Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2014., 17:50   #1
Duplikat svjedodžbe

Dečki i cure, u grdnim sam problemima. Naime, ne mogu naći original svjedodžbu o završnom radu iliti maturu, a treba mi hitno. Dosad sam imala kopiju, no nju sam zabunom poslala na natječaj za posao i više nemam ništa. Glupo, znam. Pretražila sam sve živo doma, ali je nema. Imam dva pitanja:

1) Prilično sam sigurna da je ostala u referadi faxa kad sam ga upisivala. Nitko me nije zvao s faxa da je tamo, no kako su gužve kod upisa, ni ne čudim se. Moje pitanje je - postoji li mogućnost da su to oni sačuvali, možda u nekoj arhivi iako je prošlo 6 godina?

2) Danas sam išla u školu koja sam završila da vidim mogu li mi izdati duplikat. Naravno da mogu, i to košta 400 kunića Moje pitanje ovdje je kako je moguće da jedan običan papir košta toliko (očito se nisu nagrabili dovoljno love od moje školarine), a čitam iskustva ljudi da su podigli duplikate za max 200 kn. Određuje li to škola ili?

Ne znam što da vam kažem, u šoku sam. 400 kuna je jako puno. Pomozite ako znate.

Hvala!

P.s. za modove - ne znam hoće li mi itko odgovoriti na drugoj temi, pa zato postavljam ovdje - hitno mi je.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 02:45   #2
pa pitaj na faksu

a čudi me da nisi podigla dokumente kad si diplomirala
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:01   #3
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa pitaj na faksu

a čudi me da nisi podigla dokumente kad si diplomirala
Nisam diplomirala, a kad su mi vraćali dokumente nakon upisa nisam dobro niti pogledala, bila sam sva euforična jer sam upala.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:19   #4
Update: našla sam svjedodžbu na faxu.

Hvala svima na pomoći!
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 16:15   #5
Meni je svjedodzba cijelo vrijeme studiranja bila na faksu, i vratili su mi je kada sam diplomirao.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 16:17   #6
Svjedodžba ostaje na faxu dok ne diplomiraš ili se ispišeš. Ne vraćaju se nakon upisa ti dokumenti nego ostaju u tvom dosjeu.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 17:06   #7
Izgubila sam pravo studiranja na tom faxu, diplomirala nisam, tako da je to riješeno.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.