Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2005., 15:20   #1
Starački dom

Možda nije direktno vezano za temu, ali ipak se radi o stanovanju...
Ovako: jedna osoba koja se želi vratiti u Hrvatsku zamolila me da joj istražim podatke za Zagreb
- kolike su cijene jednokrevetne sobe u staračkim domovima?
- Ima li uopće slobodnih takvih soba u domovima po Zagrebu?
- Postoje li kakve liste čekanja i može li se prijaviti netko tko trenutno ne živi u Hrvatskoj?
- Kakvi su uvjeti u domovima i sl.
I ostalo vezano oko toga.
Osobito bi me pak zanimalo nečije osobno iskustvo, dakle ako netko ima nekog poznatog u nekom domu u Zg, kako mu je, kakva je usluga, koliko veliki dom, koliko plaća i kaj je sve uključeno u cijenu...
Švrljo sam po internetu ali baš i nema takvih info...
Znam, mogu zvati telefonom jedan po jedan dom u Zagrebu i raspitivati se, što ću i činiti, a ako se ovdje nađe još kakav izvor informacija, tim bolje
Hvala unaprijed.
 
Old 24.01.2005., 11:05   #2
Liste čekanja za socijalne domove (za stacionar nepokretnih osoba) su jako dugačke budući da oni najprije u stacionar stavljaju svoje korisnike koji postanu nepokretni. Moja baka je predala papire prije 2 godine i još nije došla na red. Inače, socijalni domovi su ti oko 2000 kn.

Privatnih domova imaš dosta oko Zagreba i cijene se kreću od 4500 do 7000 kn s tim da ti oni dodatno naplaćuju npr. pranje veša, sve lijekove i dr.
Tijana is offline  
Old 24.01.2005., 11:07   #3
Imaš i Caritasov dom u Ivancu

http://www.caritasov-dom-ivanec.hr/
Tijana is offline  
Old 25.01.2005., 17:10   #4
Strava i užas

Hvala na informacijama.
Da, za socijalne sam i ja čuo da nema šanse dobiti mjesto.
A ovi privatni, koje su to cijene, čovječe!
I to da naplaćuju extra, mislim da je prilično bezobrazno.
Ne žimku tko si to može priuštiti, mislim ako starček čak i ima nekakav stan (koji su obično zapušteni totalka - i ja sam kupio jedan takav i preuredio ga) pa ga recimo proda, pazi ti to:
rata za dom 700 EUR/mjesečno+troškovi, dakle skoro da mu dođe 1m2=1mjesec života. Dakle, koliko kvadrata stana toliko mjeseci života ti preostaje...uf sav sam se naježio kako je to zapravo strašno...A oni koji djece nemaju, baš im i ne preostaje jako puno mogućnosti...
 
Old 26.01.2005., 10:36   #5
jučer sam nešto načuo na TVu da će se graditi domovi u kojima će ljudi kupiti svoju sobu a hranu i potrepštine će financirati penzijom...to mi se čini kao sjajna fora...kupiš svojim starcima 2x10-12 kvadrata u domu a oni tebi ostave stan....nešto u tom stilu je čičica na teveu pričao...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 26.01.2005., 22:13   #6
Postoji fora ako je starček bolestan,ne nužno nepokretan,odnosno ako ima neki oblik psihičkog oboljenja (npr. Alzheimer) da se preda zahtjev nadležnoj socijalnoj službi da ga se smjesti po toj osnovi.Dakle,kao psihić.
Radim u jednom takvom domu.Uvjeti i skrb su fenomenalni,puno se oko njih brinemo.Plaća se,mislim oko 2000 kn,full service.
zdenkomagic is offline  
Old 27.01.2005., 03:02   #7
Quote:
zdenkomagic kaže:
Postoji fora ako je starček bolestan,ne nužno nepokretan,odnosno ako ima neki oblik psihičkog oboljenja (npr. Alzheimer) da se preda zahtjev nadležnoj socijalnoj službi da ga se smjesti po toj osnovi.Dakle,kao psihić.
Radim u jednom takvom domu.Uvjeti i skrb su fenomenalni,puno se oko njih brinemo.Plaća se,mislim oko 2000 kn,full service.
Moja baka ima Alzheimer, nepokretna je i nikako nije mogla dobiti mjesto u takvom domu. Zapravo, bila je priča da će ga dobiti ako se nekom plati 8000 €
Tijana is offline  
Old 27.01.2005., 10:29   #8
Nažalost za svaki "socijalni" dom se mora platiti ulaznica. Čak i nakon više godišnjeg čekanja na listi.
Ovih 8000 EUR mi se čini realnom cifrom.
polly is offline  
Old 27.01.2005., 10:32   #9
jel to neka legalna naknada ili se plaća mito?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 27.01.2005., 10:34   #10
mito, mito...

8000 je za nepokretne, mene su za tatu trazili 3000, dok je on jos bio "dobro". S tim da mi je napomenuto da ne ocekujem da ce za vrijeme njegovog smjestaja u domu cifra koju cu placati legalno biti dovoljna da pokrije "sve potrebe"...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 27.01.2005., 10:35   #11
jel ti otac sad u domu? jesi kome prijavio?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 27.01.2005., 10:37   #12
ak mene pitas, tata mi sad je u domu, ali privatnom. prijavila jesam, ravnatelju doma, koji me pitao zasto ja mislim da je to cudno. na ministarstvu nije bilo nikoga kome bi se prijavilo (to je bilo usred smjene vlasti). kasnije je taj ravnatelj smijenjen zbog mita i korupcije (sic!), dosao je novi, a tarifa se navodno malo povecala...

long live nasa drzava!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 27.01.2005., 10:40   #13
ravnatelj doma je kita od ovce.

neću ti sad pametovat ali kod nas, znači u RH, takvim se stvarima bavi policija. čak ti i daju označenu lovu za platit mito...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 27.01.2005., 10:43   #14
Quote:
brzi kaže:
jesi kome prijavio?
kome?
i ako prijaviš, više nema smještanja niti u koji socijalni dom
a nemaju svi mogućnosti da mjesečno plate nekoliko tisućica kuna
u privatnom domu
ne može se pojedinac boriti protiv toga a da na kraju sam ne ispašta
polly is offline  
Old 27.01.2005., 10:45   #15
gle, ako nemaš 8 soma eura onda ti doma nema ovako i onako...tako da je malom čovjeku tako i tako svejedno...jedino mu se može izać u susret pa da dobije mjesto u domu zato što je pomogao malo suzbiti lanac korupcije.

ma jel moguće da nitko nije razmišljao na taj način?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 27.01.2005., 10:46   #16
Quote:
polly kaže:
ne može se pojedinac boriti protiv toga a da na kraju sam ne ispašta
daj onda reci tko se može boriti protiv takvih stvari?

vjerojatno netko drugi...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 27.01.2005., 10:55   #17
nisi imala 1 sat vremena posjetiti neku nadležnu instituciju, "...a stvarno si htjela..."

oprosti ali sereš.

da ne velim da si i sebična, jer si imali priliku popraviti stvar ali si gledala samo svoj interes a ostatak ekipe nek i dalje skuplja eure za ravnatelje....
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 27.01.2005., 10:57   #18
gle, ja znam kako sustav funkcionira. i tu se ne radi o 1 satu vremena, take my word for it!!!
Pitaj bilo koga tko je pokusao prijaviti mito je li izgubio sat vremena, pa ces vidjeti sto ce ti reci
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose

Zadnje uređivanje kemik : 27.01.2005. at 11:35.
kemik is offline  
Old 27.01.2005., 11:06   #19
Quote:
kemik kaže:
ak mene pitas, tata mi sad je u domu, ali privatnom.
Koji grad, i koji dom?
I koliko se plaća, šta je uključeno a šta extra?

Sori na puno pitanja, vidim da ti nije (bilo) lako...
 
Old 27.01.2005., 11:09   #20
okolica zagreba, 4000 kn, ukljuceno sve... bar zasad. vidjet cemo kak ce ici dalje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.