Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2010., 09:33   #1
Čirevi na koži

Ovaj problem vučem već godinama. Prije su mi se čirevi javljali povremeno. Prošle godine sam odlučio to riješiti za svagda. Otišao sam kod dermatologa. Doktor pregleda i kaže to su to akne. Nakon pretraga počeo sam piti Roacutan. Pio sam ga 6 mjeseci, ali mi se svako malo na bedrima, guzovima i podnožju trbuha pojavljivali čirevi veličine lješnjaka. Ponekad i 2-3 odjednom. Redovito sam svaki mjesec posjećivao dermatologa koji je nadzirao stanje i mijenjao dozu Roacurtana. Prestao sam piti Roacutan u 4 mjesecu ove godine jer ide ljeto (a Roacutane se ne pije za sunčanog vremena). Akne na leđima i licu nestale, ali mi se i dalje pojavljuju čirevi na butkama, guzovima i donjem dijelu trbuha. Prije 1 mjesec sam otišao istom dermiću i on kaže da su to sad čirevi koji nastaju uslijed stafilokoka, dao mi je antibiotik Makcin i to sam pio dva tjedna, međutim NIŠTA. Nedavno sam bio na kotroli i kaže "dosta antibiotika". Sad mi je dao onu crnu mast, međutim i dalje mi se pojavljuju čirevi (imam osjećaj češće i intenzivnije nego prije)
Ima li netko neka iskustva s ovim jer već pomalo imam osjećaj da dermatolog kojeg posjećujem me ne gleda kao pacjetna kojeg bi trebalo izliječit nego kroz novčanik.
Kizo1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 11:46   #2
Evo i ja imam sličan problem. Bilo je uzelo maha,ali kad se otkrilo šta je sad je ok
Meni su se javljali na pregibima, točno ispod ruba gaćica i na stražnjici jer stalno sjedim. Probala sam svašta za mazanje : crnu mast, razne meleme i narodne lijekove.
Imala sam to i kad sam pošla roditi i onda mi je ginekolog rekao da to nije čir,već upaljen korijen dlake usljed trenja. Dao mi je Betrion mast i sve se povuklo.Sada kad osjetim da će se pojaviti. namažem i ok.
__________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard
dora1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 21:40   #3
čirevi na koži

joj ja sam vodio bitku s njima mjesecima. doktori, lijekovi, cijela produkcija. Odustao sam na kraju, a i mrzim lijekove, previše volim svoj želudac da bi se kljukao mjesecima nečim kaj mi ne pomaže.
Frendica mi je dala jednu kremu za koju se zaklinjala da pomaže, zove se lion-m. Mazao sam mjesec dana, i sve mi se povuklo. Prilično brzo su sazrili, i nestali. I sad kad se pojave, samo mažem, i brzo nestanu. Redovito naručujem tu kremu na link za reklamiranje uklonjen, pa ako netko od vas želi, imam kupon za tri kreme i dobijem popust, kod je k067kremavelika.

Zadnje uređivanje body halleck : 05.09.2013. at 11:02.
imaginaryplayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 10:59   #4
a zna li se šta je uzrok tih čireva?

meni se pojavio jedan na leđima i užasno svrbi
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 23:07   #5
Problem, molim pomoc, hitno

Pozdrav svima...
Problem se pojavio prije neka 2 mjeseca, trazio sam o tome po internetu ali je vjerojatno sve sto sam nasao bilo.krivo... Uglavnom, na straznjici, gotovo po.citavoj mi se stvaraju neke unutarnje nakupine, poput potkoznih cireva... Kad ih napipam, stisnem ih i izadje neka tekucina, ali i dalje ostaju veliki s malo tvrdjim vrhom koji se neda istisnut.. nakon.nekog vremena nestaju ali se pojavljuju ili na istom, ili na drugom mjestu.. molio bih pomoc.i bar neki konkretan odgovor, hvala
fearlessag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:58   #6
To je prokletstvo koji ljudi koji nemaju iskustva s tim ne mogu razumjeti. Ja sam prvu infekciju na stražnjici u obliku prištića dobio sa 10 dana starosti, pedijatar mi je davao injekcije ali nisu prolazili ili bi se djelomično povukli pa bi se vratili i tako do danas, samo je razlika u tome što danas to više nisu mali prištići već ogromne odvratne nakupine koje su mi neprestano upaljene, ponekad i nekoliko u isto vrijeme, do današnjeg dana nisam dobio bitku s tim prokletim čirevima. Često sam završavao na hitnoj zbog visoke temperature uslijed upala, moja doktorica nema pojma što da radi sa mnom.
Dva puta dnevno se tuširam i posebno antibakterijskim sapunom perem to područje, ručnike nakon korištenja bacam u pranje na 95 °C, toliko pazim na higijenu i sebe i kupaonice, spavaće sobe i svega što mi dupe dotiče da mi se čini kako imam opsesivno - kompulzivni, isprobao sam sve moguće kreme, antibiotske tonike, antibiotike koje mi je doktorica u jednom trenutku morala stalno prepisivati jer sam nekoliko mjeseci imao tešku upalu, za teškom upalom što mi je uništilo želudac, a čirevi se nisu povukli, pokušao sam mijenjati prehranu, jedno vrijeme čak jeo isključivo makrobiotičku hranu, NIŠTA, stanje je nepromijenjeno, baš ništa od svega što sam pokušao nije upalilo..... i da ako mi netko spomene Lion-M kremu..... NABIT ĆU GA!!!! Sinoć sam bio na hitnoj kirurškoj u Zajčevoj u Zagrebu i imao jedno od najneugodniji iskustava sa bezobraznim doktorom ikad, koji me je praktički optužio da se ne perem i da zato imam čireve i da on ima pametnijeg posla nego meni to rezat i da nisam hitan slučaj, pobrao sam se od tamo neobavljena posla sa ono malo dostojanstva što mi je ostalo, makar sam u nemogućim bolovima.... u glavnom sada sjedim na ogromnom čiru na dupetu i umirem od bolova i pišem ovo, jer po miljarditi put kopam po internetu ne bi li našao nešto što će mi pomoći, pa sam naletio na ovu temu. Sve što gore pišete totalno razumijem.
Toliko sam frustriran da razmišljam unatoč nemogućim bolovima uzeti žilet i razrezati ga sam. U glavnom sorry što nisam ponudio neko rješenje, ali sam imao potrebu izbljuvat ovo gore iz sebe.
__________________
PSI LAJU, KARAVANE PROLAZE....
Hakal10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:14   #7
Jesu ti ikada uzeli bris?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:06   #8
Quote:
Hakal10 kaže: Pogledaj post
To je prokletstvo koji ljudi koji nemaju iskustva s tim ne mogu razumjeti. Ja sam prvu infekciju na stražnjici u obliku prištića dobio sa 10 dana starosti, pedijatar mi je davao injekcije ali nisu prolazili ili bi se djelomično povukli pa bi se vratili i tako do danas, samo je razlika u tome što danas to više nisu mali prištići već ogromne odvratne nakupine koje su mi neprestano upaljene, ponekad i nekoliko u isto vrijeme, do današnjeg dana nisam dobio bitku s tim prokletim čirevima. Često sam završavao na hitnoj zbog visoke temperature uslijed upala, moja doktorica nema pojma što da radi sa mnom.
Dva puta dnevno se tuširam i posebno antibakterijskim sapunom perem to područje, ručnike nakon korištenja bacam u pranje na 95 °C, toliko pazim na higijenu i sebe i kupaonice, spavaće sobe i svega što mi dupe dotiče da mi se čini kako imam opsesivno - kompulzivni, isprobao sam sve moguće kreme, antibiotske tonike, antibiotike koje mi je doktorica u jednom trenutku morala stalno prepisivati jer sam nekoliko mjeseci imao tešku upalu, za teškom upalom što mi je uništilo želudac, a čirevi se nisu povukli, pokušao sam mijenjati prehranu, jedno vrijeme čak jeo isključivo makrobiotičku hranu, NIŠTA, stanje je nepromijenjeno, baš ništa od svega što sam pokušao nije upalilo..... i da ako mi netko spomene Lion-M kremu..... NABIT ĆU GA!!!! Sinoć sam bio na hitnoj kirurškoj u Zajčevoj u Zagrebu i imao jedno od najneugodniji iskustava sa bezobraznim doktorom ikad, koji me je praktički optužio da se ne perem i da zato imam čireve i da on ima pametnijeg posla nego meni to rezat i da nisam hitan slučaj, pobrao sam se od tamo neobavljena posla sa ono malo dostojanstva što mi je ostalo, makar sam u nemogućim bolovima.... u glavnom sada sjedim na ogromnom čiru na dupetu i umirem od bolova i pišem ovo, jer po miljarditi put kopam po internetu ne bi li našao nešto što će mi pomoći, pa sam naletio na ovu temu. Sve što gore pišete totalno razumijem.
Toliko sam frustriran da razmišljam unatoč nemogućim bolovima uzeti žilet i razrezati ga sam. U glavnom sorry što nisam ponudio neko rješenje, ali sam imao potrebu izbljuvat ovo gore iz sebe.
Radi se o jednom prištu ili više?Samo na tom dijelu ili i drugdje?Ja sam imala problema sa cistama po licu ,to su bile velike gnojni čirevi koje sam stavila pod kontrolu sa redovitim čišćenjem kod dermatologa .Ima jedan odličan u Rijeci i ja ju toplo prepručujem.
Meni je ona to razrezala i istiskala gnoj van i onda lokalno primjenjivala antibiotik.Meni je to genetski i prehrana .Čim sam izbacija i sredila prehranu i to se popravilo.
Isto sam radila briseve ali svu su negativni bili.Sad istrljam lice dva puta tjedno sa sodom bikarbonom i namažem sa limunovi sokom.
Radi češće pilinge tog područja ,ne može škoditi a moglo bi pomoći.Meni to izgleda ko urasla dlaka.
I odi do dobrog dermatologa a oni su nažalost skoro svi privatni.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:42   #9
Hakal10, svakako odi dermatologu. Ja sam bila kod dr. Šebetić (nažalost radi samo privatno), ona je prva koja mi je postavila dijagnozu nakon puno godina obilaženja doktora, slušanja nebuloznih savjeta, silnih pretraga i hrpetine popijenih antibiotika.
Meni je promjena prehrane jako pomogla, čak je i moja dermatologinja iznenađena. 10 mj sam na LCHF prehrani i nema novih čireva (nakon cca 3 mj sam vidjela konkretne pomake).
Sretno i nadam se da si se vratio na hitnu i da su ti riješili to. Meni su na sv. Duhu normalno radili inciziju i to pod općom anestezijom.
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.