčica... ana je bila zločesta...
Nije. U tom i je poanta price. Ana je dobra djevojcica.

A prica.. mogla je i bolje. Za 5 minuta ajde, nije lose.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 13:07   #34
Quote:
MickyMouse kaže: Pogledaj post
I sada mene zanima, čemu ta poruka? Šta ju je moglo potaknuti da mi pošalje poruku?
A da ju pitaš? Kaj misliš o tome?

Ja mislim da ni ona sama nije sigurna u to kaj stvarno želi. Vjerojatno razmišlja da li bi opet bila s tobom ili ne... No, ona je bila ta koja je ranije inicirala prekide. Dakle, očito nije zadovoljna u toj vezi... A čim se premišlja, onda nije to "to". Znaš ono... "ako se dvoumiš između prve i druge osobe - izaberi drugu; jer da je s prvom sve ok, druga se ne bi ni pojavila."

Mislim da je ta veza već davno gotova i najbolje bi bilo prekinuti kontakt i pomiriti se s tim.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 13:49   #35
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
A da ju pitaš? Kaj misliš o tome?

Ja mislim da ni ona sama nije sigurna u to kaj stvarno želi. Vjerojatno razmišlja da li bi opet bila s tobom ili ne... No, ona je bila ta koja je ranije inicirala prekide. Dakle, očito nije zadovoljna u toj vezi... A čim se premišlja, onda nije to "to". Znaš ono... "ako se dvoumiš između prve i druge osobe - izaberi drugu; jer da je s prvom sve ok, druga se ne bi ni pojavila."

Mislim da je ta veza već davno gotova i najbolje bi bilo prekinuti kontakt i pomiriti se s tim.
Nemam je šta pitat jer nakon sta sam joj rekao da moze pretpostavljat kako mi je, na to mi je odgovorila da me to ne bi niti pitala da svo vrijeme nisam bio dobar prema njoj, i u suprotnom da je ne bi bilo niti briga.
Opcenito mislim da je tu bilo dosta kontradikcije kod njenih razmisljanja i siguran sam da cesto nije znala sta u biti zeli, iako sada nekako mislim da trenutno tu istu vezu ne zeli i zato sam sada otpstio konopce, iako mi je jos uvijek teško to prihvatiti. Istina, iako u svim vezama nije uvijek pristuno zadovoljstvo, i ne moze se uvijek gledat da ce sve biti savrseno, i ja sam prihvatio da veza mora imati uspone i padove jer savrsenstvo mislim da ne postoji, no eto, ona ocito to nije mogla podnijeti.
MickyMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 13:54   #36
Quote:
MickyMouse kaže: Pogledaj post
i zato sam sada otpstio konopce, iako mi je jos uvijek teško to prihvatiti.
Slijedeci put ih onda bolje stegni. I stavi joj lisice na ruke.

Moras jako pazit na ove danasnje zenke..
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 14:09   #37
Quote:
Zak McKracken kaže: Pogledaj post
Slijedeci put ih onda bolje stegni. I stavi joj lisice na ruke.

Moras jako pazit na ove danasnje zenke..
Mislim da je u ovoj situaciji bolje otpustiti, iako je to teško, a najgore od svega je to šta se čovjek često nakon toga počne preispitivati i misliti da je samo on radio greške zbog kojih je došlo do svega toga i htio bi vrijeme vratiti i postupiti drugačije, a to nije moguće, iako i to nije garancija da bi tada sve uspjelo.
MickyMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 14:16   #38
Quote:
MickyMouse kaže: Pogledaj post
Mislim da je u ovoj situaciji bolje otpustiti, iako je to teško, a najgore od svega je to šta se čovjek često nakon toga počne preispitivati i misliti da je samo on radio greške zbog kojih je došlo do svega toga i htio bi vrijeme vratiti i postupiti drugačije, a to nije moguće, iako i to nije garancija da bi tada sve uspjelo.
Kapetane Miki, moj predhodni post je bio sarkastican, samo za informaciju. A sad jedna bez imalo sarkazma.

Za sve sto se dogodilo u vasem odnosu si ti sam kriv. Ovo kriv nemoj citat doslovno, prije kao odgovoran.

Zene zamrze muskarce koji ih prestanu uzbudivati, na isti nacin kako muskarci zamrze zene koje se udebljaju.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 14:33   #39
Zvuči mi poznato. Prestani razmišljati jesi li kriv ili nisi, jesi li mogao nešto drugačije napraviti ili reći pa da se djevojče ne uzruja i poludi pa te ostavi. Iz vlastitog iskustva, morat ću se složiti s nekolicinom koja ti je rekla da je u pitanju netko drugi, a tebe drži u rezervi. Tebe ipak najbolje poznaje, zna da si slab na nju pa ako s ovim ne upali ili dok ne upali ima tebe. To su već nažalost isprobane sheme nakon kojih ćeš se samo još lošije osjećati. Nemoj joj se javljati, shvati tu vezu kao generalnu probu za pravu stvar koja će tek doći. Bilo vam je lijepo, uvijek ćeš je se rado sjetiti, bogatiji si za jedno iskustvo. Postoje ljudi koji bi htjeli biti i j***ni i pošteni, a to ne ide. Ti ćeš neko vrijeme biti malo tužan, nostalgičan, ljut itd., a onda ćeš se jednom pogledati u ogledalo i reći "Ma tko je šljivi, ima riba u moru, nije zadnja!" Ne postoje lijepi prekidi jer je uvijek jedna strana povrijeđena, ali postoje korektni, fer prekidi kada je čovjek iskren, kaže istinu zbog poštovanja koje osjeća prema drugoj osobi i zbog ljubavi koju je nekada osjećao. Ova muljanja, držati nekoga na ledu ili stand by-u dok ne vidi kako će se stvari razvijati je jednostavno zločesto i sebično! Zato je tu karma, kad se najmanje nadaš dođe i ugrize te za dupe! Samo hrabro naprijed, možeš ti to!
dr.hell_no is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 14:50   #40
Quote:
dr.hell_no kaže: Pogledaj post
Zvuči mi poznato. Prestani razmišljati jesi li kriv ili nisi, jesi li mogao nešto drugačije napraviti ili reći pa da se djevojče ne uzruja i poludi pa te ostavi. Iz vlastitog iskustva, morat ću se složiti s nekolicinom koja ti je rekla da je u pitanju netko drugi, a tebe drži u rezervi. Tebe ipak najbolje poznaje, zna da si slab na nju pa ako s ovim ne upali ili dok ne upali ima tebe. To su već nažalost isprobane sheme nakon kojih ćeš se samo još lošije osjećati. Nemoj joj se javljati, shvati tu vezu kao generalnu probu za pravu stvar koja će tek doći. Bilo vam je lijepo, uvijek ćeš je se rado sjetiti, bogatiji si za jedno iskustvo. Postoje ljudi koji bi htjeli biti i j***ni i pošteni, a to ne ide. Ti ćeš neko vrijeme biti malo tužan, nostalgičan, ljut itd., a onda ćeš se jednom pogledati u ogledalo i reći "Ma tko je šljivi, ima riba u moru, nije zadnja!" Ne postoje lijepi prekidi jer je uvijek jedna strana povrijeđena, ali postoje korektni, fer prekidi kada je čovjek iskren, kaže istinu zbog poštovanja koje osjeća prema drugoj osobi i zbog ljubavi koju je nekada osjećao. Ova muljanja, držati nekoga na ledu ili stand by-u dok ne vidi kako će se stvari razvijati je jednostavno zločesto i sebično! Zato je tu karma, kad se najmanje nadaš dođe i ugrize te za dupe! Samo hrabro naprijed, možeš ti to!
Vidio sam da je nekolicina vec spomenula da je vjerojatno u pitanju netko drugi, no poznavajuci ju ne vjerujem iako postoji šansa da je upravo tako. Moguće da je ona nakon drugog prekida nekoga upoznala i to držala za sebe a svejedno se meni jos javljala ( s obzirom da smo nakon drugog prekida odlucili ostati prijatelji s povlasticama) usporedo održavajući kontakt sa tim nekim drugim, i upravo u trenutku kada je vidjela da je izmedju njih nesto moguce tada odlucila raskrstiti samnom.
Eh sada, o tome bi se isto dalo pričati jer stvarno ne bih nikad pomislio da je takva osoba, a i sama mi je nakraju rekla da razlog tome nije treca osoba jer da ju je tek upoznala. Nakraju je i rekla da sam opet ja predlozio da opet budemo skupa par tjedana prije da bi bili i da je to čekala, a ja to nisam mogao napraviti kada osim sta je bilo kontradikcija u njezinom izražavanju k tome mislim da se sa obje strane treba stvoriti takva atmosfera da bi se veza obnovila.
MickyMouse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.