Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2005., 13:25   #41
nitko mi ne zeli pomoci.
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 14:09   #42
Quote:
meg kaže:
nitko mi ne zeli pomoci.
Pa čuj, pogledajmo to logički - ovo kod zubara djeluje, makar oštećuje caklinu... a onda teško da postoji sredstvo koje također djeluje, ne skida caklinu i još pritom ne zahtijeva odlazak zubaru nego se kupuje u DMu, jel



Rado bih da me netko demantira
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 15:17   #43
ma da postoji neki jednostavan i jeftin način za izbjeljivanje, svi bi imali lijepe, bijele zube... što naravno nije slučaj
__________________
"I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
In somebody else's sky, but why
Why, why can't it be, why can't it be mine"
Platna Bilanca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 18:55   #44
Evo što ja koristim, brzo je, jednostavno, sam svoj majstor kod kuće... Samo što nije dugotrajno. Umjesto s kalodontom, operem zube sa sodom bikarbonom. Bijeli su ko snijeg
Normalno ne stalno. Probaj.
__________________
...for all else is dust and air...

Anipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 19:26   #45
Re: sredstvo za izbjeljivanje zubi

Quote:
meg kaže:

ne zelim ici kod zubara zbog toga jer mi zubeki nisu uopce tak zuti vec bi ih jednostavno posvijetlila za jednu nijansu. a i inace sam cula da tretman kod zubara ful unistava zube tako da nema sanse da odem.
Oh meg,

Koliko cest ides zubaru uopce (samo mi nemoj reci da ti je netko rekao da ne ides zubaru uopce jer zubar unistava zube )?

Nemoj bjeliti zube prije nego sto ih zubar pregleda. Mozes imati poneki karijes ili nesto sto ni ne znas, pa bi neki od agensa mogli iziritirati usunu supljinu.

Ne znam za kucne pripravke, ja svoje izbijelim u zubarskoj ordinaciji.

Ali sam cula za tipa koji ispire usta u peroksidu (nisam kemicar, valjda jedna od onih bocica u slobodnoj prodaji, ne znam koja koncentracija).
Ja osobno nikad ne bih, ali on fakat ima bijele zube. Stupanj ostecenja? - zna njegov zubar.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 22:23   #46
Evo što je meni rekla zubarka na upit da li mogu izbjeliti zube; kaže da ti preparati skidaju caklinu i da se na takve zube onda stoput lakše hvataju mrlje od vina, kave i čaja. Zapravo, nije mi dala nikakvu alternativu.

Ovo sa sodom je u biti stvar omekšavanja vode, da se minerali otopljeni u vodi ne hvataju za zube (bar mislim da je u tom kvaka).

Meni je bed što je meni boja zubi onako nebijela; nije ko snijeg kao nekima. Ja pojedem bananu i gotovo, izgledaju kao da ih nisam prala dva dana. Grozno nešto. Stari ima isti problem.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 22:47   #47
Quote:
club delicious kaže:
Evo što je meni rekla zubarka na upit da li mogu izbjeliti zube; kaže da ti preparati skidaju caklinu i da se na takve zube onda stoput lakše hvataju mrlje od vina, kave i čaja. Zapravo, nije mi dala nikakvu alternativu.

Ovo sa sodom je u biti stvar omekšavanja vode, da se minerali otopljeni u vodi ne hvataju za zube (bar mislim da je u tom kvaka).
Zar se ne plasite da su ta zrnca (sode) previse abrasive za zube?
Ne znam kakva je situacija sto se tice stomatologije danas u Cro ali ovo je nezadovoljavajuci odgovor od tvoje zubarice.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 00:00   #48
ja sam svoje izbijelila kod zubara. imam prirodno žuće zube,tako da ni sada nisu bijeli ko snijeg,ali 2-3 nijanse je oitšlo (tješim se da imam zdrave zube )
uglavnom, mazao mi je zube nekom tekućinom i onda sve to sunčao onom plavom laser-lampom.
poslije sam pročitala da da je ta tekućina gel na bazi peroksida. Zadovoljna sam..jedino mi je bilo malo muka još dan poslije piti i jesti hladno pa sam se družila sa slamkom. A i čube su mi natekle ko Morićki, ali splaslo preko noći



__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 00:31   #49
Quote:
Anipe kaže:
Umjesto s kalodontom, operem zube sa sodom bikarbonom.
koliko sam ja cula to isto ostecuje caklinu ili sta vec.

---

frendica je bijelila zube kod zubara redovito - ne znam kojom tehnikom al tom nekom koja navodno NE ostecuje caklinu.

moji isto nisu bijeli bijeli ali nisu ni ravni pa me snjezna bjelila ni ne brine toliko dok su zdravi i ne bole sam happy
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 05:08   #50
Quote:
hana kaže:
koliko sam ja cula to isto ostecuje caklinu ili sta vec.

---

frendica je bijelila zube kod zubara redovito - ne znam kojom tehnikom al tom nekom koja navodno NE ostecuje caklinu.

moji isto nisu bijeli bijeli ali nisu ni ravni pa me snjezna bjelila ni ne brine toliko dok su zdravi i ne bole sam happy

Ukoliko netko pretjera sa izbjeljivanjem dolazi do ostecenja cakline. Pod strucnim nadzorom zubara (koji je u trendovima sa modern dentistry - nemoj netko da se sad uvrijedi) nikakvih komplikacija osim privremene osjetljivosti koja nestaje za dan dva ne bi trebalo biti.

Inace i djeca takodjer izbjeljuju zubice u nekim slucajevima. Osobito oni koji su morali nositi full metal aparatic, pa su im ostale smedje fleke na zubicima.
Mislim da se ne preporuca osobama mladjim od 16, ali sve je individualno. Moguce je izbjeliti poneki zubic cak i djeci od 8 godina pa navise.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 11:33   #51
Re: Re: sredstvo za izbjeljivanje zubi

Quote:
Karmela kaže:
Oh meg,

Koliko cest ides zubaru uopce (samo mi nemoj reci da ti je netko rekao da ne ides zubaru uopce jer zubar unistava zube )?

Nemoj bjeliti zube prije nego sto ih zubar pregleda. Mozes imati poneki karijes ili nesto sto ni ne znas, pa bi neki od agensa mogli iziritirati usunu supljinu.

Ne znam za kucne pripravke, ja svoje izbijelim u zubarskoj ordinaciji.
Zubaru idem na redovni pregled svakih 6 mjeseci ako te to bas zanimalo. Nisam ni mislila raditi nesto na svoju ruku prije nego kaj se posavjetujem sa zubarom i, naravno, dok ne cujem misljenje foruma. A kaj se tice ostecenja cakline, to mi je upravo rekla moja zubarka tak da ne pricam gluposti.
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 12:21   #52
Re: sredstvo za izbjeljivanje zubi

Quote:
meg kaže:
ne znam je li ova tema vec bila, ali me interesira da li znate nekakvo dobro sredstvo za izbjeljivanje?
ne zelim ici kod zubara zbog toga jer mi zubeki nisu uopce tak zuti vec bi ih jednostavno posvijetlila za jednu nijansu. a i inace sam cula da tretman kod zubara ful unistava zube tako da nema sanse da odem.

unaprijed tnx!
ako si pušač,imaš u ljekarnama kupiti posebnu pastu koja štiti zube a ujedno i izbjeljuje,dr opcija je naravno zubar,ako nejdeš često na izbjeljivanje štetnost nije velika ,ja idem 2 put godišnje...
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 13:07   #53
Ja nisam išla na izbjeljivanje zubi ali sam radila par puta čišćenje kamenca za kojeg sam mislila da ga uopće nemam. To isto može za nijansu posvijetlili zube, a kako zubi isto budu osjetljivi dobiješ dvije tekućine s kojima ispireš zube, među kojima je jedna i na bazi peroksida.

Samo izbjeljivanje preporučuju za baš puno žute zube, ali onda nakon toga moraš i sve blombe mijenjati ako ih imaš jer se onda vidi razlika. Također je to dobro napraviti u slučaju kad radiš mostove ili krunice.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 15:50   #54
Re: Re: Re: sredstvo za izbjeljivanje zubi

Quote:
meg kaže:
Zubaru idem na redovni pregled svakih 6 mjeseci ako te to bas zanimalo. Nisam ni mislila raditi nesto na svoju ruku prije nego kaj se posavjetujem sa zubarom i, naravno, dok ne cujem misljenje foruma. A kaj se tice ostecenja cakline, to mi je upravo rekla moja zubarka tak da ne pricam gluposti.
Nadji novog zubara, po mogucnosit nekoga tko je zavrsio stomatologiju krajem 20 stoljeca.

I izbjegavaj kavu, tamne sokove, crno vino, borovnice i sl.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 15:53   #55
Quote:
anya kaže:
Ja nisam išla na izbjeljivanje zubi ali sam radila par puta čišćenje kamenca za kojeg sam mislila da ga uopće nemam. To isto može za nijansu posvijetlili zube, a kako zubi isto budu osjetljivi dobiješ dvije tekućine s kojima ispireš zube, među kojima je jedna i na bazi peroksida.

Ja to radim svakih 6 mjeseci. Imam dobrog zubara koji nazove da podsjeti da je vrijeme da dodjem na ciscenje i pregled. Ja imam osjetljive zube ali nemam osjetljivosti nakon poliranja i ciscenja kamenca.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 13:47   #56
zaista nije toliko strava otići kod zubara, niti se to tako jako uništi, a opet što će ti bijelji zubi, ionak će ti svaki zubar kast da su žuti, oprosti, ne toliko bijeli zdraviji i čvršći, to je tako, u svemu postoje nijanse, al eto ovu možeš promjeniti, ako ti je tolika sila...pokušaj soda bikarbonom jednom tjedno prati zube, rezultat neće izostati, ali treba vremena.
hard symfony is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 14:16   #57
Quote:
Tinach kaže:
ja sam svoje izbijelila kod zubara. imam prirodno žuće zube,tako da ni sada nisu bijeli ko snijeg,ali 2-3 nijanse je oitšlo (tješim se da imam zdrave zube )
uglavnom, mazao mi je zube nekom tekućinom i onda sve to sunčao onom plavom laser-lampom.
poslije sam pročitala da da je ta tekućina gel na bazi peroksida. Zadovoljna sam..jedino mi je bilo malo muka još dan poslije piti i jesti hladno pa sam se družila sa slamkom. A i čube su mi natekle ko Morićki, ali splaslo preko noći
Sad još reci kolko si to platila, ak nije problem... i kojem zubaru si išla...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 20:45   #58
Quote:
chrissy kaže:
Sad još reci kolko si to platila, ak nije problem... i kojem zubaru si išla...
u Ludbregu, dr. Kosec.
nisam platila nikaj jer je bio poklon..ne znam kolika je cijena inače
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 13:22   #59
a onda nis, idem na izbjeljivanje. tnx curke!
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 11:57   #60
Izbjeljivanje zubi

Nisam znala da li da ovdje postavim pitanje ili pod 'zdravlje al' dobro...iako je bilo o tome govora sto puta, mene zanimaju iskustva iz prve ruke vas koji ste izbjeljivali zube! Koliko je to učinkovito, koliko ste platili zahvat, kod kojeg stomatologa u Zagrebu (može i na pp)? Jesu li čemu oni preparati za kućnu radinost, (vidjela sam neki novi prah za izbjeljivanje zubi u dm-u, pa ako je netko isprobao...)
Na što se odlučiti, izbjeljivanje laserom ili onim nekim gelom koji nosiš po doma?
Sve me zanima pa pucajte!
__________________
great pretender
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.