Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2010., 13:23   #1
Fancy restorani u Zagrebu

molim moderatore da ostave temu dok mi dobri ljudi ne pomognu

S obzirom da ja ne hodam po elitnijim restoranima - molim vas za pomoc!!!

Treba mi prijedlog za neki fensi šmensi restoran u centru Zagreba, grupica stranaca, poslovno druzenje, trebaju im lizat guzice kak se veli a i da je klopa super. Cijena nije bitna.


PLEASE za dobre preporuke
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:53   #2
Stefano u Bogovićevoj ...
Povoljne cijene, dobra hrana.
http://www.restaurantstefano.com/

Riblji restoran Korčula na uglu Tesline i Preradovićeve,

.. samo za oba provjeri za rezervacije.
U načelu na trebaš rezervirati, ali zna se dogoditi da nema mjesta, pa za svaki slucaj rezerviraj.

... a malo dalje u Teslinoj imaš i Cantinettu, ali tamo nisam bio.
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:09   #3
Pauza u Preradovićevoj, uspješan spoj mediteranske i azijske kuhinje, izvrsna vina, posluga, svakako rezervirat za ručak ja tam svoje vodim
http://www.restaurant-pauza.com/

eh da, i ManO kod Kaptol centra
__________________
So many flowers - so little time...

Zadnje uređivanje Neona : 28.01.2010. at 15:14.
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:20   #4
jedino Marcelino za odvaljivanje od finoće i dobre hrane.
Može proć Mano - kad imaju dobar dan
Špiček uz najavu par dana ranije,da pripremi neku ludnicu da se strendžeri oduzmu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:22   #5
Quote:
Neona kaže: Pogledaj post
Pauza u Preradovićevoj, uspješan spoj mediteranske i azijske kuhinje, izvrsna vina, posluga, svakako rezervirat za ručak ja tam svoje vodim
http://www.restaurant-pauza.com/

eh da, i ManO kod Kaptol centra
Meni se u pauzi ne svidja interijer .. ali svakako i to je ok izbor.
A skuzio sam da ljudi vode poslovne partnere i u Nocturno .. ovisi dakako o tome kakvi su ...
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:30   #6
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
Meni se u pauzi ne svidja interijer .. ali svakako i to je ok izbor.
A skuzio sam da ljudi vode poslovne partnere i u Nocturno .. ovisi dakako o tome kakvi su ...
Pauza je zgodna zalogajnica ,ali za "visoku" poslovnjačku zvjerad - nije.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:37   #7
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Pauza je zgodna zalogajnica ,ali za "visoku" poslovnjačku zvjerad - nije.
Mozda .. iako ja vise volim malo manje fancy mjesta na ojima se dobro jede i na kojima je opustena atmosfera .. ne volim sminkerska mjesta na kojima carije snobizam ...
btw. a Prasac na gornjem gradu? Kakva su iskustva s njime? Dosta ga hvale po časopisima.
tamo sam jednom pokusao ići, ali nije bilo mjesta ...

U nacelu ne volim mjesta na kojima je nuzna rezervacija ... volim da kad odlucim sada i ovdje ici negdje fino jesti.
A rezervirati tjedan-dva unaprijed, tko zna, mozda ce mi se tada jesti bas nekakva druga hrana ... ali to je sad neka druga tema ...
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:50   #8
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
Mozda .. iako ja vise volim malo manje fancy mjesta na ojima se dobro jede i na kojima je opustena atmosfera .. ne volim sminkerska mjesta na kojima carije snobizam ...
btw. a Prasac na gornjem gradu? Kakva su iskustva s njime? Dosta ga hvale po časopisima.
tamo sam jednom pokusao ići, ali nije bilo mjesta ...

U nacelu ne volim mjesta na kojima je nuzna rezervacija ... volim da kad odlucim sada i ovdje ici negdje fino jesti.
A rezervirati tjedan-dva unaprijed, tko zna, mozda ce mi se tada jesti bas nekakva druga hrana ... ali to je sad neka druga tema ...
Gordane,srećo moja ne vodi žena tebe u restać nego strendžere koje treba oborit s nogu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:02   #9
Apetit u Jurjevskoj je dobar.
Naši su svi gosti ( uključujući i one kome treba l... g...) bili zadovoljni s Baltazarom, oš ribu oš roštilj.
BANANAFISH is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:08   #10
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Apetit u Jurjevskoj je dobar.
Naši su svi gosti ( uključujući i one kome treba l... g...) bili zadovoljni s Baltazarom, oš ribu oš roštilj.
Istina je.
Ali Baltazar izbjegavam jer tamo zna biti prekočudnih ekipa.Jednom je i ganga pala dok sam bila s frendovima na večeri.
Onak : raskaputili se,skinuli kravate,crvene face,konobari padaju s nogu od dofuravanja buteljki,a kad brajo rikno gangicu birc se spraznil dok si reko "čakija".
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:15   #11
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Gordane,srećo moja ne vodi žena tebe u restać nego strendžere koje treba oborit s nogu.
Ah .. a ja se već poveselio
Ma znam ... samo da sam ja taj stranac, cijenio bih pokusaj da me se izvede na turbo fancy mjesto, ali bih radije na neko opustenije mjesto (sto ne znaci i da je hrana losa ..stovise).
A to sto mi cesto zabrijemo i mislimo da moramo raditi nesto sto ne moramo, to je druga stvar .. te pretpostavke i predodzbe su cesto ubojice normalnih odnosa ...
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:20   #12
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
Ah .. a ja se već poveselio
Ma znam ... samo da sam ja taj stranac, cijenio bih pokusaj da me se izvede na turbo fancy mjesto, ali bih radije na neko opustenije mjesto (sto ne znaci i da je hrana losa ..stovise).
A to sto mi cesto zabrijemo i mislimo da moramo raditi nesto sto ne moramo, to je druga stvar .. te pretpostavke i predodzbe su cesto ubojice normalnih odnosa ...
ma nemoš bit normalan sa strendžerom kojem moraš lizat dupe.
Đe to normalno?
nema normalno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:22   #13
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
ma nemoš bit normalan sa strendžerom kojem moraš lizat dupe.
Đe to normalno?
nema normalno.
U tome i je "keč" .. tko kaže da mu mora lizati dupe ... mozda je bolje da pokaze karakter, možda će ga se to više dojmiti ... mene bi to više dojmilo ... zasto svi misle da "face" vole da im se ljubi dupe ...
Ja bih radije poslovao s nekim tko je "tough" nego s dupeliscem ...
A i da negdje dodjem kao stranac, volio bih da me se izvede u neki restoran s lokalnim jelima .. moze cak i osrednji, vise bi me zanimalo da vidim sto jedu "prosjecni" ljudi ... a i na taj nacin dobijes bolji kontakt s kulturom. Sigurno bi mi bilo bezveze da odemo u neki restoran s europskom kuhnjom ako odem u Bangladesh.
... neka ga izvede u Rubelj
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.

Zadnje uređivanje gordan72 : 28.01.2010. at 16:31.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:29   #14
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
U tome i je "keč" .. tko kaže da mu mora lizati dupe ... mozda je bolje da pokaze karakter, možda će ga se to više dojmiti ... mene bi to više dojmilo ... zasto svi misle da "face" vole da im se ljubi dupe ...
Ja bih radije poslovao s nekim tko je "tough" nego s dupeliscem ...
... neka ga izvede u Rubelj
Meni se čini da nikad nisi pokušao sklopit posel na nekoj klopi.
Znaš to ti je prilično veliki kumst.
Moraš znati kaj ljude može ugodno iznenaditi.
Da ti se ne desi da neka Belgijka okine u nesvijest kad kroz restić pronesu glavni specijalitet - "mladi kozlić na ražnju".
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:34   #15
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Meni se čini da nikad nisi pokušao sklopit posel na nekoj klopi.
Znaš to ti je prilično veliki kumst.
Moraš znati kaj ljude može ugodno iznenaditi.
Da ti se ne desi da neka Belgijka okine u nesvijest kad kroz restić pronesu glavni specijalitet - "mladi kozlić na ražnju".
Pa nisam sklapao posao, ali sam izvodio klijente na ruckove i vecere ... vecina je bila "normalna", pa im je i normalan restoran bio Ok
npr. Grk je htio roštilj, a Slovenci su se zaželjeli ćevapčića
...
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.

Zadnje uređivanje gordan72 : 28.01.2010. at 16:41.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:43   #16
vinodol u teslinoj, domaći štimung, klopa prvoklasna, domača, odličan izbor vina.
za lagani šminkeraj opijum u branimir-centru, preporučam njihovu juhu, a ostalo pusti da ti prevode konobari, ha, ha. uglavnom, oriđiđi tajlandska hrana, sa sitnom dozom kineskih kerefeka. najedeš se. vina dobro sljubljena, možda preuski izbor. uostalom, kaj fali starom fijakeru, u zg najbolji buncek!
skenderica u mlinovima, okrugljak sa standardnom ponudom.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:45   #17
Iz Splita sam...ali jednom prilikom kad sam bila u ZG sam na preporuku prijatelja otišla u restoran MU u Vukovarskoj, i sve je bilo super- usluga, hrana- definitivno super odabir
receptisvijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:46   #18
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
Pa nisam sklapao posao, ali sam izvodio klijente na ruckove i vecere ... vecina je bila "normalna", pa im je i normalan restoran bio Ok
npr. Grk je htio roštilj, a Slovenci su se zaželjeli ćevapčića
...
Ja sam svojevremeno svako malo organizirala neke takve izletancije.
Austrijanci najčešće vole malo uštogljenac.
Talijani stalno žicaju ribu i te kerefeke,ali opet nema pravila.Treba znati kaj želiš postići.
Jedna dama iz Milana je obožavala štrukle i stalno smo ju furali k Puntijaru.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:53   #19
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ja sam svojevremeno svako malo organizirala neke takve izletancije.
Austrijanci najčešće vole malo uštogljenac.
Talijani stalno žicaju ribu i te kerefeke,ali opet nema pravila.Treba znati kaj želiš postići.
Jedna dama iz Milana je obožavala štrukle i stalno smo ju furali k Puntijaru.
Ma naravno treba se prilagoditi poslovnom partneru ... ali ne treba pretjerivati ... ali mislim da ako vec sami ne izraze neku zelju, da ih je ok odvesti u neki restoran s lokalnim specijalitetima .. ne previse fancy ali ne i sad u zadnju rupu ... osim ako im to nije ok ...
Mi smo vodili CEO-a iz Engleske u sasvim normalni restoran ... pojeli na brzinu jer smo dosli jesti a ne uzivati u hrani, lik je bio "business oriented"
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 17:15   #20
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Istina je.
Jednom je i ganga pala dok sam bila s frendovima na večeri.
Onak : raskaputili se,skinuli kravate,crvene face,konobari padaju s nogu od dofuravanja buteljki,a kad brajo rikno gangicu birc se spraznil dok si reko "čakija".
Ovo je super

Samo mi nije jasno kako si jedan restoran može dopustiti rastjerivanje gostiju od strane jedne pijane ekipe Nije da je lokalna ćevapćićarnica
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.