Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2007., 23:00   #21
pričekat će sud da se zaposli pa će mu skinit s plaće

ima li šta na sebi? ne mislim na robu mogli bi mu sist na nekretninu
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:04   #22
Quote:
Elen kaže: Pogledaj post
Ujak je od Prekršajnog suda dobio opomenu zbog nenošenja kacige, ali uz to i sudske troškove od 150 kn, koje ne može platiti jer ne radi. Zanima me da li može podnijeti prijedlog za oslobođenje od plaćanja pristojbe ili da podnese žalbu protiv sudskih troškova pa u njoj istakne da nema prihoda te priloži potrebne dokumente od Porezne uprave? To sve sve se dostavlja prvostupanjskom sudu? I kolike bi bile šanse da se to pozitivno riješi?

može ga se osloboditi sudskih troškova jer je prekršajni postupak blaža varijanta kaznenog postupka.
Treba donesti potvrdu iz porezne uprave o imovnom stanju.
Nadalje u toj opomeni treba pročitati uputu o pravnom lijeku i pozvati se na zakon o prekršajima (neznam napamet članak) te tražiti da ga sud oslobodi troškova.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:07   #23
nisan znala da i u prekršajnom oslobađaju
morat ću to zapamtit, sa svojom godišnjom plaćom, definitivno ne plaćam sudske troškove
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:13   #24
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
nisan znala da i u prekršajnom oslobađaju
morat ću to zapamtit, sa svojom godišnjom plaćom, definitivno ne plaćam sudske troškove
prekršajni ti je kao i kazneni samo blaži postupak. Prekršajno pravo je isto kao i kazneno pa vidiš da je ZKP i ZOP - u suštini su isti.

U prekršajnom postupku na sudu predlažeš oslobađanje i to kada te sudkinja pita generalije o tome da li si zaposlen.
Ovdje nije bilo rasprave a niti saslušanja tako da neka to stavi u uputi o pravnom lijeku.

U parničnom postupku žalba na trošak se može dati odvojeno od žalbe na presudu.

Troškovi su dosta sjebana procesna materija obzirom na zzk te penele
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:25   #25
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Treba donesti potvrdu iz porezne uprave o imovnom stanju.
Nadalje u toj opomeni treba pročitati uputu o pravnom lijeku i pozvati se na zakon o prekršajima (neznam napamet članak) te tražiti da ga sud oslobodi troškova.
Brzo će mu se troškovi približit onim 150,00 kn. Ako nema više motor, mora platit prijevoz do porezne i natrag, valjda puta dva ako ne izdaju odmah, pa će uz put otići na kavu i sokić, još ako nekog sretne... Pa plati piće onom koji mu dobro pročita uputu o pravnom lijeku . Pa dok napiše i odnese žalbu... Jedini dobitak bit će mu novo iskustvo, inače...
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:25   #26
@lara
ne radim skoro ništa kazneno, a prekršajno samo za svoju dušu :zubo
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 00:02   #27
sudski troškovi

Jel zna netko što se sve ubraja u sudske troškove? I bez sprdanja molim.
_Iva_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 22:53   #28
Sudske pristojbe, troskovi odvjetnika, eventualno troskovi vjestacenja, eventualno trosak sudskog dostavljaca.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 12:21   #29
Quote:
_Iva_25 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko što se sve ubraja u sudske troškove? I bez sprdanja molim.
A malo na nn.hr pa pročitati?
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 16:18   #30
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Sudske pristojbe, troskovi odvjetnika, eventualno troskovi vjestacenja, eventualno trosak sudskog dostavljaca.
Zar i troškovi odvjetnika? Hm... a znam priče kad ljudi nisu htjeli nikog tužiti jer bi više izgubili na odvjetniku nego što bi dobili sporom. Pa ono ako strana koja gubi spor mora nadoknaditi drugoj strani i sudske troškove onda i nisu u pravu? Sad sam malo zbunjena
_Iva_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 16:20   #31
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
A malo na nn.hr pa pročitati?
Ne mogu naći, koji točno pravilnik?
_Iva_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 23:37   #32
ZAKON
O KAZNENOM POSTUPKU
(pročišćeni tekst)
DIO PRVI

OPĆE ODREDBE

Čl 125, pa nadalje,zavisi što te konkretno zanima
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 20:41   #33
Quote:
znatizeljni22 kaže: Pogledaj post
ZAKON
O KAZNENOM POSTUPKU
(pročišćeni tekst)
DIO PRVI

OPĆE ODREDBE

Čl 125, pa nadalje,zavisi što te konkretno zanima
Hvala
_Iva_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 23:22   #34
Imam jedno pitanje, vjerojatno je glupo, ali se u zakone i sudstvo ne razumijem ni malo pa vas molim na razumijevanje
Naime, moj otac je maloljetan, nakon smrti svog oca, prevarom potpisao papire kojima se odriče svog zemljišta u korist svoje majke. Budući da bi sada htio pokrenuti sudski spor i uzeti svoj dio zemljišta koji mu je bespravno oduzet, tko po zakonu snosi troškove sudskog spora?
unaprijed hvala
gwensteffanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:58   #35
troškovi vođenja zemljišnog spora

Ima li netko tko me može otprilike informirati koliki su troškovi vođenja spora oko jedne čestice zemlje? Znači zanimaju me i sudski troškovi i troškovi odvjetnika. Npr. koliko dođe podizanje tužbe, koliko dođe zahtjev za zaštitu posjeda, kako uopće ide procedura kod zahtjeva za zaštitu posjeda, je li izlazi sudac na teren (logično mi je da je) i koliko to dođe...

Nadam se da ima informiranih, unaprijed hvala!
__________________
Mudar čovjek oblikuje sebe. Budala živi samo zato da bi umrla.
sancho panza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:08   #36
Quote:
sancho panza kaže: Pogledaj post
Ima li netko tko me može otprilike informirati koliki su troškovi vođenja spora oko jedne čestice zemlje? Znači zanimaju me i sudski troškovi i troškovi odvjetnika. Npr. koliko dođe podizanje tužbe, koliko dođe zahtjev za zaštitu posjeda, kako uopće ide procedura kod zahtjeva za zaštitu posjeda, je li izlazi sudac na teren (logično mi je da je) i koliko to dođe...

Nadam se da ima informiranih, unaprijed hvala!
Od 1000 kn do 100 000 kn

Ne mozemo ti tek tako reci cifre bez ikakvih drugih informacija
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:13   #37
Dio moje garaže nalazi se na susjednoj parceli. Garaža je građena prije 25 godina, vlasnik susjedne parcele mi je tada dao suglasnost za gradnju (odnosno mom ocu), garaža se čitavo to vrijeme nalazi u mom neometanom posjedu. Sad vlasnik te susjedne parcele prijeti da će mi blokirati ulaz u garažu i tvrdi da je to njegovo. Planiram najprije tražiti zaštitu posjeda, a poslije toga i podnijeti tužbu za utvrđivanje vlasništva nad garažom. Pa me zanimaju okvirni troškovi, bio bih zahvalan na pomoći.
__________________
Mudar čovjek oblikuje sebe. Budala živi samo zato da bi umrla.
sancho panza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:17   #38
1 bod = 10 kn


Tbr. 7.

Odvjetniku pripada naknada za sastavljanje tužbe, protutužbe, prijedloga ili zahtjeva:

1. Ako je vrijednost predmeta spora:


OD KUNA - DO KUNA
BODOVA

0 - 2.500,00
25

2.500,00 - 5.000,00
50

5.000,00 - 10.000,00
75

10.000,00 - 100.000,00
100

100.000,00 - 250.000,00
250

250.000,00 - 500.000,00
500


Ako vrijednost spora prelazi iznos od kn 500.000,00, do iznosa od kn 5,000.000,00 odvjetnik pored naknade od 500 bodova ima pravo obračunati naknadu od 1 boda na svakih započetih 1.000,00. Iznad vrijednosti spora od kn 5,000.000,00 do iznosa od kn 10,000.000,00 za svakih započetih kn 2.000,00 odvjetnik ima pravo obračunati naknadu od 1 boda. Iznad vrijednosti spora od kn 10,000.000,00 za svakih započetih kn 5.000,00 odvjetnik ima pravo obračunati naknadu od 1 boda ali ne više od 10.000 bodova.

2. U sporovima:

– radi smetanja posjeda
50 bodova

– radi služnosti
50 bodova


VI. ZEMLJIŠNOKNJIŽNI POSTUPAK

Tbr. 19.

1. Za sastavljanje zemljišnoknjižnih prijedloga na osnovi kojih se odlučuje o upisu, brisanju, predbilježbi ili zabilježbi nekog prava i za svako ročište, odvjetniku pripada 25% nagrada iz Tbr. 7. toč. 1.

2. Za prijedlog iz toč. 1. ako je vrijednost neprocjenjiva – naknada od

3. Za sastav ostalih podnesaka – 25% naknade iz Tbr. 7. toč. 1. ali ne manje od

4. Za sastavljanje pravnih lijekova – naknada kao u toč. 1. i 2.
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 14:46   #39
Parnični troškovi nakon smrti parničara

Moja pok.majka za života je vodila sudski spor zbog smetanja posjeda ( u pitanju je korištenje dijela stana za koji još nije utvrđeno vlasništvo, država i povrat imovine), a u drugom dijelu je ona vlasnik.

Nakon njezine smrti, moja braća kao nasljednici su pozvani od strane suda da preuzmu parnicu.
Prema informaciji odvjetnika, oni ne bi morali snositi troškove spora do njezine smrti i oni su prihvatili parnicu pod tim uvjetima.


Rješenjem prvostupanjskog suda oni moraju vratiti taj dio stana i platiti sudske troškove u iznosu od 70.000 kn.

Napominjem da ih nitko od strane suda nije informirao ni upozorio da bi oni morali snositi bilo kakve troškove, tako da je to sada za njih šok, a da ne govorim da oni te troškove ne mogu isplatiti, jer su obojica kao višak ostali bez zaposlenja, a u godinama su kada nema šanse da pronađu drugi posao.

Ima li netko kakvu informaciju ili saznanje o obvezi preuzimanja troškova parnice?
Ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:39   #40
Zakon kaže da nepoznavanje istog nije opravdanje za neki čin.Zato postoje knjigovođe,odvjetnici itd.Ljudi zadovoljno trljaju(uvjetno) ruke kad znaju da će nešto naslijediti od pokojnika,ali ne računaju da nasljednici naslijeđuju SVE.Što znači i ono pozitivno i ono negativno.Sve u svemu,braća(zašto ne i ti??) su dužni platiti troškove parnice ukoliko je prekinuta od vaše strane ili je presuđena u vašu štetu.bdw-znači da vam je odvjetnik strašan ;-))
aammaatteerr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.