Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2011., 01:04   #621
Mir, cure. Svatko je dobrodošao sa konstruktivnim i istinitim upisima.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 19.09.2011., 08:50   #622
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Ja sam kavu skroz izbacila. Ne zato jer sam to htjela nego jer je jednostavno više nisam mogla smisliti. Bila mi je i muka od pomisli na nju.
Ne znam koju kavu piješ, ali kaže mi kolegice prije par dana kako je nes kava katastofa, sadrži kancerogene spojeve i kaže kako je njenoj kćerci ginekolog rekao da nes kavu izbjegava u trudnoći pa eto da znaš
Kad smo već kod toga što ne bi smjele jesti u trudnoći, meni od kako sam trudna pada na pamet hrana koja je užasno nezdrava i koju inače NIKAD ne jedem ali baš sada moram. Npr. pašteta
sad više ne pijem nes, nego si skuham pravu kavu na filter aparatu! :-) ma mislim da baš ne treba biti ni previše paranoičan u trudnoći što se hrane tiče. pa skoro svaka obrađena hrana ima neke aditive, to danas jednostavno nemreš izbjeći.
Blakey is offline  
Old 19.09.2011., 12:34   #623
Quote:
Nora21 kaže: Pogledaj post
Hha imaš pravo! Htjela sam reći da nema potrebe da panično izbjegavaju sve namirnice nego da se većina toga smije ali u umjerenim količinama znaš kako kažu da čovjek treba piti 8 čaša vode dnevno ili npr.da smije pojesti toliko i toliko soli dnevno? Nije istina. O tome sam razgovarala s dosta stručnih ljudi a i najnovija istraživanja pokazuju da količina vode koju treba unijeti varira od čovjeka do čovjeka. Ne valja forsirati piti vodu jer velika količina može preopteretiti bubrege. Ako imate izrazitu želju za slanim znak je da vam tijelo treba natrij. Ovo naravno vrijedi samo za zdrave ljude koji nemaju problema sa štitnom žlijezdom, tlakom itd. Moja baka npr.popije dnevno jako malo tekućine i jede užasno slanu hranu. Ima 72 godine, a tlak joj je čak niži nego što bi trebao biti i odličnog je zdravlja. Njen doktor kaže da ju ne treba forsirati da ne jede slano jer očito tijelo traži (sol povisuje tlak)
Znaš kako kažu, iznimka potvrđuje pravilo. Zna se da i previše soli opterećuje bubrege te da povećan unos soli duži niz godina diže tlak. Tvoja baka ima dobru genetiku, no hajd mi udovolji pa napiši koliki joj je tlak u ordinaciji njenog doktora. Sad će se povišeni tlak izgleda dijagnosticirati najbolje kroz holter tlaka, a za tu metodu su referentne vrijednosti još niže.

Mi općenito jedemo previše soli, sada se preporuča do 6 g/dan, a jedemo najmanje duplo od tog. Rijetko koji proizvod ima deklariranu količinu natrija na 100 g. Osim toga, unos slane hrane, po mom mišljenju jest loša prehrambena navika većine ljudi. I to ' da organizam traži više soli' je po meni samo loša izlika za jedenje preslanih jela. Hrpa ljudi prvo posoli jelo prije nego ga je probalo . U 1 kg kruha ima cca 5 g soli, a u pecivima tvrdim da ima i više. Navodno 1 slanac sadrži 23 g soli. Itd....A sve to je pretjerano.
I vodu treba uzimati razumno, ali zaista ima ljudi koji piju premalo i time također opterećuju bubrege nepotrebnim stalnim koncentriranjem urina te i probavu sa konstantnom resorpcijom vode iz debelog crijeva. Nerazumno je uzimati preko 2, 3 L vode dnevno, ali 1-2 L mi se ne čini pretjerana.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Old 19.09.2011., 12:46   #624
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Znaš kako kažu, iznimka potvrđuje pravilo. Zna se da i previše soli opterećuje bubrege te da povećan unos soli duži niz godina diže tlak. Tvoja baka ima dobru genetiku, no hajd mi udovolji pa napiši koliki joj je tlak u ordinaciji njenog doktora. Sad će se povišeni tlak izgleda dijagnosticirati najbolje kroz holter tlaka, a za tu metodu su referentne vrijednosti još niže.

Mi općenito jedemo previše soli, sada se preporuča do 6 g/dan, a jedemo najmanje duplo od tog. Rijetko koji proizvod ima deklariranu količinu natrija na 100 g. Osim toga, unos slane hrane, po mom mišljenju jest loša prehrambena navika većine ljudi. I to ' da organizam traži više soli' je po meni samo loša izlika za jedenje preslanih jela. Hrpa ljudi prvo posoli jelo prije nego ga je probalo . U 1 kg kruha ima cca 5 g soli, a u pecivima tvrdim da ima i više. Navodno 1 slanac sadrži 23 g soli. Itd....A sve to je pretjerano.
I vodu treba uzimati razumno, ali zaista ima ljudi koji piju premalo i time također opterećuju bubrege nepotrebnim stalnim koncentriranjem urina te i probavu sa konstantnom resorpcijom vode iz debelog crijeva. Nerazumno je uzimati preko 2, 3 L vode dnevno, ali 1-2 L mi se ne čini pretjerana.
Tlak joj je 105/65 inače a kreće se od te vrijednosti pa negdje 115/70, ovisi valjda kad mjeri i to.. Inače je odličnog zdravlja, nikad bolesna. Ja također pijem malo tekućine i super sam zdravlja, imam bistru mokraću itd. Kad popijem previše vode odjednom (npr.nakon teretane) ne osjećam se baš najbolje al svakako treba izbjegavati sve te gluposti (slance, prženi kikiriki, čips itd.) jer imaju nenormalno puno soli. Ja inače uopće ne jedem grickalice (više sam čokolada tip) pa mi valjda tijelo i ne treba puno vode.. Jedem i jako malo kruha, dogodi se da danima ne pojedem ni komadić.. Sve naravno ovisi o zdravlju žene, prehrani itd. Moj dečko npr.pije litru i pol mlijeka dnevno pa ne pije puno vode
__________________
:)
Nora21 is offline  
Old 20.09.2011., 16:37   #625
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Ne znam koju kavu piješ, ali kaže mi kolegice prije par dana kako je nes kava katastofa, sadrži kancerogene spojeve i kaže kako je njenoj kćerci ginekolog rekao da nes kavu izbjegava u trudnoći pa eto da znaš
Joooooj, ne sad i to...zbogproblema sa želucem sam prešla na ness (kao nije tako jaka ), sad u trudnoći popijem pola šalice ujutro. Pa nije valjda da je tako krcata kancerogenim spojevima?
Nasja is offline  
Old 21.09.2011., 09:08   #626
Quote:
Nasja kaže: Pogledaj post
Joooooj, ne sad i to...zbogproblema sa želucem sam prešla na ness (kao nije tako jaka ), sad u trudnoći popijem pola šalice ujutro. Pa nije valjda da je tako krcata kancerogenim spojevima?
Ma mislim da je to malo i pretjerivanje, ne vjerujem da je štetan u tak maloj količini. Ali a sam ipak prešla na običnu kavicu...
Blakey is offline  
Old 12.10.2011., 15:53   #627
bok ...jeste jele francusku salatu u trudnoći,tj dal se smije?
Naime imam neku fešticu ubrzo a francusku salatu obožavam i znam da će bit tamo u izobilju a ne mogu joj odoljet pa me zanima dal se smije jest u trudnoći?
ivor6 is offline  
Old 13.10.2011., 08:06   #628
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
bok ...jeste jele francusku salatu u trudnoći,tj dal se smije?
Naime imam neku fešticu ubrzo a francusku salatu obožavam i znam da će bit tamo u izobilju a ne mogu joj odoljet pa me zanima dal se smije jest u trudnoći?
pa mislim ako ju napraviš doma da nemaš problema...
inače ne volim kupovati gotovu francusku..nikad ne znaš s tim jajima..
makeup_aab is offline  
Old 12.01.2012., 11:37   #629
Otvorena je nova zbirna tema o prehrani trudnica pa zaključavam ovu.
Link na novu temu
Prehrana trudnica
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.