Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2007., 15:07   #61
Hmm...A da probaš sa vitaminima B skupine ili sa magnezijem?

Inače je pomanjkanje tih vitamina i minerala čest razlog "strganosti poslije spavanja".

Naravno, najbolje bi bilo da se obratiš liječniku i da kontroliraš štitnjaču i ostale endokrine žlijezde...
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 15:22   #62
vidiovako...

ako nisu u pitanju neki ozbiljniji problemi (štitnjača, jajnik, ne znam šta ljudi su sve više manje rekli) možda ti samo fali željeza.

ja sam isto takva bila, dignuti se iz kreveta bila mi je najveća muka na svijetu.
išla sam na pregled, jako mi je falilo željeza u krvi, počela piti tablete za podizanje željeza, uzimala više hrane sa istim i mogu ti reći da ti problemi, taj umor, polako nestaju.

eto, to je bilo kod mene.
Alexandra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 15:39   #63
a jel zeljezo mogu na svoju ruku pocet uzimat? ono, odem u ljekarnu bez recepta?
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 15:53   #64
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
Kao sto naslov kaze, svako jutro se budim strgana, kao da je netko valjkom prelazio cijelu noc preko mene. ...svaki pokret koji napravim uzrokuje ono kvrcanje zglobova, ... strgana sam pa makar dan prije vjezbala. konstantno je prisutna "tezina" glave, najcesce i najvise na potiljku...
...no uz to imam policist jajnike koje sam prestala lijecit sa kontracep pilulama zbog konstantnih mucnina, te gastroenteroloskih problema...

uglavnom, padam u depresiju, jer sam do nedavno bila mlada cura, aktivna sportasica, bez gomile akni i suvisne dlakavosti, i svakako bez pretjeranih emocionalnih + ili - ekscesa.
Bok,
meni se to čini da imaš previše otrova u sebi. Trebala bi očistiti svoju jetru, i ostalo.
Za čišćenje služi sikavica, alga klorela, zelen pšenice ili ječma, a dobro bi bilo dodati esencijalne masne kiseline (laneno ulje - za probleme s kožom, kosom i noktima).
Raspitaj se još za detoksifikaciju organizma kod biljnih ljekarni.
Pozdrav,
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 19:11   #65
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
a jel zeljezo mogu na svoju ruku pocet uzimat? ono, odem u ljekarnu bez recepta?
Izdaje se bez recepta.
Ali bilo bi dobro da se savjetuješ sa svojim liječnikom.
Ili željezo ili magnezij+B skupina (meni je ovo pomoglo i to jako)

A ako je na bazi ovog problema stress možeš probati i sa algom Spirulina (kapsule). Pojačava imunitet, balansira probavu i ima jako pozitivno djelovanje na opće stanje organizma u slučajevima pomanjkanja energije. I ovo se kupuje bez recepta.
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 20:24   #66
Quote:
Tornado kaže: Pogledaj post
Bok,
meni se to čini da imaš previše otrova u sebi. Trebala bi očistiti svoju jetru, i ostalo.
Za čišćenje služi sikavica, alga klorela, zelen pšenice ili ječma, a dobro bi bilo dodati esencijalne masne kiseline (laneno ulje - za probleme s kožom, kosom i noktima).
Raspitaj se još za detoksifikaciju organizma kod biljnih ljekarni.
Pozdrav,
imas li neku dobru biljnu ljekarnu za preporucit u zg-u? u par navrata sam isla u bio&bio u jurisicevoj, nisam bila bas zadovoljna uslugom. trazila sam zelenu magmu, a prodali mi (i ja glupaca kupila!) zelenu glinu talijanskog porijekla na kojoj nigdje ne pise da se moze koristiti oralno. al ajde, nije bila skupa, pa cu ju koristit kao masku za kosu. kupila sam i lanene sjemenke, okus je preodvratan kad se prozvacu. smijem li ih jednostavno progutat?
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 20:25   #67
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Izdaje se bez recepta.
Ali bilo bi dobro da se savjetuješ sa svojim liječnikom.
Ili željezo ili magnezij+B skupina (meni je ovo pomoglo i to jako)

A ako je na bazi ovog problema stress možeš probati i sa algom Spirulina (kapsule). Pojačava imunitet, balansira probavu i ima jako pozitivno djelovanje na opće stanje organizma u slučajevima pomanjkanja energije. I ovo se kupuje bez recepta.
hvala na savjetu!
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 20:27   #68
inace, sto se tice detoksifikacije organizma - od prijateljice tata ima farmaceutsku firmu. koristila sam njegov jednomjesecni detox program i stanje mi se samo pogorsalo. no mozda je to i zbog zelucanih problema. ugl, konstantno sam jela, imala sam izrazitu zelju za "losom" hranom (sto inace imam rijetko!). njegov detox program koji se sastojao od tinkture crnog oraha, pelina, inumala i klincica nije pomogao
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 21:44   #69
ma pusti ti te lijekove i te detoksikacije.. sada će fino sezona voća i povrća i ima da svaki dan jedeš nešto od toga.. svakodnevno imaj minimalno tri obroka, a kao međuobroke uključi neko voće. možeš otići u ljekarnu i uzeti si vitamine kao što su npr. supradyn ili neke slične. Pij tekućine i probaj vježbat.. možda da ideš u teretanu ili tako nešto.. gle, student si, normalno je da si sada na kraju godine iscrpljena, to tako je i mislim da ne bi trebala biti zabrinuta. eventualno možeš napraviti one pretrage što sam ti preporučila tek toliko da otkloniš sumnju..
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 21:59   #70
Quote:
Hana020 kaže: Pogledaj post
ma pusti ti te lijekove i te detoksikacije.. sada će fino sezona voća i povrća i ima da svaki dan jedeš nešto od toga.. svakodnevno imaj minimalno tri obroka, a kao međuobroke uključi neko voće. možeš otići u ljekarnu i uzeti si vitamine kao što su npr. supradyn ili neke slične. Pij tekućine i probaj vježbat.. možda da ideš u teretanu ili tako nešto.. gle, student si, normalno je da si sada na kraju godine iscrpljena, to tako je i mislim da ne bi trebala biti zabrinuta. eventualno možeš napraviti one pretrage što sam ti preporučila tek toliko da otkloniš sumnju..
u pravu si, voce i povrce i voda i rekreacija, trebalo bi pomoc. ako to ne pomogne, onda stvarno idem vadit krv...
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 10:23   #71
lioness, slicno ti je i kod mene. isto se budim strgana, pogotovo ako se moram rano zbuditi, i ne mogu doci k sebi jako dugo. zijevam i rastezem se do 12h.
osim nekih stvari koje sad istrazujem (stitnjaca i zeludac, te dermatoloske obrade) znam da spavam na losem krevetu koji se razvlaci, i nemam posten jastuk, no mislim da to nije glavni uzrok moje pospanosti i strganosti.
svakako si pregledaj stitnjacu, a i zeludac sto prije ako imas problema.
alternativne metode sam probala, medjutim sad apstiniram od njih.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 10:48   #72
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Hmm...A da probaš sa vitaminima B skupine ili sa magnezijem?
Ovo je točno, vitamine B i magnezij treba uzimati kod kroničnog umora. Paziti treba da magnezij nije čist već u obliku glicerofosfata, jer u protivnom izaziva proljev (kao Donat Mg). Što se vitamina B tiče, potrebno je uzimati samo onoliko koliko treba, dakle ne prelaziti preporučene dnevne doze. Dakle, ako osoba jede meso i žitarice, ne treba uzimati preparat sa više od 50% RDA vitamina B kompleksa.

Protiv umora još djeluju i preparati ginsenga i gingka. U prehranu ubaciti malo više začina đumbira, kurkume, korijandera i klinčića koji na duže staze djeluju protiv umora. Ukoliko netko radi prirodne sokove na sokovniku, nema boljega od ubacivanja malo svježeg korjena đumbira u sok.

Ukoliko se radi o nekom težim oblicima umora, tu mogu pomoći aromaterapeutski preparati u propisanim kapsuliranim dozama eteričnih ulja: muškatna kadulja, Myrocarpus fastigiatus, Niauli kemotip transnerolidol i druga ...
medex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 16:27   #73
Što se tiče jutarnjeg umornog buđenja jedan od problema može biti i mjesto na kojem stoji krevet(na kojem spavamo cca 8 sati, a neki i više),postoje podzemna zračenja koja negativno utječu na ljude umor,neispavanost,problemi s kičmom zglobovima, pa do raznih boleština ,a ima i ovo stručnjaci kažu da bi bilo prirodno da stavimo krevet tako da nam je glava okrenuta na sjever ,a noge na jug, to je najbolja solucija ili glava na istok ,noge na zapad.Mnogi ljudi kažu da im je to pomoglo. Ništa ne košta da se proba ,a može pomoći.
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 21:58   #74
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
lioness, slicno ti je i kod mene. isto se budim strgana, pogotovo ako se moram rano zbuditi, i ne mogu doci k sebi jako dugo. zijevam i rastezem se do 12h.
osim nekih stvari koje sad istrazujem (stitnjaca i zeludac, te dermatoloske obrade) znam da spavam na losem krevetu koji se razvlaci, i nemam posten jastuk, no mislim da to nije glavni uzrok moje pospanosti i strganosti.
svakako si pregledaj stitnjacu, a i zeludac sto prije ako imas problema.
alternativne metode sam probala, medjutim sad apstiniram od njih.
tako i ja! najgore mi je kad moram biti na fakultetu recimo u 8h!!!! ali inace mi je glava "teska" svako jutro ... obicno se do podneva ili veceri stanje popravi, ali jutra su grozna! sto se tice zeluca, sa tim znam da imam problema (imala sam, a sumljam da ponovno imam, visu konc bakterije), a za stitnjacu ne znam. imam policist jajnike, ali hormone stitnjace nisam istrazila... javi kad saznas sta je sa tobom
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 22:00   #75
Quote:
darge kaže: Pogledaj post
Što se tiče jutarnjeg umornog buđenja jedan od problema može biti i mjesto na kojem stoji krevet(na kojem spavamo cca 8 sati, a neki i više),postoje podzemna zračenja koja negativno utječu na ljude umor,neispavanost,problemi s kičmom zglobovima, pa do raznih boleština ,a ima i ovo stručnjaci kažu da bi bilo prirodno da stavimo krevet tako da nam je glava okrenuta na sjever ,a noge na jug, to je najbolja solucija ili glava na istok ,noge na zapad.Mnogi ljudi kažu da im je to pomoglo. Ništa ne košta da se proba ,a može pomoći.
kod dragog mi je okrenuto istok - zapad. isto nista, jos mi je gore
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 22:05   #76
Quote:
medex kaže: Pogledaj post
U prehranu ubaciti malo više začina đumbira, kurkume, korijandera i klinčića koji na duže staze djeluju protiv umora. Ukoliko netko radi prirodne sokove na sokovniku, nema boljega od ubacivanja malo svježeg korjena đumbira u sok. .

u "tretman" za ciscenje organizma je bilo i klincica... i dalje sam se osjecala strgano. nadam se da ce me vrijeme posluzit barem toliko da mogu isprobat vise voca + vise vjezbanja + vise vode za pocetak u kombinaciji sa vitaminima, pa cu dalje vidjet...
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 23:56   #77
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
a jel zeljezo mogu na svoju ruku pocet uzimat? ono, odem u ljekarnu bez recepta?
možeš. u nekim tabletama. ali nemoj!
ja sam ti samo rekla stvar koja je MENI pomogla.
kaže se da nije dobro uzimati vitamine ili bilo šta samoinicijativno, uvijek se treba posavjetovati i sa liječnikom prije svega.
jer npr. moja kolegica je pila dugo vremena neke b vitamine i došlo je do problema u organizmu.
zašto?
zato što njen organizam nije trebao b vitamin, nego npr. c, ili a ili bilo koji drugi.

idi doktoru neka ti vadi krv i sve će biti jasno onda njemu i tako će ti najbolje preporučiti. nemoj sama od sebe nikako.

i još nešto! vrlo bitno što toplo preporučujem svima za podizanje raspoloženja i nenrgije uopćče:
iscijediti 2, 3 dl naranče, staviti unutra 2, 3 žlice meda (po mogućnosti domaćeg) i to popiti svaki dan.
eto. ja od kad sam krenula prije 3,4 mjeseca sad ne mogu bez toga, koliko osjećam da je dobro, a i fino je jako...
Alexandra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 13:57   #78
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
tako i ja! najgore mi je kad moram biti na fakultetu recimo u 8h!!!! ali inace mi je glava "teska" svako jutro ... obicno se do podneva ili veceri stanje popravi, ali jutra su grozna! sto se tice zeluca, sa tim znam da imam problema (imala sam, a sumljam da ponovno imam, visu konc bakterije), a za stitnjacu ne znam. imam policist jajnike, ali hormone stitnjace nisam istrazila... javi kad saznas sta je sa tobom
mislim da ce potrajati dok saznam kaj je samnom
sve te pretrage traju i traju, odes na jedne onda te oni posalju na druge, treba cekati pun kufer
sad me dermatologica poslala jos na ginekolosku obradu koja je isto kompleksnija, pogotovo brisevi koje se dugo ceka.
a moguce da mi i nije nista posebno, da je jednostavno tako i gotovo
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 16:31   #79
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
mislim da ce potrajati dok saznam kaj je samnom
sve te pretrage traju i traju, odes na jedne onda te oni posalju na druge, treba cekati pun kufer
sad me dermatologica poslala jos na ginekolosku obradu koja je isto kompleksnija, pogotovo brisevi koje se dugo ceka.
a moguce da mi i nije nista posebno, da je jednostavno tako i gotovo
joj, ma nemoj nis pricat. ponekad mi se cini da je bolje izdvojit nesto novaca i sve kod privatnika obavit. evo, za samo pregled kod gastroenterologa su me narucili za 10 mj. ...
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 19:21   #80
također slabo spavam posljednjih mjesec dana a kad zaspem svaaaku večer sanjam tako da se probudim još umornija popodne bi opet spavala a ne mogu jer me od umora neka mučnina uhvati,grozno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sanjaaam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.