Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2006., 19:58   #21
ima dana kada se probudim i osjecam se kao da me stvarno nista nebi moglo razbuditi. ne pomogne mi ni umivanje ni kava ni nista. ali cim se obucem i izadjem van na zrak, odmah se bolje osjecam.naravno, ako sam spavala 3-4 sata vecer prije toga, ni to nece pomoci ali u nekim normalnijim okolnostima opcenito gledano, svjezi zrak mi pomogne.

ili kada mi netko u leti u sobu i zalije me casom hladne vode. iako.... znala sam ja i u takvim situacijama samo se okrenut na drugu stranu i nastavit spavat...
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 20:43   #22
Quote:
konj111 kaže:
Meni vitamin C ne pomaže. Kad idem ujutro u školu, spavam jedno 4-5 sati i nikakav vitamin C me ne može razbuditi.
Ajde lec ranije
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 21:06   #23
Quote:
GothicA kaže:
Ciljaš li ti to na sssssssssex?
Ne, govorio sam općenito o stvarima koje jedva čekaš...
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 17:46   #24
Quote:
MaxB kaže:
Khatu pranam? Kako se radi imas na ovim stranicama: http://www.educa.fmf.uni-lj.si/izode...elj/pranam.HTM, http://www.educa.fmf.uni-lj.si/izode...j/položaji.HTM i http://www.joga.cz/scripts/open.php?...nam&centerid=1. Nauci, napravi deset serija tih vjezbica i da vidis! Bit ces budan i cistog mozda ko da si popio pet kava.

ali u biti svako vjezbanje pomogne da se covjek razbudi jer pokrene organizam
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 17:59   #25
Quote:
kachunchica kaže:

ali u biti svako vjezbanje pomogne da se covjek razbudi jer pokrene organizam
Da, ali Khatu pranam je najbolji, kumo, nemoj nas sramotit u svijetu

ONTOPIC: Ne zaboravimo da se mora dovoljno spavati, inače nikakvo vježbanje neće puno pomoći na duže staze.
Također i kvalitetno i dozirano jesti.
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 20:04   #26
Quote:
Taisa kaže:
Ajde lec ranije
Pokušavam reći da vitamin C NE razbuđuje.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 09:18   #27
Quote:
Ego kaže:
kolegica mi se dizala C vitaminom dok je spremala ispite... veli da djeluje.
aha, djeluje, djeluje, po meni čak bolje nego kava...
al ne pretjerivat, 60mg dnevno...
__________________
Life's a beach...
Chanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 13:39   #28
Quote:
FW190 kaže:
Da, ali Khatu pranam je najbolji, kumo, nemoj nas sramotit u svijetu

ONTOPIC: Ne zaboravimo da se mora dovoljno spavati, inače nikakvo vježbanje neće puno pomoći na duže staze.
Također i kvalitetno i dozirano jesti.
Jeste, ali ako netko ne zeli bash kathu pranam da vjezba, moze bilo sto malo provjezbati.
Slazem se za san
ali nije dovoljno samo dovljno spavati vec taj san treba da se desi u onom vremenskom intervalu kad organizam njega po nekom prirodnom ritmu trazi a to je period od 12-4. tad je najbitniji san jer se tad organizam najoptimalnije odmara.
barem su mene tako uchili.
zato bi bilo idealno ici spavati u 23h...a budjenje onda ne bi trebalo biti toliki problem.
sad kad se sjetim tako sam i radila dok sam isla u skolu, zato sam se bez problema budila u pet i bila ekstra vesela i funkcionalna.
sad...vishe nije bash tako....
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 14:40   #29
ja popijem cijeli limun u casi vode i istusiram se. kavu ne pijem, od nje sam skoro pa psihoticna i tera me pikit' bas kad ne treba. pijem puno tekucine (cajevi i svjeze iscijedjeni sok, nikakve kavetine, vit.c uglavnom samo putem hrane, ako nemam vremena za cijedjenje soka onda povremeno isosport ili sugavi gatorade), a ako spavam samo 4-5 sati onda me nikakvi boosteri ne mogu spasiti od iscrpljenosti i herpesa.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 08:29   #30
Unhappy Svako jutro se budim strgana

Kao sto naslov kaze, svako jutro se budim strgana, kao da je netko valjkom prelazio cijelu noc preko mene. iako, da je prelazio valjkom, onda bi mi kraljeznica bila ravnija... kad se probudim, svaki pokret koji napravim uzrokuje ono kvrcanje zglobova, jel' znate na sta mislim?! strgana sam pa makar dan prije vjezbala. konstantno je prisutna "tezina" glave, najcesce i najvise na potiljku. to je trenutacno problem koji me najvise zabrinjava, jer ne zelim biti sa svojih skoro 25 g. konstantno umorna i jednostavno hodajuci zombi zbog toga.

ne znam jel kako povezano, no uz to imam policist jajnike koje sam prestala lijecit sa kontracep pilulama zbog konstantnih mucnina, te gastroenteroloskih problema (idem uskoro na pregled, a najvj cu morat na gastroskopiju).

uglavnom, padam u depresiju, jer sam do nedavno bila mlada cura, aktivna sportasica, bez gomile akni i suvisne dlakavosti, i svakako bez pretjeranih emocionalnih + ili - ekscesa.

ako imate ikakav savjet, molim udijelite
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 10:30   #31
netko, bilotko, ikakav savjet?!
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 10:32   #32
tebi treba atomski jastuk.
u svakom slučaju, prvo odi na preglede. tvoji simptomi su baš nekako "obični", ne znam kako bih se izrazio.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 10:44   #33
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
tebi treba atomski jastuk.
u svakom slučaju, prvo odi na preglede. tvoji simptomi su baš nekako "obični", ne znam kako bih se izrazio.
hahaha, dobra fora...

inace, prije 2 tjedna je nabavljen novi madrac (po stilu tempuri madraca, ali nasa proizvodnja). sto se tice komentara da su simptomi obicni, zanima me kako bi se ti osjecao da se SVAKO jutro budis strgan i umoran, bez energije da ista radis, a imas samo 25 g. i nisi navikut na takav nacin zivota... umoran
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 10:55   #34
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
hahaha, dobra fora...

inace, prije 2 tjedna je nabavljen novi madrac (po stilu tempuri madraca, ali nasa proizvodnja). sto se tice komentara da su simptomi obicni, zanima me kako bi se ti osjecao da se SVAKO jutro budis strgan i umoran, bez energije da ista radis, a imas samo 25 g. i nisi navikut na takav nacin zivota... umoran
možda ti fali nekih vitamina, ili nečeg... nemoj mislit da se šalim ja sam se prije tako osjećala, bila sam anemična, pa mi je doktorica propisala željezo, i neke još vitamine...

možda si pod stresom pa se trebaš malo odmoriti, otići na vikend nekamo i napuniti baterije...
niriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 10:58   #35
kakvi su to obični simptomi za endiomona?

moja mama je imala obične simptome upale grla pa joj je prsnuo krajnik...
mislili su da ima rak grla...

iz iskustva sam skužila da neam običnih simptoma, svi simptomi znače nešto jer ih naše tijelo šalje kao signal da nešto nije u redu, samo je ponekad problem otkrit što to nije u redu...
niriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 11:00   #36
Quote:
niriana kaže: Pogledaj post
možda ti fali nekih vitamina, ili nečeg... nemoj mislit da se šalim ja sam se prije tako osjećala, bila sam anemična, pa mi je doktorica propisala željezo, i neke još vitamine...

možda si pod stresom pa se trebaš malo odmoriti, otići na vikend nekamo i napuniti baterije...
upravo pijem cedevitu, ali svakako trebam proraditi na unosu voca. povrca jedem puno, ali voce mi nekako slabo ide (uskoro ce krenut sezona voca kojeg volim i na koje nisam alergicna, jedva cekam!!)

sto se tice punjenja baterija, evo samo da ispit prodje u ponedjeljak, i idem 5,6 dana na more, jedva cekam

hvala na savjetima niriana
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 11:02   #37
mene to asocira na depresiju ili možda ti je nešto pa si zbog toga depresivna.. jer mislim policistični jajnici oke, ali to se da izliječit sa pilulama, ako ti ne odgovaraju te koje si pila posavjetuj se sa ginekologom i nađi neke koje ti odgovaraju.
Ako imaš problema sa vratom, može biti krivac jastuk, ali kažu da su bolovi u vratu povezani sa nervozom.. onda može biti i štitnjača koja te čini takvu umornu.. trebala bi izvaditi krv, provjeriti željezo, hormone štitnjače itd. posavjetuj se sa svojom doktoricom i napravi pretrage.. sigurno nije ništa strašno.. sretno!
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 11:02   #38
Quote:
niriana kaže: Pogledaj post
iz iskustva sam skužila da neam običnih simptoma, svi simptomi znače nešto jer ih naše tijelo šalje kao signal da nešto nije u redu, samo je ponekad problem otkrit što to nije u redu...
e, pa i meni je u tome problem!! mislila sam mozda ce netko uspjet povezat sve ovo sto sam navela da ne "sljaka" na meni i reci - to je to i to! nisu meni problem ni pristevi ni pojacana dlakavost, ali tijelo govori da nesto nije u redu, a ne znam sto. kad sam zadnji put vadila krv, sve je bilo ok.

ako netko ima savjet i za alternativan nacin ljecenja i preporuke, javite se, spremna sam sve probati...
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 11:04   #39
Quote:
Hana020 kaže: Pogledaj post
mene to asocira na depresiju ili možda ti je nešto pa si zbog toga depresivna.. jer mislim policistični jajnici oke, ali to se da izliječit sa pilulama, ako ti ne odgovaraju te koje si pila posavjetuj se sa ginekologom i nađi neke koje ti odgovaraju.
Ako imaš problema sa vratom, može biti krivac jastuk, ali kažu da su bolovi u vratu povezani sa nervozom.. onda može biti i štitnjača koja te čini takvu umornu.. trebala bi izvaditi krv, provjeriti željezo, hormone štitnjače itd. posavjetuj se sa svojom doktoricom i napravi pretrage.. sigurno nije ništa strašno.. sretno!
nekoliko sam godina pila konc pilule i jednostavno prestala, jer sam bila u uzasnom emotivnom stanju, ili ekstremno happy ili ekstremno tuzna. mislim da cu morat provjerit hormone stitnjace, i mene sve nesto vuce da bi moglo sve od nje dolazit. hvala
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 11:04   #40
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
upravo pijem cedevitu, ali svakako trebam proraditi na unosu voca. povrca jedem puno, ali voce mi nekako slabo ide (uskoro ce krenut sezona voca kojeg volim i na koje nisam alergicna, jedva cekam!!)

sto se tice punjenja baterija, evo samo da ispit prodje u ponedjeljak, i idem 5,6 dana na more, jedva cekam

hvala na savjetima niriana
joooj blago tebi ja ove godine ni neću na more... dečko i ja si sređujemo stan tako da za more nema para...

držim ti fige na ispitu... ja imam u četvrtak
niriana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.