Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2010., 02:17   #2001
Bolje da ne spominješ taj posao uopće jer piše da je zabranjeno tražiti posao sa turističkom B2 visom. Ali i ako se nađe, dogovori nešto i vrati u Hr jel moguće nešto isposlovati?

Ali i ja bih htio znati odgovor na tvoj post jer sam negdje na forumu pročitao da mladi teško da dobiju vizu. Moja situacija je slična. Prijatelj i ja bi htijeli otići na zapadnu obalu u 8. mjesec - malo obići velegrade i mjesta vrijedna posjeta pa me zanima kakve su šanse za dobijenje(odbijenje) vize. Situacija je da sam ja zaposlen za stalno i idem vanredno na faks, a on je redovni student i obitelj mu ima dobroposlujuć obrt. Nadam se da to nešto znači njima u smisilu da se ipak imaš zašto vratiti. (iako nikad ne reci nikad :P)

Nadam se da će te me malo prosvjetliti sa iskustvima...
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 10:40   #2002
Quote:
Boreia Proasteia kaže: Pogledaj post
Dakle, ljudi, prvi korak...

Čitam na us embassy stranici kako doći do vize i čini mi se da se ne uklapam baš nigdje...
Ono što mene interesira, recimo da hoću otići nekad iza 4-5mj., možda i kasnije u SAD onako spontano, pustolovno na par tjedana, mjeseci ili godina, naravno sve ovisi prvenstveno o odgovorima ovdje...dakle, radim već tri godine, studiram izvanredno ekonomiju, nemam nikakvih kaznenih prijava ni dosjea, nemam nikakvih kredita ni dugova, samo vrlo visoke ambicije...
Razloge zašto bih išao tamo ne bih navodio u potpunosti, nego recimo ajde radi pustolovine i love ako bude mogućnosti, znači želio bih otići samostalno bez ikakvih posrednika i nać neki posao na mjesec, dva vidjet kako stvari funkcioniraju i tada odlučit za dalje...čitao sam malo o ccusa, al mi se ne sviđaju programi i to šta će oni meni govorit što i gdje ću radit, a ono što želim ne mogu jer sam izvanredni student...ukratko...

A ono što mene zanima kakve su mi mogućnosti da dobijem vizu i kakvu vrstu vize bi u tom slučaju trebao tražiti?
ja sam slicno sve imao, s tim da nisam bio ni u stalnom radnom odnosu, kad sam trazio vizu prosle veljace.

imao sam nesto love na racunu, seku u Chicagu, i nekakvo pismo od americke firme za koju radim sezonski vec par godina. to je sve. ni kuce, ni stalnog posla, ni zene, ni djece, ni mirovine, ni studiranja, kandidat za ne dobit vizu...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 13:12   #2003
Garantno pismo za stranca: ispuni se formular koji se skine na stranicama MVP, onaj link gore, pismo se ispuni i ovjeri kod javnog bilježnika. Plati se 50-tak kn.
Kod pisma je potrebno paziti da se napiše da će doći u posjeti više puta, i trajanje posjete napisati recimo 2-3 mjeseca, jer je onda moguće dobiti vizu na godinu dana, inaće se dobije na 3 mjeseca ili na 6 mjeseci.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 22:14   #2004
jedno pitanje ako netko zna..
dakle prije 8 godina sam pao sa travom..ono,panj..nekih 5g i bio sam na sudu i dobio kaznu itd..
sad namjeravam ić u ameriku,znam da u aplikaciji za vizu ima pitanje o drogi..tipa dali si kad kaznjavan.
kad sam se zaposlio u zagrebu prije 5 godina sam trebao dofurat potvrdu o nekažnjavanju za posao i dobio sam je bez problema pa me zanima dal ću imat problema ak u aplikaciji kazem da nisam kaznjavam. ne znam opće ko bi to mogao znat pa evo pitam ovdje
ne bi bas htio kupit kartu pa da nemrem vizu dobit..
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 04:08   #2005
ukoliko mozes dobiti potvrdu o nekaznjavanju, cutis im o tome
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 10:05   #2006
Pa ne treba ti potvrda o nekažnjavanju za vizu... Osim toga, ona potvrda koja se dobiva na sudu to je potvrda koja se traži za zaposlenje. Potvrda o nekažnjavanju koja vrijedi međunarodno se traži na Ministarstvu pravosuđa u Zagrebčanki.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 10:26   #2007
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Pa ne treba ti potvrda o nekažnjavanju za vizu... Osim toga, ona potvrda koja se dobiva na sudu to je potvrda koja se traži za zaposlenje. Potvrda o nekažnjavanju koja vrijedi međunarodno se traži na Ministarstvu pravosuđa u Zagrebčanki.
a stavit ću da nisam kažnjavan, valjda neće bit problema...
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 11:09   #2008
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
a stavit ću da nisam kažnjavan, valjda neće bit problema...
naravno da ces stavit to. niti to provjeravaju niti ih to zanima. dont worry...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 12:18   #2009
Quote:
Bajadera kaže: Pogledaj post
Ja sam bila u Siriji prije 4 mjeseca, u ambasadi u Budimpešti (koja je zadužena za HR) su mi rekli da se viza ne može kupiti na aerodromu. Znam agenciju koja vadi vize, ali samo ako taj tren trebaju ići za svoje grupe u Budimpešti.
Evo bili frend i ja u Budimpešti i izvadili vizu, sad ju imamo u pasošu i boli nas više đon za to.

Ako ikoga zanima za u budućnosti, veleposlanstvo je u Budakesci utca 47/D, tamo se dolazi busom 22 koji ide svakih 5 minuta sa okretišta Moskva ter, a do tog okretišta se iz centra grada dolazi metroom, tramvajem, pješke itd..

Viza se plaća gotovinom 1-kratna 9500 HUF, 2-kratna 19000 HUF ili višekratna 30000 HUF. Mi smo predali zahtjev ujutro oko 10 i bile su nam gotove oko 14 sati.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 04:08   #2010
@goldie tako nekako. ali, davno bese da sam vadio US vizu te se ne secam sta nam traze.

posto nemamo ambasadu sirije, vizu mozes dobiti na granici. za one koji imaju i bosanski ili srpski pasos, viza za siriju je besplatna. imadoh krajnje pozitivno iskustvo s sirijskom ambasadom u beogradu i konzulatom u istambulu pre vise godina.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:43   #2011
Pitanjce - da li je istina da se najmanje 72h prije leta za USA mora prijaviti negdje online da letis u USA?
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:57   #2012
da, ali samo ako imas pasos zemlje koja je deo visa waiver programa
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 14:07   #2013
Da li je hrv putovnica u tom programu?
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 14:10   #2014
Nije, mi još uvijek moramo vaditi vize.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 15:41   #2015
Da ali i uz vizu kao po novom moras se jos isto tako prijaviti online 72h prije...nemam pojima...tako mi danas rekli u agenciji pa me sada to buni....
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 16:44   #2016
Prijaviti se GDJE?
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 18:04   #2017
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Da ali i uz vizu kao po novom moras se jos isto tako prijaviti online 72h prije...nemam pojima...tako mi danas rekli u agenciji pa me sada to buni....
koliko sam ja upoznat, to je samo za zemlje koje su u visa waiver programu. U tome je uključeno oko 35 zemalja, Hrvatska nije.
notologo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 18:12   #2018
OK vidjet cu kaj ce reci na americkoj ambasadi...thx...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 18:51   #2019
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
jedno pitanje ako netko zna..
dakle prije 8 godina sam pao sa travom..ono,panj..nekih 5g i bio sam na sudu i dobio kaznu itd..
sad namjeravam ić u ameriku,znam da u aplikaciji za vizu ima pitanje o drogi..tipa dali si kad kaznjavan.
kad sam se zaposlio u zagrebu prije 5 godina sam trebao dofurat potvrdu o nekažnjavanju za posao i dobio sam je bez problema pa me zanima dal ću imat problema ak u aplikaciji kazem da nisam kaznjavam. ne znam opće ko bi to mogao znat pa evo pitam ovdje
ne bi bas htio kupit kartu pa da nemrem vizu dobit..

a jesu te ulovili u Hrv ili US?
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 16:50   #2020
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
a jesu te ulovili u Hrv ili US?
pa u hrvatskoj..
ma zvao sam min.pravosuđa i nisam vise u evidenciji jer je proslo 5 godina tak da nema problema
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.