Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2010., 19:14   #1
Kako vegetarijanci biraju prehranu svojim ljubimcima?

ovako , na pamet mi je palo pitanje!! nisam još uspjela dobiti odgovor pa evo me i na ovom podforumu pitanje glasi: dali vegetarijanci imaju kućne ljubimce? tipa pas, mačka i ostali svejedi?? ako imaju , zar se to ne kosi s njihovim uvjerenjima?? ili hrane ljubimce izrazito vege hranom?? što u tom slučaju valjda treba prijaviti zaštiti životinja eto, molim vas da mi pomognete u razriješavanju dileme...
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:22   #2
Nisam ni vegetarijanac, niti imam ljubimca....ali priča se da je stigao sasma novi proizvod...dehidrirana, a bome i konzervirana, hrana za životinje...
__________________
malo tolerancije nikog nije ubilo
nina williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:30   #3
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
Nisam ni vegetarijanac, niti imam ljubimca....ali priča se da je stigao sasma novi proizvod...dehidrirana, a bome i konzervirana, hrana za životinje...
vauuuu!!! ozbiljno pa to je zbilja početak nove ere al valjda je i ta hrana konzervirana mesni proizvod?? dakle to nije odgovor na moje pitanje
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:36   #4
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
vauuuu!!! ozbiljno pa to je zbilja početak nove ere al valjda je i ta hrana konzervirana mesni proizvod?? dakle to nije odgovor na moje pitanje
Ti misliš da su vegetarijanci fanatici koji svakom misle uskratiti meso? De reci jel' ti hodaš okolo i svakog nutkaš onim što ti jedeš?
Oni misle da je to dobro za njih same. Sigurno ne smatraju da psi, ili koja druga mesojedna životinja, treba živjeti bez mesine.
__________________
malo tolerancije nikog nije ubilo
nina williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:38   #5
Evo sa stranica prijatelja životinja
http://prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=840
Vaša će kućna životinja napredovati i ako je hranite vegetarijanskom hranom. Istraživanja su pokazala da se bolesti uzrokovane mesnom hranom od kojih obolijevaju ljudi mogu pojaviti i kod kućnih životinja. Uz nerijetko pesticide, hormone i antibiotike, hrana za kućne životinje često sadrži životinje koje nisu zadovoljile standard ljudske hrane. Kod većine pasa i mačaka zdravstveno stanje se čak i poboljša konzumiranjem vegetarijanske hrane, ipak treba biti pažljiv i informiran. Lako su dostupni i vitaminsko-mineralni dodaci za pse i mačke koje veterinari preporučuju bez obzira na način prehrane, a tu su naravno i kompletne gotove bezmesne hrane za pse i mačke. Za razliku od psa ako želite vašu mačku podvrgnuti vegetarijanskoj dijeti koja ne sadrži jaja i mliječne proizvode, zbog specifične prehrambene potrebe morate dodavati enzimsko-vitaminske dodatke ili hraniti vašu mačku gotovom kompletiranom vegetarijanskom hranom za mačke. Saznajte više o tome kao i razlozima bezmesne prehrane kućnih životinja u rubrici Kućne životinje.

Inače vani ima za kupiti vege hrane za pse i mačke ne znam ima li kod nas.
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 20:05   #6
nina ti mi djeluješ kao jako ljuta osoba za tebe bi vegetarijanci vjerovatno rekli da jedeš zeru previše mesa

sandra i ovaj drugi tnx za llink ali nije li nehumano životinjama uskraćivati njihovu prirodnu prehranu koju bi same sigurno da mogu izabrale? i šopati ih vege stvarima?? po meni to nije u redu...
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 20:23   #7
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
nina ti mi djeluješ kao jako ljuta osoba
Eto vidiš kako se čovjek može zeznut.
Quote:
za tebe bi vegetarijanci vjerovatno rekli da jedeš zeru previše mesa
O, sigurna sam da bi to rekli. Za mene to kažu i ljudi koji jedu meso.

Zašto ti misliš da se s vegetarijanskim uvjerenjima kosi hraniti životinje mesojede-mesom?
__________________
malo tolerancije nikog nije ubilo
nina williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 20:39   #8
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
ovako , na pamet mi je palo pitanje!! nisam još uspjela dobiti odgovor pa evo me i na ovom podforumu pitanje glasi: dali vegetarijanci imaju kućne ljubimce? tipa pas, mačka i ostali svejedi??
Psi i mačke nisu svejedi. Oni su zvijeri. Carnivora.
Quote:
ako imaju , zar se to ne kosi s njihovim uvjerenjima?? ili hrane ljubimce izrazito vege hranom?? što u tom slučaju valjda treba prijaviti zaštiti životinja eto, molim vas da mi pomognete u razriješavanju dileme...
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
Ti misliš da su vegetarijanci fanatici koji svakom misle uskratiti meso? De reci jel' ti hodaš okolo i svakog nutkaš onim što ti jedeš?
Oni misle da je to dobro za njih same. Sigurno ne smatraju da psi, ili koja druga mesojedna životinja, treba živjeti bez mesine.
Mnogi vegetarijanci, naročito tzv. etički vegetarijanci, itekako spadaju u takve. Dakle, uskraćuju svojim mesojednim ljubimcima meso, hrane ih vegetarijanskom hranom… s time da se Prijatelji životinja pritom protive i držanju ljubimaca općenito.

Vidim da nemaš previše iskustva s militantnim vegetarijancima, veganima, frutarijancima i inim kretenima.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 20:47   #9
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Vidim da nemaš previše iskustva s militantnim vegetarijancima, veganima, frutarijancima i inim kretenima.
A iskustvo mi govori da je omjer tih militantnih podjednak u oba tabora. Al' ništa posebno drugačiji neg što je omjer militantnih i "normalnih" pripadnika određene političke struje, vjere...nadopuni po želji.
Fanatik je fanatik, jeo on brokulu il' odojka.
__________________
malo tolerancije nikog nije ubilo
nina williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 20:55   #10
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
A iskustvo mi govori da je omjer tih militantnih podjednak u oba tabora. Al' ništa posebno drugačiji neg što je omjer militantnih i "normalnih" pripadnika određene političke struje, vjere...nadopuni po želji.
Fanatik je fanatik, jeo on brokulu il' odojka.
A kako izgleda fanatični “mesojed”? (Ljudi su, naime, svejedi.)
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 21:01   #11
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
A kako izgleda fanatični “mesojed”?
Pusti izgled, bitno je ponašanje. A ono je, načelno, slično kao i kod militantnog vegetarijanca: hoda okolo i suprotnom taboru objašnjava što treba jesti.
Quote:
(Ljudi su, naime, svejedi.)
Zar sam ja rekla suprotno?
__________________
malo tolerancije nikog nije ubilo
nina williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 21:08   #12
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
nina ti mi djeluješ kao jako ljuta osoba za tebe bi vegetarijanci vjerovatno rekli da jedeš zeru previše mesa

sandra i ovaj drugi tnx za llink ali nije li nehumano životinjama uskraćivati njihovu prirodnu prehranu koju bi same sigurno da mogu izabrale? i šopati ih vege stvarima?? po meni to nije u redu...
Pa, osobno mislim da je nehumano mesojedima uskraćivati meso, što bi struka rekla ne znam raspitati ću se. Osobno me ljute i roditelji koji svojoj djeci ne daju meso zato što ga oni ne jedu. Opet poznajem ljude koji su već jako dugo vegetarijanci ali svoju djecu, pse i bračne drugove hrane s mesom i to mi je jedini pravi pristup. Mislim možeš biti što želiš i jesti ili ne jesti što želiš ali ne možeš to nametati onima koji ne mogu sami birati(tu mislim na djecu i kućne ljubimce).
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 21:25   #13
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
ili hrane ljubimce izrazito vege hranom?? što u tom slučaju valjda treba prijaviti zaštiti životinja
Poznajem vegove koji pse hrane tofuom ali po meni je to najveća perverzarija koju možeš ljubimcu napraviti. Pas je zvijer (kao i mačka, fkors) i kao takva traži meso a sve ostalo je za prijavu društvu za zaštitu životinja.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 21:25   #14
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
Pusti izgled, bitno je ponašanje. A ono je, načelno, slično kao i kod militantnog vegetarijanca: hoda okolo i suprotnom taboru objašnjava što treba jesti.
Nisam uvjeren.
Propovijedanje militantnim vegetarijancima oblik je perverzne zabave, kad ih gledaš kako pizde.

Quote:
Zar sam ja rekla suprotno?
Objašnjavam zašto rabim termin “mesojed”, skupa s navodnicima. Da ne bi netko slučajno pomislio da sam prihvatio vegetarijansku propagandu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 21:26   #15
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Poznajem vegove koji pse hrane tofuom ali po meni je to najveća perverzarija koju možeš ljubimcu napraviti. Pas je zvijer (kao i mačka, fkors) i kao takva traži meso a sve ostalo je za prijavu društvu za zaštitu životinja.
A da takve prijavimo Prijateljima životinja?



Brijem da ne bi upalilo.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 21:29   #16
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Brijem da ne bi upalilo.
You don't say

Baš sam nedavno pričala sa jednim veganom koji psa hrani zadnjih 5 godina svime, samo ne mesom. Kao, nehumano je hraniti ga drugim životinjama jer one zato moraju patiti.



Mislim da od tolike etike ne vide očito, ili ne žele dati si truda i naučiti nešto o životinjama, kako domaćim, tako i divljim. Neke stvari se moraju poštivati, pogotovo kad prdiš naveliko da živiš u skladu sa prirodom.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 21:50   #17
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Nisam uvjeren.
Propovijedanje militantnim vegetarijancima oblik je perverzne zabave, kad ih gledaš kako pizde.
Ah, te niske strasti. Zluradniče.
__________________
malo tolerancije nikog nije ubilo
nina williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 19:40   #18
ok, dakle upravo je onako kako sam se bojala da će biti oni zaista hrane svoje životinje vege hranom i još misle da su moralni strašno! psihijatrijski strašno meni su sebični i egocentrični s tim svojim uvjerenjima šteta što se nijedan vegetarijanac nije javio i pokušao opravdati takva nedjela baš me zanimaju razlozi....
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:04   #19
Bila sam vegetarijanka, dragi i ja, nekoliko godina. Naš pas je jeo normalnu dehidriranu hranu, Royal Isto tako imamo i zmije i guštere za kućne ljubimce. Naravno da su i oni jeli svoje miševe, štakore i gušteri svoje žohare.
Besmislica je nametati nekome svoje stavove, a još gore je mučiti životinje ne davajući im meso.
Uglavnom, i mi opet jedemo meso pa smo sad sretna obitelj mesojeda
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:10   #20
Jadne životinje. Jedno je imati svoj stav a drugo je zlostavljati životinju, a ovo spada u zlostavljanje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.