Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2010., 15:54   #841
Nemoj se ustrucavati pricati s svojim doktorm, oni su upoznati s svime i ti nisi prvi pacijent kojeg oni vode. To je tvoj osjecaj neugode ali vjeruj mi kada se s necim susreces svaki dan postane ti piece of cake.
Takoder je vazno povjerenje koje se stvori izmedu lijecnika i pacijenta. Zapamti lijecnici su tu zbog pacijenta a ne obrnuto.
Ne znam kakva iskustva ti imas s lijecnicima od prije, ali zaboravi sve i neugodu i otvori se. Kazes da ti odgovara ovaj nacin komunikacije na forumu. Ne vidim razloga da se ne mozes opustiti i odgovoriti na sva pitanja koja te lijecnici pitaju.
Pacijenti ponekad misle da su doktori dosadni, stalno nesto ispituju kao da uzivaju muciti ljude. Pacijenti zele sto prije izaci iz ordinacije s receptom za lijekom ali da ne moraju nista razgovarati.
Anamneza je vrlo bitna u postavljanju dijagnoze ali kao sto sam rekla bitno je da se uspostavi povjerenje izmedu lijecnika i pacijenta. To je kao svojevrstan oblik psihoterapije.
Sretno!!!
petra123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 00:37   #842
Quote:
petra123 kaže: Pogledaj post
Nemoj se ustrucavati pricati s svojim doktorm, oni su upoznati s svime i ti nisi prvi pacijent kojeg oni vode. To je tvoj osjecaj neugode ali vjeruj mi kada se s necim susreces svaki dan postane ti piece of cake.
Takoder je vazno povjerenje koje se stvori izmedu lijecnika i pacijenta. Zapamti lijecnici su tu zbog pacijenta a ne obrnuto.
Ne znam kakva iskustva ti imas s lijecnicima od prije, ali zaboravi sve i neugodu i otvori se. Kazes da ti odgovara ovaj nacin komunikacije na forumu. Ne vidim razloga da se ne mozes opustiti i odgovoriti na sva pitanja koja te lijecnici pitaju.
Pacijenti ponekad misle da su doktori dosadni, stalno nesto ispituju kao da uzivaju muciti ljude. Pacijenti zele sto prije izaci iz ordinacije s receptom za lijekom ali da ne moraju nista razgovarati.
Anamneza je vrlo bitna u postavljanju dijagnoze ali kao sto sam rekla bitno je da se uspostavi povjerenje izmedu lijecnika i pacijenta. To je kao svojevrstan oblik psihoterapije.
Sretno!!!
ej svi evo nisam stigao prije jer mi je tjedan prosao u totalnoj ludnici na poslu.. dakle bio sam kod doktora gdje su mi on i medicinska sestra sve objasnili, sta se tice odnosa, odmah se skuzi da se ponasaju drugacije, dobro ja sam malo studirao i psihologiju tako da mogu prepoznati fore, ali sve u svemu odlicno..uglavnom na prvi pregled doktor me je pitao za temperaturu, ja je nisam imao, pitao me za osipe, ja ih nisam imao, pa onda mi je komentirao da misli da sam to pobrao relativno rano ali da nemoze biti siguran, pitao me za moje partnere i partnerice, uglavnom pricali smo sasvim normalno i opusteno, ja sam svjestan da mu moram sve bas sve reci i tu nemam nikakvih problema, dakle sada cu mi uraditi detaljne nalaze da mi vidi kompletno stanje i onda vam se javim i kazem sto mi je raditi, cak je posumljao po mom statusu da mi je bivsi partner imao hiv, sada se meni svasta vrti u glavi ali bolje da mi se prestane vrtiti jer to nije dobro, uglavnom kad mi kaze dijagnozu razgovarati cu s mojim bivsim, inace nismo ostali u dobrim odnosima, on kaze da nakon svega nemozemo biti ni prijatelji jer on mene voli.. uglavnom koma sta se toga tice... eto sutra idem na jogu i bas mi je dobro morate to nekad iskusati ;=)
pusa i pozdrav svima
tardor77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 01:28   #843
Ej hvala što si javio, drži se.
A što se partnera tiče, kad ti dođu nalazi, neizbježno je da ćete se morati čuti u vezo ovoga.
Za jogu bih mogla probati sigurno jer bi meni itekako koristila.
Uživaj u jogi, zavidim ti
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:32   #844
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ej hvala što si javio, drži se.
A što se partnera tiče, kad ti dođu nalazi, neizbježno je da ćete se morati čuti u vezo ovoga.
Za jogu bih mogla probati sigurno jer bi meni itekako koristila.
Uživaj u jogi, zavidim ti
;=) ma naravno nego izgubio sam papir gdje su mi bili zapisani datumi.. ;?) morati cu ici do bolnice da mi kazu kada imam pretrage
tardor77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 12:07   #845
Trebao bih i ja krenuti na tu jogu...čujem da je dobra za živce hehe
Xtonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 22:43   #846
Quote:
Xtonic kaže: Pogledaj post
Trebao bih i ja krenuti na tu jogu...čujem da je dobra za živce hehe
Pa da odlicna je stvar zato sto velika vecina ljudi dise na usta a ne na nos i onda svasta nesto se moze nauciti o tehnikama opustanja i relaksacije svakako preoprucam.. sutra imam nekakav pregled vezano za zljezde koje su mi izbile pa ce me malo bockati .. danas sam jeo cokolino i ima mi malo cudan okus neznam .. jel se vama promjenio okus cokolina za one koji ga jedu ;=)
tardor77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 23:01   #847
Quote:
tardor77 kaže: Pogledaj post
Pa da odlicna je stvar zato sto velika vecina ljudi dise na usta a ne na nos i onda svasta nesto se moze nauciti o tehnikama opustanja i relaksacije svakako preoprucam.. sutra imam nekakav pregled vezano za zljezde koje su mi izbile pa ce me malo bockati .. danas sam jeo cokolino i ima mi malo cudan okus neznam .. jel se vama promjenio okus cokolina za one koji ga jedu ;=)

Ni ne citam ovdje sto pises kad sve znam hi hi
A sutra boc boc.. Drz se! btw,ja ne jedem cokolino nikad,pa ni kao mala
On_Off is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 00:41   #848
Ja obožavam čokolino. Vjerovali ili ne jedem ga dan-danas. Ima faza kad ga se odreknem, ali uvijek mu se vraćam.
Ne znam tardor77 meni uvijek ima isti okus, nekad malo promijenjeni, ali to opet zavisi i od mlijeka i koliko ga zgriješ
Čokolino njam njam
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 09:59   #849
živi svoj život, brini se o zdravlju, idi na redovite preglede, specijalisti znaju kako držati HIV pod kontrolom, svakodnevno se otkrije nešto novog na tom polju, lijekovi su sve učinkovitiji i s manje nuspojava....

Ne slušaj budale s predrasudama i one koji misle da žive svoj život savršeno.
Tko je bez grijeha, nek prvi baci kamen!

SVAKOME se može dogoditi trenutak nepažnje, da nije tako ne bi ljudi svakodnevno stradavali u raznim nesrećama. Svi smo mi na kraju dana, samo ljudi s bezbroj mana i nesavršeni.
I svi ćemo umrijeti, prije ili kasnije, bitno je dobro iskoristiti vrijeme koje nam je ostalo jer nikad ne znaš što te čeka sutra ili za 50 godina.
Sunsilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 10:02   #850
Quote:
blenta kaže: Pogledaj post
Meni nije čudno, dapače jako mi je normalno. Stvar je u tome da možda dosad nisi planirao imati djecu, ali si znao da ti je ta mogućnost otvorena. I to čovjeku daje neku slobodu. Gubitak toga te pogodi.
ne pričaj gluposti ako nisi informiran/a.
HIV + muškarci, a i žene mogu imati/ roditi zdravu djecu!
Sunsilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 22:20   #851
Pozdrav! Vjerujem da ti već pomalo počinju ići na živce pitanja o simptomima, riziku i sl. Ali i ja imam pitanje o tim žlijezdama na vratu ili ti ga limfnim čvorovima. Do koje veličine su narasli, odnosno da li su postali vidljivi drugim ljudima? Da li si u drugim područjima primjetio povećane limfne čvorove kao npr. u preponama ili ispod pazuha? Isto tako zanima me da li znaš koji su se testovi koristili za dijagnosticiranje HIV-a? Da li znaš koliki ti je CD4 broj i viral load?

Zanimaju me limfni čvorovi zbog toga što sam prije skoro 2 godine imao nezaštićeni spolni odnos sa osobom sumnjivog morala, naravno uz alkohol(nije da je neko opravdanje ali je jednostavno tako, sa djevojkom sam u vezi nekoliko godina i nikad nisam spavao bez zaštite,a sa nekom drocom koju sam tek upoznao odmah prvi put,što reći nego katastrofa) i uglavnom nakon toga sam počeo istraživati HIV i simptome i primjetio sam limfne čvorove u preponama, par mjeseci nakon toga javljaju mi se limfni čvorovi u vratu, a nakon godine dana dobio sam ih i ispod pazuha. Dobijao sam i razne druge simptome kao osipe, afte i neke slične stvari koje se mogu povezivati sa HIV-om a i ne moraju jer HIV nema specifičnih simptoma,iako limfni čvorovi mi se nekako čine kao najčešći simptom bolesti.
Testirao sam se nekoliko puta na sve spolne bolesti i svi nalazi su negativni, a na HIV sam se testirao 7 puta,zadnji put godinu dana poslije rizičnog odnosa i svi su bili negativni. Problem je što mi se konstantno javljaju neki problemi sa zdravljem, limfni čvorovi su još tu, dobivam razne osipe koji traju dan vremena najčešće pa nestanu, zatim suhi kašalj koji je prisutan već nekoliko mjeseci i tako da se ne mogu nikako pomiriti sa činjenicom da sam negativan. Ovi simptomi su stalni podsjetnik da nešto samnom nije u redu i tako se nikako ne mogu rješiti straha od HIV-a koji jednostavno objašnjava sve ovo.
Inače, ako poznaješ engleski imaš jako dobrih foruma o HIV-u (The Body, AidsMeds...) gdje možeš dosta toga naučiti.
Nerve is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 22:39   #852
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ja obožavam čokolino. Vjerovali ili ne jedem ga dan-danas. Ima faza kad ga se odreknem, ali uvijek mu se vraćam.
Ne znam tardor77 meni uvijek ima isti okus, nekad malo promijenjeni, ali to opet zavisi i od mlijeka i koliko ga zgriješ
Čokolino njam njam
Da imas pravo ovisi od mljeka jer ja piejm mljeko bez laktoze pa onda mozda to ima utjecaj ili sojino mljeko .. ;=) nikad ga ne grijem ;=)
tardor77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 22:44   #853
Quote:
Nerve kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Vjerujem da ti već pomalo počinju ići na živce pitanja o simptomima, riziku i sl. Ali i ja imam pitanje o tim žlijezdama na vratu ili ti ga limfnim čvorovima. Do koje veličine su narasli, odnosno da li su postali vidljivi drugim ljudima? Da li si u drugim područjima primjetio povećane limfne čvorove kao npr. u preponama ili ispod pazuha? Isto tako zanima me da li znaš koji su se testovi koristili za dijagnosticiranje HIV-a? Da li znaš koliki ti je CD4 broj i viral load?

Zanimaju me limfni čvorovi zbog toga što sam prije skoro 2 godine imao nezaštićeni spolni odnos sa osobom sumnjivog morala, naravno uz alkohol(nije da je neko opravdanje ali je jednostavno tako, sa djevojkom sam u vezi nekoliko godina i nikad nisam spavao bez zaštite,a sa nekom drocom koju sam tek upoznao odmah prvi put,što reći nego katastrofa) i uglavnom nakon toga sam počeo istraživati HIV i simptome i primjetio sam limfne čvorove u preponama, par mjeseci nakon toga javljaju mi se limfni čvorovi u vratu, a nakon godine dana dobio sam ih i ispod pazuha. Dobijao sam i razne druge simptome kao osipe, afte i neke slične stvari koje se mogu povezivati sa HIV-om a i ne moraju jer HIV nema specifičnih simptoma,iako limfni čvorovi mi se nekako čine kao najčešći simptom bolesti.
Testirao sam se nekoliko puta na sve spolne bolesti i svi nalazi su negativni, a na HIV sam se testirao 7 puta,zadnji put godinu dana poslije rizičnog odnosa i svi su bili negativni. Problem je što mi se konstantno javljaju neki problemi sa zdravljem, limfni čvorovi su još tu, dobivam razne osipe koji traju dan vremena najčešće pa nestanu, zatim suhi kašalj koji je prisutan već nekoliko mjeseci i tako da se ne mogu nikako pomiriti sa činjenicom da sam negativan. Ovi simptomi su stalni podsjetnik da nešto samnom nije u redu i tako se nikako ne mogu rješiti straha od HIV-a koji jednostavno objašnjava sve ovo.
Inače, ako poznaješ engleski imaš jako dobrih foruma o HIV-u (The Body, AidsMeds...) gdje možeš dosta toga naučiti.
Danas su mi bas malo bockali po tim cvorovima i sada ce to testirati , pa ti savjetujem da i ti to napravis da odes kod patologa i da ti to obavi .. velicina je da meni smeta za poluditi ljudi ih neki vide neki ne ali izleda kao da imam podbradak ali ga u biti nemam, kuzis... za dva tjedna imam druge pretrage i finalni nalaz krvi , raditi ce mi jos i radiografiju .. javim ti kad budem znao vise kako i sto mi je OK ;=)
tardor77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 09:53   #854
Quote:
Sunsilk kaže: Pogledaj post
ne pričaj gluposti ako nisi informiran/a.
HIV + muškarci, a i žene mogu imati/ roditi zdravu djecu!
Nisam tvrdila da ne može, ali nisam sigurna da tardor uopće želi djecu. Sam kaže da nije dosad nikad o tome razmišljao. Jednostavno sam se osvrnula na psihološku stranu stvari koju je sam tardor opisao kao zanimljivu. I za tu reakciju sam rekla da je sasvim ljudska i normalna.

Hvala na uljudnosti.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:22   #855
Quote:
blenta kaže: Pogledaj post
Nisam tvrdila da ne može, ali nisam sigurna da tardor uopće želi djecu. Sam kaže da nije dosad nikad o tome razmišljao. Jednostavno sam se osvrnula na psihološku stranu stvari koju je sam tardor opisao kao zanimljivu. I za tu reakciju sam rekla da je sasvim ljudska i normalna.

Hvala na uljudnosti.
Mogu samo potvrditi to sto sam gore rekao da je to bila jedna misao koja je protutnjala mojom glavom, djecu znam da postoje nacini da se dobiju ali vjerujte mi da nisam spreman biti otac-majka niti bio prije niti sada.. za sada..
tardor77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:40   #856
Pozdrav

Svima...ime mi je Mislav i novi sam na forumu , imam 21 godina, jedini rizičan spolni odnos imao sam prije 6 godina, ujedno i moj prvi, svi ostali su bili u monogamnoj vezi u kojoj sam i sada...zanima me sljedeće ja sam davao krv na transfuziologiji 2007 i 2008 godine, koliko sam razumio da oni svu krv testiraju na HIV i na neke ostale zarazne spolne bolesti od svakog darivatelja krvi, e sad da malo detaljiziram taj spolni odnos...bio je oralni, dakle obostrani..ni jedno od nas nije svršilo poradi toga što je meni bio prvi put i bio sam strašno nervozan, inače sam kao beba obrezan(znam da to ima neke veze sa zarazom)...test na aids onaj pravi nisam radio al od simptoma koje navode ja imam samo gljivičnu infekciju u ustima al nju mi doktor prepisuje gastritisu i kad sam promjenio prehranu i bacio alkohol cigarete i lošu hranu sve se unormalilo..al čim se vratim na staro problemi....molim mišljenje...inače imam 1.85 i 95 kg i svake godine kilo dva dobijem..i osim tog problema kojeg sam naveo drugih problema nemam...pozdrav i hvala svima na pomoći!!!
mali17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:59   #857
Quote:
mali17 kaže: Pogledaj post
Svima...ime mi je Mislav i novi sam na forumu , imam 21 godina, jedini rizičan spolni odnos imao sam prije 6 godina, ujedno i moj prvi, svi ostali su bili u monogamnoj vezi u kojoj sam i sada...zanima me sljedeće ja sam davao krv na transfuziologiji 2007 i 2008 godine, koliko sam razumio da oni svu krv testiraju na HIV i na neke ostale zarazne spolne bolesti od svakog darivatelja krvi, e sad da malo detaljiziram taj spolni odnos...bio je oralni, dakle obostrani..ni jedno od nas nije svršilo poradi toga što je meni bio prvi put i bio sam strašno nervozan, inače sam kao beba obrezan(znam da to ima neke veze sa zarazom)...test na aids onaj pravi nisam radio al od simptoma koje navode ja imam samo gljivičnu infekciju u ustima al nju mi doktor prepisuje gastritisu i kad sam promjenio prehranu i bacio alkohol cigarete i lošu hranu sve se unormalilo..al čim se vratim na staro problemi....molim mišljenje...inače imam 1.85 i 95 kg i svake godine kilo dva dobijem..i osim tog problema kojeg sam naveo drugih problema nemam...pozdrav i hvala svima na pomoći!!!
mogu ti samo reci da se kontroliras i nista vise a mozda si i alergican na nesto.. provjeri sve u svakom slucaju
tardor77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 14:04   #858
Smile

Quote:
mali17 kaže: Pogledaj post
Svima...ime mi je Mislav i novi sam na forumu , imam 21 godina, jedini rizičan spolni odnos imao sam prije 6 godina, ujedno i moj prvi, svi ostali su bili u monogamnoj vezi u kojoj sam i sada...zanima me sljedeće ja sam davao krv na transfuziologiji 2007 i 2008 godine, koliko sam razumio da oni svu krv testiraju na HIV i na neke ostale zarazne spolne bolesti od svakog darivatelja krvi, e sad da malo detaljiziram taj spolni odnos...bio je oralni, dakle obostrani..ni jedno od nas nije svršilo poradi toga što je meni bio prvi put i bio sam strašno nervozan, inače sam kao beba obrezan(znam da to ima neke veze sa zarazom)...test na aids onaj pravi nisam radio al od simptoma koje navode ja imam samo gljivičnu infekciju u ustima al nju mi doktor prepisuje gastritisu i kad sam promjenio prehranu i bacio alkohol cigarete i lošu hranu sve se unormalilo..al čim se vratim na staro problemi....molim mišljenje...inače imam 1.85 i 95 kg i svake godine kilo dva dobijem..i osim tog problema kojeg sam naveo drugih problema nemam...pozdrav i hvala svima na pomoći!!!
Oralni sex inače spada u najmanju skupinu rizika prenosivosti HIV-a, gotovo nikakvu.Hm...što se tiče simptoma koje navodiš oni su uobičajeni za pušače - gastritis.
Ne znam što misliš pod "pravim" testom na HIV, ako te to doista muči moja ti je preporuka da odeš u (naravno ako si blizu ZG-a) ZG u "Referentni centar za HIV" u Fran Mihaljeviću i sam bi morao otići.
Xtonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 14:11   #859
...

Ma mislim na elisa test i onaj drugi kako se zove ne znam (ne da mi se guglat :-) ) ovaj je bio uz transfuziju krvi, rekli su ako bude nešto da nije ok da će me kontaktirati i da je bitno da tzv windov time je prošao tj barem 6 mjeseci od tog rizičnog odnosa...kako sam razumio od doktorice da se od rata svaka darivana krv testira na HIV te ostale spolne bolesti prije nego se nekome da, čak i ako se i ne da nikome opet se testira jer se onda ta krv djeli na proste faktore ,da tako kažem, da se može npr ako nekome treba samo plazma, samo ona dati...pa eto ne vjerujem da su 2 puta fulali...a prozor vrijeme je prošlo definitivno jer se radilo o 3 tj 4 godine od tog rizičnog, istina nisko rizičnog ali ipak rizičnog odnosa...
mali17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 22:21   #860
Ah, načitao sam se svega i svačega. Na trenutke nisam znao bi li se smijao ili plakao. Drugog komentara nemam. Obrisana su 62 posta s moralnim prodikama i prepiranjima. Tome sigurno nije mjesto na Zdravlju. Troll karakteran je permabanan. Oprostite što se ovo vremenski rasteglo. Spriječio me RL. Sada možete zaboraviti što je bilo i nastaviti gdje ste stali.

T

Zadnje uređivanje Termination : 13.05.2010. at 23:00.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.