Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2008., 18:37   #321
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Jesil se ikada upita sta je strasnije, biti vjernik ili nevjernik?
a zasto bi to trebalo biti strasno ? vjerujem da su vjernik i nevjernik zadovoljni svojim statusom, da nisu, vjerovatno bi nesto promjenili, sta ne?!
njeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 11:21   #322
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Pišeš tek toliko da pišeš... Nije važno koliko ima veze...
Hvala na iskrenosti, takve volim i uvazavam.

Moj moto zivota,Bogu bozije , a Caru carevo ima odjeka svugda i rado je primljen.
Tvoj moto Ja i samo ja nije provodiv u pravnoj drzavi.

Samosvjest, da se mora pokoriti zajednici i sluziti istoj imade buducnost, a to vjernici i prakticiraju.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 13:58   #323
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Treba znati da mi nikoga ne spašavamo. I da se netko obrati zbog nečega što si rekao ili učinio, "spašavanje" nije tvoje.

Tako da nevjernika u vjernika ne može preobratiti nitko osim njega samog. Dogodi se tako da riječi padnu na pravo mjesto, pa je tu i malo milosti, malo otvorenosti i nekako se u kombinaciji dogodi. Radi se o njegovoj vlastitoj odluci, njegovom prihvaćanju.
A sad... to može biti bilo gdje i bilo kako. Može ga taknuti i najbanalnija stvar kao i neko komplicirano objašnjenje, propovijed, nečija usputna pomoć kojoj je svjedočio, pa tako i internet.

Ima jedna pričica u jednoj knjizi, naslova ni autora se više ne sjećam.
Radi se o svećeniku i ateistu koji su često znali imati duge rasprave o postojanju Boga. I tako godinama. Svećenik je upotrebljavao svo svoje teološko znanje da ateistu približi vjeru, ali nikako i nikako.
I tako je jednog dana ateist već uobičajeno došao do župnog ureda da bi njih dvojica popričali, a svećenik ga je zamolio da malo pričeka u hodniku, jer je upravo jedna bakica bila kod njega. I naravno, kakve bake već jesu, počela je pričati o snahi, o tome kakva je ova i ona, da je njoj teško, pa se sve skupa odužilo.
Onda je svećenik na brzinu izašao i donio stolicu ovome, da ne čeka stajajući. I kad je napokon ispratio bakicu, bivši ateist je samo rekao: Vjerujem.
I pita svećenik što ga je od sve te silne rasprave i argumenata uspjelo uvjeriti... "Donjeli ste mi stolicu".
koja je poanta priče da su vjernici dobri pa nose stolicu u hodnik da ovaj koji čeka nebi čekao stajajući pa kad su tako dobri mora da bog postoji???

to je stvar pristojnosti a ne postojanja boga

ova priča me podsjeća na one "poučne" pričice bez ikakvog smisla šta se ispisuju na kabelskom programu biskupije krk

Zadnje uređivanje mrgixyz** : 06.12.2008. at 14:04.
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 14:04   #324
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Tvoj moto Ja i samo ja nije provodiv u pravnoj drzavi.
Citiraj gdje sam ja napisala da je to moj moto?

A da je to moto koji je u našoj državi jedini uspješan smo se davno uvjerili.

Quote:
Samosvjest, da se mora pokoriti zajednici i sluziti istoj imade buducnost, a to vjernici i prakticiraju.
Većina vjernika, što se tiče njihove zajednice - crkve, pokorava se zajednici u onome što njima osobno odgovara. A što im ne odgovara, jednostavno zanemare, ali i dalje glumataju članove zajednice. Toliko o pokoravanju zajednici...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 14:07   #325
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post


Deva u tom kontekstu znači konopac, konoplju, ne kamilu
koju konoplju canabis sativu da se svi napušimo i vidimo čudesa
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 14:08   #326
Jel to vic dana sa SMS-a? Stolica, lol.
__________________
Za domaćicu spreman/ Perun i Hrvati! Zadrt sam
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 14:10   #327
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Jako poucno! Imao sam jednu knjigu, autobiografskog karaktera jednog svecenika. Pitao je jednog djecaka, osmogodisnjaka, dal bi volio biti veliki vjernik i na kraju svecenikom postati? Djecak je lakonski odgovorio: Volio bih biti toliko vjernik da ne odem u pakao.
Naravoucenije: Dijeca ne znaju lagati!
prije toga mu je prestrašio da će gorit u paklu a onda da ga je pitao dali želi biti vjernik
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 14:23   #328
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Štetna ovisnost, jest, ali po naravi malo drukčija od alkoholizma.

Nevezano za vjeru, meni ni danas još uvijek nije jasno kako se postaje pušač . Prva cigareta rijetko kome paše, i zašto onda ići svjesno u ovisnost, štetnu i po zdravlje i po džep, protiv sebe i svoga gušta?

I onda mi netko na drugoj temi tvrdi da čovjek sa slobodnom voljom uvijek dobro izabire i da je to logično... a pušača na svijetu koliko voliš. Nelogičnih do bola.
(nećemo offtopic, jao, pa na svakoj temi otplešem negdje drugdje)
večina postaju pušači zbog bolje prihvačenosti u društvu prijatelja pušača tako isto neki postaju vjernici da bi ih bolje prihvtili u društvu

znaš kako kažu komunjare vjera je opijum za narod
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:01   #329
nikako to mu treba prepustit neka sam...
1joksyyy1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.