Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2014., 18:37   #901
hvala, ali mene zanima jel je ja mogu odjavit i kako
dandyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 22:03   #902
Čl.12 st.1 i 2 zakona o prebivalištu,ali samo ako nisu više na toj adresi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 23:33   #903
Subvencija podstanara?

Pozdrav

Ne znam sto mi sve treba za potvrde o prebivalistu i boravistu pa ako bi mi netko mogao pomoci bila bih zahvalna
Trebaju mi za natjecaj za subvenciju podstanara u Zagrebu pa nisam sigurna sto cu s potvrdom za boraviste. Za prebivaliste znam proceduru, ali ne znam za boraviste. Kakvi obrasci i gdi se oni mogu kupiti i jel moram javnom biljezniku ic i jel mora vlasnik stana u kojem imam privremeno boraviste sve to obavljat samnom osobno?
__________________
Nickname je jadan koliko je i star, a ne znam ga promijenit.
xXxTiNaxXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 09:17   #904
Treba ti osobna iskaznica a za djecu i rodni list i sve obaviš u http://www.zagrebacka.policija.hr/MainPu.aspx?id=14872
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 21:14   #905
Imam jos jedno pitanje, pretpostavljam da se to podrazumijeva, ali prvi put sam podstanar pa se ne kuzim bas tak da...
Uglavnom ja za sve te potvrde moram bas bit prijavljena ovdje u stanu jelda? Jer trenutno nisam prijavljena pa sad ni za to ne znam sta mi je sve potrebno i sta sve treba stanodavac ovjerit i sredit da bi bila prijavljena. Nadam se da se to sve moze sredit u jednom danu pa da dobijem te sve potvrde na vrijeme?
I hvala na brzom odgovoru
__________________
Nickname je jadan koliko je i star, a ne znam ga promijenit.
xXxTiNaxXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 21:23   #906
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zato jer se ne može produžavat.Kad postoji prazan prostor od par dana onda to nije produžavanje i nanovo teče novi rok.(to kaže službenica prijavništva koja točno tumači zakon vezano za boravište).
Sorry sto dizem stari post, ali zanima me vrijedi li ovo tumacenje jos uvijek?
Radi se o ponovnoj prijavi boravista nakon isteka onih 1+1 godina.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 17:32   #907
Imam prijavljeno boravište u gradu B, a prebivalište u A. E sad mi ističe godina dana i htjela bi i prebivalište prebaciti u B. Moram li se odjavljivati na policiji za staro prebivalište ili se samo prijavljujem tamo gdje želim novo?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 18:59   #908
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Imam prijavljeno boravište u gradu B, a prebivalište u A. E sad mi ističe godina dana i htjela bi i prebivalište prebaciti u B. Moram li se odjavljivati na policiji za staro prebivalište ili se samo prijavljujem tamo gdje želim novo?
Ruralna, nije vise kao nekad, odjava u starom prebivalistu pa u roku od 8 dana prijava u novom, nego sve radis u novom, znaci u B. Samo je pitanje je li ta nekretnina u tvom vlasnistvu ili od nekog drugog. Jer vlasnik nekretnine potpisuje izjavu.

A meni nitko ne zna reci ovo sto sam gore pitala....?
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 20:26   #909
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Ruralna, nije vise kao nekad, odjava u starom prebivalistu pa u roku od 8 dana prijava u novom, nego sve radis u novom, znaci u B. Samo je pitanje je li ta nekretnina u tvom vlasnistvu ili od nekog drugog. Jer vlasnik nekretnine potpisuje izjavu.
Ok, znam za ostalo, samo me ovaj dio s tim odjavama zanimao, nisam bila sigurna moram li to raditi. Hvala puno na odgovoru
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 14:43   #910
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Sorry sto dizem stari post, ali zanima me vrijedi li ovo tumacenje jos uvijek?
Radi se o ponovnoj prijavi boravista nakon isteka onih 1+1 godina.
Dakako da vrijedi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 15:28   #911
Prijava boravišta.

Pozdrav svima!

Podstanar sam (Osijek) i zanima me moram li se ja osobno otići prijaviti na novu adresu ili stanodavac mora otići na policiju kako bi me prijavio?
DOWNSIDEUP_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 17:32   #912
jedno pitanje? djevojka mi je promjenila prebivaliste jos u 1 mjesecu ali nije podnjela zahtjev za novu osobnu zbog promjene adrese.

Mene sada muci jer idemo na put za vikend u bec bratislavu preko turisticke agencije ... dali bi mogla imati kakvih problema na granici zbog toga?
antee2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 23:41   #913
Quote:
DOWNSIDEUP_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Podstanar sam (Osijek) i zanima me moram li se ja osobno otići prijaviti na novu adresu ili stanodavac mora otići na policiju kako bi me prijavio?
Ti moraš biti svakako + ili vlasnik osobno (i svi suvlasnici ako postoje) ili ugovor o najmu koji je ovjeren kod javnog bilježnika / porezne ili izjava od vlasnika da se možeš prijaviti koja također mora biti ovjerena kod bilježnika.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:02   #914
Mogu li kako 'od doma' provjeriti točno kada mi ističe boravište? I što treba za produžiti na istoj adresi? Ponovo potvrda vlasnika ili je ovaj put dosta sam doći?
motangens is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 09:48   #915
Pozz!

Vidim da je tema vezana uz moj problem, pa da probam saznat koju informaciju.

Naime slucaj je sljedeci...
Krenuo sam registrirati auto, nakon 3 god sto nije bio regan, veseo odoh to rijesiti, napokon kes da se mogu voziti ko covjek...ali me docekalo jedno neugodno iznenadjenje...
Naime, platio sam osiguranje vec i dolazim uzeti privremene tablice, da bi mi zenska na salteru rekla da mi osobna ne vazi (nije istekla), da sam odjavljen sa adrese i da sam brisan iz registra...
Adresa na kojoj sam bio prijavljen je preuzeta ovrhom od banke i vjerojatno u me odjavili zbog toga...nazalost se nisam stigao odjaviti jer se nisam nikako sa starim mogao dogovoriti da nadjem vrijeme kada se prijaviti s obzirom da smo obojica stalno na poslu a pp sesvete radi do 17:30...i jbg tako stalno nikako se pogodit...nije neko opravdanje ali potjera za zaradom je takva...
Uglavnom situacija je sad takva da koliko shvacam trebam se ponovno prijaviti i ponovno izvaditi osobnu, dali tko zna koliko pristojbi i tih gluposti trebam poplacati i sto jos moram mijenjati nakon toga? Dali me ceka kakva kazna vezana za to sto nisam na vrijeme odjavu/prijavu napravio?
Sranje je sto pretpostavljam da mi sad ne vrijedi ni putovnica ni vozacka...ili mozda mogu sa putovnicom otici na tehnicki i regat auto bez podizanja privremenih tablica samo da si ubrzam to jer mi tece osiguranje bezveze dok to ne rijesim....

Da dodam jos nesto, tokom pretproslog mjeseca me murja nasla u postaji radi neplacene kazne kada sam odjavljivao auto... i tada sam s njima otisao u kruge da potvrdim gdje se nalazim i da mi uruce tu kaznu...sto sam ucinio i prijavio adresi gdje se trenutno nalazim...ovi urucili kaznu...i sad mi nije jasno...ako je potvrdjeno i ako je to uneseno u sustav...zasto to opce nije njima u sustavu? Kada trebaju kaznu naplatit eto ih...ali kada tebe trebaju obavijestiti o necemu vaznome za tebe onda odjednom te nemogu nac ni na osnovu onoga sto imaju u svojoj papirologiji....
__________________
"You'll never understand....your swords will never be as heavy as mine!"
RoronoaZoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 09:30   #916
Quote:
RoronoaZoro kaže: Pogledaj post
Uglavnom situacija je sad takva da koliko shvacam trebam se ponovno prijaviti i ponovno izvaditi osobnu, dali tko zna koliko pristojbi i tih gluposti trebam poplacati i sto jos moram mijenjati nakon toga?
Izrada koša 48.50 kn a postuapk je isti kao da se prvi put prijavljuješ.Ide stari sa tobom da da izjavu ili istu možete ovjerit kod bilježnika.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 23:06   #917
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Izrada koša 48.50 kn a postuapk je isti kao da se prvi put prijavljuješ.Ide stari sa tobom da da izjavu ili istu možete ovjerit kod bilježnika.
Dakle moguce je da se to sve ovjeri kod biljeznika i da onda ja samo to odnesem u PP?
Nalazim se malo u frkovitoj obiteljskoj situaciji pa mislim da bu to sa starim iak teze islo...pa ce me frendova baka prijaviti na njihovu adresu dok si ne iznajmim stan...dakle ona moze kod biljeznika sve to izovjeravati i rijesiti a da ja samo to odnesem?
__________________
"You'll never understand....your swords will never be as heavy as mine!"
RoronoaZoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 08:58   #918
Točno.
http://www.mup.hr/1160.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 20:13   #919
mene nesto slicno zanima...dakle, osoba je iz BiH i prvi put prijavljuje ovdje prebivaliste (potom vađenje osobne), osoba kod koje se prijavljuje i čiji će stan imati u najam odlazi uskoro u inozemstvo živjeti, mene zanima...ova ovjerena izjava stanodavca ...da li je dovoljno da osoba čiji je stan ode kod bilježnika da tu izjavu i ovaj ovjeri, ili je potrebno da prisutan bude i (budući) najmoprimac?? mislim da ne dolazi odozdo radi jednog potpisa ako ne mora biti prisutan, jer idemo raditi sve u Petrinjsku NAKON sto najmodavac ode u inozemstvo, znam za one izjave i to u Petrinjskoj one sta su i na njihovim stranicama, to ok, nego me zanima samo prisutnost za kod biljeznika??

I bdw...kako vise ne vidim na stranicama....ne treba vise vlasnicki list?
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 13:26   #920
Dobit ce osobnu ako je rh drzavljan.
kod biljeznika i izjavu nosi u prijavni ured.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.