Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2011., 20:52   #1
Biobaza

nedavno sam spavala kod frendice koja ima neke nove kremice BIOBAZA iz dm-a...proizvodi ih hrvatska firma, a na prirodnoj bazi je sve. probala sam sredstvo za skidanje šminke i kremu za lice i oduševljena sam

inače imam masnu kožu i stalno muku mučim s prištićama i proširenim porama, već sam stoput pisala o tome. dosad sam koristila clinique, al zadnjih par tjedana koristim ove proizvode i koda mi je lice 100 put bolje...nema nikakvog svrbeža i crvenila više, a pore mi se fakat na očigled smanjuju. nadam se da će tak i ostat

jel ima netko iskustva s drugim proizvodima? zanima me baš kakva je krema za ruke ako je netko probao!

Zadnje uređivanje 5ivy : 26.11.2011. at 21:24.
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 20:56   #2
Meni su danas rekli da je to baza za izradu krema i da se u nju dodaju bazna ulja i etericna ulja.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 20:59   #3
Belobaza se zove ta bazna krema i smrdi po Karbon ljepilu

Koristila sam je godina jer je bila jedina krema na koju nisu dobila alergiju...

I mene je ova BioBaza odmah podsjetila na Belobazu
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 21:12   #4
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Belobaza se zove ta bazna krema i smrdi po Karbon ljepilu

Koristila sam je godina jer je bila jedina krema na koju nisu dobila alergiju...

I mene je ova BioBaza odmah podsjetila na Belobazu

meni su već stoput pregledavali lice zbog prištića i svaki put bi rekli da je mrvicu masno i da mu fali malo vlage, ali da je u principu ok i u granicama normale pa im nije jasno od čega ti prištići izbijaju.
sad si počinjem mislit da je to možda sve bila neka alergija na konzervase iz drugih krema...na ovima piše da nema nikakvih konzervansa ni parabena...
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 21:15   #5
Quote:
Amabel kaže: Pogledaj post
Meni su danas rekli da je to baza za izradu krema i da se u nju dodaju bazna ulja i etericna ulja.
meni niko nista nije rekao, ali na kutiji pise na ovoj koju sam ja kupila da je kontra strija (koje cak ni nemam).

ugl. za ljeto je bila odlicna, brzo se upijala, imala je neki lagan miris koji je srecom brzo hlapio, ali za zimu mi je pre light...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 21:34   #6
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
imala je neki lagan miris koji je srecom brzo hlapio, ali za zimu mi je pre light...
mene inače nervira kod prirodne kozmetike kaj obično ima miris po tim eteričnim uljima koji me smeta, ove kreme to nemaju pa sam happy
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 21:38   #7
5ivy oćeš napisat koje točno proizvode koristiš ?? i jesu li se prištići povukli ?? ja više ne znam šta da radim s tim licem
*ivancica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 21:48   #8
Quote:
*ivancica* kaže: Pogledaj post
5ivy oćeš napisat koje točno proizvode koristiš ?? i jesu li se prištići povukli ?? ja više ne znam šta da radim s tim licem
za skidanje šminke ovo
i kremu ovu

umivam se i dalje s cliniqueom (ali jednom dnevno)...ta krema mi se činila užasno masna, al nisam imala izbora kod frendice, pa sam probala. na kraju se fakat odma upije i lice ostane skroz glatko! prištići mi se povlače, čak su se i miteseri smanjili! nije još skroz sve otišlo jer kratko koristim, al fakat se vidi pomak po prvi put. ne kužim kak djeluje, jer me inače strah stavit bilo kaj na lice, al fakat djeluje.

pisala sam im neki dan preko njihove stranice i rekli su da će uskoro dobit i gel za umivanje. baš me zanima!!!
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 22:04   #9
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
za skidanje šminke ovo
i kremu ovu

umivam se i dalje s cliniqueom (ali jednom dnevno)...ta krema mi se činila užasno masna, al nisam imala izbora kod frendice, pa sam probala. na kraju se fakat odma upije i lice ostane skroz glatko! prištići mi se povlače, čak su se i miteseri smanjili! nije još skroz sve otišlo jer kratko koristim, al fakat se vidi pomak po prvi put. ne kužim kak djeluje, jer me inače strah stavit bilo kaj na lice, al fakat djeluje.

pisala sam im neki dan preko njihove stranice i rekli su da će uskoro dobit i gel za umivanje. baš me zanima!!!
I ja sam gledala to mlijeko za skidanje šminke i super mi se čini,jel te zateže lice nakon njega? i kakve je teksture krema,ja imam mješovitu ,malo problematičnu kožu al mi je sada glavni problem šta je užasno dehidrirana,pa mi treba neka hranjiva krema al da ne izazove prištiće
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 22:07   #10
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
mene inače nervira kod prirodne kozmetike kaj obično ima miris po tim eteričnim uljima koji me smeta, ove kreme to nemaju pa sam happy
pa ima i ova neki miris, ali srecom, ful brzo izlapi. sad ju necu kupovati za zimu, a imam pun kufer trackalica ionako, ali mozda budem na ljeto... jer se uzasno brzo upija. i bas mi je fina...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 22:21   #11
Gledam već neko vrijeme njihovu kozmetiku u dm-u pa mi je baš drago da je otvorena ova tema!

Nedavno sam kupila njihovu kremu za ruke

ali me nažalost razočarala
Kad sam je kupila tu večer, nakon mazanja, ruke su mi pocrvenile i počele svrbiti/bockati pa sam ih ubrzo otišla oprati i prestalo je
Opet sam pokušala za par dana pa se isto desilo. Onda sam kremu proslijedila MM
To mi se nikada do sada nije desilo s kremama za ruke, a koristila sam svakakve. Mada, krema se lijepo upija i koža je mekana
A čudno mi je to jer imaju probrane sastojke, bez mirisa, bojila i parabena.
Na ambalaži piše da je umiruje osjetljivu kožu ruku, a hrani suhu kožu
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 22:57   #12
http://www.biobaza.com/hr/proizvodi/biobaza-natural/2/

Sodium Laureth sulfate isušuje kožu, zašto je to u hidratantnoj kremi? La Roche Effaclar i sl. linije su krcate SLS-om, ali hidratantna krema?
madeira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 23:00   #13
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
meni su već stoput pregledavali lice zbog prištića i svaki put bi rekli da je mrvicu masno i da mu fali malo vlage, ali da je u principu ok i u granicama normale pa im nije jasno od čega ti prištići izbijaju.
sad si počinjem mislit da je to možda sve bila neka alergija na konzervase iz drugih krema...na ovima piše da nema nikakvih konzervansa ni parabena...
Ne mora biti alergija, odnosno uvjerena sam da nije. Pogotovo ne na konzervanse. Ako je alergija u pitanju onda je to češće na parfem i na peruvijanski balzam kojeg ima u svim kremama... I onda svrbi - užasno svrbi i rade se vodeni prištići


Prije su u pitanju hormonske promjene... A tko ti je pregledavao lice? Dermatolog?
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 23:51   #14
Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
I ja sam gledala to mlijeko za skidanje šminke i super mi se čini,jel te zateže lice nakon njega?
ne zateže, skroz mi bude glatka koža od njega

Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
i kakve je teksture krema,ja imam mješovitu ,malo problematičnu kožu al mi je sada glavni problem šta je užasno dehidrirana,pa mi treba neka hranjiva krema al da ne izazove prištiće
takva ti je isto i moja koža i dobra mi je. jedino trebaš prvo isprat ovo za skidanje šminke, a onda stavit kremu...previše je ako oboje staviš jedno na drugo
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 23:52   #15
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Ne mora biti alergija, odnosno uvjerena sam da nije. Pogotovo ne na konzervanse. Ako je alergija u pitanju onda je to češće na parfem i na peruvijanski balzam kojeg ima u svim kremama... I onda svrbi - užasno svrbi i rade se vodeni prištići


Prije su u pitanju hormonske promjene... A tko ti je pregledavao lice? Dermatolog?
ja ti fakat ne znam puno o sastojcima, jer mi struka nema veze s kemijom tak da sam samo pretpostavila to za konzervanse, ne mora bit da je to.

dermatolog, kozmetičar, one tete u ljekarnama koje snimaju kožu s kamerom...svi!
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 00:25   #16
Quote:
madeira kaže: Pogledaj post
http://www.biobaza.com/hr/proizvodi/biobaza-natural/2/

Sodium Laureth sulfate isušuje kožu, zašto je to u hidratantnoj kremi? La Roche Effaclar i sl. linije su krcate SLS-om, ali hidratantna krema?
to je i mene odbilo da ju kupim, nikako mi nije jasno čemu taj SLS u nečemu što se ne ispire. negdje sam čitala na forumu da se taj SLS nalazi samo u proizvodima koji se ispiru gel za tuširanje, šampon za kosu itd.
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 01:40   #17
ja sam si kupila to veliko pakiranje kreme , dodala malo ulja, sad za zimske dane radi cirkulacije, svidja mi se...ali...kad se tusiram, voda kojom se ispirem (prije gela za tusiranje) kao da se pjeni....inace se ne mazem nikakvim kremama ni nis pa mi je to nes novo, a posto ste spomenule tal SLS....
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 10:38   #18
Ja imam izuzetno suhu kožu...na tijelu pogotovo...alergična sam na skoro sve konzervanse (naravno da sam bila na testiranjima). i ova Biobaza krema mi je pravo otkriče!
Koža mi je skroz nahranjena,elastična. Kupila sam si onaj največi lonac !
Neki dan sam bila na depilaciji pastom,radila sam i brazilsku..poslije sam se natrackala Biobazom.Olakšanje je bilo trenutačno i bez ikakvog crvenila.Druge proizvode još nisam isprobala,ali budem!
oktopusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 12:36   #19
Ja sam imama kremu sa skidanje šminke i kremu za stopala i jedna i druga su mi dobre.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 18:18   #20
imam super osjetljivu kozu lica (povremeni dermatitis) i vec par mjeseci koristim njihovu kremu za skidanje sminke i odlicna mi je. ne izaziva reakciju, ne zateze i nekako njezno ocisti lice, a bas me bilo strah pocet koristit jer mi je koza pocela reagirat na sve preparate za osjetljivu kozu.
imam jos i njihovu kremu u velikoj kantici, pa sam dio prebacila u manju kanticu, pomijesala sa bademovim uljem i jako sam zadovoljna
na licu jos nisam skupila hrabrosti isprobat
iglica8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.