Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2008., 22:15   #1
Sladoled od majčinog mlijeka?

Ako niste citali clanak s net.hr:
Ben Cohen i Jerry Greenfield, ili ti ga suosnivaci Ben and Jerrys-a,su dobili pismo od PETA-e u kojem pishe zasto ne bi umjesto kravljeg mlijeka u svoje sladolede i mlijecne proizvode stavljali ljudsko mlijeko.
ajde ne losha i eticka ideja
ali takodjer su napomenuli da se krave drze u neljudskim uvjetima i trazi se od njih da proizvode deset puta vishe mlijeka nego sto ga prirodno daju,
mene samo zanima da li oni onda predlazu da se umjesto krava u tim torovima drze zene ili sta?
mislim ne kuzim
pa zene ne mogu teoretski proizvesti toliko mlijeka da opskrbe jedan duane&read s ben & jerry sladoledima, a kamoli da opskrbe s istima cijeli svijet.

ja sam inace, f.y.i. totalno za PETA-u kao organizaciju i za sve za sta se oni zalazu ali kad sam ovo cula bila sam malo zabezeknuta koliko bizarni i nerealni mogu biti u svojim prohtjevima

uglavnom opcenito pitanje da li pijete mlijeko? kakvo mlijeko pijete? da li mislite da je nezdravo? zdravo? itd.

ja pijem soyina alpro soya mlijeko ali u vecini slucajeva dukat lagano jutro zato sto tesko probavljam laktozu a soyino mlijeko koshta po 20 kn litra!
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 22:51   #2
mene samo zanima kako ce uspjeti toliko mlijeka proizvesti?
__________________
Ja nisam umisljena, niposto. Ja sam samo na svoj nacin komplikovana, bozanstvena, na svoj nacin jedinstvena!!
lexilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:04   #3
i sad bi se feministice trebale pobunit jer se žene uspoređuje s kravama pa reći: pravite sladoled od sperme, pa će se sperma pobunit i .....
mislim da ne uspoređuju žene-krave nego općenito ljudi-krave, samo što tipovi ne daju mlijeko.
smisao toga je da se ljudi zapitaju koliko zapravo izrabljujemo prirodu i mučimo zemlju/krave, dali bi smo pristali da nas netko tako bezpotrebno muči zbog stvari kao što je sladoled? žene jel bi dale litru svog mlijeka nekome tko vas hrani smećem i drži u groznim uvjetima? tipovi, jel bi dali 2 deci sperme u toj situaciji?
ok, mal pretjerujem ali ponašamo se ko oni roboti u matrixu, recimo,,,
uf, sad bi svašta pisala samo da izbjegnem učenje
pijem mljeko u kavi, palačinkama, sladoledu i tak
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:30   #4
Quote:
mislim da ne uspoređuju žene-krave nego općenito ljudi-krave, samo što tipovi ne daju mlijeko
krave su odrasle zenke goveda, nitko nije rekao bikovi
znaci usporedjuju krave-zene jer kao sto rekoh krave jesu zenke
nitko nije usporedjivao bikove i muskarce
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 00:27   #5
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
krave su odrasle zenke goveda, nitko nije rekao bikovi
znaci usporedjuju krave-zene jer kao sto rekoh krave jesu zenke
nitko nije usporedjivao bikove i muskarce
pa jer muškarci ni bikovi ne daju mlijeko, nisu mogli reći proizvođaču hamburgera da koristi ljudsko meso jer ti baš nije isto dat litru mlijeka ili dat da te zakolju.

cilj je šokirat, protrest, potaknut na razmišljanje, a ne skretat u feminističke pa spermističke pa ne znam kakve vode.
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 00:46   #6
pijem mlijeko...ajde sojino jedino čokoladno..ali inaće ono 0.9m.m.
a što se tiće ovoga..strašno..ma oni jesu luđaci..ja sam u većini stvari kontra te organizacije kao i kontra svih napasnih organizacija koje utiravaju svoje mišljenje kao jedino pravedno...ako od krava ne možemo uzimat mlijeko onda ja ne znam šta možemo...
a količinski ne virujem da ljudi toliko mogu proizvesti a i vjerujem da im je više ideja bila kao kako bi vama bilo u tim uvjetima i da vas muzu..pa eto.."must" će me bebica slijedeće godine i bit ću jako sretna jer će to njoj bit dio prehrane..kao i što su nama mlijeko i mliječni prozvodi bitni dio naše prehrane..
lady_in_blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 01:00   #7
Quote:
lady_in_blue kaže: Pogledaj post
pijem mlijeko...ajde sojino jedino čokoladno..ali inaće ono 0.9m.m.
a što se tiće ovoga..strašno..ma oni jesu luđaci..ja sam u većini stvari kontra te organizacije kao i kontra svih napasnih organizacija koje utiravaju svoje mišljenje kao jedino pravedno...ako od krava ne možemo uzimat mlijeko onda ja ne znam šta možemo...
a količinski ne virujem da ljudi toliko mogu proizvesti a i vjerujem da im je više ideja bila kao kako bi vama bilo u tim uvjetima i da vas muzu..pa eto.."must" će me bebica slijedeće godine i bit ću jako sretna jer će to njoj bit dio prehrane..kao i što su nama mlijeko i mliječni prozvodi bitni dio naše prehrane..
a misliš da tebe krave doživljavaju kao svoju bebicu?
kak bi tebi bilo da te zatvore, ne daju ti da hraniš svoju bebu, prikače ti sise na stroj i vuku, ok, sorry što te uspoređujem s kravom, nisi ni blizu, al nije ni njima bio smisao nekog uvrijedit nego potaknut na razmišljanje.
(isto tako ne bi nekom tipu bilo svejedno da mu cjele dane prisilno uzimaju spermu)
ok, naravno da ljudi jedu meso i piju mlijeko, ali ne moraju pri tome biti okrutni.
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 02:08   #8
Quote:
mishamu kaže: Pogledaj post
cilj je šokirat, protrest, potaknut na razmišljanje, a ne skretat u feminističke pa spermističke pa ne znam kakve vode.
naprotiv, radi se o posljednjim, izdisajnim, udarcima patrijarhata na dolazeću matrijarhalnu eru
namjera je žene, napokon, ostaviti kod kuće da po cijeli dan doje ukućane

ot
na ludost se uzvraća ludošću
krave su za to da se muzu samo se ne bi trebalo rasipti mlijekom
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 02:41   #9
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
Ako niste citali clanak s net.hr:
Ben Cohen i Jerry Greenfield, ili ti ga suosnivaci Ben and Jerrys-a,su dobili pismo od PETA-e u kojem pishe zasto ne bi umjesto kravljeg mlijeka u svoje sladolede i mlijecne proizvode stavljali ljudsko mlijeko.
ajde ne losha i eticka ideja
ali takodjer su napomenuli da se krave drze u neljudskim uvjetima i trazi se od njih da proizvode deset puta vishe mlijeka nego sto ga prirodno daju,
mene samo zanima da li oni onda predlazu da se umjesto krava u tim torovima drze zene ili sta?
mislim ne kuzim
pa zene ne mogu teoretski proizvesti toliko mlijeka da opskrbe jedan duane&read s ben & jerry sladoledima, a kamoli da opskrbe s istima cijeli svijet.

ja sam inace, f.y.i. totalno za PETA-u kao organizaciju i za sve za sta se oni zalazu ali kad sam ovo cula bila sam malo zabezeknuta koliko bizarni i nerealni mogu biti u svojim prohtjevima

uglavnom opcenito pitanje da li pijete mlijeko? kakvo mlijeko pijete? da li mislite da je nezdravo? zdravo? itd.

ja pijem soyina alpro soya mlijeko ali u vecini slucajeva dukat lagano jutro zato sto tesko probavljam laktozu a soyino mlijeko koshta po 20 kn litra!
inace sam vegetarijanka ali kad pijem kravlje mlijeko imam zadah po kravama...
i mislim da cu se ispovracat kad ga pijem samo...jednostavno mi smrdi po kravljem izmetu
uvijek zazalim ali opet ga pijem...
osobno...sojino mlijeko mi je puno ukusnije ali ga zaboravim cesto pita kupiti pa ga nepijem svaki dan...

sto se tiče majčinog mlijeka...
da...niti meni bas nije jasno kako su si oni to zamislili da naprave sladoled a da ne povrijede ljudsko dostojanstvo...
sta misle must žene...
činjenica je da PETA katkad pretjeruje...uostalom nikad nebi jela takav sladoled...
to mi je kao da jedem ljude...
pozdrav
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 12:53   #10
Quote:
sto se tiče majčinog mlijeka...
da...niti meni bas nije jasno kako su si oni to zamislili da naprave sladoled a da ne povrijede ljudsko dostojanstvo...
sta misle must žene...
činjenica je da PETA katkad pretjeruje...uostalom nikad nebi jela takav sladoled...
to mi je kao da jedem ljude...
pozdrav
upravo to mi nije jasno, ta apsurdnost tog zahtjeva
mislim da si jedna ugledna i respektabilna organizacija kao PETA ne bi smjela dopustati takve nemoguce zahtjeve

meni je soyino mlijeko malo skupo, to je jedini problem ,alpro soya mi koshta 18kn u Mercatoru jel ima negdje za kupiti jeftinije?
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:08   #11
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
upravo to mi nije jasno, ta apsurdnost tog zahtjeva
mislim da si jedna ugledna i respektabilna organizacija kao PETA ne bi smjela dopustati takve nemoguce zahtjeve
To bi trebala biti efektna usporedba, nešto što će potaknuti na razmišljanje, ne, naravno, neki ozbiljan prijedlog. Takvim organizacijama bi bilo bolje da nude dobre ideje, dobru i zanimljivu alternativu, nešto konstruktivno umjesto agresivnog pristupa sličnog onome protiv čega se bore.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:16   #12
pa da,ajmo sve veganke
sad je pravo vrime da pokažete koliko se zalažete za svoje stavove
ajmo svi u torove mijenjat krave i davat mlijeko
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:19   #13
Sojino mlijeko nije nikakva zamjena za kravlje, nažalost. I soja se prikazuje daleko zdravijom nego što to zapravo je.

A ovo sam pročitala prije par dana. Nisam dobila dojam da takvom ekstremnom idejom žele šokirati i ukazati na tretman krava već da je to po njihovom starom običaju jedna od njihovih ekstremnih ideja.
Pojma nemam koju reakciju su mislili da će dobiti i ne znam tko bi htio jesti takav sladoled. Ja sigurno ne.
Minou is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:28   #14
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
Ako niste citali clanak s net.hr:
Ben Cohen i Jerry Greenfield, ili ti ga suosnivaci Ben and Jerrys-a,su dobili pismo od PETA-e u kojem pishe zasto ne bi umjesto kravljeg mlijeka u svoje sladolede i mlijecne proizvode stavljali ljudsko mlijeko.
ajde ne losha i eticka ideja
ali takodjer su napomenuli da se krave drze u neljudskim uvjetima i trazi se od njih da proizvode deset puta vishe mlijeka nego sto ga prirodno daju,
mene samo zanima da li oni onda predlazu da se umjesto krava u tim torovima drze zene ili sta?
mislim ne kuzim
pa zene ne mogu teoretski proizvesti toliko mlijeka da opskrbe jedan duane&read s ben & jerry sladoledima, a kamoli da opskrbe s istima cijeli svijet.

ja sam inace, f.y.i. totalno za PETA-u kao organizaciju i za sve za sta se oni zalazu ali kad sam ovo cula bila sam malo zabezeknuta koliko bizarni i nerealni mogu biti u svojim prohtjevima

uglavnom opcenito pitanje da li pijete mlijeko? kakvo mlijeko pijete? da li mislite da je nezdravo? zdravo? itd.

ja pijem soyina alpro soya mlijeko ali u vecini slucajeva dukat lagano jutro zato sto tesko probavljam laktozu a soyino mlijeko koshta po 20 kn litra!
Još jedna briljantna ideja te organizacije ,ma ovo uopće nije za komentirat,nisu normalni i to je to,pa najbolje onda da se međusobno počnemo ubijati jesti ljudsko meso jer su krave jadne ,ma daj molim te ,evo ovo se događa kada ljudi imaju previše slobodnoga vremena,počnu izmišljati bedastoće koje nemaju veze s mozgom.Slabo mi je od te organizacije i njihovih malouminih ideja
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:31   #15
Quote:
despina kaže: Pogledaj post
Još jedna briljantna ideja te organizacije ,ma ovo uopće nije za komentirat,nisu normalni i to je to,pa najbolje onda da se međusobno počnemo ubijati jesti ljudsko meso jer su krave jadne ,ma daj molim te ,evo ovo se događa kada ljudi imaju previše slobodnoga vremena,počnu izmišljati bedastoće koje nemaju veze s mozgom.Slabo mi je od te organizacije i njihovih malouminih ideja
slažem se
pa jebo ga pas,ko žali srnu kad ju proždere vuk?
hranidbeni lanac je gadna stvar,ali postoji
maminog mlika sam se dovoljno nacicala dok sam bila mala,a nije mi sladoled od njega pravila
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:45   #16
Quote:
Mona* kaže: Pogledaj post
slažem se
pa jebo ga pas,ko žali srnu kad ju proždere vuk?
hranidbeni lanac je gadna stvar,ali postoji
maminog mlika sam se dovoljno nacicala dok sam bila mala,a nije mi sladoled od njega pravila
Ma luđaci.....
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:49   #17
Quote:
lady_in_blue kaže: Pogledaj post
pijem mlijeko...ajde sojino jedino čokoladno..ali inaće ono 0.9m.m.
a što se tiće ovoga..strašno..ma oni jesu luđaci..ja sam u većini stvari kontra te organizacije kao i kontra svih napasnih organizacija koje utiravaju svoje mišljenje kao jedino pravedno...ako od krava ne možemo uzimat mlijeko onda ja ne znam šta možemo...
a količinski ne virujem da ljudi toliko mogu proizvesti a i vjerujem da im je više ideja bila kao kako bi vama bilo u tim uvjetima i da vas muzu..pa eto.."must" će me bebica slijedeće godine i bit ću jako sretna jer će to njoj bit dio prehrane..kao i što su nama mlijeko i mliječni prozvodi bitni dio naše prehrane..

Neću se obazirati na glupu ideju o mužnji ljudi, jer nitko normalan to ni ne uzima ozbiljno. Ali o ovom boldanom. Ne radi se tu samo o uzimanju mlijeka od krava nego o načinu na koji se uzima. Te su krane non-stop priključene na aparat za mužnju, nikad ne izlaze iz štale...uvjeti u kojima ni jedan živi stvor ne bi trebao živjeti. Ako se već smatramo humanima, onda bi čak i životinje koje se uzgajaju za prehranu trebale imati nekakav normalan život za ono vrijeme dok žive. A što se PETA-e tiče mislim da bi s malo umjerenijim pristupom na kraju životinjama puno više pomogli.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:55   #18
kad bi svaka kuća imala svoju kravu ovo se ne bi događalo
koliko kod nas u Lici ima neiskorištene zemlje
nitko se ne želi više bavit poljoprivredom nego svi hrle u gradove
da smo malo više povezani s prirodom ne bi nam trebale mljekare nego bi držali svoje životinje i brinuli da imaju dostojan život
ja sam imala 5 krava,ali eto i mene sada u gradu pa sam sve rasprodala
jebiga
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:55   #19
Tko zna mozda taj sladoled postane novi hit slijedece ljeto... Ono kupujes na ulici i kazes: "Dajte mi jednu kuglicu od vanilije, jednu od cokolade i dvije od mame" i jos te slasticar pohvali kao dobar izbor i kaze kako je to sladoled od svjezeg mlijeka jutros pomuzenog...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:09   #20
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Tko zna mozda taj sladoled postane novi hit slijedece ljeto... Ono kupujes na ulici i kazes: "Dajte mi jednu kuglicu od vanilije, jednu od cokolade i dvije od mame" i jos te slasticar pohvali kao dobar izbor i kaze kako je to sladoled od svjezeg mlijeka jutros pomuzenog...
Ma daj Josey odvratno......
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.