Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2007., 18:06   #201
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Pitanjce!
Dal 'uloživost' iliti 'prohodnost' znači isto ko i 'otvorenost'?
...
Ovako je meni gin objasnio, pa čak i nacrtao : uloživost znači da mi porodni kanal tj. cerviks nije cijeli otvoren(po dužini), nego samo na početku za članak prsta.
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:43   #202
mirovanje ti znači više manje ležanje.....ja sam od 27. tjedna mirovala.....jedino što sam radila je lagana šetnja do trgovine po stvari za ručak i kuhanje ručka.....ostalo sam preležala....nema peglanja, usisavanja,pranja, seksanja....ništa....
rekao mi je doktor da moramo izgurati do 35. tjedna.......i bogme evo me u 40. tjednu
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:45   #203
Quote:
babe2 kaže: Pogledaj post
E baš i ja imam sličan problem, a mislim da i istu dokicu?! Samo kaj sam ja lagano otvorena od cca 20. tjedna (sad sam 34+2) i nije baš da sam strogo mirovala. No, ovaj tjedan me lagano uplašila i rekla da baš ne bi bilo zgodno da rodim u 35. tjednu. Ali strogo mirovanje u krevetu???
navikneš se....meni je muž skinuo hrpu filmova s neta pa sam svaki dan gledala filmove i surfala internetom.....pijte cure magnezij 300......morate to izdržati radi bebe....a kada uđete u 37. tjedan onda je sve lakše
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 09:50   #204
Ja sam uloziva za vrh prsteka cijelu trudnochicu i cijelu trudnochu se *exuckam...i trchakarm po gradu....i gore dole po shtengama na 4 kat....nosakam tudje klincofe.....nosim shpeceraj....itd.

I sve to delam jer se nisam vishe otvrala...mozda bi prestala da sam nakon toga bila malo jache otvorena!

A ima nas svakakvih....Al kak onda ima i ona neka spika da ti preporuchuju da se *exash i kad krene vrijeme trudova (kao *perma ubrzava trudove)

Jeeeee.....prirodni drip! Ko potpisuje peticiju?
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 14:21   #205
Quote:
@@novamama@@ kaže: Pogledaj post
Ovako je meni gin objasnio, pa čak i nacrtao : uloživost znači da mi porodni kanal tj. cerviks nije cijeli otvoren(po dužini), nego samo na početku za članak prsta.


E, pa to je to na kaj sam ja mislila!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 16:24   #206
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
joj, super! Još jedna varaždinka Za sad znam da ste ti i utpala iz Varaždina, suupeer!

Kak znaš da je baš ta dr. moja? Mislim...je, ta je moja dokica! Ali ima još i dr. Špoljarić i dr. Dombaj (isto su doktorice)

I sad strogo ležiš u krevetu ili..? Ja se malo švercam, pa kad mm radi, onda se ja tu malo forumiram inače sam skroz u krevetu, jer ovaj moj poludi kad vidi da sedim, hodam ili sl.
Ja baš i nisam neki tip za ležanje, a i žgaravica me ubija kad ležim Ne krećem se ko prije, uglavnom sam u nekom polusjedećem položaju s hrpom jastuka i hrpom knjiga i časopisa oko sebe Nije mi jasno - sjedenje se preporuča ili ne?

A kak sam skužila da imamo istu doktoricu? Dr. Špoljarić i dr. Dombaj više ne rade na socijalnom, a nekak sam si izračunala da se njeno radno vrijeme poklapa s onim kaj si ti napisala. Btw., jesi dobila i uputnicu za CTG u bolnici u trudničkoj ambulanti?
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 21:41   #207
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
nova mama, ništa nije neizdrživo..ja ne pamtim kad smo se zadnji put sexali..a već sam pred porod - sve za bebino dobro...i još nas čeka 40 suuušnih dana poslije poroda
Bilo bi za dobro i bebe i tebe da se sexate, osim ako imas konkretan medicinski razlog da se ne sexas, jer sexanje ce ti olaksati porod, bebi nece smetati, a manja trauma pri prolasku kroz spremniji porodjajni kanal ce joj koristiti.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 21:43   #208
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Bilo bi za dobro i bebe i tebe da se sexate, osim ako imas konkretan medicinski razlog da se ne sexas, jer sexanje ce ti olaksati porod, bebi nece smetati, a manja trauma pri prolasku kroz spremniji porodjajni kanal ce joj koristiti.
sve ti to ona zna...ali...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 22:30   #209
Quote:
babe2 kaže: Pogledaj post
Ja baš i nisam neki tip za ležanje, a i žgaravica me ubija kad ležim Ne krećem se ko prije, uglavnom sam u nekom polusjedećem položaju s hrpom jastuka i hrpom knjiga i časopisa oko sebe Nije mi jasno - sjedenje se preporuča ili ne?

A kak sam skužila da imamo istu doktoricu? Dr. Špoljarić i dr. Dombaj više ne rade na socijalnom, a nekak sam si izračunala da se njeno radno vrijeme poklapa s onim kaj si ti napisala. Btw., jesi dobila i uputnicu za CTG u bolnici u trudničkoj ambulanti?

Ovaj prvi dio posta ti je ko da si mene opisala niti ja nisam tip za ležanje, a i mene žgaravica ubija kad ležim pa si isto tak složim hrpu jastuka na krevet ili kauč, i kraj mene je isto hrpa knjiga i časopisa
Ja sam čula da se ne preporuča sjedenje, jer ti beba radi pritisak dolje isto ko i da stojiš, pa da se možeš još više otvoriti Jedino u ležećem položaju ti nemre ništ biti.
Uputnicu za ctg mi je dala moja dr. M.J.C. čim je vidla da sam se otvorila i kad sam joj rekla da sam imala par dana jake bolove u trbuhu, a dan prije posebno jake.

Zadnje uređivanje putnica : 03.06.2007. at 02:42.
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:58   #210
Quote:
@@novamama@@ kaže: Pogledaj post
Drage trudnice i mame molim pomoć,

Ovo mi je prva trudnoća, u 32 tjednu sam, i nakon što sam bila uloživa za vršak prsta prešlo je u uloživost za članak prsta, gin mi je rekao da moram mirovati, kučanske poslove da zaboravim(čak ni brisanje prašine), ne dugo stajati, ne dugo sijediti, ne dugo hodati...A zaboravila sam pitati najvažnije.. , jel se smijem sexati , molim vas ako znate da mi pomognete, sljedeći pregled je tek za dva tjedna, onda ću pitati al ko će čekati do tADA
Ne zelim te razocarat ali ako je ne smijes nista radit tj. ako moras mirovat onda zaboravi sex
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:49   #211
ne mogu vjerovat da ti je dok reko da "ne smijes ni hodat, ni stajat, ni prasinu brisat po kuci" a da ti razmisljas o je li, takvim tjelesnim aktivnostima, sta ti je? Ako se bas ne mozes strpiti i spadas u jednu od rijetkih trudnica koju je volja, snadji se po sistemu uradi sam, sigurnije nego da se tumbas kad ti je vec zabranjeno...uf
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:00   #212
Seks u visokoj trudnoći

Pitanjce za curke koje su, kao i ja, u visokoj trudnoći. Ako je sve u redu (cerviks zatvoren, nikakvih problema), do kada se smije voditi ljubav?
Može li orgazam potaknuti prijevremene trudove?
mio mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:24   #213
Quote:
mio mao kaže: Pogledaj post
Pitanjce za curke koje su, kao i ja, u visokoj trudnoći. Ako je sve u redu (cerviks zatvoren, nikakvih problema), do kada se smije voditi ljubav?
Može li orgazam potaknuti prijevremene trudove?
Meni je rekao gin. da ako je sve u redu da možemo nastaviti sa seksom ali mislim da nije baš dobro par tjedana prije termina jer orgazam izaziva kontrakcije. U kojem si sad tjednu?
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:31   #214
može potaknuti,čak se i preporučuje kad si oko termina jer se ,navodno, lakše otvoriš.meni nije pomoglo
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:32   #215
Danas sam 36+2. Osjećam se super, ali pitam za svaki slučaj...
mio mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:33   #216
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
može potaknuti,čak se i preporučuje kad si oko termina jer se ,navodno, lakše otvoriš.meni nije pomoglo
Ja sam mislila da se preporučuje ako si prošla termin...
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:57   #217
pa,dan sim- tam
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:31   #218
zašto se više nitko ne javlja? heej trudnice, čekaju se savjeti!!!
mio mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:47   #219
Ja baš stigla od doca sutra mi točno 38 tjedana, i rekao mi da sam se otvorila 1 prst, pa ga pitala jel se mi možemo sexsati, rekao je točno ovako"sad kad si otvoreno onda više nemože", znači dko se ne počneš otvarati je ok, samo nedaj da ti tm svrši nutre, jer sperma izaziva trudove(sadrži nešto kaj potiče lučenje hormona oksitocina, koji izauiva trudove)eto,uživaj dok možeš, samo bez vratolomija , pomalo-a bolje i to nego niš
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 15:27   #220
kad se cerviks otvori, makar i prst, pa onda još sve omekša i skrati se.. otvara se put lakšoj infekciji koja ti u tako visokoj trudnoći ne treba. to će ti reći gotovo svaki ginekolog. do tada ako si zatvorena- ožeži


ja osobno naprasno prekinula sve seksualne aktivnosti jedno 4 tjedna pred porod. em su me mučile učestale bh kontrakcije, specijalno navečer, em su me leđa boljela, em sam sve manje spavala pa proporcionalno rastao i moj umor i moja čangrizavost osjećala sam se cijelo vrijeme ko nasukani kit (dobila samo 8 kg al sam imaLa ooogroman trbuh) a pogled je govorio da je uputnije ne pokušavat me nagovorit na nešto drugo...
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.