Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2014., 22:28   #1541
Nije. Pa svi traže fotokopiju svega i svačega.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:13   #1542
Zna netko postoji li neki vremenski rok za podizanje osobne ili moze proci onako...3-4 mjeseca??

Prije nego me napadnete ne radi se o meni imam osobnu nego o osobi koja doseljava iz BiH u Zagreb, u prvom mjesecu radimo papire (prebivalište pa osobnu) a doseljava negdje iza Uskrsa pa bi tada podigla i osobnu, hoće li biti problema?

I da kad sam već i to spomenula, jel se može u jednom danu srediti i prebivalište i osobna?U Petrinjskoj
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 20:59   #1543
neće.
prvo prebivalište pa zahtjev za osobnu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 21:39   #1544
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
neće.
prvo prebivalište pa zahtjev za osobnu.
To znam zanima me jel se moze sve u jednom danu obavit?
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 23:17   #1545
Quote:
xx..viva..xx kaže: Pogledaj post
To znam zanima me jel se moze sve u jednom danu obavit?
Može, može (ako imate sve papire ).
Samo doći sa vlasnikom u prizemlje, obavi se prijava na adresu i nakon toga se može odmah predati zahtjev za novu osobnu.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 11:42   #1546
Quote:
Donki kaže: Pogledaj post
Može, može (ako imate sve papire ).
Samo doći sa vlasnikom u prizemlje, obavi se prijava na adresu i nakon toga se može odmah predati zahtjev za novu osobnu.
Pa..vlasnik neće biti više u RH nego ćemo imati onu ovjerenu izjavu

Valjda je dovoljno samo doći ful rano

I zar nisu putovnice u prizemlju?
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 17:41   #1547
Pozdrav!

Imam jedno pitanje.
Dečku ističe osobna sredinom 4 mjeseca, no mi tada nećemo biti u Hrvatskoj a on je tek neki dan skužio da tada ističe.
Može li on sad predati zahtjev za novu osobnu? Postoji li žurno izdavanje osobne, da bude za par dana gotova
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 19:09   #1548
Quote:
Dadushka kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam jedno pitanje.
Dečku ističe osobna sredinom 4 mjeseca, no mi tada nećemo biti u Hrvatskoj a on je tek neki dan skužio da tada ističe.
Može li on sad predati zahtjev za novu osobnu? Postoji li žurno izdavanje osobne, da bude za par dana gotova
Ne mora odmah sad predati, može mj dana prije isteka.

Ne postoji žurna osobna
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 19:22   #1549
stvar je u tome što mi uskoro odlazimo iz hrvatske, ako nam se posreći nećemo se ni vratiti, no zasad idemo probat pa kaj bude.
tako da nit znamo koliko ćemo biti, kratko ili za stalno.
pa ne može doći predati zahtjev u 3 mjesecu pa opet u 4 mjesecu da podigne osobnu..
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 01:25   #1550
Neka sada da zahtjev a kad bude gotova
"Može li netko drugi preuzeti izrađenu osobnu iskaznicu ili to mora učiniti osoba kojoj se osobna iskaznica izdaje?

Kako je osobna iskaznica osnovna identifikacijska isprava, potrebno je da podnositelj zahtjeva osobno i preuzme izrađenu osobnu iskaznicu. Međutim, osobnu iskaznicu može preuzeti i punomoćnik na temelju valjane punomoći."
http://www.mup.hr/1159.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 07:36   #1551
Bok,

nedavno su mi ukrali novcanik, a s njim i osobnu iskaznicu. Obavio sam poslove vezane uz prijavu gubitka/krade, te planiram uskoro podnijeti zahtjev za izdavanjem nove iskaznice.
Citao sam da je prosjecno vrijeme izrade osobne iskaznice oko 20 dana (do maksimalno 30 dana), ali mi ujedno to predstavlja i problem.
Postoji mogucnost da cu zadnji tjedan 1. mjeseca na putovanje van Hrvatske u EU za sto bi mi trebala osobna (nemam putovnicu, niti sam je ikad imao).

Nakon predanog zahtjeva, dobivam li kakvu potvrdu ili vazeci dokument koji bi mi onda omogucio putovanje van Hrvatske, u slucaju da osobna ne bude izradena na vrijeme?
Postoji li neki drugi nacin pristupanju rjesavanja ovog problema (zurna izrada osobne, iako mislim da takvo nesto ne postoji, barem sudeci po MUP-ovim stranicama; ili nesto drugo u tome duhu)?

Od identifikacijskih dokumenata, jedino jos vozacku dozvolu imam kod sebe, ali ne uspjevam pronaci igdje mogucnost prelaska granice iskljucivo s njom.
b0xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 09:19   #1552
Moras cekati osobnu- nema zurne izrade, i ne mozes koristiti onaj privremeni kartoncic za prelazak granice.
Mogu te utjesiti samo cinjenicom da sam osobnu vadila vec nekoliko puta i nikad nije trebalo dulje od 14 dana (Zg)- obicno desetak. Mislim da sad nisu guzve.

Predaj zahtjev jos danas.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 09:51   #1553
Nisam trenutno u mjestu svojeg prebivalista (boraviste mi je u Osijeku, prebivaliste u Slavonskom Brodu) pa cu moci tek sutra.
U policiji su mi rekli da ce oni predati zahtjev NN-u za objavom o gubitku osobne iskaznice -- znas li koliko dugo se ceka na procesiranje te objave?

Hvala ti na odgovoru!
b0xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 16:07   #1554
zanima me jel se moze sve u jednom danu obavit?[/QUOTE]
Ja sam nekidan isla produzit osobnu, dalo mi kartoncic kao zamjenu i rekla je da ce mi kroz tjedan dana doc sms poruka da je dodem podignit....al vjerujem da se sve to moze rijesit u dan, ako koga znas tamo...da pogura:-D
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 08:59   #1555
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
zanima me jel se moze sve u jednom danu obavit?
Ja sam nekidan isla produzit osobnu, dalo mi kartoncic kao zamjenu i rekla je da ce mi kroz tjedan dana doc sms poruka da je dodem podignit....al vjerujem da se sve to moze rijesit u dan, ako koga znas tamo...da pogura:-D[/QUOTE]
Ne može, jer se osobne ne izrađuju u MUP-u,
izrađuju se na jednom mjestu za cijelu Hrvatsku.
KošuljaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 18:46   #1556
Osobna i vozacka

Jeli mi moze netko reci da li se mogu koristiti iste fotografije za vozacku i za osobnu?
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:49   #1557
Tko ti brani ako slike nisu iz prošlog stoljeća.A može i ovo,
" Nije potrebno priložiti fotografiju ukoliko je podnositelj zahtjeva u protekle dvije godine podnio zahtjev za izdavanje elektroničke isprave za koju je fotografija pohranjena u Informacijskom sustavu Ministarstva unutarnjih poslova, a izgled osobe nije značajnije promijenjen. Osim e-vozačke dozvole, za sada je jedino e-putovnica elektronička isprava."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 14:34   #1558
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Tko ti brani ako slike nisu iz prošlog stoljeća.A može i ovo,
" Nije potrebno priložiti fotografiju ukoliko je podnositelj zahtjeva u protekle dvije godine podnio zahtjev za izdavanje elektroničke isprave za koju je fotografija pohranjena u Informacijskom sustavu Ministarstva unutarnjih poslova, a izgled osobe nije značajnije promijenjen. Osim e-vozačke dozvole, za sada je jedino e-putovnica elektronička isprava."
slike se još uvijek skeniraju i nije moguće iskoristiti ništa pohranjeno, što se tiče osobne iskaznice.
http://www.mup.hr/5337.aspx
KošuljaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:17   #1559
Ej ljudi, molila bi nekoga samo da mi potvrdi jesam li dobro shvatila naš divni sustav:

Osobna mi ističe 28.6., ne može se više od mjesec dana prije davat zahtjev za novu i ne može se izdavat nova van PU mjesta prebivališta? Znači, do tad, pošto studiram u ZG, ne mogu poć doma dat zahtjev, nego moram s nevaljanom osobnom (nakon isteka, jasno), odnosno s drugim dokumentom (putovnicom) šetat po gradu ako me ko zaustavi? Tek početkom sedmog idem doma pa tada mogu tražiti novu osobnu, ali ako slučajno prođe 15 dana od isteka, ako je teta na šalteru mrzovoljna, može mi puknut neku kaznu?
ludilo
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:47   #1560
Quote:
Tufina kaže: Pogledaj post
Ej ljudi, molila bi nekoga samo da mi potvrdi jesam li dobro shvatila naš divni sustav:

Osobna mi ističe 28.6., ne može se više od mjesec dana prije davat zahtjev za novu i ne može se izdavat nova van PU mjesta prebivališta? Znači, do tad, pošto studiram u ZG, ne mogu poć doma dat zahtjev, nego moram s nevaljanom osobnom (nakon isteka, jasno), odnosno s drugim dokumentom (putovnicom) šetat po gradu ako me ko zaustavi? Tek početkom sedmog idem doma pa tada mogu tražiti novu osobnu, ali ako slučajno prođe 15 dana od isteka, ako je teta na šalteru mrzovoljna, može mi puknut neku kaznu?
ludilo
možeš sutra predati za novu osobnu po mjestu prebivališta.
teta na šalteru ti ne može "puknut" kaznu.
KošuljaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.