Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2003., 08:46   #21
Zimi kad nosim kapu ima prhuti ko´u prici i ne pomaze nista. Probala sam sa svakakvim samponima ali nista. Meni je i inace zimi koza na tijelu jako suha ( od centralnog) pa je logicno da je suho i tjeme.
U proljece se stanje popravi samo od sebe, uz sasvim obicne sampone.
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 09:07   #22
Oronazol ne ide na recept (već par godina), a košta (150 ml) oko 60-70 kuna (niti u ludilu 150).

Meni je najbolji šampon protiv prhuti bio "Anne" od Leone-a. Cijena mu je prava sitnica. Mislim da je ovaj šampon dobio i nekakve svjetske nagrade za kvalitetu. Jedini minus mu je što ima stvarno neki šugavi miris.
rafaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 09:42   #23
Amway

Mom muzu je pomogao balzam od Amwaya, trosio je uz njega i sampon.
Fora je bila u balzamu, valjda su i oni skuzili da ljudi kupe balzam a sampon jeftiniji, pa su smislili da je sada sve u jednom proizvodu. Daklem balzam i sampon od njih garantirano pomaze, muz mi je probao svasta i Oronazol ali taj bas nije za cestu upotrebu, a nakon prestanka evo prhuti zacas.
Javite ako kome pomogne.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 10:57   #24
Quote:
rafaela kaže:
Oronazol ne ide na recept (već par godina), a košta (150 ml) oko 60-70 kuna (niti u ludilu 150).

Ja sam prije otprilike godinu dana dobio oronazol na recept...
I raspitivao sam se koliko košta.
100 ml (ne 150) je bilo oko 120 kuna...
AKo nekog zanima preksutra se mogu raspitati.
IMF-ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 13:40   #25
Ako ga dobijas na recept, onda bi trebao manje kostati. Medjutim, recept nije neophodan. Kada sam ga kupio prvi put, platio sam $23 po bocici od 100ml, plus dostava iz Jerseya. Ne zalim novca jer je pomogao.

Zadnje uređivanje Ame®icano : 20.01.2003. at 15:20.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 14:15   #26
baš sam pitala.. 67 kn, 100 ml. To je 8-9$.

23 $, ajaaaaa, pa da ti ga poštom iz Hrvatske šaljem ne bi bilo toliko.

Bilo bi bolje da si se obrijao i napravio piling glave i tako riješio problem. Da sam muško sigurno bih to napravila, barem jednom godišnje prije ljeta. To je jedini sigurni način rješavanja prhuti
rafaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 15:28   #27
ja sam imala groznu perut,kao ljuske,popracenu svrabom.svasta sam probala i jedino mi je pomogao sampon Selective... sad imam manje,da ne cackam ne bi ni to imala
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 15:31   #28
Quote:
by rafaela
23 $, ajaaaaa, pa da ti ga poštom iz Hrvatske šaljem ne bi bilo toliko.
A znas kako je, prvo se obradujes da takvo sto uopste ima s ove strane bare. Onda skuzis da jeste skupo, ali te nije briga, jer hoces da probas. Onda narucis dvije bocice, jer ko zna hoces li ga opet naci. Shipping UPS-om kosta nekh desetak dolara, pa cifra na kraju izgleda visoka.

Brijanje glave je nekada, dok sam bio mladji, dolazilo u obzir. A ne znam koliko bi i pomoglo jer se inace sisam na kratko. I problem s peruti nemam ljeti, nego zimi kada nema povecanog znojenja, a grijanje radi svugdje, suh zrak itd.

Na kraju, cijena je OK, ako posluzi svrsi. Ove zime nisam imao vecih problema s peruti, jer sam djelovao cim se pojavila i rijesio problem Nizoralom.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 04:28   #29
Quote:
Ona kaže:
Nizoral je super, al ga se ne smije koristiti stalno, jer onda perut postane "rezistentna". I samo se na recept dobija.
Cudno kod nas ga mozes kupiti kao i svaki drugi sampon ali ako ga podes koristiti moras ga uzimati stalno a ima ljakkk miris ,uzas
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 07:30   #30
Ne bih se slozio. Po receptu, koristiti ga dvije sedmice svaki drugi dan, nakon toga jednom sedmicno sljedeca dva mjeseca, Meni nije trebalo ni toliko, ali sam nastavio.

Jak miris? Well, nije mirisljav kao "brand name" samponi, ali nije ni bas odvratan. Ocjena mirisa je prolazna.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 23:11   #31
kajgod

Pa kaj je ovo ?
Već sam čul da se ljudi hvale svim i svačim , al da bu se neko hvalil " je i ja sam imal-a prhut", to si fakat ne bi ni zamišljal. Koliko ste se nahvalili još bum pomislil da ovo kaj je vani bijelo nije snijeg nego posljedica vašeg čohanja po glavi.

 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 23:17   #32
Ne hvale se, pričamo o svakodnevnim stvarima. Prhut je izgleda česta pojava. Kako sam ja normalna žena, i sama sam ju imala Ponekad se opet javi. Ali ja znam dobar lijekprotiv nje. "Crni šampon", kupim ga u apoteci.
Vjeveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 23:33   #33
Quote:
Vjeveric kaže:
Ne hvale se, pričamo o svakodnevnim stvarima.
Čudna neka tema
Quote:

Prhut je izgleda česta pojava.
Da ovisi s koje strane gledaš

Quote:

Kako sam ja normalna žena, i sama sam ju imala
Ja sam nenormalan muškarac, jer ju nisam imao

Quote:
Ponekad se opet javi. Ali ja znam dobar lijekprotiv nje. "Crni šampon", kupim ga u apoteci.
Ja znam dobru stranicu za tebe, zove se www. pliva.hr
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 19:39   #34
tea tree oil sampon i regenerator

tea tre oil ima prirodnu antisepticku funkciju koja rastvara masne izlucevine koje zacepljavaju pore na tjemenu i uzrokuju prhut

mojoj seki pomoglo...probaj
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 00:59   #35
Question Prhut

Dobar dan dobri ljudi, a i oni ne tako dobri

Naime, prije nekog vremena skuzila sam prhut na mome vlasistu. E sad, cinjenica je nekad ju imam, nekad ne. Od cega zavisi jedno ili drugo stanje - ne znam. Prije ju nisam imala. Ili nisam kuzila da ju imam. Iako, ne znam, cisto sumnjam da ju nisam skuzila. No, dobro.

Uglavnom, kupila sam neke pizdarije u Lushu, neki sampon protiv prhuti i neku plocicu za masazu vlasista i treba tamo mi se klela majkom kak je to super i da to ona koristi (misim one tamo kao sve to koriste, pa nije vrag da svaka ima i masnu i suhu kosu i prhut i da joj ne znam, ispada kosa i to sve - kumulativno!), ono ajd dobro.

Iskreno, neki znacajniji ucinak za sad ne primjecujem (koristila sam ih za sad, dva-tri puta).
I uopce jel se ucinak treba primjetiti odma? Ono ko u reklami za Fructis i ta sranja? Ili ipak treba proci nesto vremena? Tipa tjedan, dva, mjesec?

Molim ekipu koja ima vise iskustva s prhuti da izdvoji vrijeme i napise koju rijec, recenicu, literarni rad.

Hvala
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 01:05   #36
Meni se prhut nekad pojavi, pa prođe sama od sebe. Operem za par dana kosu i nema više ničeg.

Možda treba bolje isprat šampon ili regenerator?

Muž mi ima Hed end šoulder
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 01:13   #37
Quote:
Tijana kaže:
Meni se prhut nekad pojavi, pa prođe sama od sebe. Operem za par dana kosu i nema više ničeg.

Možda treba bolje isprat šampon ili regenerator?

Muž mi ima Hed end šoulder
Pa tak nekak i meni. Doduse ovaj sad put, ima vec jedno par dana, tjedan otprilike, svaki dan ju vidam na mome vlasistu
Nije neka kolicina da bi mogla nahranit sve naseobine grinja svijeta, ali... ide mi na zifce.

I velim, kupila sam ovo kaj sam kupila ali mi ne daje konkretne rezultate osim tlpanji treba u ducanu, sto objesim macku (crnom) isprad zgrade o rep (al bi se bunio)

I kakv je taj Hed end Šoulder tvom muzu? Ima prhut, nema prhut, ima ju nekad? Jel se nesto desava ili onak sampon ko sampon?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 01:19   #38
Dora, a da probaš promijenit šampon? Uzmi neki obični u DM-u, meni je Nivea čisto ok. Ili Afrodita.

A ovaj moj kaže da mu je Hed... dobar. A ipak ponekad ima, a ponekad nema prhut.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 01:26   #39
Quote:
Tijana kaže:
Dora, a da probaš promijenit šampon? Uzmi neki obični u DM-u, meni je Nivea čisto ok. Ili Afrodita.
Razmisljala sam i o toj opciji.

Medutim u vrijeme kad sam koristila te vulagaris sampone kosa mi je bila zivi uzas. Ono suha, jadna, sva nekakva polumrtva, stvarno je lose izgledala.
Od kad sam pocela rabit ta Lush sranja kosa mi je mrak, izgleda zdravo, sjajna, ma preporodila se. Zato mi se bas ne prelazi opet na vulgaris sampone

E sad, taj sampon koji sam ja uzela je bas za prhut (dobro i za kaniranu kosu) iako ima i jos jedan za prhut - al taj fakat smrducka (on je krajnja opcija), i nekak brijem da to nije od njega (ali ne iskljucujem mogucnost) jer sam ga vec prije koristila i nisam imala nikavih problema u obliku - prihuti.
E sad... ne bih znala.

Zasto opce prhut nastane? Misim koji je uzrok? Ako neko zna... bila bi mu zahvalna.
Quote:
A ovaj moj kaže da mu je Hed... dobar. A ipak ponekad ima, a ponekad nema prhut.
A jebo to, tak imam i ja Al bitno da se i u toj reklami za Hed end Šoulders kunu u majku i oca da mice prhut.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 01:35   #40
Malo progooglah

Suha prhut
Prhut je izrazioto čest i iritirajući problem. Prhut se može opisati kao pojačano ljuštenje vlasišta. uzrok ovog ljuštenja je nadraživanje vlasišta povezano s pojavom mikroorganizama poznatih kao Pityrosporum ovale. Suha prhut obično pada na ramena vaše odjeće. Ljuske su male, lagane, od bijele do sivo-bijele boje i često su uzrok svrbeža.

Masna prhut
Pojačano ljuštenje vlasišta često je povezano s povečanom proizvodnjom loja: vlasište je masno, kosa je teška i izgleda masno. Ljuske prhuti su veće, žučkaste i prianjaju uz vlasište. Uz njih se često javlja svrbež, a ponekad i crvenilo.


http://www.iskon.hr/lijepiizdravi/pa...7/0364006.html
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.