Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 12:20   #21
Prvi stan - bojler je na hodniku, što nije ni lijepo ni funkcionalno, a u najmanju ruku hodnik bi morao bit ventiliran... kupaonica je mikroskopska... sve ostalo mi je OK, jedino što bi se do kuhinje trebalo nekako lakše doći; ako nema već ulaz iz hodnika bar da ne moraš kružiti naokolo po dnevnom...

Drugi stan je više-manje OK, nije idealan ali nije loš.
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 12:41   #22
Quote:
mighty_aphrodite kaže: Pogledaj post
Prvi stan - bojler je na hodniku, što nije ni lijepo ni funkcionalno, a u najmanju ruku hodnik bi morao bit ventiliran... kupaonica je mikroskopska... sve ostalo mi je OK, jedino što bi se do kuhinje trebalo nekako lakše doći; ako nema već ulaz iz hodnika bar da ne moraš kružiti naokolo po dnevnom...

Drugi stan je više-manje OK, nije idealan ali nije loš.
da, drugi bi se dao srediti ... nije tako tragično ...
Gledala sam i Mešićeve stanove. Svi imaju tu grozotu od bojlera u hodniku ... to mi se nikako ne svidja.
Stan u kojem sam trenutno (Tehnika), kao podstanar, ima plinski bojler postavjen u velikoj kupaonici što mi se čini boljim rješenjem. Ali isto umobolan tlocrt .. jednosoban stan od 52m2 nema ni kuhinje, ni spavaće sobe, ali ni balokona! A kmica u pol stana jer je stan naravno orjentiran samo na jednu stranu ... me tko li im izmišlja takve kreacije?! I koliko li takva čarobna rješenja naplaćuju?!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 12:53   #23
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
da, drugi bi se dao srediti ... nije tako tragično ...
Gledala sam i Mešićeve stanove. Svi imaju tu grozotu od bojlera u hodniku ... to mi se nikako ne svidja.
Stan u kojem sam trenutno (Tehnika), kao podstanar, ima plinski bojler postavjen u velikoj kupaonici što mi se čini boljim rješenjem. Ali isto umobolan tlocrt .. jednosoban stan od 52m2 nema ni kuhinje, ni spavaće sobe, ali ni balokona! A kmica u pol stana jer je stan naravno orjentiran samo na jednu stranu ... me tko li im izmišlja takve kreacije?! I koliko li takva čarobna rješenja naplaćuju?!
A čuj, bojler se nikako ne bi trebao stavljati na hodnik ako je moguće... kod velikih zgrada to zna bit komplicirano, jer je puno stanova i dimnjaka... ipak, o tom bi trebalo misliti već pri projektiranju idejnog

A 52 m2 je stvarno previše za jednosobni, još i bez balkona... ja sam živjela u jednosobnom od 45m2 sa odvojenom kuhinjom, a u sobi se svejedno moglo igrat nogomet Činjenica je da su se prije radili stanovi s manjim brojem većih soba, a danas je obrnuti trend jer ljudi imaju klince, a nemaju love za 100 m2

Uglavnom, očito je da sa tvojim sadašnjim stanom projektant nije znao što bi, a nije mogao napraviti dvosobni radi jednostrane orijentacije.

Ja se sad selim u dvosobni od 52m2, super funkcionalan stan, plus super balkon, sasvim OK kvadratura za dvosobni stan, još je dvostrano orijentiran. Ali viđala sam i trosobne stanove s tom kvadraturom (s minimini sobama), svega ima...
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 13:10   #24
Quote:
mighty_aphrodite kaže: Pogledaj post

Ja se sad selim u dvosobni od 52m2, super funkcionalan stan, plus super balkon, sasvim OK kvadratura za dvosobni stan, još je dvostrano orijentiran. Ali viđala sam i trosobne stanove s tom kvadraturom (s minimini sobama), svega ima...

isto, čekam dovršenje stana krajem godine ... 50 funkcionalnih kvadrata!!! Istina, jednostrana orjentacija, ali stan ima smisla
A ovaj stan ... živa smijurija ... hodnik i kupaona su ziher 20m2
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:07   #25
ne razumijem zašto je 52 m2 previse za jednosobni stan i čemu taj strah od prostora
schizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:27   #26
Quote:
schizzy kaže: Pogledaj post
ne razumijem zašto je 52 m2 previse za jednosobni stan i čemu taj strah od prostora

Zato što:
1. - ako netko ima love na bacanje i nije mu problem platiti 52m2 za jednosobni stan će svejedno htjeti POSEBNU spavaću sobu, da mu gosti ne sjedaju na krevet i ne gledaju ga, a to u ovom slučaju nema- jer je stan jednosobni.
Ako nekom novac nije problem, a želi da mu je stan prostran i luksuzan, će kupiti dvosobni stan od 100m2 (obavezno sa balkonom) a ne jednosobni od 50 m2.
2. - većina ljudi, kojima novac ne raste na grani, jedva si priušti kupiti 50m2, i sigurno u tom stanu, koji otplaćuju do kraja života, neće htjeti kuhati, boraviti i spavati u istoj prostoriji (i još s djecom).
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:33   #27
Quote:
mighty_aphrodite kaže: Pogledaj post
Zato što:
1. - ako netko ima love na bacanje i nije mu problem platiti 52m2 za jednosobni stan će svejedno htjeti POSEBNU spavaću sobu, da mu gosti ne sjedaju na krevet i ne gledaju ga, a to u ovom slučaju nema- jer je stan jednosobni.
Ako nekom novac nije problem, a želi da mu je stan prostran i luksuzan, će kupiti dvosobni stan od 100m2 (obavezno sa balkonom) a ne jednosobni od 50 m2.
2. - većina ljudi, kojima novac ne raste na grani, jedva si priušti kupiti 50m2, i sigurno u tom stanu, koji otplaćuju do kraja života, neće htjeti kuhati, boraviti i spavati u istoj prostoriji (i još s djecom).
Kod nas se sve pomaknuto zove, zbog glupih ljudi koji daju oglase...

U normalnom svijetu je ovako:

Jednosoban stan = 1 Spavaća soba, dakle odvojena od dnevne

A ovo što ti opisuješ je garsonijera, dakle, samo 1 multifunkcionalna soba
Alexei the Kozak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:35   #28
Individualno je to : ovisi o prioritetima/željama...imam jednosobni 52m2 ('ubila' sam jedan neljudski sobičak od par m2) i obožavam sav taj slobodni prostor (ogroman dnevni boravak).
Nisam kupila stan da bih ga prilagođavala rijetkim prigodama kad se gosti pojavljuju, već svojim svakodnevnim potrebama, a djeca, ako dođu, poknaufam 2 zida i vratim sobičak.
Naravno, pod jednosobnim smatram stan sa odvojenom spavaćom sobom + ostalo .
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:44   #29
504 - tragedija, 46 m2 i niti jedne sobe ? bacanje novaca
708 - zahtijeva preuređenje (osim ako su to nosivi ab zidovi), šta je prozor iznad glave? , najmanja spavaća soba za ležaj 160/200cm je 8,32m2, tj 2,6/3,2m, a ako izbaciš ormar, onda možda bi se i provukla dimenzija 2,6/2,6m
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:52   #30
Quote:
Alexei the Kozak kaže: Pogledaj post
Kod nas se sve pomaknuto zove, zbog glupih ljudi koji daju oglase...

U normalnom svijetu je ovako:

Jednosoban stan = 1 Spavaća soba, dakle odvojena od dnevne

A ovo što ti opisuješ je garsonijera, dakle, samo 1 multifunkcionalna soba

Gledaj, ne zove se to tako radi glupih ljudi koji daju oglase, nego zato jer se to službeno, u struci tako zove. Na taj način se odmah zna šta je šta, bez daljnjeg pojašnjavanja. U svemu, pa tako i ovome, postoji norma šta je šta, tako da se čim napišeš dvosobni zna o čemu je riječ.

Garsonijera - kuhinja, soba, dnevna- sve u 1 prostoriji, samo je kupaona odvojeno
Jednosobni - kuhinja odvojeno, kupaona odvojeno, dnevna i spavaća u jednoj sobi
Jednoiposobni- soba odvojeno, kuh+dnevni+blag skupa u drugoj prostoriji (kuh nije odvojeno)
Dvosobni - kuhinja posebno + dvije sobe (od kojih jedna dnevna)
itd.

Tako je kod nas. Možda je u Švicarskoj drukčije ali mi ne živimo tamo.
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 15:03   #31
Quote:
schizzy kaže: Pogledaj post
ne razumijem zašto je 52 m2 previse za jednosobni stan i čemu taj strah od prostora

nije strah, nego potreba za funkcionalnost prostora
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 15:10   #32
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Individualno je to : ovisi o prioritetima/željama...imam jednosobni 52m2 ('ubila' sam jedan neljudski sobičak od par m2) i obožavam sav taj slobodni prostor (ogroman dnevni boravak).
Nisam kupila stan da bih ga prilagođavala rijetkim prigodama kad se gosti pojavljuju, već svojim svakodnevnim potrebama, a djeca, ako dođu, poknaufam 2 zida i vratim sobičak.
.
upravo sam to htjela reći...ne znam zašto se ljudi uvijek opterećuju gostima ... i zašto živjeti u nekoj budućnosti i kupovati stan za djecu koju nemaš...dođu djeca,prodaš stan,kupiš drugi...
schizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 15:19   #33
Quote:
mighty_aphrodite kaže: Pogledaj post
Zato što:
1. - ako netko ima love na bacanje i nije mu problem platiti 52m2 za jednosobni stan će svejedno htjeti POSEBNU spavaću sobu, da mu gosti ne sjedaju na krevet i ne gledaju ga, a to u ovom slučaju nema- jer je stan jednosobni.
Ako nekom novac nije problem, a želi da mu je stan prostran i luksuzan, će kupiti dvosobni stan od 100m2 (obavezno sa balkonom) a ne jednosobni od 50 m2.
2. - većina ljudi, kojima novac ne raste na grani, jedva si priušti kupiti 50m2, i sigurno u tom stanu, koji otplaćuju do kraja života, neće htjeti kuhati, boraviti i spavati u istoj prostoriji (i još s djecom).
ja mislim da tu ne govorimo o ljudima koji imaju obitelj i kupuju stan do kraja zivota (jer ni ne znam sta znaci stan do kraja zivota i kako mozes bit siguran u takvo nesto) vec o samcima koji kupuju garsonijeru ili jednosoban stan a tu se onda nastavlja moja prica odozgora
schizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 15:53   #34
Quote:
schizzy kaže: Pogledaj post
ja mislim da tu ne govorimo o ljudima koji imaju obitelj i kupuju stan do kraja zivota (jer ni ne znam sta znaci stan do kraja zivota i kako mozes bit siguran u takvo nesto) vec o samcima koji kupuju garsonijeru ili jednosoban stan a tu se onda nastavlja moja prica odozgora
A dobro, ja da sama kupujem stan od 50m2 svejedno bih htjela posebnu sobu za spavanje... al sto ljudi sto ćudi
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 16:00   #35
sve 5
schizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 08:39   #36
Ne radi se ovdje samo o osobnim potrebama kupaca stana, iako je to apsolutni prioritet, nego sam ovaj topic otvorila u želji za komentiranjem logike projektanata ... i njihovoj logici o stvaranju životnog prostora!
Naravno, svatko od nas kupuje ono što mu treba i što mu se svidi, ali neki od ovih projekata, za moj osobni ukus, jednostavno nemaju veze s ... ničim
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 10:52   #37
Quote:
schizzy kaže: Pogledaj post
upravo sam to htjela reći...ne znam zašto se ljudi uvijek opterećuju gostima ... i zašto živjeti u nekoj budućnosti i kupovati stan za djecu koju nemaš...dođu djeca,prodaš stan,kupiš drugi...
a je, to bi tak bilo da nema ovog porasta cijena kvadrata
mislim da se kod nas ipak isplati razmišljati o budućnosti kad se kupuje stan
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 11:20   #38
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
a je, to bi tak bilo da nema ovog porasta cijena kvadrata
mislim da se kod nas ipak isplati razmišljati o budućnosti kad se kupuje stan
pa uvijek ces taj svoj stan moći prodati po toj cijeni kvadrata koja je na tržištu i kupit novi koji ti bolje odgovara svojim tlocrtnim rasporedom...jer šta ljudi rade... kupe stan ,zatim nakon par godina shvate da im treba još prostora pa zatvaraju lođe i balkone ,vidjela sam čak par primjera gdje se zatvaraju i dijelovi galerijskih stubišta, zatim pregrađuju sobe i svašta još ....znam čak i neke primjere sa saobama bez prozora...
a što se tiče budućnosti ...ne možeš o njoj razmišljati kad ne znaš šta te čeka ...to je isto ko kad naše bake i djedovi čuvaju novce u čarapama za crne dane a ti crni dani nikako da dodu
schizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 11:23   #39
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
Ne radi se ovdje samo o osobnim potrebama kupaca stana, iako je to apsolutni prioritet, nego sam ovaj topic otvorila u želji za komentiranjem logike projektanata ... i njihovoj logici o stvaranju životnog prostora!
Naravno, svatko od nas kupuje ono što mu treba i što mu se svidi, ali neki od ovih projekata, za moj osobni ukus, jednostavno nemaju veze s ... ničim
jako puno stambenih zgrada uopće nisu projektirali arhitekti nego građevinari (kojima nije struka projektiranje) pa je možda to djelomično odgovor
schizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 11:49   #40
Quote:
schizzy kaže: Pogledaj post
jako puno stambenih zgrada uopće nisu projektirali arhitekti nego građevinari (kojima nije struka projektiranje) pa je možda to djelomično odgovor

da, lako moguće ... a njima je izgleda bitno da se stambeni kvadratni metar iskoristi u teoriji ... praksa im izgleda nije bitna
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.