Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 00:17   #1
Ozljeda nožnog prsta

Pa da počnem:
Bio sam vani do malo prije i prisiljen sam bio otići kući zbog povrede prsta.Dogodilo se to da sam skočio sa pola metra visokog zida i sa svom težinom pao na palac desne noge (inače skačem i sa 5 metara i niš mi se ne dogodi ).Uglavnom,prst me isprva nije bolio ali nekako sam došao do kuće kad me je strašno počelo boljeti i stavio sam leda na to i držao ga negdje 30 minuta ili malo više.Sad je bol prestala.Zanima me jeli prst slomljen,odn.dali da odem do bolnice iako prst mogu normalno saviti uz jako malu dozu boli ili gotovo nikakvu,prst nije plav nego je samo malo natečen(ali vidjet ču do jutra hoće li poplaviti),i moram napomenuti da me ne boli zglob nego dio između nokta i zgloba,ova kost unutar prsta,pomozite
__________________
There is no faith but what we make for ourselves
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 10:30   #2
Mislim da ti najbolje mogu pomoći u Traumi.
Ali za usporedbu - udarila sam mali prst u rub kreveta, zaboljelo je jako i u medjuvremenu naoteklo i poplavilo. Hladila sam ga, stavljala Polar Ice, zamotala ga i tako bauljala okolo 2 tjedna. Kako sam povremeno osjećala režuće, oštre bolove išla sam slikati i vidjelo se zaraslo napuknuće i dvostruki prijelom koji je počeo zarastati. Imobilizirali su ga zavojem uz susjedni prst i odmirovala sam još 2 tjedna. Moraju se nositi čvrste cipele (tipa robusnih klompi npr). Bolio je jako i oticao još tjednima.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 12:02   #3
Jel ta trauma u zagrebu?
Ma ja sam iz malog mjesta i s tim da sutra idem na put do nedjelje navečer tako da nemam vremena otići u bolnicu.Evo probudio se malo prije i mogu saviti prst,ne tolikom brzinom i ful do kraja kao i na drugoj nozi ali ipak mogu,bolova nema nego izrazito malih,nadam se da će sve biti u redu.
__________________
There is no faith but what we make for ourselves
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 12:23   #4
Onda ga barem dobro imobiliziraj zavojem i uz susjedni prst i nosi čvrstu obuću.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 16:15   #5
Eto i kod mene glupost . Kako me nije pretjerano bolilo (mogu micati prstima ne boli, boli samo na pritisak pri vrhu) tek nakon 3 tjedna otišla slikati jer nije baš prolazilo. U otvorenim sandalama hodam bez problema, ali u zatvorenim cipelama boli. Naime doskočila sam na kamen, prst je bio poplavio ali kako nije tooooliko bolilo svi su govorili kako sam ga samo dobro natukla. ALI snimka nakon 3 tjedna kaže vidi se fuzija distalne i proksimalne falange te poprečna fraktura te jedinstvene kosti (riječ je inače o 4-tom nožnom prstu) .

Sutra odem do doktorice pa vidim što će mi reći, jel kasno da to zaraste kako treba? Nadam se da nije .
*dalmatinka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 20:34   #6
Evo to ovako izgleda, kirurg koji je pogledao snimak je rekao da se vidi da je to već počelo zarastati, ali nije ništa rekao da je krivo zaraslo, pa da bi trebalo ne znam opet lomiti ili slično, pa se nadam da je to OK zaraslo. Isto mi je rekao da samo povežem dva susjedna prsta, što sam i napravila. Nakon mjesec i nešto malo dana prst manje boli (mada me ni dok je bio friško slomljen nije previše bolio kako se inače očekuje od slomljenje kosti), a dio gdje je bio lom je još malo zadebljan.

http://i262.photobucket.com/albums/i...g?t=1342290735

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 14.07.2012. at 21:00. Reason: konverzija slike veće od 640 piksela u link
*dalmatinka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 13:45   #7
Quote:
*dalmatinka* kaže: Pogledaj post
Evo to ovako izgleda, kirurg koji je pogledao snimak je rekao da se vidi da je to već počelo zarastati, ali nije ništa rekao da je krivo zaraslo, pa da bi trebalo ne znam opet lomiti ili slično, pa se nadam da je to OK zaraslo. Isto mi je rekao da samo povežem dva susjedna prsta, što sam i napravila. Nakon mjesec i nešto malo dana prst manje boli (mada me ni dok je bio friško slomljen nije previše bolio kako se inače očekuje od slomljenje kosti), a dio gdje je bio lom je još malo zadebljan.

http://i262.photobucket.com/albums/i...g?t=1342290735
OK je.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:00   #8
El mi može itko reći da li je slomljena kost nožnog palca ako mi je isti lagano natečen i prilikom pokušaja savijanja palca osjećam užasnu bol,i dakako pritom ga ne savijem nimalo.Jučer sam trčeći odjednom osjetio bol u palcu prilikom savijanja i sad je ta bol dosta jaka,a pošto fala bogu dosad nisam imao problema po ovom pitanju ne znam što mi je činiti.
__________________
peRFect
croat83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 18:53   #9
Quote:
croat83 kaže: Pogledaj post
El mi može itko reći da li je slomljena kost nožnog palca ako mi je isti lagano natečen i prilikom pokušaja savijanja palca osjećam užasnu bol,i dakako pritom ga ne savijem nimalo.Jučer sam trčeći odjednom osjetio bol u palcu prilikom savijanja i sad je ta bol dosta jaka,a pošto fala bogu dosad nisam imao problema po ovom pitanju ne znam što mi je činiti.
Mogao bi biti slomljen. Jel modar ?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 20:16   #10
po meni te ozljede nožnih prstiju su tako glupe ozljede a tako u biti opasne ako ih se pravilno ne tretira ili ne postupi kako bi trebalo...

ja sam prije 3 godine zveknula nogom u stepenicu (sumanuto trčeći) i (na)pukao mi je palac desne noge.. nateklo to i poplavilo i ja išla snimati i da zaista je palac... stavili mi gips (prvo longetu pa onda gips za tjedan dana) i ja sam ga nosila još 3 tjedna...
Ponovljena slika - opet isto (kost uopće nije srasla)

otok je splasuo ali noga i dalje boli.. i onda mi je jedan kirurg rekao da je palac najzeznutiji od svih prstiju noge (kada se ostane npr bez palca ponovno se mora učiti hodati te da je on centar za ravnotežu hoda) i da je on inače ukočen prst te da mi preporuča da se ne mučim više gipsanjem ali da će kost nepravilno srasti..
I kako sam imala novorođenče doma, naravno da nisam gipsala ponovno prst, on je srastao vremenom, ali baš sam se napatila oko tog palca...

od snimiti nogu, da bar znaš da li je natučen ili slomljen...

ja sam u svemu imala sreću jer se kost nije pomakla ...

postoje neke homeopatske granule za zarastanje kostiju, ne sjećam se kako se zovu ali na kraju sam popila 2 kutije toga.. i sad da li je od toga ili je protek vremena ja neznam ali eto prošlo je vrlo brzo od te traume
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 12:29   #11
Nećemo o homeopatiji na ovom pdf-u.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 12:42   #12
Quote:
Miloshke kaže: Pogledaj post
Mogao bi biti slomljen. Jel modar ?
danas je poplavija...

EDIT:danas je malo manja bol,ali prilikom hodanja i dalje imam poprilično problema pa moram šepati,a palac mogu vrlo malo saviti,alo savakako je bol malo manje nego li jučer,možda zato što sam mazao AZENA kremom ili stavljao ICE GEL na mjesto gdje je natekao prst...
__________________
peRFect

Zadnje uređivanje croat83 : 31.03.2013. at 13:30.
croat83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:02   #13
Ozljeda zgloba nožnog prsta

Dakle, prije jedno godinu i pol- dvije ozljedio sam nožni palac, frontalni udarac i stradao je izgleda prvi zglob, prvo je oteklo malo, ne previše, nije poplavilo, nakon sto je oteklina splasnula, ostalo je kao otvrdnuće uokolo zgloba, kao da nije splasnula oteklina do kraja nego je malo ostalo i otvrdnulo, tako je do danas, bez promjene. Bio sam nakon nekog vremena kod doktora opće prakse i kaže samo operacija, a specijalist prema slici kaže da ne zna sta bi tu operirao i poslao me onako više reda radi na ct ako želim. Nisam išao još. Prema rengenu, vidi se da je bilo nesto malo puknuto sa bočne strane, ali to je uredno zaraslo. Otvrdnuće se na rengenu ne vidi-
To otvrdnuće oko zgloba mi smeta u hodanju, počne tupo boliti, ujutro kad se probudim, kad hoću skvrčiti prst isto boli. Mislim, nije to bol neka jaka, ali smeta, iritira, i ograničava pokret prsta, ne mogu ga skvrčiti do kraja, osjećaj kao da nesto imam u prstu. Sto se tu desilo da je ostalo otvrdnuće oko zgloba? Milion puta sam imao slične ozljede i uvijek je sve prošlo bez nekih posljedica, ali ovo je ostalo i tako stoji u jednakom stanju skoro 2 godine. Ima li netko kakvu ideju sto napraviti i da li se to da rješiti?
Cooper 1300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 12:43   #14
Udarila sam se u dio namještaja između četvrtog i malog nožnog prsta, više na mali nožni prst. Prvo je pocrvenio i kao nabubrio, a onda je ovaj dio koji dodiruje četvrti prst poljubičastio, kao da se napravila mala oteklina na malom prstu uz prst do njega. Mogu micati s njim gore dolje bez problema, lijevo desno malo boli zbog te otekline. I boli ako stanem cijelim stopalom. Stavljam led i čini se da malo manje boli. Što da radim da ne idem doktoru? Rekli su mi da se mali prst ionako ne gipsa ako je slomljen već veže uz susjedni. Da ga zamotam uz susjedni?
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2020., 23:36   #15
Evo dizem staru temu pa se nadam da je to ok. Maloprije sam na poslu paletarom ozlijedio srednji nozni prst desne noge, natukao/nagnjecio i skroz je postao ljubičast. Trenutno ne boli puno ali osjecam pulsirajucu nelagodu i trnjenje. Sta da napravim?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.