Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2008., 18:01   #21
hej! ja sam ti volontirala u domu u Nazorovoj. javila sam se socijalnoj radnici tamo. tražili su od mene potvrdu da studiram (bila sam još studentica) i potvrdu o nekažnjavanju. kad sam to donijela dodijelili su mi dijete koje ću posjećivati. nakon nekog vremena dopustili su mi da ga vodim van na šetnje a do tada smo vrijeme provodili u njihovim igraonicama. treba malo vremena da te dijete upozna i stekne povjerenje u tebe
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 22:49   #22
Zanimljivo. I kaj onda radis? Igras se s djetetom tamo?
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 19:12   #23
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
hej! ja sam ti volontirala u domu u Nazorovoj. javila sam se socijalnoj radnici tamo. tražili su od mene potvrdu da studiram (bila sam još studentica) i potvrdu o nekažnjavanju. kad sam to donijela dodijelili su mi dijete koje ću posjećivati. nakon nekog vremena dopustili su mi da ga vodim van na šetnje a do tada smo vrijeme provodili u njihovim igraonicama. treba malo vremena da te dijete upozna i stekne povjerenje u tebe
Stella puno ti hvala.

Uf,jedva cekam da pocnem!
Lara1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 11:52   #24
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. I kaj onda radis? Igras se s djetetom tamo?
u početku se upoznaješ, igraš, zabavljate se,... ja sam dobila dijete koje je imalo 5 godina i još nije govorilo jer je bio iz socijalno deprivirajuće sredine, zapušteno i zanemareno. kad me prihvatio išli smo u grad, u ZOO, vozili se tramvajem do iznemoglosti (to mu je bilo super) i pokušavali progovoriti
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 23:08   #25
Sjećam se (ima to već skoro desetljeće), kada sam počela studirati željela sam također volontirati, pogotovo jer sam smatrala (između ostalog) i da će mi takvo iskustvo pomoći u studiju i da je usko vezano uz struku.
Hladno su me odbili odgovorom: "Pa šta vi mislite, da ćemo mi pustiti svakoga s ulice tu?"
S jedne strane su u pravu, a s druge, ne moram dalje... Šteta jer vjerujem da ima ljudi koji bi znali pomoći djetetu i usrećiti ga, bar malo. No, uz struku i provjeru istinitosti namjera, naravno.

Eto, lucky you.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 14:24   #26
i ja se slažem da bi trebalo provjeriti osobu a onda joj dopustiti volontiranje. sjećam se da je puno mladih ljudi dolazilo po dječicu u popodnevnim satima. znači, nije bilo nemoguće
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 20:15   #27
Volontiranje u Splitu

Ako je netko imao iskustva s volontiranjem u splitskom domu za nezbrinutu djecu, molim da napiše riječ dvije.
Zanima me da li su otvoreni za suradnju?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 23:14   #28
postoji program 'veliki brat' i 'velika sestra' za nesto 'starije' klince
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 21:50   #29
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
postoji program 'veliki brat' i 'velika sestra' za nesto 'starije' klince
Jel to postoji u Splitu ili Zagrebu?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 22:56   #30
U Zagrebu imaju i web za: Veliki Brat / Velika Sestra:
http://www.uisp.hr/vsvb.htm
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 11:42   #31
poslala sam email ravnateljici doma u nazorovoj, sad mi preostaje samo cekat, nadam se da cu uskoro tamo volontirat
__________________
stulicu samo se ti vrati, harat ce azra ne brini
bimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 12:22   #32
ako ti ne odgovori put pod noge i pojavi se tamo
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 12:01   #33
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
ako ti ne odgovori put pod noge i pojavi se tamo
sta da se pojavim tamo i kazem ja sam ta i ta i velikaaaa mi je zelja kod vas volontirati
__________________
stulicu samo se ti vrati, harat ce azra ne brini
bimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 12:13   #34
da. odeš kod njihove socijalne radnice. još ti je bolje ako već imaš nekog tko tamo volontira pa da ide s tobom
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 21:15   #35
Prijavi se kod socijalne radnice u Nazorovoj. Ja sam tamo skoro 2 godine. Najbitnije je (kao i u svemu) imati volje i dovoljno ljubavi jer u pitanju su djeca kojoj netreba još tužnih i iznenadnih rastanaka u životu.
matty_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 17:22   #36
Quote:
matty_007 kaže: Pogledaj post
Prijavi se kod socijalne radnice u Nazorovoj. Ja sam tamo skoro 2 godine. Najbitnije je (kao i u svemu) imati volje i dovoljno ljubavi jer u pitanju su djeca kojoj netreba još tužnih i iznenadnih rastanaka u životu.
jel bi ti se dalo napisati kako izgleda tvoje volontiranje?!
koliko cesto?
jesi uvijek s istim djetetom?
jeste jako povezani?
jel idete kad van?
itd...
hvala ti
miša2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 17:32   #37
Meni je također velika želja volontirat,ali me strah da se ne vežem previše za tu djecu..... ,inače živim u Rijeci pa ako ima tko kakava iskustva....
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 18:04   #38
joj ljudi svaka cast onom tko moze...
meni su trebala 3 pokusaja da uopce udzem tamo bez suza a to je prvo sto su nam probali utuvit u glavu prije neg smo isli...
inace isli smo u nazorovu u sklopu ko prakticne nastave iz razvojne psih...na obzervaciju djece razlicith dobi...

meni je to bilo traumaticno iskustvo
kad sam samo vidjela svu onu djecicu kako su potrcala prema nama kad su nas vidjela, ma ne znam

za one koji se odluce na volontiranje...samo budite veseli jer to je ono sto te bubice trebaju...puno veselja

bas sam nekidan bila na nekakvom seminaru ministarstva za zastitu djece ovdje (Au) i oni kazu da ne primaju volontere ni pod razno, jer iako to zvuci prepotentno, to je djecja kuca i kao sto mi ne mozemo zamisliti da nama dolaze ljudi u kucu i razgledavaju nas, ispituju tisuce pitanja i kad smo raspolozeni i kad nismo, tako ni djecica to ne vole...i meni to ima itekako smisla...

al svjesna sam da se kod nas to radi zbog nedostatka osoblja
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 10:56   #39
Bok,
i ja vec dugo vremena u glavi imam te ideje, svatko malo neko me od toga odvrati jer kaze da bi moglo biti prebolno i tužno...bez obzira, zelim ici i neka ta djeca svoju tugu podjele samnom, a ja cu njima pokusati donijeti barem malo malo srece...
Molim vas ako tko ima informaciju o volontiranju u Splitu da se javi. Najvise me zanima koliko cesto se odvijajuu ti susreti da se ne dogodi da preuzmem obavezu koju nemogu izvršavati. Naime, radim, a imam blesavo radno vrijeme pa mi je to malo problemcic....
tajanstvenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 11:52   #40
kako to djeca podnose kad se vežu za jednu osobu i ona jedno vrijeme dolazi i više ne dolazi (iz bilo kojih razloga) ...zar nije to jako loše za njim s tim što su sve u životu proživjeli (ostavljeni od roditelja i sada ih opet osoba ostavlja koju su zavoljeli
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.