Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2008., 16:17   #1
Održavanje proizvoda od kože, eko-kože, krzna, eko-krzna

Pozdrav,

ima li tko iskustva sa čiščenjem eko kože? Naime, u blagavaoni imam stolice od bež eko kože. Nisam se usudila koristit nikakvo sredstvo za čiščenje nego ih za sada održavam samo brisanjem mokrom krpom ali neke mrlje nejdu dolje na taj način...
Koje sredstvo mogu upotrijebiti?
Kakva su vaša iskustva?

Hvala
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 22:23   #2
nemam dobrih iskustava sa eko-kozom...jednostavno se isfucala u nepovrat
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 01:24   #3
ja imam u autu crnu eko kozu... pampers baby vlazne maramice i to je zakon. dva pesa, ne pazimo ju i ne mazimo, svaki tjedan auto na pranje i usisam unutrasnjost i prebrisem tim maramicama i ko nova... ako ti moje iskustvo moze sta pomoci...
__________________
it's a good idea to drive a little japanese/ford/whatever shopping machine once a year to remind yourself why you're in a BMW for the rest of the year
idEalnoLosA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 11:30   #4
Moje se nije isfucala (još) samo što se zaprljala, pogotovo na sjedištu. Bojim se da to neću moći skinuti ... sjedište je postalo sivo a naslon je koliko toliko ostao čist.
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 14:49   #5
Imam stolice od eko kože-boja bijele kave.Čistim ih sa opal pastom,dobar mi je i vanish za tepihe.Ne moraš se brinuti,neće im ništa biti.Čula sam da su dobre i pampers maramice,ali još ih nisam isprobala.Poslije ih malo isperem samo sa vodom i namažem kremom.
adil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 16:01   #6
Ja sam inače truba za ta sredstva za čišćenje.... kakva krema?? Da li postoji neka krema za eko kožu ili....
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 19:48   #7
Quote:
sanchy kaže: Pogledaj post
Ja sam inače truba za ta sredstva za čišćenje.... kakva krema??


Opal. To postoji od prahistorije. Prije svih ovih veniša. Čula sam da ljudi to koriste i za kožu i eko-kožu, za mrlje svih vrsta.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 13:06   #8
Quote:
adil kaže: Pogledaj post
...i namažem kremom.
Pa znam za opal za čišćenje tepiha,...nisam baš takva truba ali mi nije jasno s kakvom kremom adil namaže svoje stolice????
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 18:21   #9
Quote:
sanchy kaže: Pogledaj post
Pa znam za opal za čišćenje tepiha,...nisam baš takva truba ali mi nije jasno s kakvom kremom adil namaže svoje stolice????
Ups, sorry. Bilo mi smješno.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 13:22   #10
Quote:
sanchy kaže: Pogledaj post
Pa znam za opal za čišćenje tepiha,...nisam baš takva truba ali mi nije jasno s kakvom kremom adil namaže svoje stolice????
ja sam mazala kožu sa sredstvom za sunčanje koje mi ostane iza ljeta
ili nekim mlijekom za tijelo,pa nakon što upije,izglancam
( jednom godišnje )
pušimalboro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 13:18   #11
Quote:
pušimalboro kaže: Pogledaj post
ja sam mazala kožu sa sredstvom za sunčanje koje mi ostane iza ljeta
ili nekim mlijekom za tijelo,pa nakon što upije,izglancam
( jednom godišnje )
Da li pravu ili eko kožu?
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:05   #12
sa nekom kremom za ruke ili mlijekom za tijelo.....sve što je dobro za kožu dobro je i za eko kožu.....ja koristim sve isto(imam stolice od eko kože i garnituru od kože)
adil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:36   #13
Super! Ljudi hvala Vam, probat ću .... pa se javim......
Pozdrav
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:04   #14
odrzavanje kozne garniture

ovako, kupili smo novu kutnu garnituru od prave koze...problem je sto je bijela,ali onak,snjezno bijela... imam osjecaj da nista necu moci skinuti s nje....

npr kolegica ima bijelu garnituru ali od eko koze i ako joj sjedne netko u crnim hlacama ostane joj crna fleka koju ne moze ocistiti...dali je ista stvar i sa pravom kozom...

kako skinuti penkalo s prave koze i s cim je uopce odrzavati.

na noktima imam uvjek crveni lak, jucer sam slucajno mahnula noktima preko garniture,ostala je crvena crta (trebam napomenuti da je lak na noktima vec 5dana-tako da je definitivno bio suh ), kako da to skinem, probala sam malo vodom ali neide a bojim se acetonom

pomagajte tek postaloj domacici
brazilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:08   #15
mi kupili fotelju od bijele kože i trosjed od eko kože isto bijeli.

fotelja tek treba stići, ali nam je teta u dućanu pokazala sredstvo od dva dijela (dvije bočice) i spužvice - prvo malo navlažiš spužvicu s prvim i obrišeš kožu (ne smije se previše vlažiti) i onda "nahraniš" s drugim (ko neko mlijeko). inače imaju u tom dućanu i posebno za kupiti (nama će stići s foteljom) - košta stotinjak kuna
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:09   #16
neki dan nam je bila frendica s djetetom od 2 godine i malo zaflekao trosjed, očistila lagano s onim maramicama za guzu i sve pet.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:18   #17
da, a kako da skinem ove jace fleke? penkalo i lak? nikako?
brazilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:20   #18
pa mislim da bi trebalo to sredstvo očistiti - probaj, ionak moraš imati pravo sredstvo za čišćenje da bi ti duže bila lijepa.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:26   #19
probat cu iako moram priznati da se vec kajem sto smo se odlucili na nju- nije kostala malo a nepada mi na pamet stavljati dekice za sjedenje kako se nebi uprljala
brazilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:29   #20
ima u kauflandu i inim trgovinama spray od erdala ,dobar za tjedno čišćenje.
a za penkalo obični lak za kosu,ja sam jednom s njim i vaticom skinula jednu crtkariju
iva5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.